Met de Fransche mail BINNENLAND. FEU ILL FIOM. een Gladstoniaan te Ayr tot lid van het Lagerhuis gekozen ter vervanging van den Gladstoniaan die zijn ontslag genomen heeft. Uit Sanghai wordt aan de Standard ge meld dat eenige scherpziende Chineesche staatslieden, geheime intriges van Rusland in Thibet duchtende, niet alleen de openstel ling van Thibet voor den Engelschen handel begunstigden, maar ook een ingrijpend Chi- neesch-Engelsch verbond. Aan de Times wordt uit Lissabon gemeld, dat Engeland en Noord-Amerika dezer dagen hunne eischen in zake den Delagoa-spoorweg herhaald hebben. HET OOSTEN. Uit Sofia wordt van 2(i Maart geseindDe majoor Panitza is begonnen de bekentenis te doen, dat hij voornemens was den hestaanden staat van zaken in Bulgarije omver te werpen. Stamboulofï is voor eenige dagen naar de provincie vertrokken. Bij zijne terugkomst zal de ministerraad een besluit nemen over het Servisch-Bulgaarsch incident, dat waar schijnlijk op minnelijke wijze uit den weg geruimd zal worden. De Bulgaarsche ge machtigde te Belgrado zou naar elders over geplaatst worden. OOSTENRIJK— HONGARIJE. Blijkens te Weenen ontvangen mededee- lingen heeft keizer Wilhelm verklaard, dat in de innig vriendschappelijke betrekkingen van Duitschland tot Oostenrijk-Hongarije door de verwisseling van den rijkskanselier geen de minste verandering wordt gebracht. De nauwe aaneensluiting van Oostenrijk zal voort durend de grondslag blijven van de Duitsche politiek, die aan de gesloten verdragen natuur lijk vast zal houden. Schiedam, 27 Maart 1890. In de gisteren gehouden zitting van den Gemeenteraad was nog ingekomen een verzoek van den heer B. L. L.J. Gores om plaatsing van zijn naam op de kiezerslijsten, welk stuk werd ter visie gelegd ter behandeling in eene volgende vergadering. Vóór het belastingplan »Spuigeld" sternden de heeren Loncq, Van Erpecum, mr. Schuur man, Knappert, Bergsma, dr. De Bruijn, Bril- lenburg, Van der Schalk, Roelantsen Loopuyt tegen de heeren Hoogendam, Tak, Van Har wegen den Breems, Visser, Schieveen, J. IJ. Nolet en Elzevier Dom, terwijl tegen de ver ordening op de invordering zich enkel de heeren Visser, J. B. Nolet en Elzevier Dom verklaarden. NAAR Buenos-Aires. door J. Argentino. III. Daar ging de mare rond dat onze kom- rnandant herhaaldelijk naar het noord-noord oosten had getuurd en bedenkelijk met het hoofd had geschud. Beproefde weêrkenners (onder zeereizigers niet zeldzaam) staarden onmiddellijk met aan dacht in dezelfde richting en beweerden met ernstig geloof dat het daar in't noord-noord- oosten niet pluis bleek te zijn en terwijl een ieder thans met studie dat gedeelte van het firmament waarnam en slechts enkelen durfden beweren, dat de lucht hun daar vol komen zuiver toescheen, kwam eene kleine verraderlijke bank uit het zuid-zuid-westen opzetten en toen wij moegetuurd in de eerste richting naar onze plaatsen terugkeerden, was die luchtstreek geheel bedekt met som bere saamgepakte wolken van onheilspellenp uiterlijk. Vooraf was in art. 1 der verordening op de heffing nog eene kleine wijziging gebracht door te doen uitkomen, dat deze belasting niet uitsluitend voor de werken der Water- verversching, maar ook voor andere water werken wordt geheven; en in art. 1 der ver ordening op de invordering, op voorstel van den heer Schuurman, die een terugwerkende kracht aan de verordening meende toegekend te zien, de datum voor den ingang der be lasting van i Januari 11. op April aanst. gebracht. Nog werd, op voorstel van den heer Schuur man, een nieuw artikel aan de verordening toegevoegd, volgens hetwelk bij belemmering van gebruik restitutie kan worden verleend, en eindelijk, op voorstel van den heer Visser, een slot-artikel, tot herziening dezer belas ting vóór 1 Januari 1893. De minister van binnenlandsche zaken heeft bepaald, dat de verkiezing van een lid der Tweede Kamer in het hoofdkiesdistrict Delft ter vervanging van den heer J. C. Fabius, die zijn ontslag heeft genomen, zal gehouden worden op Dinsdag 22 April, en de her stemming, zoo die noodig is, op Dinsdag 6 Mei. Het bestuur van den Algemeenen Bond van Katholieke kiesvereenigingen in Neder land, zich vereenigende met de conclusie van het, door de Presidenten der R. K. kiesvereenigingen in Noordbrabant uitgevaar digde manifest van den '13den Maart 1890, heeft in zijne te Utrecht op 24 Maart 1890 gehouden vergadering besloten eene alge- meene vergadering, der tot den bond be- hoorende kiezersvereenigingente doen houden te Utrecht op Maandag 14 April e. k. ter beraming van maatregelen om tot de ge- wenschte overeenstemming te geraken. Dezer dagen bood de Holland-California Trading-Company, waarvan een filiaal is gevestigd te Rotterdam Z. M. den Koning ten geschenke aan een proeve Californisehe wijnen en ingelegde vruchten en een col lectie geconfijte vruchten aan Hare Konink lijke Hoogheid, Prinses Wilhelmina der Ne derlanden. In een hoogst vleiend schrijven mocht genoemde directie Zr. Ms. dank daarvoor in ontvangst nemen, terwijl eenige dagen later eene belangrijke bestelling op ingelegde vruchten volgde, wat zeker pleit voor de kwaliteit dezer Californisehe voort brengselen. De wind groeide vervaarlijk aan, en hoe wel er tegen den middag gegronde hoop be stond, dat het weder kalmer zou worden, danste de La Plata als een notedop op de woelige golven. Niettegenstaande deze noodlottige omstan digheid werd ons medegedeeld, dat wegens de gemaakte voorbereiding, het bal zou door gaan en het comité niet twijfelde of de lichte beweging zou geen afbreuk doen aan de op gewonden feeststemming die ongetwijfeld een ieder bezielde. Na deze korte maar opgewekte rede verdween een ieder in zijn hut om zich voor het feest waardig te pre pareeren. Vlaggen van alle nationaliteit waren in 't rond aangebracht en gaven het dek een feestlijk aanzien. Tot in de verst verwijderde hoekjes schit terden electrische lampen en in het midden tegen de muzieksalon was eene kleine ver hevenheid aangebracht waarop het orkest alreeds had plaats genomen. Het was eene kleine maar dappere schaar, die op het bankje gezeten, het dek in volle uitgebreidheid kon overzien. De kornet, een oud Fransch hu zaar, stond bij de émigranten als hoogst talentvol musicus aangeschreven, en het is waarschijnlijk door deze erkenning dat het Aan de bijzonderheden omtrent den aan staanden minister van buitenlandsche zaken in Pruisen, baron Von Alvensleben, thans gezant te Brussel, kan nog worden toege voegd dat hij ook was gezant te 's-Graven- hage. Hij werd als gezant te 's-Hage opge volgd door graaf Herbert von Bismarck, dien hij thans op zijn beurt zal vervangen als minister voor de buitenlandsche zaken. Nader bericht men, dat baron Von Alvens leben voor het hem aangeboden ambt van minister van buitenlandsche zaken heeft be dankt. De eerste kievitseieren zijn HH. MM. den Koning en de Koningin aangeboden door den hofleverancier II. Lensing, te 's-Hage. Te IJmuiden is een begin gemaakt met de afgraving der duinen aan de zuidzijde van het kanaal voor de ontworpen visschershaven de voorbereidende werkzaamheden, zooals het leggen eener spoorbaan en het maken van een steiger van ongeveer 330 meter lengte, zijn reeds afgeloopen. Om de spoorbaan uitsluitend op rijksgrond te leggen heeft men deze dwars door de bebouwde kom van IJmuiden aangelegd, waarbij het drukke ver keer met de zeesluizen en de visschersvaar- tuigen slecht gehaat is. Om gevaar zooveel mogelijk te voorkomen, zijn er bij de over wegen oppassers geplaatst, terwijl de geheele baan door rasterwerk van den publieken weg is afgescheiden. Uit Zevenhuizen meldt men, dat een begin is gemaakt mét het uitbakenen van den spoor weg AmsterdamLeidenRotterdam. In het Oosten van Overijsel bevat de bo dem steenkool. Men weet dit reeds lang maar is er nu toe overgegaan de uitgestrekt heid en diepte der beddingen na te gaan. Vooral bij Lutten moet de laag eenige be- teekenis hebbenmen onderzoekt nu sedert eenigen tijd, of die lagen voor ontginning in aanmerking kunnen komen. Van rijkswege werden de vorige week te Rozendaal duizenden ponden gesmokkeld zout in de haven geworpen. »Daar heeft nu nie mand iets aan" merkte een toeschouwer op, »en de visschengaau er dood van." Door de kommiezen van 's Rijks belastin gen is te Mook een kudde schapen van 45 comité zich had laten verleiden Jacques in het orkest op te nemen. Naast hem zat laag bij den grond een klein ineengedrongen mannetje met hoogen rug en schouders, die, als eigenaar eener harmonica met groote onderscheiding door de »Entreponts" werd behandeld. Aan de andere zijde van le petit diable, zooals de eigenaar der harmo nica, waarschijnlijk wegens zijn uiterlijk, werd genoemd, zat als tegenwicht van Jacques een lange magere klarinettist met holle, slappe wangen, die steeds bij alle uitvoeringen op het voorschip (de verblijfplaats der émi granten) de solo-instrumenten in de lage tonen ondersteunde. Terecht had de commissie begrepen, dat eene dergelijke kracht het orkest ten goede zoude komen. Zoo zaten zij te wachten, eenigszins ver legen met hunne verheven zitplaats tegen over de gepommadeerde kommissarissen die, de beenen op zeemanswijze wijd uit elkan der geplaatst, zich in dit plechtig oogenblik in een behoorlijk evenwicht trachtten te houden. Klokke acht, op het voorschip geslagen, beklommen de eerste gasten de groote trap. Nauwelijks bovengekomen, snelde een der heeren hen ijlings te gemoet, en het hoofd een weinig naar den wind gekeerd, sprak hij eenige vriendelijke woorden tot welkomst in

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 2