10e Jaarg. Donderdag 29 December 1887. No 2967. VERSCHIJNT DAGELIJKS. Bureau: Boterstraat, E, 39. ©uepclit, Prijs van dit Blad: foor Schiedam per 3 maanden f 1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers 0.05 Prijs der Advertentiën fan 16 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer0.10 foor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. NIEUWJAARSWENSCHEN van 1 tot 6 regels worden in het nummer dezer courant, dat in den morgen van den Nieuwjaarsdag verschijnt, geplaatst a 50 Cent. AMERIKA. Uit Philadelphia wordt aan da limes ge meld, dat de President der Vereauigde Staten, uit vrees voor schearing in de democratische partij, eene minder anti-protectionistische hou ding begint aan te nemen. Hij verklaart, dat zijne bekende boodschap gedeeltelijk verkeerd wordt begrepea en daarom een aanhangsel misschien wenschelijk zal zijn. Het wordt thans nader bevestigd, dat het monsterhontvlot uiteengespat is gevonden. De deskundigen verschillen omtrent het gevaar Van ronddrijvende boomstammen voor voor bijkomende vaartuigen. BELGIE. De Vlamingen hebben te vroeg victorie ge kraaid. De Senaat heeft de juiste bepaling, dat de officieren van het Belgisch leger de beide talen moeten kennen, ingetrokken en vervan gen door het voorschrift, dat de officieren, die ook Vlaamsch verstaan bij de examens eenige punten meer krijgen. DUITSCHLAND. He hoop, dat de Kroonprins alsnog van zijn ernstige kwaal genezen zal, wordt in sommige kringen nog niet opgegeven. Zij berust hoofd zakelijk op het feit, dat de geneesheeren het omtrent den aard der kwaal nog niet volkomen eens zijn. Terwijl de Duitsche artsen reeds voor lang verklaard, hebben, dat de prins aan een ongeneeslijken kanker lijdt, blijft dr. Mac kenzie dit nog steeds betwijfelen. Gisteren heeft hij weder den kroonprins onderzocht en de volgende verklaring afgelegd aIk heb weinig te zeggen, doch dit weinige is goed. Voorloopig is de eigenlijke aard der ziekte nog niet met beslistheid te bepalen doch bij kanker werden zulke litteekenvormin- en nawerkingen, als in dit geval voor komen, nog niet waargenomen." fan verscheidene kanten wordt thans be vestigd, dat er bij den Kroonprins reeds Voorbereidende stappen zijn gedaan met het dog op zekere mogelijke beperkingen van de Zij, die zich. teg-en 1 Januari a, m. op dit "blad abonneeren, ontvan gen het geïllustreerde Feestnummer gratis. latere uitoefening zijner kroonrechten, doch dat de Groothertog van Baden zich in de bres gesteld heeft voor de onverminderde uitoefening dier rechten door den Kroonprins, zijn zwager, en dat hij daarom zjjnen voor- maligen minister-president Roggenbach naar S.an Remo gezonden heelt. ENGELAND. Gladstone heeft zich op reis begeven naar Italië. Bjjna aan alle stations, die hjj voorbij ging, was hij het voorwerp van geestdriftige batoogingenalleen te Londen werd eanig gefluit tusschen de toejuichingen gehoord. Gladstone zal een paar dagen te Parijs ver- toeven, alvorens hjj zijn reis naar Italië voortzet. De markiea van Ripon en sir John Morley zullen binnen eenige dagen naar Dnblin ver trekken, om het Iersche volk te vermanen, kalm te blijven en op Gladstone te blijven vertrouwen. FRANKRIJK. In de nieuwe instructie tegen Wilson is gebleken, dat zijn a ent Debia sedert twee maanden in de gevangenis Mazas zit, zonder te worden verhoord, omdat bij dreigde met verschillende onthullingen tegen Wilson en Ronvier. Deze reohtsschending zou gepleegd zijn door den prefeot Gragnon op last van den minister Faliières. Gisteren werd Henri Roohefort, de bekende hoofdredact ear van de Lanterne, op de Place Pigalh te Patijs aangerand door den tooneel- speler Philippe-Gardice, die zich beleedigd achtte door een artikel in Rochefort's blad, ITALIË. Uit Massowah wordt berioht, dat deBiitsehe missie in Abyssinie er niet in geslaagd is, den Negns te bewegen tot het doen van vr e desaanzoek bij Italië. Het berioht, dat de Negus van Abyssinie geweigerd heeft, de Engelsche missie te ont vangen, is in Italië gunstig opgenomen. De Negus tracht slechts tjjd te wiunen om zijre agenten in Europa ia staat te stellen tot het aankoopen van wapenen. De strijdmacht van den Negus rukt met geforceerde dagmarschen in drie sterke kolon- nes op. Uit Turijn wordt gemeld, dat don Bos co de groote vriend der jengd, ernstig ziek is en een slechte afloop wordt gevreesd. HET OOSTEN. Uit Constantinopel heeft de Times bericht ontvangen, dat Rusland weder heeft voorge speld, een Euroj eesch oc-ngres te honden over Ce Bnlgaarsche kwestie. In de arsenalen en fabrieken heerscht groote bedrijvigheid. De gewestelijke gouverneurs hebben bevei ontvan gen om de reernteeringen te bespoedigen en alle reernten ontniddollijk naar Constantinopel te zenden. De Bnlgaarsche regeering zal aan de Sobran- jo machtiging vragen, tot het sluiten eener leening van 50 millioen, bestemd om de loopen- de schulden af te doen en om de aangelegen heden der spoorwoglijneu YarnaRutschuk en VacdrelZaribrod te regelen. Uit Sofia wordt aan de Times gemeld, dat prins Ferdinand aan de leden der Sobranjo een diner heeft gegeven. In een toost zeide hij, dat de bestaande crisis voor Bnlgarije belangijjke opofferingen zal noodig maken. Stambouloff gaf hierop ten antwoord, dat het Bnlgaarsche volk gereed is tot alle opofferingen voor den prins en het vaderland. ROME. Z. H. de Paus heeft gisteren al de leden van het corps diplomatique in audiëntie ont vangen, die hem hunne ge'ukwenschen kwamen aanbieden. De Koningen van Nederland en Saksen en de Groothertog van Baden deden Z. H. hunne gelukwenschen toekomen. De Oss. Romano deelt het adres mede van den hertog van Cumberland, hetwelk van een rijk geschenk was vergezeld. Uit Rome wordt gemeld, dat men m het Vaticaan kardinaal Haynald verwacht met het geschenk van.de moeder van prins Fer dinand, Het is een kelk, dragende het opschrift Van eene dochter van den H. Lodewjjk aan den opvolger van den H. Petras. Den 22en December jl. heeft de H. Vader den grootmeester van de Maltezer Orde met de leden van den Raad der orde en verschei dene andere Maltezer ridders ontvangen. De edele deputatie bood den Paus een groot, fraai zilveren beeld aan, voorstellende den H Joaunes den Dooper, besohermheilige der Orde. Op bet voetstuk bevinden zich twee op deze gelegenheid betrekking hebbende opschriften. Dienzelfdon dag ontving Z. H. de voor naamste officieren van het pauselijke leger benevens een deputatie van het geheele korps, waaronder die van het Romeingche bataljon der pauselijke vrijwilligers. Generaal Kanzier hield een toespraak en bood Z. H. in naam van alle pauselijke soldaten een rijk geschenk en een belangrijke som gelds aan. Het geschenk bestaat uit een praohtigen nktkoker, in goud en zilver met edelgesteenten versierd, en draagt hot beeld van den aarts engel Michael, die met ontblooten degen den onder zjjne voeten kronkelenden draak bedreigt verder is het versierd met de borstbeelden der HH, Franciscus van Assitic, Leo, Thomas van NIEUWE SCHIEÜAMSCHE COURANT.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1887 | | pagina 1