lie Jaarg, Vrijdag 30 Maart 1888, No. 3045. verschijnt dagelijks. (taprtit. Bureau: Boterstraat, E, 3 9. Zij, die zich tegen I April a. s. op dit blad abcnneeren, ontvangen de tot dien datum nog te verschij nen nummers GRATIS. NIEUWE lAMS cm Prijs Vftn dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden 1.50 Franco p. post door geheel Nederland 2.— Afzonderlijke Nommers Prijs der Advertentiën: Van 1—6 regels/0.60 Elke gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden' billijke overeenkomsten aangegaan. DUITSCHLAND. Den Keizer is een massage-kuur voorge schreven, waartoe de gewezen Russische mili taire arts Zabludowski, thans in functie bij de kliniek te Berlijn door prof. Bergmann is aanbevolen. Deze kuur wordt noodig geacht nu de Keizer nog altoos eene genoegzaam vrije beweging mist, doordien hij niet in de open lucht kan komen. Uit het strottenhoofd hebben weder eenige stukjes kraakbeen los gelaten. Uit Berlijn werd eergisteren avcnd aan de Gaulois het volgende geseindDe Keizer is zeer ziek geweest; men vreesde voor eene verstikking. Dr. Mackenzie en Howel hebben hem sinds dezen morgen niet verlaten. Het bovendeel van den strot is hevig ontstoken en men vreest, dat de ontsteking z;ch zal uitbreiden. Nochtans is eenige beteinis op gemerkt. Dr. Mackenzie zegt, dat bij voor de gezondheid des Keizers niet meer in staat, zoo° deze blijft voortgaan zich te vermoeien. Volgens een telegram uit Berlijn aan de XIXe Siècle heeft de Keizer een stukje van het kraakbeen uit de strot uitgespuwd. Daar zulks in geval van kanker nooit gebeurt, besluiten de geneesheeren daaruit opnieuw dat de ziekte niet van kankerachtigen aard is. Bij het beoordeelen dezer berichten gelieve men in het oog te houden, dat zij uit Fransche bron komen en dus niet te veel vertrouwbaar zijn. Het heeft te Berlijn zeer de aandacht ge trokken, dat naast alle mogendheden, die haar warme belangstelling bij het overlijden van Keizer Wilhelm hebben betoond, Spanje alleen eene treurige uitzondering maakt. Slechts door de persoonlijke tusschenkomst der Koningin-Regentes is het geschied, dat de hertog van Medina Sidonia naar Berlijn is gezonden om de officieele condoleanties over te brengen en in de Cortes is van 's Keizers overlijden met geen enkel woord gerept. Men heeft zich verontschuldigd met eene verwijzing op de prikkelbaarheid van Frankrijk! Prins Gustaat van Saksen Weimar te Weenen is aan eene hevige longontsteking lijdende, tengevolge van eene gevatte koude bij de begrafenisplechtigheid van Keizer Wilhelm. De Duitsche ambassadeur en diens gemalin minmïï vertoeven dagelijks verscheidene uren aan het ziekbed van den kranken Prins. ENGELAND. De Engelsche regeering verklaarde in het Lagerhuis, dat de tegenwoordige loodsbrieven. asn vreemdelingen uitgereikt, van kracht blijven, hangende het onderzoek door de com missie voor het loodswezen. Daily Lews verneemt uit Rome, dat er veel ongerustheid heerseht ten opzichte van den toestand in Abyssinië. In militaire kringen gelooft men dat het veldtochtsplan der Abyssiniërs bestaat in het afsnijden en isoleeren van Saati, waar slechts voor ééne maand leeftocht voorhanden is. Te Napels staan 15,000 man gereed, om zich terstond in te schepen. Uit Weenen wordt bericht dat Keizer Frans Jozef in het begin van April naar Londen zal vertrekken. Het schijnt, dat de reis een politiek doel zal hebben, alhoewel men het voorwendt, dat de Keizer zijn gemaliri, welke sedert een week in gezelschap van aartshertogin Valeria te Londen vertoeft, zal afhalen. FRANKRIJK. Generaal Boulanger begint meer en meer als redder des vaderlands te poseeren. Voor zijne militaire rechters heeft hij het verklaard, dat hij liefst morgen aan den dag met hen over den Rijn zou willen steken, om den erf vijand te gaan bestlijden. »Ik behoor tot geene partij aldus verklaarde hij ik ben eenvoudig soldaat en ik hoop dat gij, mijne kameraden, mij dien naam niet zult ontnemen, hij is mijn geluk, mijn eerzucht en mijn leven". Nu generaal Boulanger uit den militairen dienst ontslagen en op pensioen gesteld is, is hij verkiesbaar voor de Kamer, en het laat zich aanzien, dat hij ook weldra in de Kamer zal komen. Reeds komt hij in het departement Aisne in herstemming, waar hij Zondag jl. de meeste stemmen verwief. Daar generaal Boulanger meer dan 17 veldslagen heeft bij gewoond, heeft hij recht op het hoogste pen sioen, nl. eene jaarlijksche rente van 10.500 fr. waarbij men de 2000 fr. moet voegen, die hij als groot-officier van het legioen van eer geniet. Het op pensioen stellen van den generaal maakt hem voor het overige nog niet geheel en al los van den minister van oorlog. De wet namelijk bepaalt, dat een gepensioneeid officier, die het minimum van den diensttijd, vereischt om recht te hebben op pensioen, heeft bereikt, vijf jaren lang ter beschikking blijft van den minister van oorlog, die hem in denzelfden, en ook in een hoogeren rang bij het territoriale leger kan plaatsen. Dinsdag avond begaven zich een paar dui zend Boulangisten voor het Hotel du Louvre waar de generaal zijn intrek heeft genomen. Zij gaven aan hun gemoed lucht door de kreten: »Leve Boulanger! Weg met Jules Ferry 1 Weg met Carnoten door het zin gen van Boulangistische straatliedjes. De politie dreef den hoop uiteen. Eenigen der grootste belhamels werden gepakt en in ver zekerde bewaring gebracht. Graaf Albert de Mun heeft zich, mede uit naam van Mgr. Freppel, in de Fransche Kamer ten zeerste verklaard tegen het voor* stel, dat de Staat pensioen zou verleenen aan de oude en gebrekkige mijnwerkers, die ge durende hun arbeid daartoe moeten bijdragen in de pensioenkas. Niet tegen het verleenen van pensioenen, ook niet tegen de verplichting van deelneming aan die fondsen verklaarde de katholieke redenaar zich, maar tegen het voorstel dat de regeering de kassier, de bankier, de assurantie-agent der werklieden worde. Hij noemde dit staats-socialisme en wilde integendeel corporatieve hulpkassen, die zich konden vereenigen om alle kracht en macht te verkrijgen, die zij noodig hebben. Boulanger trekt zich in het departement Aisne terug ten behoeve van Doumer, doch hij aanvaart de kandidatuur in het departe ment du Hord, voor de verkiezing op den 24en April. Hij zal eene uiteenzetting zijner geloofsbelijdenis geven, en in persoon naar het departement du Hord gaan om daar zelf zijne kandidatuur te verdedigen. HET OOSTEN. Jl. Dinsdag hebben te Bucharest eenige Kamerleden van de oppositie een aantal hunner aanhangers naar de Kamerzitting gevoerd om schandaal te maken. Een revolverschot werd uit een der groepen gelost en doodde een deurwaarder die aan den ingang stond. De menigte werd uiteengejaagd zonder dat iemand gewond werd, daar de troepen met losse patronen vuurden. Een onmiddellijk geopend onderzoek leidde tot de aanhouding van verscheidene afgevaardigden en journa listen. ROME, Uit Rome wordt aan de Folitische Nack- nchten gemeld, dat Mgr. Rampolla besloten heeft, dat de nota's, welke door denH. Stoel aan de apostolische nuntiussen gericht worden voortaan door een specialen koerier zuilen wor den overgebracht, in plaats van over de Italiaan- scbepost te worden verzonden, zooals tot nu toe geschiedde. Op deze wijze wil Mgr. Rampolla de moge lijkheid uitsluiten, dat belangrijke stukken door onbescheidenheden van beambten worden

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1888 | | pagina 1