No. 3649. 13e Jaarg. Woensdag 2 April 1890. VERSCHIJNT DAGELIJKS. Bureau: Boterstraat, E 39. Prijs der Ailvertentiën "O- f ALGEMEEN OVERZICHT. BINNENLAND. NIEUWE SWEDAMSCHE COURANT. Prijs van dit Blad: Voor Schiedam per 3 maanden 1.50 Franco per post door geheel Nederland 2.00 Afzonderlijke Nommers0.05 Het auteursrecht van den inhoud dc?er courant is ver zekerd volgens de Wet van 28 Juni 1881 Stsl'lno. 124.) Van 16 regelsf 0.60 Elk gewone regel meer0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. AMERIKA. De commissie voor tie marine uit het Amerikaansche huis van afgevaardigden stelt voor, 22.000.000 d. beschikbaar te stellen tot versterking van de vloot. Bij besluit der voorloopige regeering van Brazilië wordt tegen het verspreiden van valsche nieuwsberichten eene strafvervolging voor de militaire rechtbanken bedreigd. DUITSCHLAND. Heden, 1 April, viert prins Bismarck, hertog van Lauenburg, staatsman in ruste, zijn 75n verjaardag op zijn landgoed Friedrichsruhe nabij Hamburg. Te dezer gelegenheid zal doorHamburgschevereenigingenteFriedrichs- ruhe een grooten fakkeloptocht worden ge houden. De deelneming aan dezen optocht is zoo groot, dat op den spoorweg wegens gebrek aan waggons geene plaatskaarten voor extra-treinen kunnen worden uitgegeven. De Vossische Zeitung betoogt dat het, ten einde de algemeene zienswijze tevreden te stellen, noodig is eene authentieke uiteen zetting der Bismarck-crisis openbaar te maken, aangezien in buitenlandsche bladen de meest opzienbarende voorstellingen gegeven wor den over 's Keizers opzettelijke breuk met Bismarck, welke door sommige Duitsche bonds- vorsten in het geheel niet zou worden goedgekeurd. Het Deutsche Tagehlatt beweert, dat Bis marck den hertogtitel nog niet heeft afge wezen, maar dat deze waardigheid zelfs ver leend is met het recht van overgang op den eerstgeborene, alzoo op graat Herbert Von Bismarck. Naar hetgeen de National Zeitung ver neemt, zouden de mededeelingen, die om trent de voorzetting der tegenwoordige Duitsche politiek aan de Kabinetten der met Duitschland verbonden mogendheden zijn gedaan, binnen kort gevolgd worden door mondelinge beraadslagingen tusschen de leidende staatsmannen. In verschillende AVestfaalsche kolenmijnen hebben de arbeiders zich verklaard tegen de door hunne afgevaardigden afgekondigde werkstakingen en verlangd, dat die afgevaar digden door de mijnbesturen als onruststokers verwijderd zullen worden. De National Zeitung ontvangt uit Hamburg een bericht dat opzien wekt. De Hamburg- sche pakketvaartmaatschappij op Amerika zou namelijk besloten hebben wegens den voortdurenden achteruitgang van het vaar water in de Elbe en den tragen voortgang der havenwerken bij Cuxhaven, hare nieuwe snelvarende stoombooten niet langer uit Ham burg, maar uit Londen eigenlijk uit Tilbury, te laten afvaren. Hiervoor zou te eerder reden bestaan, dewijl ei' tot dusverre te Londen nog geen stoomvaartlijn van den eersten rang op New-York gevestigd is. Naar aanleiding van de besluiten der ar- beids-conferentie schrijft de National-Zeitung. «Het zou zelfbedrog wezen voorhands aan eene practische beteekenis dier hesluiten te gelooven." Verder spreekt zij over »de schraal heid der gevallen beslissingen welke deels eenige volkomen onschadelijke stellingen be vatten, deels op gewichtige vragen in het door Duitschland gestelde programma van de conferentie in het geheel geen antwoord geven." Zij zou het voor het beste houden als Duitschland in overeenstemming met de reeds vroeger genomen besluiten in den Rijksdag, zelfstandig en alleen het voorbeeld gaf in het nemen van maatregelen tot be scherming van den arbeider. De Freisihnige Zeitung zegt »De confe rentie heeft in hoofdzaak het in Duitschland reeds bestaande stelsel van bescherming der arbeiders aan andere Staten ter navolging aanbevolen doch zij heeft in elk geval be wezen dat. Bismarck ten onrechte eene in ternationale overeenkomst voor de bescher ming van den arbeid, in den geest van het wereld-postverdrag, als eene onmogelijke zaak beschouwd heeft." Door verschillende bladen wordt gemeld dat 's Keizers zuster, prinses Victoria, binnen kort met prins Albert van Saksen-Altenburg verloofd zal worden. ENGELAND. Aan cle Times wordt uit Constantino- pel gemeld, dat er een keizerlijke firman verscheen met de machtiging tot de ratifi catie der Engelsch-Egyptische conventie. Dit besluit heet geheel spontaan zonder aan drang van Engelands zijde genomen te zijn. De Times verneemt, dat een Perzische ge volmachtigde eerstdaags te Petersburg zal aankomen ter uitvoering van de Perzisch- Russische conventie. Er werden onderhan delingen geopend met bankiers ter zake de in Perzië te bouwen straatwegen en spoor wegen. Perzië neemt aan, in deze lente den straatweg te beginnen tusschen de Russische grenzen en Teheran over Reschtvoorts om zoo spoedig mogelijk de haven van Murg- hab te openen voor Russische oorlogsschepen en handel,sstoomers. Perzië neemt mede aan, straatwegen aan te leggen tusschen Enseli, Rescht en Poribazan. De Times verneemt uit Zanzibar, dat de Duitsche consul-generaal eerlang, onder sterk geleide, bij den sultan van Vitu een officieel bezoek gaat afleggen. Des sultans stoomer Barawa keerde onverrichterzake van eene verzoenende zending naar de zuidelijke havens terug. FRANKRIJK. In het derde district van Lyon is gisteren tot afgevaardigde gekozen de heer Guichard, republikein met 2525 stemmenDedin, socia list, verkreeg er 1236, Dufour, een revisionist 154. Te Nice heeft de heer Raiberti, een onafhankelijk republikein, 5773 stemmen ver kregen. Bouclione bekwam er 4689. De Braziliaansche legatie te Parijs logen straft nadrukkelijk alle geruchten omtrent eene weigering van het garnizoen te Rio- Janeiro, om aan de regeering te gehoorzamen of omtrent eene beweging van ontevreden heid op welk punt ook. Het is allerwege in het land rustig. De troepen zijn getrouw en de regeering wordt door allen geëerbie digd en gesteund. GRIEKENLAND. De Grieksche Kamer van afgevaardigden heeft in eerste lezing het wetsontwerp goed gekeurd, waarbij de werken van liet kanaal' door de landengte van Korinthe aan eene Grieksche vennootschap overgedragen wor den. OOSTENRIJK—HONGARIJE. Uit Weenen wordt gemeld, dat aldaar 30.000 handwerkslieden in het bouwvak het werk gestaakt hebben en dat er onbedui dende botsingen met de politie hebben plaats gehad. De Standard spreekt het bericht tegen dat de kroonprinses-weduwe Stefanie van Oosten rijk in het huwelijk zou treden met aartsher tog Ferdinand d'Este. PORTUGAL. Uit Lissabon wordt van gisteren geseind: Gekozen zijn alhier 3 republikeinen, 1 pro gressist en 2 kandidaten, die verdedigers zijn van de exploratie in Afrika. Te Oporto wint de regeering een zetel. De minister van koloniën is er gekozen. De orde is er niet verstoord. Te Madeira heb ben de republikeinen de nederlaag geleden. Volgens de berichten uit de provinciën zal de regeering eene groote meerderheid in de Kamer hebben. Schiedam, 4 April 1890. Door den Minister van Oorlog is bepaald, d at voor miliciens, in te lijven bij het korps

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 1