tjlOe Jaarg. Vrijdag 29 Juli 1887. No. 2839. VERSCHIJ N T D AGELIJ KS. Bureau: KSarkt, E, 357. Joseph Th. J. Cüypers, ©üfipicht. Prijs van dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden ƒ1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nomtners0.05 Prijs der Advertontiën Van 16 regels/0.60 Elke gewone regel meerO.lO Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. Vaticaaitsclie Tentoonstelling." Het comité voor de Nederlandseb-Vaticaan- Bche Tentoonstelling te Amsterdam heeft de Volgende circulaire verzonden Het comité voor de Naderlandsch-katicaan- sche Tenoonstelling, erkentelijk voor den trachtigea steon, reeds bij zoovelen oadervon- Hen, heeft de eer u mede te dteleu dat het, wanslaiting met de ia Jntii 11. verzondece circulaire, thans in staat is u de daarbij toe gezegde inlichtingen te verstrekken. He tentoonstelling, welke te Amsterdam op 26 Augustus e. k. geopend wordt, zal gehou den worden in de ruime uitmuntend hiertoe geschikte lokalen van het nniveisiteitsgebonw, en wel bijzonderlijk in die zalen waar eertijds het Schilderijen-Museum Van der Hoop ge huisvest was. Wijl het echter, zoowel met het oog op plaatsing alhier als verzending naar Rome, wenschelijk is, dat algemeene voorschriften door de inzenders gevolgd wordeD, verzoeken wij u beleefd, de volgende regelen te willen in acht nemen. lo. De goederen tusschen 16 en 19 Au gustus e. k. (vooral niet eerder, maar even- later) in Amsterdam, franco domicilie, te ®cn aankomen, voorzien van het ingesloten a res: Aederlandsch-Vaticaansche Tentoonstel- ES> Amsterdam (Universiteitsgebouw ingang sHjkstraat). 2o. De voorwerpen op voldoende wijze te verpakken, ea wel op zoodanige, dat de em ballage deugdelijk geaoeg is, om de reis naar Ito me te kunnen doorstaan. Als bet meest geschikt biertoe achten wij houten kisten met openslaande deksels, welke rnet schroeven gesloten kunnen worden. 3o. Het bijgaande formulier in duplo in te vullen en daarvan ééa exemplaar aan den 2a ondergeteekende (Keizersgracht 549 Amsterdam) vóó: 30 Jnli a. s. per post toe te zenden en het tweede bij uwe voorwerpen, voor de tentoonstelling bestemd, in te sluiten. DeBverla.ngd wordea door den secretaris, op aanvrage, n kosteloos en franco nog meer van dsze formulieren en adressen verstrekt, even- Z6er als alle inlichtingen, die verder door n Verlangd mochten worden. ïen slotte zien wij ons verplicht, wijl wij t0 lang vóór den termijn vm inzending reeds "van eenige deelnemers goederen voor de ten toonstelling ontvingen, welke wij geaoodz iakt ^aren terug te zenden, u uitdrukkelijk te ver- zeeken, die inzendingen niet te doen plaats hebben voor 15 Augustus e. k., terwijl wij, ter "Wille van een geregelden gang van zaken, even dringend uwe aandacht vestigen op het Sub 2 en 8 door ons vermelde. Overtuigd van uw welwillendheid, om door stipte inachtneming vau deze weinige voor schriften mede te weiken tot de goede ont vangst der inzendingen, en daardoor tot het slagen der tentoonstelling, hebben wij de eer hoogachtend te zijn Uw dw. dienaren, Voorzitter. Mr W. P. A. Hellegers, Secretaris. J. F. M. Sterck, Penningmeester. Rector L. C. L. Eygekhaam, BELGIE. Door den heer Guillery, progessistisch af gevaardigde voor Brussel, werd gisteren bij de Kam6r van Afgevaardigden een voorstel ingediend ten gunste eener herziening van art. 47 der Grondwet. Dit voorstel heelt eene groote uitbreiding van het kiesrecht ten doel. De rechterzijde der Kamer heeft gistereD in eene partij vergadering besloten, zich tegen het in overweging nemen van dit voorstel te verklaren. BULGARIJE. Uit Rutschuk wordt gemeld, dat aldaar in den nacht van Maandag op Dinsdag door eene gewapende bende een aanval op het ge bouw der staatskas werd beproefd. Te mid den van stormachtig weder vergezeld van plasregen, viel de bende omstreeks midder nacht het gebouw aan, doch de aanval werd terstond door de militaire wacht en door de te hulp komende politie en soldaten der hoofdwacht afgeslagen. Het gebouw, gelegen aan een plein, is een groot en in renaissance stijl nieuw gebouwd huis met hoogen ingang, niet meer dan 80 pas verwijderd van de prefectuur, waar ook een politiepost is. De aanval geschiedde aan de achterzijde. De geheele zaak was in drie a, vijf minuten afgeloopen. Van de aanvallers is niemand gevangen genomen en bij de duisternis was eene vervolging onmogelijk. Tot Dinsdag ochtend elf uur zijn alle nasporingen der poli tie vruchteloos gebleven men vermoedt ech ter, dat de aanvallers in de nabij liggende huizen eene veilige schuilplaats gevonden heb ben. Bload schijnt er weinig ofnietgevloeid te zijn. De eenige schade zijn eenige stuk geschoten vensters in het gebouw. Volgens de Daily Hews vormen drie par tijen in Bulgarije eene kleine minderheid, die eene verzoening met Rusland begunstigc. De andere twee partijen willen, de eene terug roeping van Alexander, de andere uitroeping der republiek. ENGELAND. Uit Ierland worden wederom verscheiden aanvallen en inbraken van Moonlight-benden gemeld Zaterdag-nacht trok een bende van zulke booswichten het huis van den herder Mac Mahou bj Ruan voorbij en vuurde vijf schoten af door het venster der woning. Yan de slapende bewoners werd gelukkig niemand gekwetst. Een andere bende vermomde kerels drong bij Kiel het huis van den boer Evan binnen en eischte wapens en geld om ammunitie te koopen. Toen zij hun zin niet kregen, namen zij den boer al zijn geld af tot een bedrag van 12. De Standard verneemt uit New-York, dat de Canadeesche zeepolitie weder begint Ame- rikaansche visschersvaartuigen op te brengen, onder beschuldiging van schending dér terri toriale vischwateren. FRANKRIJK. Generaal Boulanger houdt niet op reclame voor zijn persoon te maken. Thans heeft hij weder een souvenir gezonden aan de lieden, welke hem den 12 Juli jl. bij zijn vertrek uit Parijs terzijde stonden. Het geschenk bestaat uit een zilveren horloge met het vol gend gegraveerd inschrift„aandenken aan de manifestatie aan de gare de Lyon. 12 Juli BoulangerDe machinist en de stoker, die den generaal per locomotief naar Villeneuve reden alsmede de treinconducteurs, die hem in den waggon bezorgden, hebben ieder zulk een horloge ten geschenke ont vangen, Intusschen loopt te Parijs het gerucht, dat generaal Boulanger ter verantwoording zijner jongste daden door den minister van oorlogr naar Parijs zou ontboden zijn geweest, en. Donderdag jl. daarheen zou vertrokken zijn. De heer Paul de Cassagnac, die in zijn blad 1'Autorité, den heer Laur, die de zaak van Boulanger met de 9 4 monarchistische generaals heeft gepubliceerd, een leugenaar genoemd had, is door den heer Laur tot een tweegevecht uitgedaagd. Nadat de Cassagnac geweigerd had, daaraan gevolg te geven, heeft Laur hem eene nieuwe uitnoodiging gezonden, ver klarende de namen der 94 generaals op het terrein van het tweegevecht te zullen noemen. De Prance maakt eene dépeche openbaar, volgens welke eene verzoening tusschen prins Alexander van Battenberg en den czaar op het punt zou zijn van tot stand te komen. ROME. De Observateur Francais publiceert den tekst van een brief, dien Z. H. den Paus aan

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 1