liimenlandsjcfy Schiedam 1182 1112 Overschie 333 296 Schiebroek 44 31 Kethel 151 141 Vlaardingen 846 .758 Vlaardinger-Ambacht 117 108 267 i nanlal officieren in de regimenten van Oost- Rumelië een komplot gesmeed hebben om de republiek uit te roepen. Door verraad zijn 40 samenzweerders in hechtenis genomen kunnen worden. Naar uit Weenen aan de limes geseind wordt, zouden de kabinetten te Weenen, Lon den en Rome met de maatregelen bekend zijn, welke Rusland na de verwijdering van prins Ferdinand uit Bulgarije wil nemen. ITALIË. Te Napels is gisteren plotseling het paleis van justitie ingestort. Het was toevallig ge- -Jheel ledig, zoodat er niemand is verongelukt. ROME. De gewichtige toespraak, welke Vrijdagjl. door den H. Vader tot het H, College der kardinalen werd gehouden en waarbij Z. H. met allen nadruk op de noodzakelijkheid wees van de onbeperkte vrijheid en onafhan kelijkheid van den H. Stoel wordt veelal be schouwd als een protest tegen de bepaling der triple-alliantie, waarbij de Romeinsche kwestie als eene binnenlandsche aangelegen heid van Italië zou erkend zijn. Vandaar dat de Italiaansche regeeringsbladen niet weinig verbitterd zijn. Volgens de Fanfulla heeft koning Humbert bij herhaling het verlangen te kennen gegeven, den Duitschen Kroonprins te San Remo een bezoek te brengen, doch vond deze het weder zien onder de gegeven omstandigheden te smartelijk. Een adjudant van den Prins bracht een brief van dia strekking aan den Koning over. De Italië bericht, dat Z. H. de Paus tegenwoordig dageljjks van de villa Cirio een bulletin ontvangt nopens den toestand des Prinsen. De Osservatore Romano meldt, dit Z. H. de Paus ter gedachtenis aan zjjn glorievol jubilé, door Mgr. Cassetta, zijn geheim-aal moezenier, een som van twaalf duizend francs heeft doen uitdeelen aan de behoeftigen. SPANJE. Uit Madrid wordt aan de Indlpendance gemeldWanneer de tarieven-oorlog tusschen Italië en Frankrijk mocht voortduren en ook van invloed mocht worden op den transito handel tussehen Engeland en Italië zou de spoorwegregeering een stoombootdienst orga- niseeren, welke in twintig uren de reis van Genua naar Barcelona zou maken, terwijl ook de transporten van Barcelona naar Bilbao tegen verlaagde prijzen zouden geschieden. Het dorp Pajarés, in de provincie Lagrono is half onder de sneeuw begraven. Een goe derentrein is te Yzara gederailleerd, tenge volge van een ophooping van sneeuw. De werkstaking der wevers te Tarassain de provincie Barcelona, duurt voort. Schiedam, 7 Maart 1888. Bij de gisteren in bet district Schiedam plaats gehad hebbende verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal zijn door de kiezers het volgend aantal stembrief jes ingeleverd Aantal Ingeleverde Kiezers. Stembriefjes. 2446 Alzoo blijkt, dat er slechts 227 kiezers in ons district van hun stemrecht geen gebruik hebben gemaakt. Van de 460 katholieke kiezers te dezer stede bleven er slecht 30 thuis, waarvan 24 door ongestoldheid of andere afdoende redenen volstrekt belet waren ter sterobus te komen. Te Kethel bleven slechts 10, te Overschie 37, te Schiebroek 13 en te Vlaardinger- Ambacht 9 kiezers weg. Te Vlaardingen daarentegen 88, maar daar heeft men te reke nen met de omstandigheid, dat ongeveer 50 kiezers zich op zee bevindeD. Het aantal kie zers, dat van het stemrecht geen gebruik heeft willen maken, bedraagt alzoo slechts 150. Gisteren morgen is uit de Buitenhaven achter den molen »de Ploeg" opgevischt bet lijk van een onbekend man. Naar gissing 40 50 jaren oud. Ia zjjn bezit is o. a. gevon den een briefje, waarop geschreven staatM. van O3. Het lijk scheen reeds een'gen tijd in het water gelegen te hebben onder toe zicht der politie werd het naar het drenke lingenhuisje op de stadsmetselwerf vervoerd. Nader is gebleken, dat het 't lijk was van H. O verzier, die sedert negen weken werd vermist. Het werd heden ochtend op de R. K. begraafplaats ter aarde besteld. DeRotterdamsche tramwegmaatschappij ver voerde in de maand Februari 1888 348,228 reizigers met een opbrengst van f 26,021 tegen 313,893 reizigers met een opbrengst van f 24.192.8li/j in Februari 1887. In verge lijking met het jaar 1887 geeft hot totale vervoer over de 2 afgeloopen maanden een vooruitgang van 51,459 reizigers en van f2633 in ontvangsten. Gisteren middag omstreeks 1 nur meldde zich bij den portier van het Koninklijk Paleis te 's Hage een jonge en goed gekleede man, die verlangde den Koning te sprekeD. De portier, die juist een ander persoon te woord stond, verzocht den bezoeker even te wachien, doch deze maakte van een onbewaakt oogenblik gebruik, om eene vestibuldeur te openen en onaangediend de trap op te loopen. De portier achtervolgde den laatigen be zoeker en bracht hem naar devestibnle terug, waar hij zich echter losrukte en met een loopje, de vuisten voor de oogen houdende, door de glazen denr sprong. Spoedig had men den man weder in handen. Het bleek dat hij zich on- begrijpelijkerwijze niet gekwetst had op de vragen tot hem gericht weigerde hjj evenwel te antwoorden. De politie, in der haast geroepen, bracht den indringer naar het commissariaat, waar hjj eveneens weigerde op te geveD, wie hij was en wat hij verlangde. Een onderzoek bracht aan het licht, dat men met een waan zinnige te doen had, een jongeling van goede huize die reeds gernimen tijd malende is en dien men thans in eene ziekeninriohting zal plaatsen. Door Ged. Staten van Zuid-Holland is aan de Staten van dit gewest ter behandeling in de a. s. buitengewone vergadering iugezonden een voorstel tot wijziging der artt. 139 en 160 van het reglement voor het hoogheemraad schap van Delfland, gelijkluidend aan eene daartoe bij Ged. Staten ingekomen voordraobt van de vereenigde vergadering van Delfland. Bij besluiten van 13 Februari jl. hebben Gedep. Staten van Zuid-Bolland lo. betbc sluit van de vergadering van stemgerechtigde ingelanden van den Babberspolder van 19 Sept. 1887, houdende benoeming van B. Hoogonboe- zemtot secretaris en penningmeester des polders vernietigd, en den voorzittsr des polders gelast binnen 4 weken na kennisgeving van deze be slissing eene vergadering te beleggen van stemgerechtigde ingelanden ter bepaling van het bedrag en den asrd van den door den pen ningmeester te stellen borgtooht en ter benoe ming van een secretaris en van een penningmees ter. 2o. geen termen a inwezig gevonden om te voldoen aan het verzoek van Jb. Man in 't veld en zeven andere stemgerechtigde ingelanden van den Babberspolder, van 19 November 1887, tot vernietiging van een besluit der ver gadering van stemgerechtigde ingelanden diens polders van 16 Nov. 1887, tot verhooging van den bestaanden watermolen nret 2 M. Hoe de Kamerverkiezingen ook mogen af- loopen, nieuw bloed zullen ze ongetwijfeld iu de Tweede Kamer brengen, In de eerste plaat» door de vermeerdering van het ledental met 14, in de tweede plaats doordat een niet on aanzienlijk aantal oud-leden niet weder kan didaat gesteld zijn, voor het meerendeel op eigen verlangen, slechts enkelen door den wil van de meerderheid in de kiesvereenigingeu, Het »iude bloed", dat in ieder geval aan de Kamer afgetapt zal worden, vindt men, als wij juist hebben geteld, bij de heeren Mr. P. F. L. Blussé, J. P. I. Bateux, mr. J. J. W. Van den Biesea, F. H."~É. Borret. mr. J. Van Gennep, mr. H. J. Kist, mr. G. M. Van der Linden, J. R. Meesters, T. W. J. Baron van Aylva van Pallandt, Ph. W. Van der Sbyden en J. Willink. Hbl. jEr zullen weinig districten zijn, waar, naar verhouding, zooveel stembus-ijver is ontwik keld als in het kissdislriot Amsterdam. Dan ganschen dag stoad het aan de aoht stem- bureaux niet stil, en nu en dau was er een ware stormloop. j Aan het bureau Kweekschool voor de Zee- vaart Prins Hendrikkade, en Odéon Singel, moesten de kiezers reeds bij de opening ter stond in het gelid staan en beginnen met in de opeu lnoht queue te maken. 4§jVerkiezings-agenten van alle partpen draaf den af en aan om lnie en onverschillige kie zers ImeeJ te sleuren. Burgerplicht had, zoo men algemeen vertelde, 64 „aapjes „afgehuurd. Amsterdam hield in de nabijheid der verschil lende bureaux zitting ter inlichting van de kiezers. Recht en Orde was permanent in d"1 Geelvinck en bad met Nederland en Oranje afgevaardigden doen postvatten aan de stem- bureaux ter contrö'e van een en ander. De socialisten en Algemeen Stemreoht deden het hunne door middel van rondgedragen annon ces enz. enz. Misschien is er nog wel meer gedaan wat ons niet ter oore kwam maar in elk geval er is te Amsterdam gestemd, zooals er nog nooit gestemd is 1 (C.) Blijkens berichten nit verschillende plaatsen is er gisteren door het geheele land gedncht gestemd vooral de nieuwe kiezers hebben een ruim gebiuik van hun stemreeht gemaakt. In de hoofdstad zijn 14.545 en te Nieuwer Amstel 1500 kiezers opgekomen alzoo hebben in het boofnkiesdistrict Amsterdam 16045 van de 18838 kiezers hun stem nitgebracht. In den Haag zijn van de 7590 kiezers 6245 ter stembus gekomen tallooze rjjtuigen brachten de kiezers naar de stembnreanx, waar de kiezer s een lange queue maakten. De liberalen worktcn zeer hard. Een twintig werklieden, de namen der liberale kandidaten (op een vier kant in de nationale kleuren aan alle zijden te lezen) als op een draagstoel met zich voe rende, trokken in optocht door de stad. Toch zjjn wegens de verwijderde ligging van sommige stembnreanx nog velen thuis ge bleven. Ook te Utrecht waren de liberalen, door de studenten geholpen, zeer in de weer. Evenzoo

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1888 | | pagina 2