dachten rade, op verschillende tijdstippen, heeft doen inslikken eens een grintsteen en vervolgens telken male een spijker, met het doel om het kind, daardoor van het leven te berooven. De uitvoering van dit voornemen is echter alleen daardoor niet gelukt, dewijl de voorwerpen zich langs kien natuurlijken weg uit het lichaam hebben verwijderd. Te Loosdrecht is, wegens ernstige mis handeling van zijn vader, aangehouden en ter beschikking van de justitie gesteld zeke re J. G. R., een 27-jarige werkman, die ge- vroon is aan misbruik van sterken drank zich schuldig te maken. GEMENGDS BERICHTEN. Als een bijzonderheid kan uit Giethoorn worden gemeld, dat de visscher Teunes Drost in een zijner aal-fuiken twee otters vond. Beide indringers waren reeds gestikt. Het Limb. Nbl. deelt mede, dat er te Maastricht niets van bekend is, dat onlangs een vreemdeling eenige uren verdwaald zou geweest zijn in de gangen van den St Pie tersberg. Dinsdag-namiddag had een vijftienjarige zoon van een broodbakker, De V., te Kuit aart, nabij Hulst, de onvoorzichtigheid onder een reeds brandend fornuis petroleum te gieten, met het noodlottig gevolg dat de oliekan vlam vatte, ontplofte en de jongen zulke zware brandwonden bekwam, dat hij reeds Woensdag aan de gevolgen is overle den. Ook de vader moet zich ernstig aan handen en aangezicht hebben verbrand. Uit de gemeente Oostvoorne, hebben zich ruim 30 personen laten aanmonsteren voor de haringvloot. Met dit bedrijf valt voor hen veel meer te verdienen dan met den veld arbeid. Bij het afbreken van een oud huis te Hei- nenoord werd in den schoorsteen verborgen gevonden een zak, inhoudende eenpartij on beschadigde muntstukken, alle uit de vori ge eeuw. Donderdag-nacht heefter weder een oploop plaats gehad in de Haagpoort te 's-Hage voor de woning van een gebrekkige vrouwe lijke Heilsoldaat, die reeds meermalen het voorwerp van balddadigheden van het publiek was. Terwijl de broeder van deze vrouw het huis verliet om de agenten te hulp te roepen, is men het huis binnengegaan en moet de vrouw toen heel wat te verduren hebben gehad. Zij was dan ook gisteren zeer ongesteld. Toen de politie kwam waren de bedrijvers van dit heldenfeit natuurlijk ver dwenen. Woensdag jl. heeft zich te Haarlemmer meer een ernstig geval van cholerine voorge daan, en wel met doodelijken afloop. Een zeke re J. v d G., bezig zijnde melk uit te venten, werd op eens ongesteld. Nadat men hem haastig had te huis gebracht, is hij heel spoedig aan de gevolgen overleden. Ook te Amsterdam doet zich een geval van slaapziekte voor. De patient is een werk man in dienst van de Rijnspoorweg-Maat schappij. Vrijdag van de vorige week werd hij dommelig, en van dat oogenblik af slaapt hij door, nu en dan even wakker wordende, waarvan partij getrokken wordt om hem wat bouillon in den keel te gieten. De man is reeds merkbaar vermagerd. Iemand te Amsterdam had een broedsche kip, en om nu ferme kuikens te hebben ging hij bij zijn boter- en eieren boer een twaalftal melkversche eieren koopen. Toen bij echter na zes a zeven weken niets van kuikens te zien kreeg, opende hij een der eieren en ontdekte, dat het ei gekookt was het boertje had hem, bij vergissing, ge kookte in plaats van versche eieren gegeven. Donderdag-avond viel de slagersknecht T. Z., te Zwolle, die veel misbruik maakt van sterken drank, van de trap zijner woning, zoodat hij een belangrijke wond aan het hoofd bekwam. Een ontboden dokter constateerde, dat hij ook zijn neus gebroken had, en in zeer bewusteloozen toestand verkeerde. De Prins-regent van Beieren heeft eene som van 5000 mark geschonken als bijdrage in de kosten voor een gedenkteeken ter eere van prins Bismarck. In Februari jl. trouwde in de stad Bonn een jong paartje, dat, volgens de mode on zer dagen, een huwelijksreisje naar Zwit serland ondernam. De reis zou de gewone zes weken duren en de familie thuis ontving gedurende de eerste vier weken menigen brief. Plotseling hield de correspondentie op en men vernam van de reizigers niets meer. Een paar maanden gingen voor de familie leden in ongerustheid voorbij, ook de politie onderzocht de zaak, maar niemand kon ont dekken, waar de jonggehuwden gestoven of gevlogen waren. Men hield het er vast voor, dat zij in een bergkloof waren gestort en ellendig omgekomen. Nu na vier en een halve maand komt de blijde tijding, dat zij in Bazel zijn en daar al dien tijd woonden. De jonge man had op reis eensklaps de typhus gekregen zijn; vrouw had een huisje gehuurd benevens een dienst bode daarna had zij het ongeval hare fa milie gemeld. Geen antwoord ontvangende had zij herhaalde malen geschreven; nu evenwel blijkt het, dat de meid om zich van de postzegels te kunnen meester maken steeds de brieven had verduisterd, en zoo doende de oorzaak eener doodelijke ongerust heid was geweest. Een jonge man, die geruimen tijd in Bra zilië had vertoefd, keerde eenigen tijd ge leden naar Berlijn terug, om zijn ouders te bezoeken. Toen hij eenige dagen geledi opstond, trapte hij in een roestigen spijker, die hem diep in den voetzool drong. Spoedig werd de spijker echter verwijderd en daar de pijn aan den voet weldra ophield, sloeg hij verder op de verwonding geen acht. Navier dagen begon de voet echter d'k te worden, wat hem hevige pijn veroorzaakte. De dok ter, die er bij werd gehaald, constateerde ernstige bloedvergiftiging, en het eenige red middel zag hij nog slechts in amputatie van het been. Voor men echter hiertoe kon over gaan, overleed de jonge man. Een in aanbouw zijnd huis is te Weenen ingezakt, waarbij 13 mannen onder de puin- hoopen werpen begraven. Een van hen werd dood, 10 werden zwaar gewond te voorschijn gebracht. Een kwartier na het ongeluk waren 4 ambulance-wagens met 15 dokters ter plaatse. Twee goederentreinen zijn nabij Warren- ton op den Wabash-spoorweg in Missouri in botsing gekomen. Met een der treinen werd een lading paarden vervoerd. Van de stal' jongens werden 7 gedood, terwijl 15 paarde" om het leven kwamen. In het Foncier's Journal, te Philadelpb'a j uitgegeven, wordt een allereenvoudigst midde' aan de hand gedaan om kippen en kippe"' hokken van ongedierte te bevrijden. Me" j heeft slechts de kippen te besprenkelen e" de hokken te wasschen met water waari" aardappelen gekookt werden. Het Journ staat voor de deugdzaamheid van dit mid' deltje in. De State of Pennsylvania heeft in de" Atlantischen Oceaan een ijsberg ontmoet va" een halve Engelsche mijl lengte en 30 metei' hoogte. Dit is de grootste ijsberg, dit jaai' waargenomen. Prof. Parisi van de universiteit te Athene heeft ontdekt, dat de kokosnoot sterk lint' worm afdrijvende eigenschappen bezit. N" eerst de melk der vrucht gedronken te hebben, at hij ook de vrucht zelve. Twee uur later nam hij een gevoel van misselijk' heid gewaar, dat gepaard ging met ee" lichten graad van buikloop. Den volgende" morgen kwam een lintworm met kop en te voorschijn. Hij was destijds in Abyssinië, en later na zijne terugkomst te Athene werd het middel herhaaldelijk met goed gevolg door hein voorgeschreven. Het verdient volgens hein de voorkeur boven andere wormafdrijvende middelen, omdat geen voorafgaand dieëet noodig is. In alle behandelde gevallen kwam de lintworm in zijn geheel te voorschijn op dei' morgen, die volgde na de toepassing van het middel. Maandblad LAATSTE BERICHTEN. Vergadering van den Gemeenteraad Op Zaterdag 14 Juni, des namiddags ten kwartiei' voor twee uren. Afwezig de heeren Loopuyt, Bergsma, Hoogendam en Van Erpecum. De Raad besloot, gevolg gevende aan ee" voorstel van de PI. Comm. van Toezicht op het Lager Onderwijs, het hulppersoneel aai' de 2e openbare armenschool met een on derwijzer 3e kl. te vermeerderen. Op het adres van de afdeeling Schiedam van het Neder], Onderwijzers-genootschap werd gunstig beschikt en besloten het voor malige Gymnastiek-lokaal, achter het Post kantoor, voor den Zaterdag-namiddag, aan die Vereeniging te verhuren (zonder verlich ting of verwarming) voor de som van f25. p. j- Op het adres van C. Mol te Breda, om kwijtschelding van het nog resteerende be drag wegens verbeurde boete voor te late aflevering van houtwaren, werd op voorstel van B. en W. afwijzend beschikt. Tegen stemde alleen de heer Elzevier Dom. Evenzoo werd afwijzend beschiktop hetadres Tan H. B. Heggelman, om afstand van eigen dom van 4 centiaren gemeentegrond aan de Laan, en zulks wegens de geringe waarde van den grond tegen 30 cents per vierkante Meter. De commissie van fabricage had evenals de gemeente-architect een ongunstig advies omtrent dit adres uitgebracht. Daarna werd nog door den Voorzitter me- dedeeling gedaan van den afloop van eenige aanbestedingen, o. a. de aanbesteding van het leveren en stellen van een stoomketel ten dienste van het stoomgemaal aan de Broers- vest. Vervolgens werden de deuren van de raads-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 6