10e Jaarg. Vrijdag 16 December 1887, No, 2957. VERSCHIJNT DAGELIJ K S_ gcljgpwn (tuepcht. Bureau: Markt, E, 3 57. Prijs van dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden /1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 Prijs der Advertentiën Van 16 regels0.60 Elke gewone regel meer0.19 Voor herhaalde plaatsing worden billijk» overeenkomsten aangegaan. AMERIKA. Uit Washington wordt bericht dat in den Senaat van de Ver. Staten door den heer Sandford een wetsontwerp is ingediend, waarbij ^ordt bepaald, dat iedere vreemdeling 10 jaren op het grondgebied der Vereenigde Staten Qioet vertoefd hebben, voordat hij genatura liseerd kan worden. Uit New-York wordt aan de Standard gemeld, dat Amerikaansche speculanten eene °öawenteling in den houthandel trachten te brengen door Canadasche boomstammen in tonster vlotten over zee te zenden, in plaats Van met houtschepen. Een proefmonstervlot is thans onderweg van Nova Scotia naar blew-York. Het bestaat uit 27,000 aaneen- geketende boomstammen, die door eene sleep boot worden voortgesleept. Het vlot heeft den vorm van een sigaar, is 5 60 voet lang en omvat 11,000 ton hout, waarvan de vracht per schip 25000 d. zou bedragen. DÜITSCHLAND. Uit San Remo wordt bericht, dat dr. Mae- a®nzie dringend daarheen ontboden werd, 8|ffdat de geneesheeren Dinsdag nacht ontdekt ^^dden, dat er plotseling een omvangrijk en 8tlel aangroeiend gezwel van waterachtigen aard in de keel van den kroonprins was ont staan, hetgeen thans [doet vreezen voor de lfde verontrustende verschijnselen als eenige ^eken geleden. Reeds is voorspeld, dat soort elijke zwellingen boven de eigenlijke kanker- bekeringen herhaaldelijk zich zouden ver ben, hetgeen de blijvende aanwezigheid °°<lzakelijk maakte van den chirurg. Bra- ^ann, opdat deze, zoo noodig, ingeval de srnhaling bedreigd werd, de vereischte ope- n8 in de luchtpijp kunne maken. ENGELAND. ertog van Norfolk begaf zich eergisteren ai Rome als overbrenger van een eigen- nd'g schrijven van gelukwensching van °mngin Victoria aan Paus Leo XIII ter gelegenheid van zijn priester-jubileum. Hij heeft ook verscheiden kostbare geschenken voor den jubilaris meegenomen. De heer John Morley, de minister voor Ier land in het vorige ministerie-Gladstone en een der bekende leiders van de liberaal-Iersche partij, is ernstig ziek. Een aandoening der ingewanden, verergerd door het natte weer der laatste weken, dwingt hem het bed te houden, maar gevaarlijk is zijn toestand nog niet. De Standard verneemt uit Kopenhagen, dat de regeering gecontracteerd heeft met de Vereeniging Stoomboot-compagnie te Kopen hagen, tot oprichting van eene geregelde stoomvaartlijn tusschen Esbjerg in Jutland en Harwich, tweemaal 's weeks, aanvangend in Januari. FRANKRIJK. Het nieuwe ministerie zou heden bij wijze van program eene verklaring in de Kamers afleggen, welke wellicht aan Carnots bood schap nog eenige uitbreiding zal geven. Daarna komt de credietwet aan de orde, welke de regeering in staat zal stellen, bij gebrek eener vastgestelde begrooting, in de eerste maanden van het volgend jaar het bewind te voeren. De regeering is vast besloten bij de beraad slaging over de credietwet de kwestie van vertrouwen te stellen. De uiterste linkerzijde en de Gauche radi cale hebben in hare partij-vergaderingen eene motie aangenomen, waarbij te kennen wordt gegeven, dat zij geen enkelen maatregel zullen goedkeuren, waaruit kon worden afgeleid, dat zij vertrouwen stellen in het kabinet. De radicalen zijn woedend, omdat zij bij deze ministerieele combinatie zoo slecht bedeeld zijn, en hunne woede keert zich niet het minst tot den president Oarnot, die zich zoo ondankbaar toont voor de hulp, hem van hunne zijde bij het congres geboden. De heer Ferry bevindt zich vrij wel. Men wordt meer en meer overtuigd, dat de moor denaar Aubertin verantwoordelijk moet gesteld worden, doch men onderzoekt nog of zekere oorzaken geen overspanning der hersenen ten- gevolge kunnen gehad hebben. In zijn tes tament had Aubertin zijne geheele bezitting vermaakt aan mad. Grangier zij bedraagt 65 centimes. De Parjjsche bladen blijver, ondanks de tegenspraak der Italiaansche pers volhouden, dat de Italianen in Massowah een nieuwe nederlaag hebben geleden. De Temps meldt zelfs, dat de bevelhebber der Italiaansche troepen, generaal San Mazano, eene verster king van 30.000 man heeft aangevraagd. HET OOSTEN. Yolgens bericht uit Belgrado heeft koning Milan, in antwoord op het adres der Skupsch- tina, gezegd, dat hij dit antwoord niet kon aannemen. Oostenrijk zou onmiddellijk op helderingen hebben gevraagd. Bovendien maakt de zinsnede omtrent de amnestie inbreuk op de rechten der Kroon, en de Koning is niet van zins van zijne proerogatieven afstand te doen. Hij noodigde da Skupschtina uit, zich te wijden aan de binnenlandsche belangen, aan de zorg voor een goed beheer der finan ciën en voor een goede staatkunde. De Koning zou trouw de Skupschtina in deze richting steunen, maar onvermijdelijk tot ontbinding moeten overgaan, indien zij aan zaken raakt, welke de Koning niet aangetast wil zien. De Indépendance beige zegt uit vertrouw bare bron te weten, dat al het gerucht, bet- welk in de Duitsche en Oostenrijksche pers is gemaakt over de Russische troepen-bewe gingen en de beslissingen van den militairen raad te Weenen slechts dienen moest om Oos tenrijks zwenking in de Bulgaarsche kwestie te dekken. Het kabinet te Weenen zou na rijpe overweging besloten hebben de over- heerschende rol in Bulgarije op te geven en prins Ferdinand aan zijn lot over te laten. Zelfs zou Oostenrijk er zich in 't geheel niet tegen verzetten als Rusland den troonsafstand van prins Ferdinand eischt en zich zelfs met den Russisehen kandidaat voor den Bul- gaarschen troon vereenigen. Reeds zou er plan bestaan tot het zenden van een internationale commissie naar Sofia, welke aldaar de beslissingen der mogendheden, welke het tractaat van Berlijn onderteekend hebben, zou ten uitvoer brengen. Wanneer de Bulgaren zich niet goedschiks zouden wil len onderwerpen, zouden krachtens het Ber- lijnsch tractaat de Balkanpassen worden be zet, waardoor de eenheid (usscben Bulgarije en Rumelie op het spel zou worden gezet. Eene overeenkomst op dezen grondslag tus schen Oostenrijk en Rusland zou thans te Weenen worden onderzocht en net laat geen twijfel, dat de „eerlijke makelaar", prins Bis marck, reeds ijverig in de weer is, om aan Rusland de concessie te verzekeren, welke hij waarschijnlijk bij de samenkomst te Berlijn reeds aan den Czaar heeft beloofd. RUSLAND—OOSTENRIJK. Uit Weenen worden aan sommige Engel- sche bladen oorlogszuchtige berichten geseind. De Times bericht, dat de militaire raad, welke Dinsdag jl. werd gehouden een slechten indruk heeft gemaakt op de beurs, welke toch al niet gunstig gestemd was door het bericht, dat Rusland de regeling der militaire kwestie NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT. De Rijksdag heeft bjj de verdere beraad slaging over het wetsontwerp betreffende de graanrechten de tarieven goedgekeurd voor baver (3 mark), boekweit en peulvruchten (2 mark), gerst (2.25 mark), mout (4 mark), (2 mark), alles overeenkomstig het borstel der regeering. Voorts werd voor Stijfsel in poeder het recht op 12^, voor Macaroni op 13!/s, en voor meelsoorten op mark gesteld. De Rijksdag verhoogde Verder het recht op gist tot 65 mark, en heeft ^et groote meerderheid het recht voor raps 6l> raapzaad verworpen. Tt

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 1