lie Jaarg, Donderdag 8 Maart 1888 No. 3026. Nationale Militie. Nationale Militie. VERSOHU N '1' I) A G 13 1. IJ K 8. ^lijpeen (Swpcht. Bureau: Boterstraat, E, 3 9. K enni sgeyin g1- Kennisgevi ng. NIEUWE SCHIEDAMSCHE Prijs tab dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden f 1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers0.05 De Burgemeester en Wethouders van Schiedam Gelet hebber de op Al t,. 150 der Wet van den 19 Augustus 1861, Staatsblad No. 72); Roepen bij deze op alle Lotelingen der lif ting van 1888, die verlangen moaten bij de ZEEMILITIE te dienen, ora daarvan vóór den 1 APRIL aanstaande tei Gemeente-Secretarie aangifte te doen. Tevens wordt, Daar aanleiding van oeUr- cnlaire van den Heei Commissaris des Krniogs in deze Provincie, van den 17 Februarij 1881, A No. 333 (2e Afd.), ter kennis van belangheb benden gebragt, dat de keuze uit de Lotelingen, die zich voor de ZEEMILITIE opgeven, door den Minister van Maiite wordt overgelaten aan de officieren van de Marine, mi t de over neming der Ze miliciens belast, en mitsdien alle verzoeken c m inlijving bij cle ZEEMILITIE, tot het Departement van Marine gerigt, voort aan buiten beschikking zullen werden gehou den. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort den 5 Msait 1888. De Burgemeester en Wethouders vdn Schiedam, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. De Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Brengen ter kennis van de Geestelijken en jBedienaren van de Godsdienst bij de erkende Kerkgenootschappen en de Studenten in de Godgeleerdheid, 'die daartoe aan erkende inrig- tingen van onderwijs worden opgeleid, in deze Gemeente voor de Militie hebben geloot en, bij aanwijzing voor de dienst, door den Mili tieraad zullen moeten worden ot bereids ia voorgaande jaren bij de Militie zijn inge lijfd, en door Zijne Majesteit den Koning, krachtens Art. 127 der Wet van den 19den Augnsiut 1861 Staatsblad No. 72), voor éin jaar vun de werkelijke dienst zijn ont- heven Dat fcij, volgens Art. 71 v&n het KonitkUik beslait van den 8sten Mei 1862, (»Sta&tsblad No 41) vóór den lsten April eerstkomende, bij den Burgemeester dezer Gemeente moeten indienen de aanvrage om ontheffing van de werkelijke dienst, in het aangehaalde Wets artikel vermeld, onder overlegging van de bewijsstukken, omschreven in Art. 69 en Prijs der Advertentiën Van 16 regels/0.6O Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. vastgesteld bij Att. 70 van genoemd Konink lijk i«3luit. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 5 Maart 1888. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. DUITSCHL AN D. De Rijksdag heeft bij eerste en tweede lezing de overeenkomst betreffende bet tegengaan van verkoop van sterken drank door de visschers op de Noordzee aangenomen. De Reichsanzeiger meldt, dat de zes genees- heeren van den Kroonprins verklaarden, dat er geen verschil van meening bij hen bestaat. Van eene aanstaande gevaarlijke wending der ziekte wordt door ben niet gesproken. Aan dr. Mackenzie blijft nu zoowel als vroeger de éénige en verantwoordelijke leiding. De plaatselijke aandoening in het strottenhoofd is in het wezen der zaak onveranderd. De operatie-wond is genezen, de longen zijn gezond. Het hoesten en opgeven zijn minder geworden, 's Prinsen krachten zijn bevredigend. De eetlust neemt toe. De patient beeft geen pijn, de slaapt duurt uren onafgebroken voort. Volgens den particulieren korrespondent der S. R. Ct. hangt de gisteren verschenen col lectieve verklaring van de bij den kroonprins aanwezige arisen blijkbaar samen met den uitslag van bet door professor Waldeyer onder nomen microscopisch onderzoek. Het schijnt, dat thans ook Mackenzie zich tot de bekende diagnose (die van kanker) heeft laten bekee- ren. Zijna taak blijft het thans den lijder met gebruikmaking van de nu ingetredene tijdelijk gunstige periode, in zoover krachten te doen verzamelen, dat hij in staat zii zoo spoedig mogelijk naar Potsdam terug te keeren. De ziekte van den Keizer en de aanstaande dood van den Kroonprins veroorzaken in Duitschl&nd onbeschrijfelijke ontroering. ENGELAND. Koningin Victoria zal zich den 20en dezer te Portsmouth inschepen en dinkt den 23en te Florence aan te komen in gezelschap van haar kinderen, prinses Beatrix en prins Hen drik van Battenberg. In een hoofdartikel zegt de Times, dat de mogendheden de vervanging van prins Fer- dinand door een prins, die reeds na het ver trek van prins Alexander van Battenberg op den voorgrond gebracht was, onmogelijk als een voldoenden waarborg voor het behoud des vredes kunnen beschouwen. Noch Rus land, noch eenige andere mogendheid zou den Eulgaren een vorst kunnen opdringen, dien zij niet willendaardoor zou een tijd- p. rk van regeeringloosheid worden geopend. Indien Rusland eenen persoon voorstelt, dia zich alleen aan Bulgarije wil toewijden, zou allicht eene oplossing van de Bulgaarscho kwestie mogelijk zijn. De Times betoogt ten slotte, dat de belangen van Engeland en Oosten rijk dezelfde zijn als die van Bulgarije. Uit Londen wordt bericht, dat de greote kostbare verzameling schilderijen en andere kunstwerken op het kasteel Ditchain, in Hampshire, eigendom van den Londenschen Bankier Cave, gisteren een prooi der vlammen is geworden. Het kasteel was nog niet lang gtleden voor 100,000 p. st. gebouwd. FRANKRIJK. Te Abbeville zijn het pensionaat van Saint- Joseph afgebrand de nonnen en de kindereu werden gered, maar de inboedel ging verloren, en elf personen werden gewond, drie zeer ernstig. Generaal Boulanger heeft aan den minister van oorlog een brief geschreven onder dag- teekening van 3 dezer, waarin hij zegt, dat dringende stappen bij hem zijn gedaan met be trekking tot de verkiezingen, in deze maand te houden. Zijn uitdrukkelijk verlangen is echter, met het oog op de betrekking, die hij vervult, en in het bijzonder met het oog op den tijd, dien wij beleven, zich uitsluitend aan zijne millitaire plichten te wijden, en om dus een einde te maken aan de manifestation, die len aanzien van zijn persoon aan den dag gelgd zijn en die schijnen herhaald ta' zuilen worden, verzoekt hij den minister dezen brief openbaar te maken, of hem vergunning te geven een brief te schrijven en ter algemeene kennis te brengen, waarin hij zijne vrienden verzoekt geen stemmen op hem uit te brengen, aangezien bij deze niet kan aannemen. Uit San Remo wordt aan le Matin bericht, dat prins Wilhelm San Remo zou hebben verlaten wegens onrustwekkende berichten betreffende de gezondheid des Keizers. Voor zijn vertrek heelt hij hartelijk afscheid van den Kroonprins en van zijne familie genomen. Men houdt het er voor, dat prins Wilhelm spoedig als regent zal optreden. HET OOSTEN. Uit Bucharest wordt bericht, dat prins Ghika een kabinet heeft gevormd met eenige van de vroegere ambtgenooten van »ratiano en eenige gematigde liberalfn. De Soleil meldt dat, volgens particuliere dé pêches langs indirecten weg uit Sofia, een

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1888 | | pagina 1