Imimilandacty iqirïttw. Generaal Gourko, gouverneur van Polen, heeft tergelegenheid van het Russische Nieuw jaar eene aanspraak gericht tot de officieren en burgerlijke overheden en gewenscht, dat het nieuwe jaar roemvol moge zijn voor den Czaar en het vaderland. Men heeft den dader ontdekt van de beruchte A ¥ervalschte documenten, waarover zooveel gesproken is geworden tengevolge van het jongste bezoek des Russischen keizers aan het Berlijnsche hof. De dader zou een Russisch iplomaat zijn, Catacazy genaamd, die zich thans te Parijs bevindt en, naar men zegt, van tijd tot tijd artikelen zendt naar de A'ord van Brussel. De Brusselsche korrespondent van de Ger- mania wijst hem formeel aan als den schrij- ver van de zoogenaamde korrespondentie tus- schen prins Ferdinand van Saksen-Coburg en de gravin van Vlaanderen, schoonzuster van den koning van België. Naar de limes uit Pest verneemt, wordt aldaar in officieels kringen, die met het mi nisterie van buiten]andsche zaken in betrek- ng staan, de politieke toestand weder als minder gunstig beschouwd. Het volslagen stilzwijgen van Rusland veroorzaakt bezorgd heid. Schiedam, 18 Januari 1888. Pij kon. besluit is met ingang van 1 Feb. a. s. bevorderd tot luitenant ter zee 2e klasse, de adelborst 8. Rijnbende. De gewone audiëntie van den Minister van Marine zal Vrijdag aanst. niet plaats hebben. De Gemeenteraad alhier zal Vrijdag aanst., des namiddags ten kwartier voor twee ure, eene openbare vergadering houden, ter behan deling van de volgende onderwerpen. Inge komen stnkken, waaronder 5 ontwerpbeslniten tot het doen van af- en overschrijving op-, of toevoeging aan de gemeente-begrootingen voor 1887 en 1888. Adres H, L. Brons om eervol ontslag als Onderwijzer le Klasse tevens plaatsverv. Hoofd aan de le Openbare Tnsschenschoolwelke stukken zijn ter visie «elegd, ten einde te worden behandeld. Benoeming van een Learaar in de Fransche taal aan het Gymnasium, en in de Fransche taal en letterkunde aan de Hoogere Burgerschool. Idem van eene onderwijzeres le Klasse aan de Openbare School voor gewoon- en meer uitgebreid Lager Onderwijs voor meisjes.— Bevordering van Onderwijzers aan de le Openbare Tusschen- en aan de le Openbare Armenschool.— Missive van den Administra teur der H. IJzeren Spoorwegmaatschappij, met voorstel tot afstand, bij minnelijke over dracht, van aan deze gemeente toebehoorende Perceelen weiland, ten behoeve van den bouw van een nieuw spoorweg-station enz. alhier.— Adres van H. Lindeman om teruggaaf van door hem betaalde, door de gemeente ver schuldigde grondbelasting. Benoeming der Leden vaa vaste Raads-Commissiën en van het stembureau voor verkiezingen gedurende 1888. Eu verdere voorstellen en mededee- lingen. ireurmarschen uitvoerde,fvertegenwoordigers van land- en zeemacht en verder door het kader der dd. schutterij eu van het korps kon. scherpschutters, waarvan eenige leden als dragers en slippendragers bij den lijkwagen fungeerden; achter de lijkkoets volgden de ommandant der dd. schutterij en van het korps kon. scherpschutters, de heer G. Visser Bz. en verder officieren van beide korpsen en ten slotte in twee equipages van inge zetenen dezer stad de familie van den overledene. Op de algemeene begraafplaats aangekomen, werd de militaire eer door herhaalde salvo's bewezen, eu werd de lijkkist met de militaire insigniënen eenfraaien krans bedekt, door veer tien leden van het kader der dd. schutterij en het korps kon. scherpschutters grafwaarts ge- dragen. Nadat de kist in de groeve was neerge daald, bracht de kommaudant, de heer G. Vis ser Bz., in korte woorden hulde aan den over leden wapenbroeder, wiens trouwe plichtsbe- trachting hij zjjnen onderhoorigen ten voorbeeld stolde. Daarna werd door den eersten lnitenant- adjudantj den heer F. Van Waas een laatste salvo gekommandeerd od, nadat alle geweren op de groeve waren gericht en deze eer den betreur de overledene was bewezen, voerde het muziek korps der dd. schutterij nog eenige treur, muziek uit, waarop men van het graf scheidde, en de stoet op de gebruikelijke wijze de be graafplaats verliet. Deze militaire ter-aarde-bestelling was zeker geheel in overeenstemming met het karakter van den waardige overledene, die steeds zijn gebeele leven door een volbloed militair is geweest. In 1827 bij de schutterij gekomen, deed hij daarbij jaren lang dienst als tamboer majoor, later ging hij tot het korps kon. scherp schutters over, maar de twee laatste jaren heeft hij weder de sohutters-uniform gedragen. Nog bij de laatste inspectie, voor eenige weken, maakte de tachtigjarige grijsaard de oefeningen mede met een vlugheid, die menig jongere hem benijden zou. Maar de heer Van der Hoeven bezat ook in ruime mate de goede eigenschappen van den militair: rondborstig en openhartig van karakter, was hij steeds bereid iedereen zijn diensten te bewijzen, en heeft hij zich in zijn leven vele vrienden ge maakt, uie zjjn heengaan van harte betreuren. verleeuen, waarop hij volgens den geest dof wet ten volle aanspraak hseft. Amst.) Do vrouw, die sedert 68 jaar verpleegd werd in het Gereformeerde Burgerweeshuis t» Rotterdam en die 7 dagen lang in eenen diepe» slaap lag, is Maandag middag omstreeks i uren overleden. Gisteren morgen te elf uren had in tegen woordigheid van vele genoodigden de plech- tige opening plaats van de tentoonstelling der voorwerpen van kunst en smaak voor da verloting ten behoeve van het St. Antonius Gesticht te Rotterdam. Da zaereerw. pastoor Kouwenbergh van de O. L. Vrouwe-kerk aan da Wijnhaven aldaar, herdacht in zijne openingsrede wijlen mevrouw Antoinette Serrnya, die de eerste presidente is geweest van dit gesticht, waar ongeneeslijke zieken en blinden, die geen heil meer te ver wachten hebben, worden verpleegd zij had het feest van het 25jarig bestaan van het gesticht niet mogen beleven, maar bad zeker reeds de eeuwige belooning van al bare goede werken ontvangen. Erna waardige opvolgster had zjj gevonden in mejuffrouw Marie Minderop, die het denkbeeld had opgevat tot viering vau dit jubilee twea of drie nieuwe bedden voor ongeneeslijke blinden te stichten. Om het daartoe benoodigde geld bijeen te krijgen, had zich een aantal Rotterdamsehe dames met mejuffrouw Maria Serrnya aan het hoofd ver- eenigd en aan hnuue meuschenliefde en onder nemingsgeest dankt de tentoonstelling haar aanzjjn. Nadat da eerw. redenaar had geëindigd, werd gelegenheid gegeven de tentoonstelling te bezichtigen, die in de fraai gedecoreerde zaal, aldus door verschillende Rotterdamsehe firma's geheel belangeloos ingericht, een vvaar- ljjk treffenden indruk maakt. Heden-ochtend was onze stad getnige van «en ongewoon schouwspel. Het stoffelijk over- schot van den sergeant-majoor derdd.schut- terg, den heer J. O.Van der Hoeven Jz., den 14 dezer na eene korte ongesteldheid te dezer stede overleden, werd met groote militaire eerbewijzen ter aarde besteld. De stoet werd gevormd door de eerste kompagnie en het muziekkorps der dd. schut terij, dat langs den weg naar de begraafplaats In den laatsten tijd is er dikwjjls sprake geweest over aanstaande wijzigingen in de tegenwoordige pensioenwet voor officieren Zooals uit de laatste geruchten, welke daar omtrent in omloop zijn, kan worden afgeleid is des ministers streven, den officieren gele genheid te geven om Op betrekkelijk jeugdigen leeftijd de gelederen met pensioen te kunnen verlaten. Hierdoor wordt ean tweeledig doel bereikt; er komt meer promotie in de ver schillende rangen, en een aantal officieren, die hnn bdton de maréchal hebben bereikt, verlaten den dienst, maar blijven ter beschik- king van den Staat, zoodat hieruit een reserve van officieren wordt geformeerd, waarop later met de in te dienen militiewetten gerekend zal worden. py Een meerderjarig mannelijk ingezetene be woonde tot Augustus kamer», welker huur waarde hem, had hjj ze blijven bewonen, op kiesr»oht hadden aanspraak gegeveD. Hg treedt in het huwelijk en betrekt, onmiddellijk na het verlaten van zijn kamers, een huis, welks huurwaarde hem aan den vollen aanslag in de perioneele belasting blootstelt. Hg heeft dus in het laatste jaar geen enkel oogeablik opgehouden aan een der drie vereischten voor kiesrecht te voldoen. Tooh is erin dit pronk stuk van praktische wetgeving geen mogelijk heid te vinden om hem het kiesrecht te Zaterdag vervoegde zich aan het politie-bnreau te Amsterdam een 25jarig winkelbediende, wonende te Delft, te kennen gevende, dat hg door zijn patroon aldaar was ontslagen en uit wraak hierover brand had gesticht in zijn pakhuis. Of de brand zich ontwikkeld had, wist hij niet, aangezien hij zich ijlings per stoomtram naar Den Haag en van daar naar Amsterdam had begeven. N. A. B. is naar het huis van bewaring te 's-Gravenhage opge zonden. De stoombootdienst van Harlingen—Am sterdam met de stoomboot Minister Fock is gisteren, tengevolge van het jji in de Zuider zee, gestaakt. Voor de vacante betrekking van genees-, heel-, en verloskundige 0p het eiland Ameland, waaraan van gemeentewege eane jaarwedde van f1200 is verbonden, heeft zich geen en kele sollicitant opgedaan. Het sKeddingsleger" zal, naar men verneemt, te Assen eene vaste bezetting leggen, Eene groote zaal is gehuurd, waarin wekelijks driemaal de oefeningen zullen plaats hebben onder leiding van den heer Van ürk van Steen wijk. Bij mandement, dd. Nijmegen 24 Oct, 1887 beeft Z. D. Hoogw. LMgr H. A. M. Jooste» aan de geestelijkheid en geloovigen vau zij» vicariaat kennis gegeven van zjjn benoeming tot titulair bisschop van Marciana en aposto lisch vioaris van Curasao. Door den heer L. Gobetz is, naar aan de Midd, Ct. meldt, naar aanleiding va»

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1888 | | pagina 2