ScMaMs Mer-Eü-aaarties. Dbl Land- en Tuinbouw. noff waren er bij tegenwoordig. Groot was de deelneming der bevolking van Moscou aan den lijkstoet. Ook eene menigte deputatiën uit andere plaatsen van Rusland waren in den lijkstoet. Aan het graf werd door verschil lende bekende Russische patriotten het woord gevoerd. Uit Odessa wordt wederom een moord bericht, door de nihilisten gepleegd. De weduwe van generaal Nesterow werd op haar buiten nabij de stad vermoord. De moorde naars, die zich van ongeveer 800.000 roebel hadden meester gemaakt, zijn gevat aan boord van de stoomboot, waarmede zij naar Turkije dachten te vluchten. Zij waren met hun drieën, hebben de misdaad bekend en verklaarden, dat deze geschied was om de nihilistische partij weder aan geld te helpen. Schiedam, 8 Augustus 1887. Aan het slot der Raadszitting op Zaterdag jl. beeft de Burgemeester medegedeeld, dat bij voornemens was, omstreeks den 8sten dezer de gemeente voor ongeveer een maand te ver laten. Gedurende de afwezigheid van den Burge meester zal zijn ambt door den oudsten wet houder, den heer J. B. Nolet, worden waar genomen. Bij het centraal bestuur van het Algemeen Nederl. Werkliedenverbond is een schrijven ingekomen van den Minister van Justitie, inhoudende eene kennisgeving namens Z. M., dat niet kan worden getreden in het verzoek om gratie voor den heer Domela Nieuwenhnis, en dat alzoo wordt volhard bij de vroegere afwijzende beschikkingen, genomen op mede ten behoeve van den veroordeelde ingediende gratie-verzot ken. De openiug der jacht op klein wild in deze provincie is vastgesteld op Zaterdag 3 Sept. a. s. met zonsopgang, met uitzondering van de jacht op faisanten, waarvan de opening is bepaald op Zaterdag 1 Okt. a. s. Van de opening is uitgezonderd de uitoefening van het jachtbedrijf, vermeld in art. 15, litt. e der wet van 13 Juni 1857. De korte jacht mag dagelijks en de lange jacht sleohs driemaal 'sweeks (Woensdags,Vrij dags en Zaterdags) worden uitgeoefend. De anti-revolutionaire deputatenvergadering komt 18 Angnstns te Utrecht bijeen. De vol gende week zegt de Standaard kon niet meer, overmits aan de deputatenvergadering nog eene samenkomst der Kamerclub en van het centraal-comité moet voorafgaan. De uitslag der verkiezingen voor de ge meenteraden in verschillende aanzienlijke ge meenten vervult ons met goede verwachtingen voor de toekomst. Naar de mate de kiezers in grooter aantal naar de stembus komen, naar diezelfde mate dalen de kansen van het liberalisme. De katholieke kiesvereenïgingen vooral geven op uitmuntende wijze door de uitkomsten der stembus kennis van haar be staan. Straks met een uitgebreider kiezers personeel voor de Tweede Kamer zullen zij gelegenheid hebben om haar werkzaamheden te verveelvoudigen ja, maar ook nog gewich tiger resultaten te verwerven. (C.) Dinsdag werd uit Goes een postpakket ver zonden nanr Vlissingen, waann een zilveren armband was gepakt. Bij ontvangst bleek den geadresseerde, dat de armband verdwenen was. Daarvan werd aangifte gedaan bij de politie. Donderdagavond vertrok de justitie van Middelburg naar Vlissingen om een onderzoek in te stellen. De uitkomst daarvan ia voor het oogenblik nog niet voor publiciteit vat baar. (M. Ct.) Den 19en Juli 11. is te Rotterdam, enden 22en daaraanvolgende te Alkmaar in beslag genomen telkens een gulden, beiden met de beeltenis van koning Willem III en het jaar tal 1865, Beiden guldens zijn bij uitspraak van het muntcollege verklaard te zijn valsch en vervaardigd in nabootsing van echte rijks- muntspecie. De Londensche oorrespondent van de N. R. Ct. seint, dat er gisteren avond een zware brand uitbrak in West Londen, in Whiteleys beroemde, reeds herhaaldelijk afgebrande we reldbazaar. Vele panden zjjn vernield. De schade bedraagt ettelijke millioenen guldens. De zoon van den onlangs overleden Spoor weg-Koning Vanderbilt vertoeft op het oogen blik te Leiden. Hij heeft met zijn familie intrek genomen in het HStel Livedag. Om op Maandag van de kermisweek in dienst te treden, werd door een winkelier te Leiden een dienstbode gehuurd, die dan ook den godspenning ontving. Op den dag van de indiensttreding wenschte zij „een pleizierige kermis" en ontving toen dekermisfooi. Reeds dienzelfden avond werd haar vergund kermis te gaan houden, doch zij kwam eerst den volgenden morgen om zeven uren boven water. In den namiddag van dien dag vroeg zij ver gunning om even een boodschap te doen, het geen haar werd toegestaan. Zij keerde echter niet meer terug. Enkele dagen na haar vertrek bemerkte de vronw des hnizes, dat haar schoenen en een zilveren knip met geld verdwenen waren, waar van onmiddellijk de dienstbode verdacht werd. Vandaar aangifte bij de politie, die, bedoelde meid aanhoudende, haar in het bezit vond van de gestolen schoenen. Omtrent de ont vreemding van een knip wist zij niets daarop durfde zij wel zweien, zeide zijdoch toen zij een poosje in politiebewaring had doorge bracht,, bekende zij ook de knip te hebben ontvreemd en deze voor schuld iu een slaap stede te hebben achtergelaten, waar het be wuste voorwerp dan ook door do politie ge- vondeD werd. In 8V2 jaar heeft dr. Kramer uit Amster dam persoonlijk 230 diphteritis-ljjdera behan deld, waarvan hjj er 223 mocht redden en 7 overleden. De toepassing zijner methode vindt meer en meer ingang. Naar men aan de Echo verzekert, is er sprake van, om het Marktplein van de Voe- dingstentconstelling te Amsterdam, met ap en dependentie over te brengen naar de Parij- sohe Wereldtentoonstelling van1889. Ten einde in de behoefte aan drinkwater, wegens de langdurige droogte,te voorzieD, heeft de gemeente Purmerend voor f 480 aan drink water laten aanvoeren. Uit Tiel wordt ons gemeld Alhier gebeurde op den 3den dozer met eene vronw hetzelfde, als volgens de N. li. Ct. van gisteren te Breda heeft plants gevonden met eene vrouw, ver gezeld van twee kinderen. Daar de vrouw te Tiel ook twee kinderen bij zich bad en daar, evenals de vrouw te Breda, verhaalde dat haar man in den Bosch boekbinder was, lijdt bet geen twijfel, of beide vrouwen zullen wel ééne zijn. Nadat zij te Tiel zich uitgeput bad laten nedervallen en weder was bijgemaakt, gaf zij op den Bosch, met achterlating VftD haren man, te hebben verlaten, uit schaamt® omdat zij en haar man uit hunne woning waren gezet zonder eenig middel van bestaan te bezitten. Nadat zjj door eenige goede lieden van eten, kleeding voor hare kinderen en goed wat reisgeld was voorzien, heeft zij Tiel vet" laten, waarschijnlijk om hare praktijk elders voort te zetten. NR. Ct.) Een achtenswaardig ingezetene van Breda, de heer J. W. Smits, was dezen morgen om* streeks 8 uren eene schuit met kolen wacb* tende en stond te dien einde op den uitkijk aan de vaart, die achter zijn erf loopt. Waar* schijnlijk door een toeval getroffen, geraakte de man te water, met het ongelukkig gevolg» dat eenige oogenblikken later zjjn lijk werd opgehaald. (IV. B. Ct.) In de hoofdmagazijnen der Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen te Tilburg zullen op 29 dezer en 6 September a. s. in het openbaar worden verkochtgeweigerde, onafgehaalde, overbevonden en gevonden goe deren, waaronder zich, behalve kleedingstuk- ken, paraplnies, parasols, enz., ook verschei den gouden en zilreren voorwerpen bevinden. HAARLEM. Door wijlen mevrouw de wed. J. N. Boekman, alhier, is vermaaktlo aan den pastoor van de kathedrale en parochiekerk van den H. Joseph een som van f 500, en 2o aan het parochiaal armbestuur alhier, ten be hoeve van het onder zijn beheer staande ge sticht St Jacob, een legaat, bestaande in een Oostenrijksch lot van 1864, groot 100 florijnen, en door wijlen mej. F. Fobbe aan genoemde kerk een som van f 600. WADDINGSYEEN. Gisteren middag om streeks half een zag men rook opstijgen uit den papiermolen van den heer C. van der Torren Kz. Hoewel er spoedig een paar spui ten op het terrein van den brand waren, kon men toch dezen door de felle vlammen niet meester worden, maar alleen beperken. De molen en de lompensohuur zijn totaal afge brand de droogschuren zijn behouden geble ven. De oorzaak van den brand ia onbe kend. (IV. R. Ct.) VLISSINGEN. Hier loopt het gerucht dat een notarisklerk eene aanzienlijke som in bankpapier verloren heeftsommige spreken van eenige duizenden. Gisteren in den laten avond bracht de officier van justitie uit Mid delburg hier een bezoek dat in verband wordt gebracht met de verloren som. Het vlasplnkken in den Hoekschenwaard en IJselmonde is overal afgeloopen in verge lijking met andere jaren is het vlas kort te noemenoorzaak daarvan is, dat het in het vooïjaar te weinig vocht heeft gehad. Het erwtenmaaien heeft een aanvang genomen, d® garat is gemaaid en gedeeltelijs binnengehaald; met het dorschen van zaad wordt begonnen- In de gemeente Rhoon zullen de arbeider» voor het grootste gedeelte den aanstaanden- winter zonder werk zijn. (D "Wie houdt er niet van een straatje om i W elnu de ocdergeteekende wandelt 00 S eens een straatje om men maakt dikwö aardige entdekkingen bij zoo'n gelegen e

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 2