FEUILLETON. Een Pleizierreisje! ■den, het lijk van een onbekend manspersoon. Daar het reeds in vergevorderden staat van ontbinding verkeerde, is het lijk nog denzelfden dag vanuit het drenkelingenhuisje op de al- gemeene Begraafplaats ter aarde besteld. Maanaag-morgen ten lOt/g ure is de van de Roer komende aak Mariaschipper O. van Kessel, welke vóór de haven door de sleep boot werd losgelaten, bij het binnenkomen tegen den kaaimuur geloopen. Het schip leed daardoor belangrijke schade, zoodat men 't door aanhoudend pompen en lossen der steen- Solen voor zinken heeft moeten behoeden. Gedurende de Pinkster.lagon werden aan het station alhier in beide richtingen vervoerd Dm eersten Pinksterdag 1404 reizigers met 53 treinen op den tweeden Pinksterdag 1686 reizigers met 81 treinen. Het totaa! aantal reizigers op beide dagen bedroeg das 3090. Verleden jaar werden gedurende de beide Pinksterdagen nitgegeven 3132 plaatskiarten, alzoo werden dit jaar 42 kaarten minder nitgegeven. Naar wij vernemen, bevindt Z. M. de Koning zicb, sedert de aankomst van het koninklijk gezin op Het Loo, in den besten welstand. Z. M. verlaat echter zijne appartementen alleen om ontbijt en maaltijd te gebrniken met H. M. de Koningin, hetgeen op dezelfde étage plaats kan hebben. H. M. de Koningin en het Prinsesje maken dagelijks rijtoeren in den omtrek. (A. R. Ct.) Naar de N. R. Ct. verneemt, is einde Maart Zr. Ms. stoomschip Van Speyk naar Amboina gedirigeerd, om, ia vereeniging met de stoomschepen Java en Flores en den gouver nement sstoomer Arendzoo noodig denegerijen te tuchtigen op het eiland Selaroe (Tenimber groep) bij niet betaling der boete, opgelegd wegens den moord, gepleegd op een deel der bemanning van eene prauw, en voor bet plunderen van dit te Daweloor te huis be- iioorende vaartuig. Indien in de noordelijke provinciën de werkstakingen in de venen zich niet herhalen, dan zullen de miliciens van het le en 9a reg. infanterie, die tot het niet blijvend gedeelte van de lichting van 1887 behooren en 30 April jl. met groot verlof zonden vertrokken zijn, nog vóór het einde dezer maand in het genot van onbepaald verlof worden gesteld. Men schrijft aan het N. v. d. D. nit Lon den De ontscheping van de met bet stoomschip Condors uit Amsterdam Zaterdag aangebrachte lading van schapen en kalveren is, met ver gunning van den Privy CouncilMaandag avond toegestaan. Het gerncht, dat er mond- en klauwzeer (Slot). Eensklaps riep eene barsche stem Halt! •iet paard stond stil, en een man vertoonde *;ioh aan den linkerkant van het rijtnig. De koetsier bewoog zich ziet. Hoe laat is bet? vroeg de vreemdeling, die vlak voor mg stond en zijne hand op den rand van het rijtuig fcad. Na deze vraag, die in dieventaal zooveel beduidt als »nwe bears of uw leven», begreep ik met wien ik te doen bad. Trouwens de man liet er geen twijfel over. Ge hebt daar een net valies en een mooi geweer, zei hij, terwijl hij de hand op beide 'voorwerpen legde en onheilspellend lachte. was voorgeKOmeu ondereen lading, per Maas stroom nit Rotterdam overgebracht, is, gelnk- .kig onjuist gebleken. Dinsdag is te Deptfort weder een lading van 1900 schapen, afkomstig nit Bremen, op ver moeden dat daaronder besmette beesten voor kwamen, aangebonden. Zaterdag namiddag is uit de Maas, nabij de Noorderhaven, het lijk opgehaald van den 28j irigen matroos H. Kok, die acht dagen geleden van de Arnhemsche schroefstoomboot Arnhems-Hage II over boord gevallen en verdronken is. De prins en prinses B igaara nit Rome zijn gisteren met familie en talrijk gevolg ia de residentie aangekomen en hebben hun intrek genomen in het Hotel Paulet. Reeds bij de behandeling der bekende lod- gerkwestie te 's-Hage zegt het Vaderland werd er de aandacht op gevestigd, dat de ministerieele uitlegging, thans door den hoog- sten rechter bekrachtigd, tot kwade praktij ken aanleiding zou kannen ge/en. Ons kwam eene zaak ter ooren, die deze vrees s 'hijnt te bevestigen. Een lodger toch in Den Haag die opzettelijk zijne kamer voor zoo langen termijn had gehuurd, dat hij kiesrecht moe3t erlangen wordt, nn nauwelijks de 15e Mei verstreken is, door zjjn hospes voor het dilemma gesteld een belangrijken opslag te betalen of onmid dellijk te verhuizen. De omstandigheden, waaronder dit geval zich voordoet, maken het hoogst waarschijnlijk, dat het doel geen ander is, dan dezen kamerbewoner van zijn kierecht te berooven, of althans uit zijne gehechtheid aan dat recht mnnt te slaan. Eene dochter van den vorigen Czaar, Alex ander II, van Rusland, u't zjjn morganatisch huwelijk met prinses Dolgoronckï, vertoeft thans in het Amstelhotel en zal daar geruimen tijd onder behandeling van Dr. Mezger moeten blijven. Aan de Kamers van koophandel en fabrieken te Amsterdam, Rotterdam, 's-Gravenhage, Dordrecht, Schiedam, Middelburg, Vlissingan Zaandam, Harlingen en Groningen en aan de Twentscbe Vereeniging ter bevordering van nijverheid en handel is een exemplaar toege zonden van Ar. Accounts relating io trade and navigation of the Lnited Kingdom, nopens de maand April 1888, t Op den 20sten Angastns a. s. zal de Ne- derlandsche Centraal spoorweg vjjf- en-twintig jaar in exploitaite zijn. Weder hebben drie leden der Vereeniging voor lijkverbranding" door storting van de daarvoor vastgestelde som van f200 in het Het was vreemd, maar bet scheen mij toe, dat mijn koetsier ook glimlachte. Stap uit vervolgde hij, mijne kameraden hebben u wat te vertellen. En hij wees naar twee andere mannen, die dezelfde galgentronie hadden als hijde eene hield het paard bij den teugel en de andere had een stevigen knuppel in de hand. Er viel niets aan te veranderen, ik moest uitstappen, alhoewel onwillig, en ik stond op den weg naast den schobbejak, die het mjj gelast had. Hij vervolgde, zich tot den koet sier wendende Breng het paard naar den stal, Piet! Kom, zei bij tot mij. Ik volgde hem, en terwijl wij den grooten weg verlieten om een klein zandpad in te slaan, boorde ik de twee andere bandieten achter mij aanstappen. Eanige schreden ver- Fonds voor lijkovens" zich het recht gekocht» om na hnn dood voor rekening der veraeni* ging verbrand te worden. In het geheM hebben reeds tien, zegge tien branders waar onder drie dames) deze storting gedaan De berichten uit de veenstreken zijn een stemmig in de mededeeling, dat de rast overal is teruggekeerd, zoadat ookdezéwark- ataking als geëindigd kan worden beschouwd. E tn hevig onweder heeft Zaterdag brand veroorzaakt in het huis van L. N. N. te Amsterdamschezeld (Dr.) In een oogwenk was alles eene prooi der vlammen. Een kind van drie jiar ia omgekomen, terwijl een van ze3 jaren erge branfwonden bekwam. Degahenla inboedel en al het vee is ook verbrand. Vele gevallen van mazelen ko nen te Zu'fen voor. De ziekte schijnt er kwaadaardig te zijn ^althans vele kinderen sleept zij ten grave. Onder Gramsbergen is eergisteren de 16- jirige zoon van de wei. Wnsthot te De Krim, die uitgezonden wis tot het verrichten van erne boolschap, vermist, en na ee ligan tijd zoekens levenloos opgehaald uit het Krimka- naal. De jongeling was ziekelgk en aan duize ligheid lijdende. Het nicawe lid der Tweede Kamer, dr- Schreinemacher, is, aldns bericht iaën nit Maastricht, reeds 69 jaren oud en geneesheer van beroep, in welke betrekking hij nn door zijn zoon wordt vervangen. Sedert 1867 is dr. S. onafgebroken lid van den gemeenteraad van Maastricht geweest, welk ambt hij steads met toewijding vervuld heeft. Dr. S. is de eenige geneesheer, die in de Tweede Kamer zitting heeft. Zjjn adviezen op hygiënisch gebied zullen dos gaarne ain- gehoord worden en kannen van grooten in vloed op de beslissingen der Kamer zijn. Door eene onbekende oorzaak werd Zondag morgen de woning en inboedel van den schrijn werker en winkelier F. Winkens te Sittard in eenige uren tgds eene prooi der vlammen. Niets kon worden gered. Huis en huisraad waren verzekerd. Een groote voorraad tot verkoop gereed zijnde huismeubelen echter was niet verzekerd. Van de slachtoffers der ramp teGorinebem bij het springen van het zniverhuis der gas fabriek is er thans een overleden, een weduwe met vier Kinderen achterlatende. Ook de baas der fabriek verkeert in levensgevaar. Uit Jerseke wordt ons gemeld: Het vinden van f900 in de arrestanten kamer alhier heeft de politie te Wemeldinga der kwamen wij aan eene soort van rnïne, die wij binnen gingen. Wij liepen eene kamer door, die door een helder haardvuur verlicht was, er werd eene deur open gedaan, men duwde mij er door en achter mij werden de grendels er voer geschoven. In het eersle oogenblik kon ik niets onder scheiden langzamerhand echter gewenden mijne oogen aan de duisternis en door een lichtstraal onder de reet der denr, begreep ik, dat ik mij in een vertrek bevond naast de kamer, die ik was doorgegaan. Een klein dakvenster voorzien van een ijzeren bont, liet de nachtlucht vrij binnenatroomen. Ik ging er been en zag, dat het uitzicht gaf op het veld. Maar de ijzeren bout was een onover komelijke hinderpaal. Juist wilde ik trachten dien te verwringeD, toen ik in de andera kamer boorde spreken:

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1888 | | pagina 2