6 Maart lie Jaarg, Dinsdag 6 Maart 1888,, No. 3024. L. W. JANSEN, Bureau: Boterstraat, E, 3 9. VERSCHIJNT DAGELIJ K& gJflPMn <§ü*pch{. Hat moet worden uitgemaakt of Neder land zal zijn een Staat zonder God, zooals liberalen dien willen, een Staat waar Hod wordt buiten gesloten als zcu Zijne inmenging daar ongewenscht zijn en scha delijk werken of wel een christelijke staat, Waar God erkend wordt als de alpha en de omega van alles, wat ons omgeeft en ons in dit leven betreft. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Prijs van dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden ƒ1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers 0.05 Prijs der Advertentiën Van 16 regels/0.60 Elke gewone regel meer0.19 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. ,s de groote dag, die over de toekomst yai> ons vaderland wellicht voor lange Jaren zal beslissen. Beslist moet worden of Nederland zal geregeerd worden door een partij, die zich de vrijzinnige noemt, maar de vrijheid zoo begrijpt, dat die alleen haar deel zal zijn, ®n die niet het welzijn van het geheele Nederlandsche volk, maar slechts haar eigen belang op het oog heeft of wel dat de mannen, die de vrijheid en rechten van allen geëerbiedigd willen zien, aan het roer zullen komen. De beslissing is aan u kiezers Wilt gij "voor minstens vier jaren in de slavenkluis- ters van het liberalisme geklonken worden Verlangt gij godsdienstloos onderwijs met den leerplicht, eene hatelijke inkomsten belasting met den verplichten eed, meer nog, de bloedbelasting den algemeenen dienst plicht, die wellicht onze seminaristen en theologanten niet ongemoeid zal laten Wilt gij de handhaving van den vrijhande 1, die ons land ten gronde richt en zoovele andere liberale zegeningen, die men u als in den schoot zal werpen? Welnu stemt dan op de liberalen of blijf thuis, wat nagenoeg met het eerste gelijk staat. Maar begeert gij al deze zegeningen niet wilt gij dat de dag der verlossing van het liberale slavenjuk, waaronder wij reeds zoolang gebukt gaan, zal zijn aangebroken en een tijdperk van verademing en herstel zal geopend worden, vervult dan trouw uwen kiezersplicht, waaromtrent gij aan God "verantwoording schuldig zijt. Gij, katholieke kiezers van het district Schiedam, vult uw stembiljet in met den naam van onzen uitstekenden Schiedamschen kandidaat en begeeft u zoo spoedig mogelijk ter stembus, wat in het belang der goede zaak zeer gewenscht is. Dat niet één onzer op het appèl ontbreken, want van één stem kan het alhangen, of zal zegevieren of minstens in herstemming zal komen onze uitnemende en zoo gewilde kandidaat, de heer lid van den Gemeenteraad van Schiedam en van de Provinciale Staten van Zuid- Holland. DÜITSCHLAND. In het officieele bulletin van Zaterdag voormiddag uit San Kemo omtrent den toe stand van den Kroonprins wordt gemeld, dat de krachten weder toenemen en de prins een gedeelte van den dag op het balkon doorbrengt, doch dat in slapen en opgeven nog geen verandering is gekomen. In Baden acht men het niet onmogeljjk, dat de erfprins, nu zijn jongere broeder is overleden, wegens zijn zwakke gezondheid afstand wil doen van zijn rechten op den troon van het groothertogdom ten gunste van zijn oom prins Wilhelm, die met prin ses Marie von Leuchtenberg, een nicht van den Czaar, is gehuwd. Tengevolge van aanhoudenden zwaren sneeuwstorm in de provincie West-Pruisen is eergisteren aldaar de dienst op alle spoor lijnen moeten gestaakt wordeD, nadat de Berlijnsche nachttrein op Dantzig en vier treinen op andere lijnen in de sneeuw waren blijven steken. FR ANKRIJK. Het wordt bevestigd, dat Wilson en zijn secretaris Ribaudeau in hooger beroep zullen komen van het vonnis, dat hen getroffen heeft. De oud-president Grévy heeft het reeds Vrijdag jl. aan eenige bezoekers medegedeeld, er bijvoegende, dat hij van den hoogeren rechter een „beter inzicht" verwacht. Zulk een vonnis als thans gemeld is, had hij niet mogelijk geachtimmers Wilson is de onschuld in persoon en zelf heeft hij verklaard, dat het vonnis alleen aan de vijandige gevoelens van den voorzitter van de rechtbank jegens hem is te wijten. Zevenenveertig afgevaardigden hebben bij de Kamer een voorstel ingediend betreffende het ontworpen kanaal van Parijs naar zee. Volgens de voordracht zou dat vaarwater anderhalf maal de br eedte krijgen van het Suez-kanaal. De kosten zijn geraamd op 18 millioen. Eene commissie, die zich met het onderzoek dezer zaak heeft onledig gehouden, heeft de concessie voor de onderneming aange vraagd zonder toelage of rentewaarborg van den staat. Zij verlangt enkel een vergun ning tot heffing van een tol naar de tonnen- maat der zeeschepen, die de Seine verder dan Rouaan opvaren. Uit St. Michel wordt aan de France ge meld, dat een geheel escadron van het zesde regiment jagers, dat in die stad in garnizoen ligt, het kwartier des morgens verlaten heeft. Een ander escadron werd den vluchtelingen achterna gezonden, die eerst na acht uren achtervolgd te zijn geweest, naar het kwar tier zijn teruggeleid. De belhamels zijn ge arresteerd. De jagers beklagen zich over mishandeling door hun officieren. Een onder zoek is ingesteld. De bestaande spanning tusschen Frankrijk en Italië wordt steeds grooter. Vele Italianen maken zich gereed Frankrjjk te verlaten. Het Italiaansch comité voor de Parijsche wereld tentoonstelling in 1889 is op 't punt ontbonden te worden. Daarentegen is uit Washington be richt ontvangen, dat de Vereenigde Staten van Noord-Amerika officieel aan de tentoonstel ling zullen deelnemen. ENGELAND. De Prins van Wales zal den 10 dezer zijn zilveren bruiloft vieren. Den 10 Maart 1863 is Albert Eduard, oudste zoon van Koningin Victoria gehuwd met prinses Alexandra, dochter van Koning Christiaan van Denemarken. Komt wellicht niet een ernstige gebeurtenis met zijn zwager, den Duitschen kroonprins, een streep door de rekening halen, dan zullen te dezer ge legenheid groote feestelijkheden gegeven worden. Mag men de berichten van sommige bla den gelooven, dat zou de prins van Wales tijdens zijn verblijf te San Remo bijna in handen der Fenians zijn gevallen. De prins maakte een boottochtje langs de Italiaansche kust; doch nauwelijks had het vaartuig, waarop hij zich bevond, de haven van San Remo ver laten, toen een Amerikaansche boot de Iersche vlag heeseh en het jacht van den prins ver volgde. Bijna had de Iersche boot die van den prins ingehaald, toen een Engelsche krui ser verscheen, waarop de Ier den steven wendde, door den Engelschman vervolgd. D e prins, alszoo gelukkig aan dit gevaar ont komen, was zoo verschrikt, dat hij nog den zelfden dag naar Cannes vertrok. De unionisten beroemen zich niet weinig op de overwinning, door hen te Deptfort op den Gladstoniaanschen kandidaat behaald. Doch zij verzwijgen, dat de meerderheid voor hun kandidaat belangrijk minder was dan bij

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1888 | | pagina 1