liitncitlandscfy leijufttw. raden met Griekenland eene schikking aan te gaan. De Porte gelooft, dat Rusland en Frankrijk thans Griekenland als middel van pressie gebruiken. ITALIË. Koningin Victoria is Zaterdag jl. te Flo rence aangekomen, vergezeld van hare dochter, prinses Beatrice, den prins van Battenberg, lady Churchill en generaal Ponsoby. Aan het station door de autoriteiten begroet, reed zij in een open rijtuig, geëscorteerd door een detachement karabiniërs door de metEngelsche en Italiaansche vlaggen versierde stad naar de villa Palmieri, waar zij eenigen tijd zal ver blijf houden. Eene talrijke menigte juichte haar toe. De Itaiie verzekert, dat de H. Vader een huisprelaat naar Florence zal zenden, om in zijn naam de daar aangekomen koningin van Engeland te begroeten. ROME. De toenadering, welke tusschen Rusland en het Vaticaan heeft plaats gehad is een op merkelijk teeken des tijds. Overal in de ge- heele beschaafde wereld ontstaat een aandrang tot godsdienstvrede. De regeeringen, die den H. Stoel het meest vijandig waren, komen terug van hunne dwalingde schitterende wereld-demonstratie ter gelegenheid van 's Pausen jubilee heeft dit onloochenbaar bewezen. Indien Ruslsnds gezant Bouteuieff thans naar Rome reist, is het niet om eenig ge schilpunt van godsdienstigen aard te regelen, maar wel om geregelde diplomatieke betrek kingen aan te knoopen. De Russische regee ring zou zelf reeds den gezant hebben aan gewezen, die het machtige Czarenrjjk bij het aticaan zal vertegenwoordigen. Dit verblijdend resultaat is op de eerste plaats te danken aan de hooge wijsheid en het staatkundig doorzicht van den Vader, maar het vereert ook mgr. Galimberti, die de eerste onderhandelingen heeft gevoerd. Volgens een depêche uit Rome aan de Vnivers zal het concordaat tusschen Rusland en het Vaticaan eerst na Paschen worden onderteekend, wijl te elfder ure eenige moei lijkheden in den vorm zich hebben voorgedaan. Schiedam, 27 Maart 1888. Nadat gisteren de veigaderirg van den ge meenteraad, die eenigen lijd met gesloten deuren was voortgezet, voor het publiek her opend was, verzocht de heer G. Visser Bzn., dat de nriuoir, welke op last van B. en W. is geplaatst tegen den voorgevel van het beursge bouw, een der weinige monumentale gebouwen, die onze stad bezit, mocht verwijderd worden. Over deze nietige ziak ontspon zich nog «ene langdurige discussie. Ofschoon de raadsleden en de voorzitter bet wenschelijke Van het wegnemen van den nrinoir bstoogden, bleek de meerderheid van het dagelijksch be stuur eene andere meening te zijn toegedaan. En daar de beslissing ot het »monnment", zooals sommige raadsleden het noemden, al of niet zon verwijderd werden, bij B. en W. was verblezen, zag zich de Raad genoodzaakt in den vorm eener motie de verplaatsing van dan snonumentalen urinoir aan B. en W. te ver zoeken. De motie werd met algemeene stemmen, uitgezonderd die van de wetbonders J, B. Nolct, Elzevier Dom en Loncq, aangenomeu en smet een zucht van verlichting wegens het afdoen dezer netelige kwestie ging de acht bare vergadering niken. Door een kiezer te dezer stede is nit louter blijdschap over den afloop der verkiezing voor de Tweede Kamer in ons district, aan de Dia conie der Hervormde gemeente een gift van f 500 ter baud gesteld, teneinde te worden aangewend ten bate van de armeu dier ge meente. Heden nacht omstreeks twee ure is door tot heden onbekende corz iak brand ontstaan in den wol- en sajetwinkel van mej. de wed. W. J. Van der Wei ff aan den Korten Dam alhier. Nadat tevergeefs beproef! was met een paar exfinctenrs .den brand meester te worden en ook de slangenwagen der politie geen dienst koD doen, werd ep raad van den heer Fr, Visser de spiegelruit ingeslagen en mocht het hem gelukken, na een slang aan de geopende branókraan der waterleiding in zijnen wiukal verbonden te hebben, in betrekkeljjk korten tijd het vnnr te blasschen. Een brandspuit, die nog ter plaatse ver scheen, behoefde niet te werkeo. De bewoners hadden inmiddels aan de 'achterzijde bet gebouw verlaten en werden bij den heer P. Wolsky liefderijk opgenomen. De winkel heeft bij dit ongeval nogal schade geleden en de daarin geborgen goederen zijn grootendeels verbrand. Alles was echter behoorlijk verzekerd. Het aandeel in de nationale militie voor bet jaar 1888, bedraagt voor Rotterdam 382, voor 's-Gravenhage 282; voor Deltt 62 Schiedam 70, Leiden 98 en Dordrecht 67. Z. M. de Koning verleende Zaterdag zijn eerste officieele audiëntie sedert zijn jongste ongesteldheid, 's Konings ongesteldheid is aan merkelijk verbeterd, ofschoon, op raad der ge- neesheeren, Z, M. bijzondere voorzorgen moet in acht nemen. De Koning deelde dit ze1 f aan den buitengewonea afgezant van den Duitschen Keizer mede, ter verontschuldiging dat hij niet persoonlijk kon deelnemen aan den eeremaal- tijd. Kort vóór het diner ontving de Koningin den gezant van keizer Frederik en diens ad judant. De buitengewone afgevaardigde van den Keizer van Duitschland en zijn adjudant heb- len, na Zaterdag ten Hove aan tafel te zijn geweest, nog denzelfden avond de residentie verlaten, om over Amsterdam naar Duitschland terag te keeren. Blijkens bericht van den consul-generaal der Nederlanden in Denemarken is aldaar de invoer verboden van nit de VereeDigöe Staten van Amerika herkomstig spek en andere rauwe varkensproducten, varkensblazen en ongezuiverd varkensvet daaronder begrepen. {St.- Ct.) Het Haagsche Dagblad verspreidde gisteren het volgende bericht: Naar wjj vernemen, had het ministerie, zijne taak met de invoering der grondwet als geëindigd beschonwende, reeds vóór de ver kiezingen, en wel in de eerste dagen van Maart, een verzoek om ontslag bij Z. M. den Koning ingediend, zich echter bereid verklarende het bestuur te blijven voeren tot na afloop der verkiezingen. Thans moet dit verzoek herhaald zijn. Tot de vele gissingen omtrent de naaste toekomst, met betrekking tot het al of niet aanbljjven van het ministerie-Heemskerk, behoort ook deze, door den schjjver van de „Haagsche Kout" in de JProv. Gron Ct onder dak gebracht. Het kabinet Heemskerk zal voor den vorm z|jn oatslag vragen de heeren Loh- man en Sohaepman zullen daarop bij Z. M. worden ontboden en verklaren geen Ministerie nit hnn beide partgen te znllen samenstellen waarop de onde premier weder, »op algemeen vereerend verlangen", de leiding zon aanvaar den. Men spreekt van de kandidatuur van baron Miohiels van Verduyncn, wethouder van Den Haag, voor Breda. Bij het departement van binnenlandsohe zaken is volgens de Avondpost van Domela Nieuwenhuis nit Zwitserland bericht ontvan gen, dat hij het lidmaatschap van de Tweede Kamer der Staten-Generaal aanvaardt. De Verztkenngsbodt verklaart, naar aan leiding van hit bericht, dat bij de direotie van den Rijks-Waterstaat het voernemen bs- staat om in de bestekken veer de uitvoering voor werken bepalingen op te uemen, waarby de aannemers verplicht worden,aan de in hnn dienst zijnde werklieden, wanneer dezen tijdens de uitvoering tea ongelak overkomt, onder steuning te verleenen, ten stelligste te kannen verzekeren, dat deze zaak nog al!eéa in over weging is. Men meldt on3 uit Eislen: De zaak der Maas tusschen Eisden en Lanaye is in den Bilgisohen Senaat wederom bespro ken. Het lid de Broukere, die het prachtige kasteel Caestert te Klein-Lauaye bewoont, bracht voor, dit de Maas, in overeenstemming tusschen de Nederlandsche en Belgische re geering, moet uitgediept worden, wil men de overstroomingen voorkomen. Genoemde heer besprak vroeger de aanlegging van een dijk te Lanaye. De tenuitvoerlegging van het thans gedane voorstel vindt hier overal bjjvai. (Msb.) „Majoor" Taylor, van het Heilsleger, zal binnenkort naar Engeland terngkeeren en ver vangen werden door den Engelsehman Hodde, thans werkzaam bij een Engelaoh bataljon. Eerstdaags zal Taylor plechtig afscheid nemen van de Amsterdamsche afdeeling. Een litteeken, veroorzaakt door een slag met een hammebeen zooals men zich zal herinneren, werd de majoor meermalen erger lijk mishandeld neemt hij als decoratie nit den hier gevoerden veldtocht mede. De heer J. Duivea nit Assen, thans in de Transvaal, is benoemd tot direc'eur van het post- en telegraafkantoor de Vrijheid in de nieuwe boerenrepubliek Zululand, op een traktement van f3000. Zaterdagmorgen vroeg brak in Taarlo (Drente) een felle brand uit in de woning van J. Boer. De geheele boerderij en inboedel is verbrand, achttien koeien, eenige varkens en vier paaiden z|jn omgekomen, de Drent- sohe schapen zijn gered. Als oorzaak van den brand wordt opgegeven het in brand loopen van de as van den karnmolen, door een paard getrokken. Uit Boratrbroek, bij Almelo, liet het Nieuws van den Dag zich vóór een paai; dagen een allerschandelijkst verhaal melden, waarin da kapelaan dier gemeente de zeer treurige hoofd rol vervulde en ten slotte als schuldig slacht offer om het leven zou gekomen zijn. Inge wonnen berichten veroorloven ons te verzeke ren, dat van het geheele verhaal schijn nog schaduw waar is. Een der eerwaarde heeren geestelijken in de nabijheid der plaats, waar het schandaal zou zijn voorgevallen, door ons

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1888 | | pagina 2