JSimmtlandBCfy Inlichten. Ingezonden. zeker ware dat zij aangenomen zou worden. Wij zullen ernstig het onze doen, om den vrede bewaard te doen blijven. In liet Lagerhuis heeft Fergusson mede gedeeld, dat de regeering geen moeite ontzien heeft, om Frankrijk op vriendschappelijke wijze te brengen tot het vervullen van zijne formeel aanvaarde verplichtingen ten aanzien der Nieuwe Hebriden. De Engelsche regeering betreurt den onzekeren stand ten zeerste, in welken dit vraagstuk nog steeds blijft ver- keeren. Fergusson verklaarde voorts, dat de admira liteit, geen rots heeft kunnen ontdekken in de Roode Zee tusschen 14 en 24 gradea Noorder breedte en 42 en 44 graden Oosterlengte,op welken schepen gestrand zouden kunnen zijn. Bij de behandeling van art, 4 der Iersche landwet in het Lagerhuis, dreigde Healy zijnen collega Delisie, indien deze voortging met hem in de rede te vallen, bem uit te dagen om hem den nek om te draaien. Daar Healy weigerde voor deze uitdrukking verschooning te vragen, werd hij zonder stemming hij had namelijk zijne vrienden verzocht niet tegen het voorstel tot schorsing te stemmen in zijn mandaat als afgevaardigde geschorst. Het Huis heeft daarop met 143 tegen 111 stemmen art. 4 der Iersche landwet aangeno men na eene beraadslaging, welke drie dagen geduurd heeft. FRANKRIJK. Te Parijs loopen geruchten van ophanden zijnde wijzigingen in de samenstelling van het ministerie. De minister van justitie zou van zijne portefeuille afstand doen, en de voorzit ter van den ministerraad zou Hérédia hebben uitgenoodigd zijn ontslag te nemen, wegens zekere verklaringen ten aanzien der betrek kingen met Duitschland, welke hij dezer dagen te Senlis heeft afgelegd. Er worden in Frankrijk groote toebereid selen gemaakt tot de mobiliseering van het leger. De kommandanten der aanwervings- bureelen hebben bevelen ontvangen onder verzegelden omslag, die op een bepaald tijd stip moeten geopend worden. Dezelfde maat regelen werden genomen voor de bureaus, die zich met het opeischen van paarden, muilezels en rijtuigen balasten zullen. De ruiterij en het voetvolk zullen op oorlogsvoet worden gebracht Het personeel van het Roode-Kruis zal bij de hand zijn. De veldartillerie zal de legerkorpsen volgen. Men zal zelfs de duiven- en trapwielers-maatschappijen uitnoodigen het gemobiliseerd leger te ondersteunen. Generaal Boulanger heeft een nieuw middel gevonden, om in opspraak te komen. Naar aanleiding van het feit, dat de oud-minister Jules Ferry in een rede te Epinal, Boulanger een »Arnaud de café-concert" bad genoemd, heeft de generaal zijne getuigen naar Ferry gezonden, ten einde deze zoo noodig tot een tweegevecht uit te dagen. Men zegt, dat het twee van Boulanger's tijdgenooten aan de militaire school van St. Cyr zijn, die de gene raal tot den oud-minister gezonden heeft. ITALIË. De minister-president Depretis is Donder dag avond te Stradella overleden. De gezondheidstoestand te Messina is ver beterd, doch de tijdingen uit Syracuse luiden ernstig en te Diarradoma, Augustaen Franco- porte maakt de cholera vele offers, zoodat er wanorde heerscht in die plaatsen. Te Catana kwamen op 29 gevallen 10 dooden voor. RUSLAND. Het officieuss Journal de St. Petersbourg zegt met betrekking tot de aanvallen, tegen de Russische fondsen gericht, dat aan het ministerie van financiën geen panslavis- tische politiek bestaat. In tegenspraak met hetgeen door de bladen is medegedeeld, heeft het ministerie geenszins het plan opgevat, de obligaties iii goud in papieren obligaties te converteeren. Het is ook volstrekt onwaar, dat de admi nistratie der financiën in Duitschland Rus sische fondsen koopt. Niemand is in staat een huis aan te wijzen, dat met zulk eene zending is belast. De Russische gezant te Berlijn, graaf Schuwaloff, is belast na zijn terugkomst te Berlijn bij graaf Herbert von Bismarck tegen de hevige aanvallen der Duitsche officieuss pers op de Russische waarden te protesteeren. Schiedam, 30 Juli 1887. Door de Katholieke Vereeniging »de Grond wet" zijn tot kandidaten bij de herstemming voor den gemeenteraad gesteld de heeren J. J. G. Nolet en J. H. Houtman. De liberale Kiesvereenigin g Schiedam" heeft de heeren: C. Bergsma en J. H. Houtman kandidaat gesteld. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op de Tentoonstelling, welke morgen (Zondag) en Maandag aaust. in het Lndwina's gesticht zal worden gehonden. Eene kleine maar keu rige verzameling geschenken, bestaande in Kerkgewaden en Kerksieraden, bestemd voor het Gouden Priester-jnbilee van Z. H. den Pans, is daar geëxposeerd. Wij vertrouwen dan ook, dat velen onzer Btadgenooten gebruik zullen maken van de aangeboden gelegenheid, om zonder moeite of kosten, althans een klein deel der Vaticaan- sche Tentoonstelling te zien, dat voor ons de meeste aantrekkelijkheid bezit. Bij gunstig weder zal Maandag avond te acht uren de derde uitvoering door het mu ziekkorps der d.d. Schutterij in de Plantage gegeven worden. De graven der HH. Martelaren van Gor- kum te Briella zijn Maandag bezocht door 350 pelgrims uitLeiden,Dinsdag door 55© pelgrims uit Zoeterwoude, Woensdag door 460 pelgrims uit het Westland en Donderdag door 795 pelgrims uit Schiedam. Door de Directie der Schiedamsche processie naar Brielle werden ook eenige weezen in de gelegenheid gesteld, kosteloos de bedevaart mede te maken. Dankbaar werd van dit echoone aanbod gebruik gemaakt, en hebben onder geleide van den heer J. Meijer J. Pzn, President van het R. K. Parochiaal Arm bestuur, twaalf weezen aan de bedevaart deel genomen. Hartelijke dank van allen, wien bet waar achtig heil onzer arme weeskinderen ter harte gaat, behoort zeker genoemd bestuur daar voor gebracht te worden. De Enquête-Commissie is, zooals wij reeds gemeld hebben, met haar arbeid gereed en beeft een eindverslag vastgesteld, dat over en kele dogen zal verschijnen. Naar wii vernemen zal de commissie adviseeren tot voortzettiog van het onderzoek, maar tevens in het 1 ebt stel len, dat reeds op sommige pnnten uitbreiding van staatszorg met betrekking tot kinder- en vrouwenarbeid mogelijk en noodzakelijk is. Een merkwaardig getuigenis voor de voor treffelijkheid der stoomvaartverbindiog met Engeland over Vlissingen levert bet bericht uit Antwerpen, dat de bekende firma Van Maeuen Co. aldaar eenige snelvarende stoom schepen in de vaart zal brengen, om reizïgerSr die den weg over Antwerpen nemen, naar Vlissingen te vervoeren. Uit die schepen zul len, met goedkeuring der Nederlandsche auto riteiten, de reizigers onmiddellijk op de mail booten der maatschappij Zeeland kunnen overstappen, zonder aan onderzoek van hun bagage te zijn onderworpen. Aldus wordt, nog wel nit België, de lijn van Vlissingen gevoed ten koste natuurlijk van die over Ostende, met welker exploitatie het trouwens al heel cngelnkkig gaat. Telkens komen de booten niet bij tijds aan de nieuwe booten, die de Belgische postadministratie nit Engeland beeft laten komen, voldeden niet, zoodat enkel het oude materieel weder in den dienst moet voorzien. De Ind. Beige heeft bovendien reeds aangetoond, dat vooral de haveninrichtingen te Ostende onvoldoende zijn en slechts met groote opofferingen de mede dinging zal zijn vol te houden. (C.) Donderdag avond waagde een colporteur te Rotterdam van Recht voor Allen het weder eens, zij n blad nit te venten. Op de Kruiskade en in de Van Spijkstraat kreeg hij spoedig eenen zoo grooten oploop achter zich, dat hij de wijk moest nemen in een herberg, waar hij vervolgens door de politie in bescherming werd genomen tegen de vijandelijke houding van het publiek. Een der bladen maakte melding van een mishandeling die aan het Scheveniugsche strand 11. Dinsdag plaats gehad zon hebben. Een Scheveninger zon nl. een jongen in zee geworpen en op de borst getrapt hebban. De ware lezing is deze: Een jongen had een vis- tcher van de garnalen vloot langen tijd gehin derd, de zeeman maakte zich eindelijk boos en gaf den knaap een dnw, zoodat deze in het water terechtkwam. Daar er spoedig veel be langstellenden kwamen opdagen, werd de jongen, om een einde aan het standje te maken, door een agent naar bet poiitiebureel gebracht. Proces-verbaal werd niet opgemaakt. Vad.) Eene mededeeiing van dr. Mezger, aan het H.bladbevestigt het bericht der Köln. Ztg., dat die geneeskundige zal optreden als direc teur van een Sanatorium, dat te Wiesbaden wordt opgerioht. Het H.blad vertrouwt ech ter, dat dr. Mezger de leiding van die stichting zal kunnen voeren, zonder dat hij aan zijnen werkkring te Amsterdam een einde behoeft te maken. Zie verder het Bijvoegsel). Mijnheer de Redacteur Door deze zjj het mij vergund, de toestand in de Hoogstraat in verband met de passage eens ter sprake te brengen. Jaren geleden scheen het in de bedoeling van ons gemeentebestuur te liggen, in die smalle straat een verhoogd pad vcor voet.- gangeTS aan te leggen men hoorde spreken van een plan tot onteigening van alle stoepen, ten einde deze dooreen trottoir te vervangen- Sedert schijnt uit plan te zijn opgegeven, doch was blijkbaar het gemeentebestuur er op nit? rnimie voor de passage te winnen, immers by voorkomende verbouwing werd den betrokken eigenaars verzocht, hunne stoepen in te korten- Het verraste mij dau ook zeer, bij eene wandeling laugs de Hoogstraat te zien, dat by de verbouwing van een pand een stoep ter zelfder breedte als de vorige was aangel gd* De vraag drong zich das bij mij opIs bc gemeentebestuur van meening veranderd o» wordt aan sommige ingezetenen een voorree»* boven andere geschonken Met de plaatsing dezer regelan zult n we verplichten. Uw getrouwe lezer Xi

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 2