Ihmeitlmtdschq Heighten. staatssecretaris overgebracht. Dezelfde koerier heeft tevens de tijding medegebracht, dat de raadsman bij de Russische ambissade, de heer Jvolkskt, binnenkort te Rome het Concordaat met het Vaticaan zal komen teekenen." Naar de Observateur francais meldt, heeft de dood van Keizer Wilhelm een diepen indruk op den H. Vader gemaakt. Reeds in 1878, kort nadat Leo XIII den Pauselijken troon had beklommen, knoopte hij vriendschaps betrekkingen met den Duitschen monarch aan, die tot diens dood voortduurden. Keizer Wilhelm was een groot bewonderaar van den Paus en diens vredespolitiek. Door zijn takt en innemende houding heeft Leo XIII het hart van den Keizer veroverd en deze goede verstandhouding tot bevordering van den wereldvrede weten aan te wenden. In de eerste dagen van April zal uit Mexico een pelgrimstocht naar Rome vertrekken. Naar het in Mexico verschijnende Katholieke blad El 1 tempo meldt, zijn alle toebereidselen tot dereis reeds gemaakt, zoodat het vertrek dadelijk na Paschen zal plaats hebben. De Mexicaansche pelgrims worden tegen het einde van de maand April verwacht. Schiedam, 16 Maart 1888. De heeren Bogaardt, Hovy en Fraser, direoteoren der Stoomvaart-Maatschappij „Hol land", hebben bij de Eerste Kamer der Siaten- Generaal nog een poging gedaan om de ver werping van het wetsvoorstel over delndieche Pakketvaart nit te lokken. Zij zeggen o. a., dat hnn Maatschappij, blijkens de statuten, ook nationaal is en zij tot aanbieding van gunstiger voorwaarden bereid zijn, ingeval van openbare uitbesteding. De heer mr. J. G. Patijn, kandidaat der libe ralen in ons district, diejl. Woensdagavond te Vlaardingen eene politieke voordracht hield, heeft gisteren avond in bet koffiehuis „de Ver gulde Koetswagen" te Oversohie andermaal een voordracht voor de kiezers gehouden. Nadat gelegenheid tot debat was gegeven, werd de heer Patijn o. a. vooral weersproken door den heer mr. D. P. D. Fabius, van Amsterdam, die zich in het belang der goede zaak de moeite eener reis naar Overschie wel had willen getroosten. Volgens telegram uitNew-York kantusschen 19 en 21 Maart stormweder verwacht wor den op de Britsche en Fransche kusten. Dr. Sohaepman heeft Maandag-avond in de lokalen der Nederlandsche vereeniging te Londen eene keurige en boeiende voordracht over onzen beroemden Nederl&ndschen schilder Rembrandt van Rijn gehouden. De gevierde spreker mocht zich verheugen in een talrijk en aandachtig gehoor van dames en heeren, die trots het rnwe weder en sneeuwvlagen waren opgekomen, om den beroemden landgenoot «n kunstrechter te hooren. Uit Londen wordt aan het N. v. d.D.gz- achreven, dat de Britsche regeering thans met «rnst de longziekte wil gaan bestrijden en met het oog daarop eene verordening heeft uit gevaardigd, om alle runderen, die met long- ziekvee in aanraking zijn geweest, te slachten. Als schadeloosstelling zal worden toegekend de volle waarde van het vee, mits de som van 40 p. st. (f 480) per stuk niet te boven gaande. Het parlement heeft thans het gevraagde be drag voor dezen maatregel toegestaan en do aanvraag om afdoende middelen ter bestrijding der veeziekte is algemeen. De heer J. C. Fabius heeft aan de antire volutionaire kiezers in het hoofdkiesdistiiot Lossduiien een schrijven gericht, waarin hij hun aanbeveelt bij de herstemming op den katholieken kandidaat, den heer Van Berckel te stemmen. Naar men verneemt, zou do heer H. C, Bsrgsma te 's-GraveDhage, die versoheiden jaren in staatsbetrekkingen in de Transvaal- eche Republiek werkzaam is geweest, in aan merking komen voor de vervulling der betrek king van konaul-generaal bij de republiek te Pretoria. Naar wij met zekerheid vernemen, bestaat het plan, vanwege het Rijk te Enkhuiz&n een proefstation op te richten, ten einde een zoölo gisch onderzoek in te stellen ten behoeve der zeevisscherjj. Reedi ie door den heer dr P. P. C. Hoek bij den Raad der gemeente Enk- huizen een stuk grond aangevraagd, waarop het gebouw zal geplaatst kunnen worden. In sommige kringenen vooral in som mige buitenlandsche korrespondentiëa, wordt het voorgesteld, alsof het in herstemming ko men van den heer Domela Nienwenhuis een veeg teeken voor onze politieke toekomst ware. Ons dankt het omgekeerde, zegt de Standaard. Als men nagaat, hoe in het streng en straf geregeerd# Pruisen, 71/» maal zoo groot als om land, heel een club Sociaal-Democraten in het Parlement zit, en er niet het minste kwaad doet; hoe in Bsrljjn de stemmen, op de Soci aal-Democraten nitgebracht, schrik aanjoegen door het hooge cijferen in heel Duitechland honderdduizenden stemmen op Sociaal-Demo craten zijn nitgebracht; dan verbaast het ons veeleer, dat in heel Nederland het stemmen- ojjfer nog slechts 3000 beliep, en ze slechts één kandidaat in herstemming braohten, even als de Radicalen in Mansholt. Bovendien, zegt het blad, is niets onjuister dan te meenen, dat de verkiezing van een Do mela Nieuwenhuis zjjn invloed verhoogen zou. Buiten de Kamer, dit bleek in Pruisen overtui gend, zijn de Sociaal-Democraten uiterst ge vaarlijk. In de Volksvertegenwoordiging ver spelen ze hun kracht. En zon dat ook zoo niet mat Domela Nieuwenhuis zijn De centrale antirevolutionaire kiesvereeni- ging in het district Sohoterland en de anti revolutionaire kiesvereeniging te Heerenveen hebben bjj de herstemming in het district Sohoterland kandidaat gesteld den sociaal demooraat F. Domela Nienwenhnis. De antirevolutionaire Attuwe Prov. Gron. Ct. beveelt den kiezers dringend aan, om in Win schoten te stemmen ep den heer D; R. Mans- holt. Daarentegen zullen de socialisten en radi calen in de districten Franeker en Wolvega de antirevolutionaire kandidaten steunen. Daar jbr. mr. T. A. J. van Asch van Wjjok, in de hoofdkiesdistricten Kampen en Amers foort tot lid van de Tweede Kamer benoemd, heeft verklaard de benoeming voor laatstge noemd kioBdistrict niet aan te nemen, en der halve eene nienwe verkiezing van een lid dier Kamer in dat kiesdistrict moet plaats hebben, heeft de minister van hinnenlandsche zaken bepaald: lo. dat eene verkiezing van een lid der Tweede Kamer in bet hoofdkiesdistriot Amersfoort zal plaats hebben op Dinsdag 2? Maarten 2o. dat herstemming, is die noodig, zal geschieden op Dinsdag 10 April. Woensdag avond heeft de politie te Zwolle in zekeren J. L, H. van Delft, die zich hier aanmeldde om vrijen overtocht naar Amster dam, iemand herkend tegen wienin Augustas jl. bevel tot gevangenneming was uitgevaardigd door de rechtb mk in Den Haag, wegens ver duistering. Het alphabetisoh register van ver schillende gesignaleerde personen had haar den weg gewezen. De man werd in heohtenis geno men en nu niet nsar Amsterdam maar naai Den Haag getransporteerd. Mevr. Bulkley en mr. Heek 1 Het is geble ken dat een Eagelsohe advocaat ten behoeve van mevr. Bulkley den heer Hoek heeft opge spoord en nagereisd. Gedu'ende een paar maanden had deze zijn intrek in hetzelfde hotel als de hear Hoek en kwam vanzelf met deze in aanraking. Hij beweerde, in Australië een groot vermogen te hebben verworven. Of deze Engelsobman eenig plan had beraamd is niet te zeggen, maar daar de heer Hoek steeds met den Duitschen lector zijner kinderen en de jnfEroaw de kleinen vergezelde, was do uitvoering van elk plan moeilijk. Het sohjjnt dat mevr. Bulkley niet zoo spoe dig het verblijf van den heer Hoek heeft ont dekt. Althans aan de bloedverwanten in Achter-Pommeren van den lector is door Hol- landsche dame», welke haar bezochten, een aanzienlijke som geboden, zoo zij haar mede deelde waar de jonge man zich met den besr Hoek ophield. ArnhCt.) Proficiat De Arnh Ct, die te midden der droefenis gnitig blijft, tot groot verdriet zeker der A. Rolt,, zegt: „Ea de uitslag hangt dan ook al leen van deze prinoipieele vraag af: Speelt gij bij de stembus kerkje, of doet ge bjj de stembus als burger van het vaderland in po litiek. Op onze beurt vragen wjj aan onze kiezers: Wilt gij liever bij de stembns smousjassen met de liberalen, waarbij valsche kaarten wor den gebezigd, of geeft gij aau een eerljjk kruis jassen de voorkeur?" {.lijd.) De heer Godin de Beaufort, die bij do eerste stemming in het district Wy'k-by-Duurstede de kandidaat der antirevolutionairen was, noo- digt bij advertentie^ in de Standaard de kie zers, die hem stemden, nit, hnane stemmen uit te brengen op dr. H. J. A. M. Sohaepman. Nabij Rees (Pruisen) is door nog onbekende oorzaken in den Rjjn gezonken het vaartuig van den schipper J. Lucasseu, nit Millingen, geladen met steenkolen en bestemd naar Nij megen. De opvarenden werden met veel moeite door eenige visschers gered. De zoon des schippers had, wegens eene vechtpartij op Pruisisch grondgebied, de eenigste roeiboot der familie medegenomen, om op ons grondgebied te ontkomen. In de aardenbaan van de Oosterstoomtram onder langs den Grebberberg ia door den hoogen stand van het water een belangrijke afslag van grond ontstaan, waardoor dat ge deelte der baan onbruikbaar is. De passagiers moeten aldaar van trein verwisselen. Dr. W. J. F. Nnyens to Westwoud, wiens beterschap in de laatste dagen merkbaar toe nam, zal den 24en dezer zijn 40-jarig doctoraat vieren. De Bond der antirevolutionairen beeft ge steld tot kandidaat voor do Tweede Kamer bij de herstemming te Doetinchem, den heer mr. J. G. S. Bevers, kandidaat der Katholieken.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1888 | | pagina 2