lie Jaarg. Woensdag 28 Maait 1888. No, 3043. VERSCHIJNT DAGELIJKS. ^tfipeeit (©Mpcht. Bureau: Boterstraat, E, 3 9, Zij, die zich tegen I April a. s. ®p dit blad abonneeren, cntvangen de tot dien datum nog te verschij nen nummers GRATIS. NIEUWE Prijs van'dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden f 1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2. Afzonderlijke Nommers 0.05 DU1TSCBLAND. De Keizer zal niet voor Mei naar Wies- hadtn gaan. Zoo spoedig het weder gunstiger is, zal het bof van Cl arlottenbnrg naar Pots dam overgebracht worden. Over den toestand Tan den Keizer is men zeer tevreden, Naar het Berliner 7. ageblait mededeelt, gelooft men in parleuentaire Berlijnsche krin gen te weten, dat keizer Frederik besloten heeft tot een groote amnestie, met welker uitvoering de minister van justitie zou worden belast. Van den teiugkeer van uit het land gezette sccialisten is geen spraak, wijl deze uitzetting een maatregel is van zuiver admi nistratieven aard. Uit Italië wordt aan de TJamb. Corresp. geschreven, dat in den laatstén tijd de van daar komende orders in parfumerieën en zeepen aan Duitsche firma's toenemen. Ook zou men :n Italë geneigd zijn een proef te nemen met den invoer van Duitsch meel. Al deze Orders en plannen zouden een gevolg zijn van den Fransch-Italiaansclien tarief-oorlog, die alzoo den Duitsohen handel zal ten goede komen. Door geheel Duitschland heerscht een gro ote geestdrift om standbeelden en gedenkteekenen voor wijlen Keizer Wilhelm op te richten. Te Berlijn wil men een groot monument stichten, voorstellende o. a. den zegevierenden intocht van Keizer Wilhelm in zijne hoofd stad na den Fransch-Duitschen oorlog. Prinses Sophie, derde dochter van het Duitsche keizerpaar, is met den kroonprins van Griekenland verloofd. De eerste is achttien, de laatste 20 jaren oud, ENGELAND. Uit Tanger wordt aan Daily JSews be richt, dat de Engelsche gezant aldaar den Sultan van Marokko heeft geraden, aan de eischen van Amerika gevolg te geven, maar Sultan dit weigert. Op de door den minister Goschen in het Dagerhuis ingediende begrooting worden als voornaamste wijzigingen, die voor het buiten land van belang zijn, voorgesteldjaarlijks e8n recht te hellen van een shilling bij wijze van plakzegel van alle waarden aan toonder voorts het zegelrecht op de contract-n otas der makelaars van 1 penny te brengen op Prijs der Advertentiën: Van 16 regels/0.6O Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden^ billijke overeenkomsten aangegaan. een halven shilling verder wordt voorgesteld em registratierecht van 1 pond sterling per duizend te heffen van de maatschappijen op aandeelen en een invoerrecht van vijf shilling op wijn, per dozijn flesscken. Daarentegen zal de incometax met een penny verminderd worden, alzoo te brengen op zes pence per pond sterling inkomen. De Times meldt uit Durban dat president Brand gevaarlijk ziek is. De Kaapschpremier verklaarde aan de deputatie van grensboeren, dat de Kaapsche regeering zonder voorbehoud de voorstellen eener Kaapconferontie steunt en desnoods een beroep op de kiezers zal doen, Indien Natal weigert mede te doen, zullen de Kaapkolonie en de Oranje-Vrijstaat afzonderlijk een voor hen gunstiger tolver bond sluiten. FRANKRIJK. Bij de Zondag in het departement Bou- ches-du-Rhöne plaats gehad hebbende her stemming voor een afgevaardigde zijn heftige tooneelen voorgekomen. Te Marseille, de hoofdplaats van het departement, heeft de politie, krachtens de wet op de drukpers, proces-verbaal opgemaakt tegen de uitdeeling van stembiljetten met den naam van generaal Boulanger. Alle biljetten, die met den naam van Boulanger waren ingevuld, werden in het begin der stemming in beslag genomen. Dien tengevolge moesten de voorstanders van Bou langer hun stem op een anderen kandidaat uitbrengen. Toen de stemming afgeloopen was, hadden er vijandige demonstratiën plaats voor het lokaal van het comité, dat de kan didatuur van Henry Fouquier begunstigde. De politie moest tusschen beiden bomen. Het resultaat der stemming was, dat ver kregenFelix Pyat 40204 stemmen, Edouard Hervé, monarchaal, redacteur van de Orlea- nistische Soïeil 23638. Henry Fouquier, repu blikein 12440 en Boulanger 383 stemmen, zoodat de ex-communard Felix Pyat door Marseille naar de Kamer wordt afgevaardigd. Er is in de Nation veel gesproken over relatiën, welke generaal Boulanger zou hebben met em rijke Amerikaansche dame, wonende in de omgeving van den Arc-de-triomphe. De heer Mackay, meenende dat bij in die artikelen bedoeld was, heeft per deurwaarder aan de redactie van genoemd blad doen weten, dat hij generaal Boulanger nooit heeft gekend. Toen generaal Boulanger Vrijdag met zijn dochter het Bótel du Louvre binnenreed, riepen eenige heethoofden Vive Vempereur Boulanger l Leve keizer Boulanger 1 HET OOSTEN. Uit Constantinopel wordt aan de Times gemeld, dat ernstige botsingen zouden plaats gehad hebben tusschen Bosnische opstan delingen en Oostenrijksche troepen aan de Standarddat Rusland voorloopig het denk- beeld heeft laten varen, de Porte te dwingen om prins Ferdinand uit Bulgarije te verjagen Rusland zou zich vooxloopig bepalen tot het levendig houden eener panslavktische agitatie in Bulgarije; en aan de Daily News, dat Frankrijk en Rusland bij de Porte aan dringen op het zenden van een Turkschen commissaris, die met een Russiechen commis saris de zaken te Sofia leiden zou. Naar de Times uit Constantinopel verneemt, was de Bulgaarsche regeering geneigd, de jongste nota der Porte in dien geest te be antwoorden, dat indien de tegenwoordige staat van zaken in Bulgarije onbevredigend en onheilspellend is, Ruslands kuiperijen daaraan schuld zijn. Oostenrijk, Italië en Engeland ontrieden der Bulgaarsche regeering zoodanig antwoord op de Nota, waarop de Bulgaarsche regeering besloot geen an'woord te zenden. De Sultan helt meer over tot de Balkanpoii- tiek dezer drie genoemde mogendheden, sedert hij overtuigd is dat Duitschland niet langer geneigd is, Ruslands Balkantactiek onvoor waardelijk te steunen. De Porte heeft haren vertegenwoordiger te Berlijn naar Con stantinopel geroepen, om haar volledig in te lichten omtrent DuitscblaDd's houding ten aanzien van de Balkan-politiek. Aan le Temps wordt uit Sofia geseind, dat Turkije, naar beweerd wordt, besloten zou hebben, om aan Ruslands opmerkingen gehoor te geven, en dientengevol ge eene be weging van Turksche troepen naar de grenzen van Oost-Rumeliü wordt voorbereid. Te Sofia wordt met de wapeningen voortgang gemaakt; de prins heelt reeds herhaaldelijk, een oorlogsraad voorgezeten en heeft u t eigen middelen 3000 paarden voor de kavalerie gekocht. Het uitbreken van bloedige onlusten aan de grenzen van Eosnie tusschen Oostenrijksche troepen en opstandelingen wordt door den Turkschen gezant te Weenen geloochend, maar vermoedelijk zijn de berichten toch juist. Redib Pacha, bevelhebber van het district Cassova, is te Constantinopel aangekomen. De Porte is voornemens met hem voorzorgs maatregelen aan de Bosnische grenzen te be ramen. Griekenland begint opnieuw te agiteeren en verklaart te moeten aandringen op eene nieuwe grenswijziging krachtens het tractaat van Berlijn, indien verdere concession aan Bulgarije plaats vinden. Frankrijk steunt da Grieksche protect ën en heeft de Porto ge

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1888 | | pagina 1