lie Jaarg. Zondag 26 Maandag 27 Februari 1888, No, 3017. Bü flit Eoimer Behoort m Bppl. VERSCII iJ NT DAGELIJ KS. gemeen (Diwicht. Bureau: Bot er straat, E, 3 9. SCHIEDAMSCHE COURANT Prijs van dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden 1-50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers 0.05 Prijs der Advertentiën: Van 16 regels/0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. AMERIKA. De Senaat der Vereenigde Staten heeft het Wetsontwerp aangenomen, betreffende de inter nationale conferentie, welke te Washington zal worden gehouden, ten einde middelen te binden, tot meerdere beveiliging van de scheep vaart en het voorkomen van ongelukken. De Senaat nam ock het ontwerp aan, Waarbij aan de regeeringen der andere Staten ▼erlot wordt gegeven, goederen in Columbia te verkrijgen. Aan het Huis van Afgevaardigden der V. S. Werd ingediend een resolutie, waarbij verklaart wordt, dat Ingelands houding tegenover Vene zuela onrechtmatig en strijdig met de Monroe- leer is, en de president der republiek wordt Uitgenoodigd, alle stukken betreflende het Venezolaansche vraagstuk aan het Huis over te leggen. DUITSCHLAND. De Duitsche bladen zijn zeer spaarzaam met berichten omtrent den kroonprins, doch de Fransche pers gaat voort, allerlei tijdingen betreffende 's prinsen ziekte in de wereld te zenden. Uit San Remo wordt aan de Gaulois be richt, dat de kroonprins eergisteren 's mid dags te twee uren tusschen de prinses en dr. Mackenzie op het terras der villa is ver schenen. Het gelaat van den prins is volgens den korrespondent totaal veranderd, zijn oogen zijn ingevallen en zijn aangezicht heeft een aardachtige kleur, veroorzaakt door het ge bruik van morphine en chloroform. Dr. Mackenzie heelt aanstonds aan de En- gelscho bladen geruststellende berichten ge zonden, terwijl Dr. Bramann het volgende seinde „De prins is tegen mijn wil een minuut Uitgegaan. De koorts is nog altijd hevig. Hij hee t veftl pijn in de keel". Het schijnt, dat de prins enkel met een politiek doel buiten was gekomen, om alle geruchten van troons afstand te logenstraffen. Men blijft altijd nog voor luchtpijpontsteking vreezen. De Temps verneemt zijnerzijds uit San Remo, dat de beterschap in den toestand aanhoudt. In de omgeving van den prins koestert men andermaal de grootste hoop. Er is sprake van, dat prins Wilhelm binnenkort zijn vader zal komen bezoeken. ENGELAND. Koningin Victoria en de Duitsche gezant te Londen hebben geruststellende berichten uit San Remo ontvangen, welke behelzen, dat de beterschap van den Duitschen kroonprins aanhoudt. Volgens een morgenblad uit Piccadilly (Londen) zou de prins van Wales ter gelegen heid zijner zilveren bruiloft de verloving aan kondigen zijner kinderen: prins Edward met prinses Alexandra van Griekenland en van prin ses Victoria met den hertog van Sparta, kroon prins van Griekenland. Hij zou tegelijker tijd eene belangrijke tijding aankondigen betref fende prinses Louise. Het Lagerhuis verwierp gisteren met 261 tegen 186 stemmen een amendement van Lefèvre, strekkende om leedwezen te betuigen, dat er in de troonrede gen gewag is gemaakt van maatregelen ten opzichte van de onrecht matig hooge achterstallige pachtgelden in Ierland. Het Hnis keurde ten slotte het adres van antwoord goed. Te Lancaster is de unionistische liberaal Fitz-William tot lid van het parlement ge kozen met eene meerderheid van 211 stem men, tot vervanging van den home-rule Shirley, en tegenover den Gladstone-kandidaatSpencer Balfour. FRANKRIJK. In de Kamer zeide de minister van finan cien, bjj het indienen der begrooting voor 18s9, dat het excedent over het jaar 1886 definitief 2.150.000 bedraagt, daar de uitgaven over dat jaar verminderd zijn geworden met 5 millioen. Het excedent over 1887 wordt op 12.dat over 1888 op 5 en dat over 1889 op 9 millioen geraamd. De minister kondigde aan, dat er vóór Paschen verscheidene ontwerpen zullen worden ter tafel gelegd, die groote uitgaven zullen meebrengen. Volgens het Italiaansche blad Esercito zou Frankrijk troepen aan zijne zuid-oostelijke grenzen bijeentrekken. Het blad maakt zijne regeering daarop opmerkzaam en zegt, dat zij een oog in het zeil moet houden, daar de houding van Italië tot dergelijke maatregelen van Fransche zijde geen aanleiding geeft. Figaro meldt, dat prins Louis Napoleon zijn ontslag als officier van het Italiaansche leger heeft aangevraagd, HET OOSTEN. Volgens den Weener korrespondent van de Standardzal Oostenrijk de onwettigheid der tegenwoordigheid van prins Ferdinand in Bulgarije erkennen, op voorwaarde, dat de andere mogendheden dit ook zullen doen. Maar de nota zal er tevens bijvoegen, dat Oostenrijk de verkiezing van den prins van Coburg niet in strijd acht met het Berlijnsch tractaat. Daily Telegraph zegt, dat het officieel communiqué der Russische regeermg de hoop doet herleven, dat de Bulgaarsche kwestie volgens den wensch van lord Salisbury door de gewone diplomatieke onderhandelingen zal kunnen opgelost worden, zonder dat het noodig zal zijn eene Europeesche conferentie bijeen te roepen. Volgens den Soleil is er sprake van ver- eeniging van Bulgarije met Servië, onder koning Milan, indien vorst Ferdinand heengaat. Maar deze heeft daar volstrekt geen plan op, getuige de milde schenkingen zijner moeder in de laatste weken. Men zegt, dat de reis van den Vorst door Bulgarije alleen aan ge schenken en giften f120,000 heeft gekost. De Correspondance de TEst meldt, dat een# kabinetswijziging te Bucharest zal plaats hebben tengevolge van den afloop der ver kiezingen. De minister van binnenlandsche zaken heeft reeds zijn ontslag ingediend, het welk aangenomen is. Ook de ministers van justitie en van handel en domeinen hebben hun ontslag aangeboden. ROME. De Duitsche pelgrims zijn Woensdagmorgen te Rome aangekomen. Maandag te twaalf uur zal de H. Vader hen ontvangen. Tege lijkertijd wordt aan Italiaansche pelgrims audiëntie verleend. Jl. Woensdag had het hoofd van het Marok- kaansch gezantschap een langdurig onderhoud met kardinaal Rampolla Het gezantschap zou heden middag door Z. H. ontvangen worden, en den H. Vader behalve een eigenhandig ge schreven brief van den keizer, een aantat. prachtige geschenken aanbieden. Men zegt, dat de Paus den keizer van Marokko een geschenk zal zenden. De Daily Chronicle verneemt uit Rome, dat de hertog van Norfolk aldaar de onder- handelingen tusschen Engeland en den Paus voortzet, en daarvoor nieuwe instructiön van het Engelsche kabinet heeft ontvangen. RUSLAND. Het Journal de St. Petersburg ziet in d# Verklaring, gisteren in het officieele blad op genomen, het bewijs van Ruslands verzoenings gezinde en vredelievende bedoelingenhet wil slechts door zedelijk gezag het wettelijk recht herstellen, en Rusland denkt er zeker niet aan, de eerst door zijne wapenen gegrond# autonomie van Bulgarije aan te tasten. De tot vrede gezinde mogendheden moeten Rus lands streven ondersteunen. SPANJE. De hertog de Montpensier heeft een brief aan den heer Sagasta, minister-president, ge schreven, waarin bij verklaart, dat lijdeoth-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1888 | | pagina 1