13e Jaarg. Zaterdag 15 Maart 1890. No. 3835. Sfe® AFKONDIGING. VERSCHIJNT DAGELIJKS. o Bureau: Boterstraat, E 39. Prijs van dit ISlad: Prijs der Adverteutiëu ALGEMEEN OVERZICHT. NHS Voor Schiedam per 3 maanden f 1.50 Franco per post door geheel Nederland 2.00 Afzonderlijke Nommers0.05 Het auteursrecht ran den inhoud dezer courant is ver zekerd volgens de Wet van 28 Juni 1881 (Stsbl. no. 124Ï) r&r> KaïWiËsffigiBHB Van 16 regelsf 0.6® Elk gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. EN Wethouders van Burgemeester Schiedam, Gezien de artt. 6, 10 en 35 der Wet van den 4den Julij 1850 Staatsblad No. 37/, zooals zij is gewijzigd bij het Vilde additionele artikel der grondwet; Gelet op het bepaalde bij Koninklijk be sluit van den 28sten November 1887, No. 14 jStaatsblad No. 211) L)oen te weten Dat de lijsten, bevattende de personen, die tot het kiezen van Leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, van de Pro vinciale Staten en van den Gemeenteraad bevoegd zijn, op gisteren zijn vastgesteld, en gedurende veertien dagen, van des voormid dags negen tot des namiddags lialf vier ure, op de Gemeente-Secretarie voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd, en dat daaren boven aan het Raadhuis (achtergevel), een exemplaar van die lijsten is aangeplakt, ten einde de desbevoegden in de gelegenheid te stellen hunne bezwaren daartegen in te bren gen, onder uitnoodiging tevens om die be zwaren, vóór of op den 25sten MAAKT aan staande, bij verzoekschrift op ongezegeld papier, door de noodige bewijsstukken gestaafd, aan den Gemeenteraad in te dienen Dut bij genoemde lijsten gevoegd zijn, en gedurende den hierboven gestelden termijn op de Gemeente-Secretarie ter inzage liggen de vastgestelde schattingstaten, bedoeld in bet voorlaatste lid van art. 6 en de verslagen der ambtenaren, bedoeld in art. 13 van aan gehaald Koninklijk besluit en Lat de aan den voet dezer gestelde namen zijn geschrapt van de in het vorig jaar geslo ten kiezerslijsten. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 12den Maart 1890. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. Namen der Kiezers, die geschrapt zijn van de in het afgeloopen jaar gesloten Kiezerslijsten. Baarle. Adriauus vau Baron. Francis Bauinhoër. Gerardus Caa- parus Beek. Johannes Jacobus ran der Berg. Dirk van den Bernard. Zeger Beuu>an. .Johannes Henricus Bloiumeudal. Dirk Johannes Bokhorst. Pieter Bos. Mar in us van den Broeke. Antoni Richard Broroelcw. Henry Johannes Brouwer. Abraham Burg. Cornelis van der Burg. Theodorus van der Coliignon. Heudiicus Wil helmus Bartholomeus Cool. Marinua Francinus Johannes Daalmeijer. Johannes Auto- mus Doorn. Cornelus van Draak. Theodorus den Dulfer. Antonius Machiel Martinus Dijkers. Maarten Ebbelinghaus, ook wel ge naamd Wirxel. Henricus Eeuwijk. Jan Elast. Petrus Ende. Daniel van der Engelenburg. Cornelis Mari Es. Teunis vun Eijk. Hendrik van Gogh. Coenraad van Goos. Willem Gores. Bernardus Lamber- tus Leonardus Johannes Hageus. Jacob Adriaan Hart. Bernardus Francis- CU8 't Heiden. Adriauus Theodo rus van der Hoek. Teunus Honkoop. Martinus Willem Houtenbrink. Johannes Christiaan Janse. Cornelis Janse. Theodorus Jongh. Frans Adolph de Kamman. Theodorus Hen ricus Kater. Johannes Micha Katwijk. Gerrit van Katwijk. Jacob van Katwijk. Jan van Kerssen Jr. Bastiaan Keuzenkamp. Abraham Kiela. Hendrik Adrianus Kleinekoort. Bernardus Cas- parus Knoop. Johannes Bernardus Egidius Kramers Cz. Coenradus Kropman s. Adolph Kudders. A rij Landsbergen. Hendricus Jo hannes Laroij Jz. Dirk Lechuer. Christiaan Sigis- mund Leliveld. Johannes Linnenbrink. Johannes Ludovicus Linueubrink. Sebastianus Loenen. Egbert van Loncq J.Jz. Gozewijn Jan Mack. Johan Meilink. Antouy Barend Montijn. Johannes Catha- linus Most. Gerrit van der Naring. Simon Plant. Hendricus Reijsen. Henricus Simon van Rijbroek. Johannes Scheffers. Jan Schouten. Abraham Schouten. Nicolaas Slavenburg. Jacob Spuij. Gerrit van der Steens. Franciscus Steenberg. Johau Daniel Clemens Stegmau. Jan Steijger. Petrus Lauren- tius Steijnis Gz. Jan Stolk Az. Arij Tengeler. Carel Wilhelm Velzen. Johanues Adria nus van Vemer; Johannes Petrus Yer voort. Arij Vette. Hendrik Voogd. Jan Vooges. Joiinnes Wilhel mus Voortmau. Jacobus Vos. Hermanus Hendricus Vredenbregt. Casper Wagtendonk. Willem Johannes van Wassenaar. Arij van Weber. Anthonij Weber. Jacobus Antonius Weenink. Willem Samuel Westrik. Dr. Timon Frederik. Zijdemans. Johannes Was alleen kiezer voor leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en van de Provinciale Staten. DUITSCHLAND. De Keizer heeft aan eenige leden van den Rijksraad zijn voornemen te kennen gegeven, de zittingen zoo getrouw mogelijk bij te wonen, als zijn overige plichten hem dit ver oorloven. Hij vertrouwde, dat de leden zich vrij uit zouden spreken, zoodat hij zelf een oordeel zou kunnen vormen over de behoef ten en wenschen van zijn volk. Ten aanzien der socialistenwet achtte de Keizer het raadzaam eerst af te wachten, welke hou ding de nieuwe Rijksdag zal aannemen. In de Pruisische Kamer is eergisteren het voorstel der Polen tot wederinvoering der Poolsche taal bij het onderwijs geven en vooral bij het godsdienstonderricht na leven dige discussie tusschen dr. Von Stablewski, von Goszler en Neubaner verworpen. Al leen het centrum stemde met de Polen. ENGELAND. In het Lagerhuis Leeft Fergusson de vraag van Campbell ontkennend beantwoord, of Frankrijk voorgesteld heeft, de kwestie van New-Foundland aan eetie scheidsrechterlijke uitspraak te onderwerpen, hetgeen Engeland zou hebben geweigerd. Reuter seint van gisteren uit Johannisburg (Transvaal) dat ingevolge de jongste onge regeldheden drie personen in hechtenis ge nomen en naar Pretoria vervoerd zijn, onder beschuldiging van hoogverraad. Er heerscht deswege eene grootegisting te Johannisburg; eene talrijk bezochte openbare vergadering besloot, eene vereeniging met het doel van staatkundige hervorming te stichten, keurde de plaats gehad hebbende arrestaties ten strengste af, en droeg aan de te stichten vereeniging' de verdediging op van de ge vangenen. In South Paddington openbaart zich eene oppositie tegen lord Randolph Churchill we gens zijn verzet tegen het ministerie. Zijne herkiezing voor dit district is twijfelachtig. Sir Thomas Esmonde heeft in Australië bij de 1400,000 voor de kas der Ieren bijeenge bracht. FRANKRIJK. In den Senaat heeft gisteren de minister president Tirard de handhaving verdedigd van een handelstractaat met Turkije en den j voorrang gevraagd voor de gewone orde van den dag. Deze motie werd echter verworpen met 129 tegen 117 stemmen. Met 153 tegen 95 stemmen werd daarop eene motie aange nomen, waarbij de regeering wordt uitge- noodigd met Turkije omtrent een modus vivendi in onderhandeling te treden. In de Kamer van afgevaardigden stelde gisteren de heer Mackay voor, de verkiezing- van die leden der begrootingscommissie, die reeds deel uitmaken van twee commissiën, nietig te verklaren. De heer Leydet stelde te dien aanzien voor tot de eenvoudige orde van den dag over te gaan. Deze motie werd onder toejuiching der rechterzijde, verworpen met 268 stemmen tegen 190. Een voorstel evenwel van den heer Aillènes, waarbij de voorzitters van afdeelingen, waarin onregel matige keuzen hebben plaats gehad, worden uitgenoodigd tot eene nieuwe keuze over te gaan, werd met 250 tegen 184 stemmen aangenomen. Die uitslag werd opnieuw met toejuichingen der rechterzijde begroet. Bij het bureau der Kamer zijn verschei dene voorstellen ingekomen tot wijziging dei- wet van '1889, strekkende tot het tegengaan van bedrog bij den wijnverkoop tot intrek king der wet-Griflë, en tot het oprichten van Kamers van koophandel in dezeehavenplaat sen. Ten aanzien van deze voorstellen is de urgentie uitgesprokende voortzetting dei- discussie is echter tot Zaterdag verdaagd.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 1