Stnnenlandschq aan de scheidsrechterlijke uitspraak van'eene derde mogendheid te onderwerpen, HET OOSTEN. Het Wiener 1 ageblatt meent, dat Rusland thans zon geneigd zijn, Bulgarije te bezetten, omdat het denkt te mogen rekenen op den steun van Dnitsohland. Eene krijgsbezetting zon het begin van een Europeeschen oorlog kannen zijn. De Neue freie presse berispt de Franschen, omdat zij de vriendschap van het autocratisch Bnsland trachten te verkrijgen. Gelukkig schijnt de Czaar, ofschoon Duitschland niet genegen, evenzeer weinig genegenheid voor Frankrijk te gevoelen. ZWITSERLAND. De Zwitsersche regeering is het thans eens gewerden met den H. Stoel over de voor ziening in het bestnnr van het bisdom Tes- sino. De aartspriester Mala te Bellnzona is door Z. H. den Pans tot apostolisch admini strator van het diocees benoemd. De H. Stoel heeft zich bereid verklaard in het laatst dezes jaars in onderhandeling te treden over de definitieve oplossing der kwestie van het bisdom Tessino. Op de Zwitsersche Alpen is veel sneeuw gevallen. De vreemdelingen, die de hooger gelegen plaatsen bezochten, zijn afgeda,ald en maken zich, zeer ten nadeele der hotelhouders, tot vertrekken gereed. Schiedam, 26 Augustus 1387. Door de Katholieke vereeniging De Grond wet" zijn in hare heden middag gehouden vergadering tot kandidaten gesteld voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, waarvoor de verkiezing op aanst. Donderdag, 1 September, zal plaats hebben de heeren Mr. B. M. Bahlmann, Mr. W. H. Jansen, J. J. G. Nolet en J. P. Th. Van Nnnen. Tot aanvulling van ons bericht van giste ren omtrent het aantal uitgegeven plaatskaar tjes voor Rotterdam in de afgeloopen kermis dagen, kunnen wij nog mededeelen, dat verle den jaar aan het station alhier slechts 3811 plaatskaartjes bij die gelegenheid werden uitgegeven. Daar nü het aantal uitgegeven kaartjes 4816 bedraagt, blijkt alzoo, dat dit jaar ongeveer 1000 personen meer van die reisgelegenheid naar de Rotterdamsche kermis gebrnik hebben gemaakt. Was de Regeering niet gelnkkig in de be paling van den dag voor da verkiezing der leden van de Tweede Kamer, de ■*Post)1 ves tigt er de aandacht op, dat ook bij de bepa ling van den dag, waarop de Provinciale Staten bijeenkomen om de leden der Eerste Kamer te kiezen, gene rekening is gehouden met den feestdag, dien dan de Roomsch-ka- tholieken vieren. De 8e September wordt door hen als Zondag gevierd (in de bisdommen Breda en s' Bosc b) en de Katholieke leden der Staten moeten dus op Zondag ter verga dering optrekken. Aan de Regeering was dit niet onbekend op elke n kalender is deze kerkelijke feestdag aangegeven. Met het oog op de aanstaande verkiezingen en op den politieken toestand des lands heeft de Algemeene Bond van Katholieke Kiesver- eenigingen in Nederland besloten la. tegen de aanneming der wetsontwerpen betreftende de hoofdstukken III en IV en de additioneele artikelen der Grondwet bestaat geen bezwaar. 2o. de beslissing over de overige hoofd stukken rakende troonsopvolging, administra tief recht, enz. blijft aan de prudentie der door den Bond gestelde kandidaten overge laten. 3o. de wijzigingen in Hoofdstuk VIII van de Defensie zijn onncodig en hoewel niet in strijd met de Katholieke beginselen, in de gegeven omstandigheden verwerpelijk. In overeenstemming met dit besluit ziet de Bond geen reden om aan de Katholieke leden der ontbonden Tweede Kamer, gekozen in districten, die zich bij den Bond hebben aan gesloten, op welke wijze ook het vertrouwen te ontzeggen. Hij meent te recht op aller toewjjding te kannen rekenen, waar het de rechten en belangen der Nederlandsche Katho lieken geldt en verder ieders overtuiging op de gewichtige punten van staatsbeleid, als nu aan de orde zijn, te moeten eerbiedigen. Ook de aftredende anti-revolutionaire leden, gekozen in districten, die tot den bond zijn toegetreden, worden, na het door de Deputaten- Vergadering genomen Besluit, door den Bond aanbevolen. Te Stavenisse brak Dinsdag een hevige brand uit in de geheel gevulde landbouwer- schuur van A. Stontjesdijk, waardoor de gan- sche inboedel van de schuur een prooi der vlammen is geworden. Verbrand zijn drie stuks hoornvee en twee paarden, terwijl een derde paard geheel met brandwonden is overdekt. Het woonhuis en een klamp stroo zijn be houden gebleven. In den namiddag kwam de brandweer van St. Maartensdijk die van Sta venisse te hnlp. Naar men zegt, was alles, hoewel laag, geassureerd. Oorzaak van den brand is onbekend. De zeilwedstrijd op 28 Augustus te Slikker veer te honden, begint des morgens te 11 nren en zal waarschijnlijk des middags te 3 nren geëindigd zijn. Voor de ingezetenen van Rotterdam, Dordrecht en omliggende plaatsen bestaat dns de gelegenheid om den wedstrijd van het begin tot het einde bij te wODen. Het terrein, waar de wedstrijd begint, grenst aan het stoombootenveer, en de toegang is voor ieder vrjj. In een Dinsdagavond gehouden bijeenkomst der leden van de rederijkerskamer »Tollens" te Delft, werd door den voorzitter medege deeld, dat bij gelegenheid van het 20 jarig bestaan dier kamer op 4 November a. s. door het bestnnr het plan is gevormd, dit feest zoo luisterrijk mogelijk te vieren, door een vierdaagsch feest te houden, bestaande in een uitvoering, concert, tentoonstelling met tombola, kinderfeest en bal masqué. Oader de Gevangenpoort in Den Haag is een man van 80 jaren door een beroerte ge troffen. Hij viel voorover op den neus, zoodat deze geheel vaneen gereten was. Hij werd bij een kastelein ingebracht, waar geneeskundige hulp werd ingeroepen. Nadat de wond ver bonden was, werd hij per rijtuig naar zijn wo ning gebracht. De jongste dochter van Z. K. fl. den Groot hertog van Saksen Weimar, Prinses Elisabeth, gehuwd met eenen zoon van den Groothertog van Mecklenburg, wordt 1 September te Scbe- veniogen verwacht. Zij zal haren intrek nemen in het Hotel Garniwaar ook de Groother tog verblijf houdt. Het bericht, dat de Maatschappij Zeebad Scheveningen bezwaren tegen de richting van de stoomtram der Hollandsche Spoorwegmaat schappij zou hebben ingebracht, is onwaar- Zeebad wenscht het totstandkomen van deze tram, welke ook de tichting zij. Bestuurders van de afd. Amsterdam van het JSiederl. Werkt. - verbond, van de schseps- optnigers-vereenigingAog tijdig ontmaakt en van de sohaitenvoerders-vereeniging Een' dracht maakt macht bebben aan de reeders, de direetenren van stoombootmaatschappijen en makelaars een circulaire gericht, om aan te dringen op een meer regelmatige ver deeling van den arbeid, zoodat het dag- en nacht doorwerken en het werken op Zondag zon vervallen. Waar de werkzaamheden het onophoudelijk doorwerken vereischen, geren de briefschrij vers in overweging dit te laten doen door twee elkaar afwisselende ploegen, die om de twaalf nren elkaar afwisselen. De Bestuurders zijn van oordeel dat zij, aan wie hun brief is gericht, in dit opzicht zeer veel knnnen doen, ook om arbeid op Zondag te voorkomen. (C.) De man, werkzaam op een baggermachine, liggende in het IJ aan de Westerdoksluis, geraakte gisteren-ochtend door het breken van een ketting tusschen de emmers. Ofschoon de machine zoo spoedig mogelijk tot stilstaan werd gebracht, werd slechts het verminkte lijk van den ongelukkige te voarsohijn ge baald. In de buurtschap Horre nabij Weesp is Woensdag avond nit de Kenlsche vaart het lijk opgehaald van N. D.gehuwd en vader, wonende te Sloten. De ongelukkige is ver moedelijk door slaap bevangeD, van zijn vaar tuig gegleden en heeft zoo den dood in het water gevonden. Uit de »Lntine" zijn Dinsdag opgevisebt de volgende waardeD, 260 Spaansche matten, 1 halve dito, 5 goudstukken, 9 verschillende zilverstukjes, 7 koperstukken, 1 ballastbrood benevens eenig lood, koper en roest. Evenals velen, werd ook een vrouw te Wondsend door een hevigen donderslag nit den slaap opgeschrikt. Haar echtgenoot, M, P. H. sinds eenigen tijd sukkelende, niet in bed vindende, ging zij naar het schnnrtje en vond daa r den man op den grond uitgestrekt. Bij onderzoek bleek hij een lijk te zijn. Dat niet steeds de liefde bestendig van dunr is, bewees weer een aspirant echtge noot, die, te Groenlo gekomen om met zijne daar wonende bruid aan te teekenen, tenge volge van een oneenigheid weder vertrok en tot heden spoorloos verdwenen is. Ern weduwe in de buurtschap Zenderen, onder de gemeente Borne, viel eergisteren namiddag, terwijl zij ia de schuur eenige werkzaamheden wilde verrichten, van eene ladder, met het treurig gevolg, dat zij eene hersenschudding kreeg en eenige uren later overleed. Naar wij vernemen, zal over eenige weken een huwelijk gesloten worden, waarbij twee bekende geslachten nit Nederland en België betrokken zijn. Jonkheer Diederik Yan den Berch Van Heemstede zal in het huweljjk treden met de gravin Adrienna De Lannoy, van Brnssel. De nit Gelderland herkomstige fimilie Van den Berch, die gedurende vier eeuwen burge meesters en schepenen der stad Nijmegen onder haar voorvaderen telde, heeft o. a. de eer,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 2