InmenlandKche juichten. zooals dezer dagen Domela Nieuwenhuis door een zijner partijgenooten genoemd werd, een feestelijke ontvangst te bereiden. Men wil de zaal voor het Volkskoffiehuis versieren. Beeds hangt daar een groot portret van den gewezen „zakkiesplakker" doch met baard en lange baren, dat met groen, roode bloemen en rood vlaggendoek is versierd. Maandagavond wer den door jongens bloempotten in het Volks koffiehuis bezorgd. Het was er vol, en het ging er tamelijk laidruchtig toe. (Msb.) Het water heeft dezer dagen een aantal slachtoffers geëischt. Onder Hof-van-Delft is het lijk opgehaald van den 56jarigen C., be diende in het Delftsche gasthuis; te Brandwijk is de rentenier S. levenloos gevonden in de wetering achter zijne woning, en te Giessen- Nienwkerk is een kindje van 3 jaren ver dronken. Gered zijn te Kralingen eene vrouw door G. J. H. Eust, uit de Leuvehaven te Bot terdam een knaap van 9 jaren door I. B. Simons, en nabij Kralingen een 4-jarig kindje, dat zonder toezicht aan den waterkant had zitten spelen. {Dl) Met leedwezen vernemen wij, dat de toestand van den hoogeerw. pastoor der St. Willibror- dnskerk te 's-Gravenhage, Mgr P. G. Sohagt, Proton. Apost. admstar part., wiens gezond heid sedert gernimen tijd voortdurend afnam, zoo verergerd is, dat hjj de HH. Sacramenten der stervenden ontvangen heeft. T. Naar de Haagsche Courant verneemt hebben de betrekkingen van den onlangs op De Vink zoo ongelukkig omgekomen Hagenaar een civile actie ingesteld tot betaling van f 30.000. Naar Het Vad. verneemt, zal het badseizoen te Scheveningen op Zaterdag 1 October a. s. gesloten worden. In eene Maandag te Leiden gehouden ver gadering van de vrijzinnige kiesvereenigingen is besloten, bij de herstemming voor de Tweede Kamer aan de liberalen in het distriot Leiden in overweging te geven, onder de tegenwoor dige omstandigheden hunne stemmen uit te brengen op de twee in herstemming komende anti-revolutionaire kandidaten, van wie men genoegzamen waarborg heeft, dat zij voor de Grondwetsherziening zullen stemmen. hij naar het gasthuis moest worden gebracht om er geneeskundig te worden behandeld. Volgens de Tijd wa3 Domela Nieuwenhnis bij zijn intocht te Amsterdam vergezeld van zijn tante en zijn aanstaande tweede vrouw, op wiens aanraden hij zich deze hulde, waarop hij anders niet gesteld was, heeft laten wel gevallen. De Echo bericht, dat Zondag jl. in de kazerne Oranje Nassau 150 man infanterie geconsigneerd stonden om op het eerste bevel uit te rokken; ook de geheele politie was in dienst. Gelukkig bleven orde en rust bewaard. Men eobrijft aan het D. v. Acd. In den aanslag op den heer Arentz, arts te Amstelveen, werd een zekere K., veehouder in den Bovenkerkerpolder, als de vermoede lijke dader aangewezen. De algemeene mee ning is dat wraak de oorzaak van de euveldaad was. K. moet namelijk den dood zijner vrouw, die ten gevolge eener bevalling twee maanden geleden stierf, aan dr. A. wijten. Zaterdag avond heeft zich K., de verdachte, persoonlijk met zekeren v. D., die hem aanraadde te be kennen, naar het politiebureau begeven en daar de bekentenis afgelegd, dat hij de dader was. Zoo althans vernemen wij van goed ingelichte zijde. Blijkens modedeeling van de geredde equi page van den in het Engelsche kanaal door aanvaring gezonken Teaselschen loodskotter No. 5. schipper Jn. Kuiper, is het vaartuig jl. Zaterdag nacht, omstreeks 3 uren, op den kruispost bij Dungeness ingeloopen door het Engelsche stoomschip Thomas Parkervan Smirna naar Londen bestemd, en wel met zulk eene kracht, dat het water onmiddellijk den 41 kotter binnenstroomde. Deopvarenden beproef den nog dezen door pompen te behouden, doch te vergeefstwintig minuten na de aan varing waren zij verplicht in de scheepsboot te vluchten, en kort daarop sonk de kotter in de diepte weg. De schipbreukelingen werden nu aan boord van den Goereëschen loods kotter opgenomea en door dezen aan wal gezet. Maandag kwamen zij behouden teNieuwediep aan. Aan de Koninklijke Deventer Tapijtfabriek wordt naar teekeningen van den heer Margry uit Botterdam, een prachtig en kostbaar Smir- naasch tapijt voor de particuliere kapel van den Paus gemaakt. geleide te midden van eene vijandige bevolking had durven begeven. De Carli3ten, besloot de generaal ten slotte, zullen evengoed tegen de bestaande monarchie als tegen de republiek in opstand komen, indien er hoop is, dat deze nieuwe opstand hen zal leiden tot de zfgepraal hunner zaak. Schiedam, 7 September 1887. Door den Burgemeester wordt ter kennis van de ingezetenen gebracht, dat het Kohier van het Patentreoht No. VII en voor de Be lasting op het Personeel No. 6 dezer gemeente over het dienstjaar 1887/8 op den 2 Septem ber 1887 executoir verklaard en aan den Ontvanger der Directe Belastingen ter invor dering is overgemaakt. Ieder is verplicht zijn aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen en vanaf 5 September jl. is de termijn van drie maan den ingegaan, binnen welke reclames tegen dezen aanslag behooren te worden ingediend. Men weet dat, door een gedeelte der Hage naars vooral, een haven te Scheveningen wordt begeerd. Door Z. M. is indertijd een commis sie benoemd, om naar de vereischten van een zeehaven te Scheveningen een onderzoek in te stellen. Deze commissie heeft thans haar rapport aan den Minister van Waterstaat uitgebracht. De heer A. Sassen, directeur vandeBijks- postspaarbank, spreekt thans zelf in het Dag- blad voor Nederland tegen, dat hij eerlang naar Indië zou vertrekken, om aldaar den dienst voor een postspaarbank te organiseeren. Wèl is hjj reeds lang in briefwisseling met vereenigingen en particulieren in Indië, en ontving hij van daar van hoogst geachte zij de het verzoek, om eenigen tjjd over te komen, maar van een dienstreis te dien einde is op dit oogenblik geen sprake. De lokalen in de verschillende kazernen te Middelburg, die tijdens de ziekteverschijnselen onder de militairen tot ziekenzalen waren in gericht, zijn weder in hunnen vorigen toestand teruggebracht. Alle zieken zijn thans in het hospitaal, en de gezonden in hunne eigen wo ning (de kazerne) gehuisvest. Heden verlaten de laatst aangetasten het hospitaal, zoodat wjj thans kunnen aannemen, dat alles tot den normalen toestand is teruggekeerd. M C.) In het bekende Zeeuwsche stedeke Veere, dat tot voor korten tijd veel van zich deed spreken om de kwestie van den historischen beker, waardoor die gemeente nolens volens tot antiquair werd gemaakt, heeft zich thans een nieuwe gelegenheid geopenbaard, waar door het stadje de aandacht der vreemdelin gen begint te trekken. Het is een elfjarig knaapje, Pierre de Beer, die door zijn won derschoon pianospel allerwegen verbazing wekt. De moeilijkste stukken van ChopiD, Liszt en andere groote meesters worden door hem met een virtuositeit ten gehoore gebracht, die hem de schitterendste toekomst als musi cus doet voorspellen. Vele bezoekers van Domburg laten dan ook niet na, dit wonder kind te gaan hooren. (C.) De vruchtboomen hebben natuurlijk in de laatste dagen door de stormen veel geleden. Te Pernis werden in een kleinen boomgaard meer dan 40 mud appelen en peren afgeworpen. Ook bjj de socialisten te Botterdam bestaat het voornemen om den »Heer der Knechten," Naar wij vernemen, bestaat bij de N. B. S. Mij. het voornemen om, bij gelegenheid van den wedstrijd van boogschutters, uitgeschre ven door de Amsterdamsche tentoonstellings commissie tegen 25 dezer, aan de hoofdstati ons harer lijnen ééndaagsche retourkaarten voor de drie klassen van reizigers naar Amsterdam verkrijgbaar te stellen tegen den prjjs van enkele reisvracht. Deze biljetten moeten ech ter daags te voren genomen worden. Nog dagelijks komen grootere of kleinere inzendingen den sohat der Nederl. Vaticaan- sche Tentoonstelling vermeerderen. Zondag middag hebben ruim 1200 bezoekers een deel van den band van de Neerlandia Catholica kunnen bewonderenhet metaalbeslag van de voorzijde van het boek, door J. Brom in filigraanarbeid uitgevoerd en met edelsteenen bezet, geeft een indruk van wat het geheel zal worden, met de figuurvoorstellingen nog te vérsieren. (C.) Eene jaloersche huisvrouw wierp eergisteren in de Westerstraat te Amsterdan haren man eene hoeveelheid peper in de oogen, zoodat De stemopnemers uit Buinen dat 77 kiezers telt kwamen te Assen even nadat de uitslag der geheele stemming was bekend geworden. Zij waren gearriveerd met den trein van 11 uur, daar zij voor den eersten trein, waarmede zij hadden moeten vertrek ken, te laat waren gekomen. De bus is toen niet meer geopend. Te Neder-Hemert wilde heden de veerman C. Verheije, die eenen passagier van de Bos sche stoomboot afgehaald had, met zijne boot aan wal varen, juist op het oogenblik dat eene schroefboot kwam aanzetten. Er ontstond eene botsing, en de boot van den veerman werd in twee stukken geslagen. De veerman had de tegenwoordigheid van geest zich aan de schroefboot vast te klemmeD, terwijl de passagier in de Maas viel en onder de schroef boot doorging. Het mocht echter nog geluk ken, hem behouden aan wal te brengen. Te Bijen (N.-B.) vond dezer dagen de wach ter V. zijn dochter niet op de haar aange wezen plaats bij het wachthuisje, maar zag wel haar klompen op de rails liggen. Bij zijn

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 2