ingezonden. Kerknieuws. GEMENGDE BERICHTEN. toezending van giften, belangstelling getoond in den bouw van een nieuw gasthuis voor behoeftige en minvermogende ooglijders te Utrecht. DELFT, 23 April. Tot lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal is gekozen de heer inr. H. A. van de Velde (hand. der antirev. en kath.) met 1393 van de 2970 geldige stemmen. De heer jhr. mr. A. P. C. van Karnebeek (lib) had er 1274. Tot lid van de Prov. Staten van Zuid- 1 Holland is gekozen de heer Jhr* P. von Fisenne (kand. der katlt. en antirev.) met 1030 stemmen. De heer A. Vermaes (lib.) verkreeg 956 stemmen. VLISSINGEN. Naar vernomen wordt, zal op 8 Mei e. k., des morgens, de Koningin van Engeland per extra-trein hier aankomen, en onmiddellijk de reis naar haar rijk voort zetten. De parochie van Wateringen leed een zwaar verlies door het overlijden van haren beminden herder, den zeereerw. heer A. van Lottum. In 1801 geboren en in 1825 pries ter gewijd, was hij de oudste onder de gees telijkheid van Haarlem's bisdom. In 1849 werd de zeereerw. heer Van Lottum benoemd tot pastoor te Wateringen, waai hij in de 41 jaren van zijne herderlijke bediening zich de achting en genegenheid zoowel van de andersgezinden als van zijne parochianen in ruime mate mocht verwerven. De steeds met jeugdigen ijver bezielde herder stichtte o. a. de bijkerk te Kwintsheul, 'twelk mede tot zijne gemeente behoort. Hij ruste in vrede Tilburg werd eergisteren vereerd meteen bezoek van Mgr Wultingh, bisschop van Su riname. Hij bezocht verscheiden gestichten en particuliere woningen. Alvorens naar Suri name terug te keeren, zal Z. D. 11. een reis dooi' de Vereenigde Staten maken. Mijnheer de Redacteur, Met genoegen las ik in het nummer van uw geoord blad van 22 dezer, dat de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier pogingen 'm 't werk heeft gesteld om de belangen van Schiedam te bevorderen. Doch volgens geruchten hebben ook de plaatselijke autori teiten stappen gedaan om de scheepvaart- en handelsbeweging te dezer stede uit te brei den. indien deze geruchten waarheid moch ten bevatten, dan geloof ik, dat iedere Schie dammer met mij H, Edelachtbaren daarvoor recht dankbaar zal zijn. Maar dan ook ver oorloof ik mij de vraag te stellen, of de pogingen door het gemeentebestuur te dezer zake aangewend, niet voor publiciteit vatbaar zijn, opdat Schiedam's ingezetenen mogen te weten komen, wat er alzoo in 't belang der gemeente is gedaan. Wellicht geeft dit ook aanleiding de aandacht van vreemde indus- trieelen of ondernemers op de zoo gunstige en uitgebreide ligging van Schiedam aan den Maasoever te vestigen. Dankzeggende voor de verleende plaats ruimte, teeken ik rriij Uw bestendige lezer, Mercurius. Voor de betrekking van bode van Schie- land, die met 1 Mei a. s. komt open te vallen, ten gevolge van de pensionneering van don bode C. Voórips, die ruim 43 .jaren de betrekking heeft waargenomen, hebben zich 150 sollicitanten aangemeld. De jaar wedde is t 800. In een hofje op de Turfmarkt te 's-Hage heeft zekere N. eerst in zijn woning woor dentwist met zijn schoonvader H. gehad. Hij heeft hem daarna door een vensterruit ge duwd en hem afgerost en hem, nadat H. de woning verlaten had, op straat in het hofje zeven steken met een mes in 't hoofd toe gebracht. De verwonde die veel bloed bad verloren, is naar het ziekenhuis overgebracht en de dader in hechtenis genomen. Hoe gevaarlijk bet is, lampen of toestellen, terwijl deze brandende zijn, van petroleum te voorzien, blijkt weer uit het volgende Een der dochters van de weduwe V., te Rijpwetering, jwilde een brandend toestel van petroleum voorzien, doch nauwelijks was zij daarmede begonnen, of de vloeistof ontplofte en joeg een geweldige vlam tegen haar aan gezicht en handen. In haar angst bedekte zij de vlam met haar voorschoot, waardoor dit ingelijks vlamvatte en het vuur zich aan haar overige kleeding meedeelde. Op haar angstgesclirei kwamen de huisgenooten toe schieten, en daar er gelukkig een gevulde waterton in de nabijheid was, werd zij oogenblikkelijk daarin gedompeld, waardoor de vlam gebluscht werd. Hoewel haar toestand niet gevaarlijk is, moet zij toch hevige brandwonden, vooral aan handen en gelaat, opgedaan hebben. De bekende roeier George H. Jurrjens heeft Amsterdam verlaten en is naar Zuid- Afrika vertrokken. Door de leden van De Amstel is hem als gedachtenis een massief gouden ring aangeboden, gegraveerd met Amstel 1890, en een fraaie photografie van het clubgebouw, omgeven door de handtee- keningen van tal van leden. Een hond te Alkmaar, die verschijnselen ver toonde van dolheid, is door den eigenaar afge maakt en door de politie aan de Veeartsenij- kundige School te Utrecht gezonden, vanwaar heden telegraphisch bericht kwam, datdehond werkelijk dol was. Een kind heeft hij in de wang gebeten, dat waarschijnlijk onder be handeling van Pasteur te Parijs zal worden gesteld. De honden moeten nu vier maanden gemuilkorfd zijn. In weerwil van het meestal zoo ongunstige weer der vorige week, zijn op Tessel reeds alle soorten van trekvogels, die er gewoon lijk den zomer doorbrengen, aangekomen. Alleen de zwaluw heeft haar intocht nog niet gedaan. Sommige trekvogels maken reeds een begin met het leggen hunner eieren, 't welk met de meeste soorten zel den voor Mei geschiedt. Als bewijs van de eeijfgeziudrieid onder de werklieden op de fabrieken te Tilburg kan het volgende dienen De werkman F. H., van de fabriek van den heer II. E., werd ziek en het liet zich aanzien, dat de ziekte weken zou duren. De overige werklieden zonderden daarom elk tien cent per week van hun loon at, zoodat lnj, behalve de uitkeering van het werklie denfonds, nog drie gulden extra ontving. Ook de patroon schonk nog een flinke bij drage. Bij de aankomst van Stanley te Brussel had een aantal menschen plaats genomen op de waggons van een ledigen trein in de zalige overtuiging dat men, zoo hoog gezeten, alles het best zou zien. Eensklaps hoorde men het stoomfluitje der locomotief, de trein bewoog zich lang zaam vooruit en een algemeene kreet van »/Io Ho! Arrêtez!" klonk door het station. 't Was gelukkig dat de trein bijtijds stop pen kon, anders ware de heele massa mee naar Frankrijk gereisd. De Engelsche stoomboot Julia Wienerdie met steenkolen van Shields naar Londen voer, is door een plotselinge verschuiving van de lading gekanteld en gezonken. Gelukkig was een visschersboot toevallig in de nabijheid, maar ondanks de spoedige hulp kon slechts een gedeelte van de bemanning gered wor den. Van de 14 opvarende verloren 11 het leven. De drie overige werden door de vis schersboot behouden te Grimsby aan wal ge bracht. Een Berlijnsch koopman, Bonn, doet den laatste tijd 'veel van zich spreken. Met een volharding, die hem reeds in groote moeie- lijkheden bracht, vervolgt hij prinses Victoria met zijn attenties. Op de wijze van de troubadours draagt hij de kleuren der prinses terwijl hij zich altijd op haar weg bevindt. Tegelijk met keizer Frederik's dochter was hij te Sam- Remo toen de keizerlijke familie te Londen en Athene verblijf hield, was hij er ook tegenwoordig. Overal moest de politie maat regelen nemen, om hem uit de nabijheid der keizerlijke familie te houden. Toen de keizerin en haar dochters voor eenige dagen naar Frankfort a M. gingen, stapte de on vermijdelijke mijnheer Bonn gelijk met haar uit den trein. De politie arresteerde hem, zonder dat hij zich daartegen verzette en hield hem gevangen tot de keizerlijke familie Frankfort verliet, waarna hij naar Berlijn werd teruggezonden. Wat de man eigenlijk in het schild voert, is niemand bekend. De internationale postzegeltentoonstelling te Weenen is door den minister van handel, markies Von Bacquehem geopend. De ten toonstelling wordt gehouden ter herdenking van het halve eeuwfeest van de invoering der postzegels in Engeland. Dit geschiedde in Engeland in 1840 en in Oostenrijk in 1850. Volgens deskundigen is de tentoonstelling uitmuntend geslaagd. Zij blijft geopend tot 4 Mei. Dan gaat de geheele voorraad post zegels naar Londen, waar den 19deri Mei een dergelijke tentoonstelling zal geopend worden. Een exprestrein is van Monaco te Havre aangekomen met het lijk van den bankier Morgan. De trein, waarvan de kosten op f 10000 worden geschat, bestond uit drie goederenwagens en een '1ste klasse wagen. Het lijk is tijdelijk naar de begraafplaats Sainte-Marie gebracht, om den 26 April met het stoomschip »la Bretagne" naar New-York te worden vervoerd. De electrische verlichting heeft thans weer te Turijn een slachtoffer geëischt. Zekere Bianco had, bij een kleine werkzaamheid aan de toestellen in een kelder, de onvoorzichtig heid de hand te leggen op een koperen schijf waardoor de stroom liep, met het ge volg, dat hij onmiddellijk dood ter aarde stortte. Een zekere juffrouw Jells te Kalamazoo in Amerika is, door huishoudelijke onaange-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 3