hevond dat de wond, die Ten Poerik zich ^gebracht had, gevaarlijk was. Op raad tan den geneeskundige werd de moordenaar "aar het ziekenhuis vervoerd. Be 92-jarige moeder verkeert ten gevolge Vafi den hevigen schok, die haar zenuwen ondergingen, in een beklagenswaardigen toe stand, maar was toch nog in staat den com- "nssaris van politie eenige inlichtingen te §even. Aangezien dat de directie van den stoom- Rarn-Rotterdam-Ouwerscliie niet voldoen wil aan de maatregelen van veiligheid, haar door urg- en Wetli. van Rotterdam voorgeschre- Ve" (nl. om steeds een man met een vlag lantaarn den tram te doen voorafgaan! z°odat deze binnen de gemeente dan lang- Zanaer zou rijden) is gister-ochtend op last Var' Rotterdam's gemeentebestuur bij de gren- Zf>" der gemeente de weg voor den stoom- Ram versperd geworden door het leggen van z^are balken over de rails. De versperring ^ordt door eene groote politiemacht bewaakt. Nadat het bestuur der IJselstoomtram- oiaatschappij intusschen den dienst reeds had ^staakt, is eene bekendmaking van Burg. etl Weth. van Rotterdam verschenen, baarbij zij doen te weten: »dat de concessie het aanleggen en exploiteeren van een Ramweg tusschen Rotterdam en Ouwerschie as,n de IJselstoomtramweg-Maatschappij, ge vestigd te 's-Gravenhage, verleend, wegens het niet nakomen van art. 31 der voorwaar den van de concessie, krachtens art. 6 dier v°or\vaarden van rechtswege is vervallen. Naar wij vernemen, is door dedirectie der 'otterdamsche Tramweg-Maatschappij, zoo- a"g de overstapdienst duurt, een wachter &eplaatst aan den hoek van de Aelbrechts- 'ade en Nieuwen Binnenweg. (N. R. Ct Ret vaarwater in de Oude Maas nabij ordrecht heeft in den laatsten tijd eene flangrijke verbetering ondergaan. Terwijl aJ het veerhoofd aan de Lindt voorheen de 'fpte in de rivier zooveel te wenschen over- eti dat bij lage waterstanden de doortocht rr'et groote moeite werd verkregen, is de daar t>evveest zijnde zandplaat door baggering ver wijderd en de rivier zelf door middel van r'bben uitgebouwd, zoodat'men met recht mag Ve,'waehten, dat deze verbetering van blij- Venden aard zal zijn. Staking van den W°nrribootendienst 0f aan den grond varen er booten zal thans wel tot het verledene behooren. Ret Daghl. v. Z.-Holland deelt mede, dat lot gisteren 50 jaar geleden is, dat onze Sezant bij het Engélsche hof, graaf Van •Handt, zijn eerste schrede op den weg der "'P'omatie zette. Ren 28sten Juni 1818 te Brussel geboren, graaf Van Bylandt den llden Juni R geplaatst als surnumerair aan het de- Pa' tement van buitenlandsche zaken. Na v,'ijwilliger bij het eerste bataljon jagers R' militairen dienstplicht vervuld te hebben, e,'d hij in 1841 bevorderd tot adiunct- c°nimies. R' 1842 volgde de benoeming tot secreta- ons geZi'ntschap te Petersburg, in die tot raad van legatie. In 1855 werd heer Van Bylandt vervolgens aangesteld j0llze" minister-resident te Stockholm, in R-l te Konstantinopel, in 1865 te Berlijn in 1870 te Londen. n 1802 was de heer Van Bylandt tot amerheer in buitengewonen dienst van Z. den Koning benoemd, terwijl hij achter- eniolgens tot de waardigheid van ridder- r°°tkruis der orde van den Ned. Leeuw, van de Eikekroon en van ridder 1ste klasse van den Gouden Leeuw van Nassau verheven werd. Met het stoomschip Prins Maurits van de Koninklijk Nederlandsch Westindische mail, verleden Maandag te Amsterdam binnenge komen, is uit Paramaribo aangebracht eene prachtige en zeer uitgebreide verzameling orchideeën. Deze zijn een geschenk van mr. C. J. Heylidy te Paramaribo aan Z. M. den Koning, die dit geschenk welwillend aan vaard en voor de kassen van het park op het Loo bestemd heeft. De ansjovisvisscherij op de Zuiderzee gaat dit jaar boven verwachting. Te Bunschoten zijn van 1 Mei af gevangen 9000 ankers, elk inhoudende ongeveer 3000 vischjes of in 't geheel ongeveer 27 milioen stuks. De gemiddelde prijs bedraagt f3.50 per 1000 stuks. Nadat in den Raad der gemeente Wage- ningen de wenschelijkheid was uitgesproken, om den gedenkdag van den slag bij Water loo feestelijk te vieren, heeft zich gisteren reeds een commissie gevormd, met den bur gemeester als eere-voorzitter. Bij de te Geldermalsen gehouden kersen verpachting zijn hooge prijzen besteed, vooral als men in aanmerking neemt, dat er zoo weinig kersen zijn. Het is verbazend, zooals sommige boomgaarden van de nachtvorsten geleden hebben. Met dat al zullen de kersen i wel zeer duur zijn, dit jaar. Zaterdag a. s. zal te Heerenveen eene vergadering worden gehouden, waartoe alle verveners in de lage venen van Friesland zijn uitgenoodigd. Het initiatief daartoe is geno men door eenige verveners uit Oldeouwer en Tjallebird. Deze bijeenkomst staat in verband met de telkens terugkeerende werk stakingen in die venen. Enkele vrouwen in de veenkolonie Appelscha blijven weigeren om het werk te hervatten. Aan sommige mannen is verboden aan het werk te gaan. Alle nachten gaat de politie nog veldwaarts. De scheepvaart is vrij druk. Naar aanleiding' van het bericht omtrent den brand te Asten wordt nog medegedeeld, dat de ontvanger der registratie en de grif fier van het kantongerecht te Helmond zich bij een persoonlijk bezoek overtuigd hebben, dat alle notarieele akten, kantoorbescheiden en geldswaarden door den notaris Rovers persoonlijk zijn gered, hierin welwillend bij gestaan dooi' de ingezetenen zijner gemeente, niet het minst door den brigadier-komman- dant der maréchaussee Berends en zijne on derhebbende manschappen. De Congregatie van de Broeders der On bevlekte Ontvangenis is in diepen rouw ge- gedompeld door liet smartelijk verlies van haren onder alle opzichten voorbeeldigen en verdienstelijken Broeder ClemensPetrus Franciscus Ruhagen, die haar, in den leef tijd van acht en vijftig jaren, voorzien van de HH. Sacramenten der stervenden, na eene kortstondige ziekte, te Maastricht door den dood werd ontrukt. De dierbare en •nvergetelijke Broeder Clemens heeft als onderwijzer der door hem hartelijk beminde arme kinderen acht en dertig jaren onafgebroken gearbeid. De geest van opoffering die hem bezielde, ook waar het de lichamelijke behoeften der arme kleinen gold, was grenzenloos. Vaak zag men den door zwakte en krankheden van velerlei aard uitgeputten man, na volbrachten zwaren schoolarbeid, de woningen der rijken en meer gegoeden onzer zoo liefdadige stad binnentreden, om tegen den barren winter voedsel en kleeding voor zijne dierbare ar men te bedelen. Voorzeker vond hij eene zoete voldoening voor zijn ijveren in de ruime bijdragen, die hem door de zoo bij uitstek liefdadige Maas trichtenaren, met het grootste genoegen werden geschonken doch om met voorbij gang van eigen rust en ontspanning, enkel op het heil van anderen bedacht, zich in die mate op te offeren, daartoe wordt een hart vereischt, door de edelste naastenliefde ont stoken, waarvan de bron alleen in God te vinden is. (C. d. I. M.) GEMENGDE BERICHTEN. Aan een tiental houders van poffertjes- en wafelkramen is het vergund, om opden 18 Juni e. k., den gedenkdag van den slag bij Wa terloo, met hun kramen een standplaats in te nemen op den openbaren weg, op ver schillende drukke punten van Utrecht. Zaterdag-avond ruim 9 ure werd te Woer den door twee vreemde personen, ten huize van een ingezetene overhandigd een brief, waarin verlangd werd eene som van 100 gul den te leggen, te 10 uur dienzelfden avond, op een plaats op denopenbaren weg tusschen de beide kerkhoven. Bij niet voldoening daaraan werd bedreigd met brandstichting, enz. Onmiddellijk werd daarvan aan de autori teiten kennis gegeven, en door de waak zaamheid van den politie-agent Van Dijk, aldaar, werden circa 10 uur die beide per sonen op de straat ontmoet, en met behulp van een voorbijganger aangehouden, door hem naar het politie-bureau gebracht, vanwaar zij Zondag-morgen naar de gevangenis te Utrecht zijn getransporteerd. Daar zal hun heel wat anders te wachten staan dan een gift van honderd gulden. Dat een schaap, het meestal vreesachtige dier, iemand aanvalt, is zeker eene zeldziam- heid. Te Bergumerdam liep een jongetje van 7 a 8 jaar door een weide het schaap kwam regelrecht op hem aan, stiet hem omver en zou zeker het knaapje dood ge- stooten hebben, als niet eenige schippers het gered hadden. In een onlangs gehouden vergadering van het Leidsche Studentencorps maakte de voor zitter onder luide toejuiching bekend, dat bij het collegium een schrijven was ingekomen van een breede schare dames, waarin te lezen stond, dat zij het corps bij het driehonderd vijftienjarig bestaan een geschenk wenschen aan te bieden. Dit geschenk zal bestaan uit vijf fraaie zetels voor het collegium. Dinsdag-namiddag is te Haarlem een 17- jarige glazenwasscher, die op eene ladder bezig was de kap van het stationsgebouw schoon te maken, naar beneden gestort en op het perron terecht gekomen. Belangrijk gekneusd is hij naar het St. Elisabeths gast huis overgebracht, waar hij heden nacht is overleden. Een tien- en een twaalfjarige verpleegde uit het Diakonie-Weeshuis der Ned. Herv. gemeente te Amsterdam hebben zich gisteren nacht langs eene gootpijp uit de slaapzaal naai- beneden laten zakken. Kenbaar aan hunne kleeding, werden de knapen in den vroegen ochtend door de politie aangehouden en naar het gesticht teruggebracht. Zij gaven

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 3