ImtwirfandBCfu} Juichten. den heer Ferdinand deLesseps, voorzitter dief maatschappij. Saga8ta premieren Martos werken met allen ijver, om een crisis te voorkomen. Aan den Temps wordt uit Madrid geseind, dat de plannen van den minister van finan ciën verzet vinden. De nederlaag der minis- terieele kandidaten in de begrootingscommissie schijnt onvermijdelijk. Schiedam, 21 Februari 1888. Burgemeester en Wethouders, gezien het ingekomen verzoek van J. J. Van Steenber gen, om vergunning tot uitbreiding zijner branderij aan de Willemskade alhier, wijk G no. 812, kadaster sectie E no. 969, met eene stoommachine van 2 p. kr. en 8en ketel van 2 M3 verw. oppervlakte. Deen te weten, dat voormeld verzoek met de bijlagen op de secretarie ter visie is gelegd en op Donderdag, den 1 Maart a. s., des mid dags ten 12 ure, ten Raadhuize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwaren tegen het toestaan van dit verzoek in te brengen en die mondeling of schrittelijk toe te lichten, terwijl drie dagen voor genoemd tijdstip op de gemeente-secretarie van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis-kan Worden genomen. Gisteren avond werd in de distilleerderij van de firma Wed. A. Van den Eelaart aan de Lange Haven, een krnik met maagbitter ver mist, die tot verzending gereed stond. Het terstond daarop door de politie ingesteld onderzoek had tengevolge, dat de krnik w erd teruggevonden in de kajuit van een in de haven liggend vaartuig, waarop de schippers knecht, die vermoedelijk aan de maag lijdende is, bekende de kruik ontvreemd te hebben. De gewone andientie van den Minister van Financiën, die van den Minister van Oorlog en die van den Minister van Waterstaat enz. zal op Donderdag a. s. niet plaats hebben. De vereeniging Aederland en Oranje, te Berlijn, vierde gisteren luisterrijk 's Konings verjaardag met een souper. De voorzitter opende het fee3t met een toost op Z. M. den Koning. De secretaris dronk op den Keizer van Dnitschland. Te half tien kwam de Nederland- ■che gezant met den legatieraad en nam het eere-voorzitterschap aan, met de verzekering, dat deze Vereeniging een groote weldaad is voor Neder landa jengd en handel. üit verschillende plaatsen des lands komen berichten over de vieriDg van 's Konings ver jaardag. Aller weg e was er groote opgewekt heid. Van het Nederlandsch comité te Rome is bericht ontvangen, dat een geschikte zaal voor dagelijksehe bijeenkomsten der pelgrims ge vonden is. Do Sala Palestrina in het paleis Doria Panfili op de Piazza JNavena kan in huur worden verkregen. Men verlangt even wel spoedig bericht. Met het oog op deze en andere omstandig- htden meent hei comité in Nederland zijn katholieke landgenooten te mogen uitnoodigen om zoo spoedig mogelijk aan een van de leden der commissie kennis te geven van het voornetneD, om aan den pelgrimstocht deel te nemen. Na het bekend is geworden, dat ook flinke, goedgebouwde jongens plaatsing kunnen vin den, ook al zijn ze niet met de haringvis- acherjj bekend, om zich te laten aanmonsteren voor de bemanning der haringvloot, voelen vele Friezen zich daartoe aangetrokken. Reeds ten vorigen jare lieten zich enkelen aanmon steren voor de haringvloot te Vlaardingen en dit voorbeeld zal waarschijnlijk door zeer velen worden gevolgd, daar volgens verklaring vat? hen, die dit eerst beproefden, de verdien sten goed waren. Bij gebrek aan een voldoend getal Nederlanders vonden tot heden jaarlijks vele Duitsohers op die vloot plaatsing. De verjaardag van Z. M. den Koning ken merkte zioh te Rotterdam ook nog door eene bijzonderheid, dat op dezen dag voor de eerste maal uitvoering werd gegeven aan het besluit, bij de laatste algemeens vergadering der Ver eeniging van gepensioneerde onderofficieren en minderen van het Nederlandsche Leger, te Nieuwer-Amstel gebonden, vastgesteldhet uitreiken van den „Gouden Willem" aan oud- strijders, uiet-gepensioneerden, geen leden der vereeniging. Voor het eerst kwamen hiervoor eenige gepensioneerden boven de taohtig jaar in aan mei king. Tegenover al het feestvertoon zegt de schrijver der Haagsche Kroniek in de N. Gr. Ct. maakt het bericht dat Z. M. de Koning sedert Donderdag bedlegerig en ernstig ziek is, een droevige tegenstelling. Toch kan ik u op dit punt deze geruststelling geven, dat het nrnder Zr. Ms. kwaal dan wel eene zware verkoudheid is, die Hem aan het ziekbed klui stert, zoodat er geen ernstige reden van oogen- blikkeljjke bezorgdheid bestaat. H. M. de Koningin en Prin3es Wilhelmina zjjn Zondag jl. naar het gerucht wil, weder aan een ernstig gevaar ontsnapt, Terwijl zij zich door de smaakvol versierde straten der residentie lieten rijden, viel een kleine vlag op een der paarden, waardoor dit schichtig werd en het op een loopen trachtte te zetten. Onmiddelljjk toegeschoten hulp voorkwam ge lukkig ernstige onheilen, zoodat het prinsesje, dat een oogenblik natuurlijk angstig was, weinige uren later 9 uur in den avond in een gesloten hofrijtuig, vergezeld van een kamerheer en een hofdame, naar de woning van mevrouw Van Lennep op de Koninginne gracht reed, waar zij zich in het afsteken van het vuurwerk verlustigde. Op weg daarheen werd het Prinsesje in het Voorhout levendig toegejuicht en begroet met het »Wilhelmus". Da gevallen van trichenenziekte te Leiden, zijn gelukkig niet heel ernstig. Het vleesch was afkomstig uit Noordwijk-Binnen, waar nog eenig verdacht vleesch was overgebleven, waarin door het microscoop de trichinen zijn aangetoond. Men schrijft aan de Amst. Ct.: ,/Als een bijzonderheid verdient vermel ding, dat op het erf van den landbouwer B,, aan denSpaarnwonderweg te Haarlemmermeer, een put is ondekt, die niet alleen goed drink baar water geeft, maar welks water ook bij zondere eigenschappen schijnt te bezitten. Eenige deskundigen en doktoren van Haar lem hebben een en ander in oogenachouw ge nomen en kleine hoeveelheden ter nader on derzoek medegenomen. Door de voornaamste handelshuizen te Am sterdam en te Rotterdam, als kooplieden indnstiieelen, reeders, bankiers, assuradeurs alsook door aandeelhouders en obligatie- houders van de Panama Kanaal Maat schappij is een adres van hulde gericht aan Gisterenavond zou in het Kromme Rjjn' 8 Bierhuis te Utrecht een groote openbare verga dering gebonden worden van de Utrechtsche Vrouwen vereeniging »Excelsior." Als spreek ster zon optreden: „Burgeres Koedijk van Am sterdam." Het te behandelen onderwerp was t »De Vrouw en het Socialisme." Zooals het nitnoodigings-biljet luidde, hadden de Vrouwen het recht haar mannen mede te brengen 1 Na afloop van de loting voor de nationale militie te Aohtkarspalan trachtte een jongeling in een vlaag van delirium tremens een jene verglaasje met den inhoud naar binnen te brengen, en zon het zeker gedaaD hebben, ware hij hierin niet door spoedig toeschietende hnlp verhinderd geworden. Met een bloedende mond kwam hij alzoo vrij van een anders vermoedelijk trenrigen dood. De gemeente Wolvega is in de afgeloopen week gednrende drie achtereenvolgende dagen getuige kunnen zijn van aldaar gehouden bij eenkomsten in den geest van het zoogenaamde reddingsieger, een broertje van het Leger des Heils. De bijeenkomsten werden drnk bezocht en er werd veel gesproken, terwjjl aan ieder, die het vroeg, het woord werd gegeven, waar van door verschillende personen gebruik werd gemaakt. De bijeenkomsten werden gehouden in het lokaal voor Christelijke belangen. Een polderwerker te Donekamp, die een paar dagen geleden, op een in gang zijnden trein wilde springen, had het ongslnk tnsschen de buffers terecht te komen. Hij bekwam zoo zware kuenzingen, dat hij aan de gevolgen is bezweken. Jl. Zondagavond was het te Almelo vrij woelig op straat. Eenige vlaggen, die ter eere van 's Konings verjaardag waren nitgestoken, werden beschadigd ofbe3meeid, en bij den heer Hilarius, uitgever van het Tw. Zondagsblad werd eene groote rnit ingeworpen. Te Nijkerk is een keelziekte onder de kin deren uitgebroken. Het aantal slachtoffers is vrij aanzienlijk, daar de ziekte een gevaarlijk karakter heeft aangenomen. In één gezin stierven in één week vier kinderen aan de zoog. croup. De verpleegden in het Militair Invaliden huis Bronbeek bij Arnhem hebben eergisteren met veel opgewektheid het 25jarig bestaan dier inrichting gevierd. De raad der gemeente Eist (Betuwe) heeft op een adres van den carw. heer H. B. Bodifée, kapelaan aldaar, om alsnog op de kiezerslijs ten te worden gebracht, met 5 tegen 4 stem men toestemmend beschikt. De burgemeester had voorgesteld afwijzend te beschikken, op grond dat de eerw. B. niet kan gerekend worden hnurder vaneen gedeelte der pastorie te zijn. De Burgemeester is eohter bij de recht bank in beroep gegaan. De Arnh. Ct. noemt de regeling van het koninkl. besluit van 14 Febr., waarbij wordt aangewezen wie verkiesbaar is tot lid der Eerste Kamer, eenzjjdig, kleingeestig en bekrom* pen. De houding van den Minister bij da behandeling van de artikelen 80 en 90 en bij de Additioneele aitikelen had ons geleerd en het koninklijk beslnit betreffende de lodterf

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1888 | | pagina 2