ïitmeitïaitdBCty iqirivtm. voor den Senaat verschenen, wegens deel neming aan een geheim genootschap. Het proces van een hunner werd verdaagd de anderen werden ter dood veroordeeld. Volgens de St James Gazette zou te St Petersburg naar het hospitaal zijn overge bracht een officier, die getracht had zich van het leven te berooven, wijl hij door het lot was aangewezen, om den Czaar te dooden. De handelskamer te Bakoe, die op den Transkaspischen spoorweg toezicht houdt, heeit bij den Senaat geklaagd over het geheel militaire karakter van genoemde spoorweglij n, waardoor de Midden-Aziatische handel zwaar benadeeld wordt. Voorts wordt aangetoond, dat de beambten van den Transkaspischen spoorweg kooplieden en handelsreizigers slecht behandelen en tegenwerken, ook door buiten sporige vrachten, waardoor de kameülkara- vanen eene winstgevende concurrentie kunnen volhouden. De Soleil verneemt, dat een Warschauer blad mededeelt, dat de Russische troepen aan de Oostenrijksche grens weldra bevel zullen krijgen dertig wersten in het binnenland terug te trekken. De Pesther Lloyd zegt, dat Oostenrijk en Duitschland weldra met het feit zullen te rekenen hebben, dat het Russische leger, waaraan nog maar weinig ontbreekt, zal ge reed zijn, om naar de grenzen te trekken. Zij zullen daarvoor hunne maatregelen moeten nemen. Schiedam, 2 Februari 18£8. Bij kon. besluit is tot Burgemeester van Kathel en Spaland herbenoemd, de heer A. Van Baak, secretaris dier gemeente. Gisteren avond heeft een der stokers van de stoombranderij aan den N lordvestsingel, het ongeluk gehad bij het loopen over de waterpijp, die lang3 een open plaats beide dee- len van het gebouw verbindt, te vallen, waar door hij ernstig is gekneusd. Terstond iu de mouterij gebracht, werd hem daar de eerste geneeskundige hulp verstrekt, en is hg ver volgens naar zijn woning vervoerd. De Minister van Financiöa maakt bekend, dat bij hem ontvangen zijn, twee postwissels, groot f 156.77 en f 13 30 door onbekende inge zonden nit Zaist en nil Leeuwarden, wegens te weinig betaalde reohten. Gisteren is aan het Ministerie van Waterstaat, Handel en Nijverheid aanbesteed het voltooien van de overkapping der sporen en perrons op het middengedeelte van het centraal personen- station te Amsterdam. (Raming f 144,200). Minste inschrijver was de heer M. Dentekom, te Amsterdam, voor f 109,600. Het spoedig bii de Tweede Kamer in te dienen wetsontwerp betreffende de Indische pakketvaart strekt om machtiging te vragen tot aangaan van eene onderhandsche overeen komst met twee vertegenwoordigers van de Rotterdamsche Lloyd en de Maatschappij Nederland. Voor de kavalerie en deels ook voor de rijdende artillerie worden dit jaar paarden in Ierland aangekocht. Voor de regimenten veld artillerie en voor de rijdende artillerie worden paarden in Ons land aangekocht. Aanbeste dingen van remontepaarden zullen thans niet plaats hebben. Uit Suriname wordt bericht dat, ten behoeve van de goudindustrie, in de laatste dagen van December jl., op daartoe gedane aanvragen, door den Gouverneur weder be'angrijke con- cessiën zijn verleend van gronden, gelegen aan de boven-Snriname en Marowijne, tot ont ginning van delfstoffen. Dr. Schaapman, lid van de Tweede Kamer, zal op 16 Februari a. s. in de Nederlandsche Vereeniging te Londen een spreekbeurt ver vallen. Van 22 tot en met 28 Jan. zijn langs den Nieuwen Waterweg binnengekomen 59 atoom- en 12 zeilschepen; vertrokken 54 stoomsche pen. Te Vlaardiogen is tot lid van den Gemeen teraad gekozen de beer Joh. vau Dassaldorp A. Mzn. met 169 stemmen. Op den heer D Van der Heijden waren 117 stemmen uitge bracht. Da Rotterdamsche Tramwegmaatschappij vervoerde in de maand Januari 377.758 reizigers, opbrengende f 29,0D6.571/3 tegen 360.364 reizigers, opbrengende f23,201.76 in dezelfde maand van het vorige jaar. De generale ontvangst bedroeg in Januari f41,948.551/s tegen 41,361.261/a in dezelfde maand van het jaar 1887. Op het ijs van den Kralingsohen Plas ver maakten zich gisteren middag honderden per sonen met sohautsenrijden. Het ijs op den Plas is spiegelglad en heeft eene dikte van 6 a 8 e.M. Mocht de vorst zoo blijven aanhouden, dan is het spoedig te verwachten, dat er verlof zal worden gegeven tot het opslaan van ten ten op het ijs. Uit Den Haag wordt gemeld Pogingen tot vorming eener Hnationale par tijdij aangelegenheden van zuiver gods- dienstigen aard buitenslnit maar vasthoudt aan de constitutioneel monarcbalen regeerings- vorm, gaan uit van de volgende hoeren s den ond-raad van Indië Van den Bossche, den vice-admiraal De Casemhroot, jhr. R. A. Klerck, mr. J. Lion, jhr. Von Schmidt auf Altenstadt, oud-kapitein ter zee, en mr. H. Strnben. Hij streeft o. a. naar het verleggen van het zwaartepunt iu de onderwijs-kwestie door op dracht der uitvoering van het beginsel van art. 192 der grondwet op de Provinciale Staten, mits onderwijs van overheidswege regel zij bij tekortkoming van het bijzonder onderwijs. Omtrent den te 's-Gravenbage overleden heer De Bergh deelt de Arnh. Ct. mede: Sedert veel jaren bezat De Bergh zijn dood kist. Djze doodkist was indertijd voor hem bs- steld, toen men hem dood waande. Hij bleek schijndood te wezen, de kist echter was be steld, eu de herleefde schijndoode behield haar als herinnering en gebruikte haar als berg plaats thans maakt die inhond voor De Bergh plaats. Men herinnert zich hot bericht, dat de Leid- sche studenten-oppasser L. de gelukkige erfgenaam is geworden van slechts één ton minder dan een millioen. Buitendien, behalve L. komen uit Zoetermeer, St Nicolaas, Arnhem Nijmegen, Berliknm, en van waar al niet personen yan zeer verschillende namen zich als rechthebbenden aanmelden, behalve nog weinig minder dan een 50tal uit Leiden zelf. Verondersteld das ook al, dat de tonnen er zijn, dan nog zon onder zooveel »rechthebben- den" de spoeling dun worden. Heel helder isj volgens de L.Ct. de zaak nog niet. Wanneer er werkelijk iemand is, zegt zij, die kan aanwij zen in welk pakhuis de tonnen liggen, zal bet gond eerst wel in heel kleine vaatjes mogen worden overgestort eer men aan het deelen gaat. (71) Amsterdam zal bij de aanstaande verkie zingen waarschijnlijk door niet minder dan 10 kiesvereenigingen worden voorgelicht. Hier onder zijn drie liberale, óéu radicale, ééa ultra- radicale, ééu Roomsch-Katholieke, ééa anti revolutionaire, ééa protectionistische, ééa socia listische en eindelijk een waarvan de kleur nog niet te bepalen is (tappers enz.) Bij het detachement koloniale militairen, gisteren per stoomschip Prinses Wilhelm ma nit O.-Ind, ta Amsterdam aangebraobt, bevond zich 1 militair, die onder een valschon naam had dienst genomen en deswege met een briefje van ontslag nit den dienst wordt weg gejaagd. Rij werd onder afzonderlijk gewapend golei'le naar Harderwijk overgebracht, om van daar aan den strafrechter overgeleverd ta worden. Te Hindeloopen is de verfwiakel van den heer F. G. Hnttinga ineengezakt, joist nadat de eigenaar zich even verwijderd had. Het ongeval, dat nog al belangrijke schade veroor zaakte, was ontstaan door het stak vriezen van een der maren. Een boerenplaats te Oostermeer (Fr.), be woond door S. de Vries, is gisteren afgebrand. 24 koeien en 2 paarden kwamen in de vlammen, om. Een goiderenwageu der eerste Groninger Trnm-Maatsohappij is te Muntendam onder een vracht van 40 in manden vervatte flesschen zwavelzuur, ongeveer 5000 kilogram zwaar, bezweken. De beide zware assen zijn gebroken de ü)S3chen bleven bewaard. Peveeprijzen gaan doorgrootebuitenlandsche inkoopen in de omstreken van Deventer zeer vooruit. Vooral het vette vee is aanmerkelijk duurder en weinig ie meer voorhanden. Te Wije is dezer dagen een stier geëxpo seerd", die een gewicht had van 3000 halve kilo's. Ean gewiohtige expositie voorwaar! Maandag passeerde te Tiel een schroefsleep- boot met twee zwaar geladen ijzeren schepen en nog een houten kolenschip, schipper J. v. G, te Deest. Toen niet ver beneden de stal een der ijzeren vaartuigen aan den grond raakte, voer het houten schip met zooveel kracht op het vastzittende, dat van 't houten schip de voorsteven brak eu het schip terstond om zwaaide. De schippersvrouw waagde tot redding van het leven met een kind onder den arm een sprong in de aak doch raakte door het aan slaan van het achterschip zoodanig in de klem en bekwam met haar kind zulke zware kneuzin gen, dat ondanks spoedig nit Tiel verstrekte geneeskundige hulp, beiden in levensgevaar verkeeren. Het schuttersgevelsohap St Sebastiaan te Margrathen (Limburg) zal den 11 Juni den dag van zijn 350-jarig bestaan herdenken doof een groot internationaal schutterfeest. Uit Hoensbroek wordt ons gemeld: Dezer dagen las men in de bladen het bericht, dat door den burgemeester onzer gemeente proces' V

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1888 | | pagina 2