Burgerlijke Stand. testament vast, dat deze, zoo hij op zijn ouden dag nog in het huwelijk trad, geen deel zou hebben in de nalatenschap. Waar schijnlijk heeft zij, noch de notaris, die het testament opmaakte, genoeg nagedacht bij het vaststellen dier bepaling. Zoodra de dame gestorven was, wilde de bewuste neef, evenals de anderen, zijn deel bekomen van de nalatenschap maar de anderen weiger den hem iets uit te keeren. Men onderwierp toen de zaak aan het oordeel van een paar bekwame rechtsgeleerden, en dezen ver klaarden, zooals van zelf spreekt, dat de oude neef zijn geheele leven op niets aan spraak had, want dat eerst bij zijn dood kon bewezen worden, dat hij op zijn ouden dag niet in het huwelijk was getreden. Te Nijmegen heeft een weezen vriend aan geboden eene tribune op te richten, waar 700 weezen en het helpend personeel van de weesinrichting te Neerbosch plaats kun nen vinden en op een der schoonste punten van de stad den optocht van nabij in oogen- schouw kunnen nemen. Maskeradefeesten te Nijmegen. (Afgeluisterd gesprek tusschen twee vrou wen, in het Land van Cuyk.) HanNou, dè za me een spiktoakel ien Nummege zien ien de aandere wèek over, hè. Marij Zoo, wa's dèr dan doar te doen Han: Wel mins, witte gij dènogniel dór kumt inne héle groóte nijje kerremis en dè zal verschrikkeliek zien, wa ter dór za span nen innen hillen boel, allemol vrimde hirren van over vijt hondert joar gelèje kommen wèr is doen, net als toe, en die worren dór dan zó festeliek ontvangen mè peerdevolk haolen ze z'af en allemol mè maziek er bij, onze bloazers, dè witte wel, van de Vevaar die zulle der ok wel hin motte. Marij Mar Han, wa zegde togde waereld rakt host op zen ent, da gleuf ik zeker, dè zèk ouvan alle oardege dinsigheèn hürde tog teggenzwordig, dès woar, mar Han, wa zin dè dan tog vur minse, die dor dè komme doenn Han: Dè zak ouw is zeggen. Dè zien van die hirrejong, die op schol gedoan worren, um dè ze der thuus ginnen raod mee weten, en die dor dan goan leéren om kromme din gen regt te moakenmienen burman »de Saar" die zèij tegen mien, dè ze stukkedente hieten en dè ze van de schól, mar hij nümde dè aanders, ik mein da hie zèij van de Jak- kedemie kwamen van Leijjenvan onzen notoaris en van den doomenij is er ok al inne jong van op schól dormienen boas, die ha giestere de zikketoaris gespróken en die hèd hum gezeèd, dat er verschrikkeliek za spannen, dè wons jongens en ons der der ok is hin mossen loate gaon kieken, mar ik zeèj tegge Kobusdè zal me nie gebeuren, nie, ze mossen dereijgen is bang moaken ze blieven thus, dè doen ze. MarijNou mins, 't is wa gedoan, 't zal der niks geven, dè zal 't nie 't is net ien den hooibouw, 't is ummers vuls te druk, dor komt gin man, en rekent is aontwelf stu- ver binnen ze kwiet vur én spoorkartje, het hooij is zó duur gewest en de naweij, dè staolt nerregis op en de vèrrekes woaren 'n mondag al wer veul minderné, 't zal der niks geven, dè zal 't nie 1 ons jongens, die zullen der ook niet komme, dor blief ik burg vur; geleufde wel Han, dè ter niks uutholt niks nir, dè zek ouw de boerenminse zien teggenszwordig zoo gek nie mer, dé ze der zo mar goedsmoeds loaten beet nemen 't is de stadsche burregers nergers um te doen as om de vèrrekescenten beet te krie- genze kunne dè nie zien, dè de boeren wèr wa zoad ien 't bekske kriegen, dè kunne ze nieWitte, wor die dingen goed veur zien Han, vor de rieke lui ien de stad Geld.) Het klooster Harreveld onder de gemeente Lichtenvoorde, waar tegenwoordig behalve de paters meer dan 200 (meest Duitsche) jongelieden gehuisvest zijn om opgeleid te worden voor missiën in den vreemde, wordt thans belangrijk vergroot, zoodat er, wanneer de bouw voltooid is, zeker wel meer dan 500 studenten geherbergd kunnen worden. Eene groote boerderij, bakkerij, bierbrouwerij enz. behooren tot deze inrichting. Te Gennep zonk voor eenige jaren bij het baggeren in de Maas een stoomdragueur. Om de scheepvaart niet te bemoeielijken, werd het wrak zooveel mogelijk weggeruimd. Daar men echter de overtuiging -had, dat er nog veel ijzerwerk op den bodem der Maas was overgebleven, besloot zekere J., een der beste zwemmers, het restant voor eigen rekening op te ruimen. De man haalde niet alleen het laatste stuk ijzer op, doch leverde tevens het bewijs, dat voor personen van zijn slag duikerpakken onnoodige ballast zijn. Bij elke afdaling bleef hij geregeld 4 a 5 minuten onder water en herhaalde dit 10 a 12 maal achtereen. De Bien Public, van Gent, meldt, dat een inwoner van die stad, Jean De Smedt, 95 jaren oud en vermoedelijk de eenig overgebleven Gentsche oud-strijder van Waterloo, per post wissel van den generaal Van Merlen te Haar lem, een gift van veertig gulden heeft ont vangen. Een goed huwelijk. Prinses Maria- Leonida Bonaparte, dochter van prins Char les Bonaparte, zal te Rome in het hu welijk treden met een gewoon luitenant van de artillerie en van burgerlijke geboorte. Prins Charles had zich eerst tegen deze ver bintenis verzet, maar de krachtige tegen stand zijner dochter, die zich op haar aan staande meerderjarigheid beroept, deed den prins toegeeflijk zijn. Het bruidje brengt een huwelijksgift mee van drie millioen gul den. Dit is ten minste een luitenant, die zonder vrees het eind van de maand onder de oogen kan zien. Een belangr ij ke vondst. Bij het verrichten van herstellingen aan een kelder te Meldorf, bij Kiel, werden op een diepte van circa twee Meter zes of zeven met asch gevulde urnen gevonden. De ouderdom van enkele wordt op 1500 jaar geschat. Om zich van de goede kwaliteit van gist te overtuigen, behoeft men slechts een drup pel in heet water te laten vallen. Is de gist goed, zoo zal het water terstond opbrui sen. Posterijen. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbe kenden, welke op schriftelijk verzoek aan het postkantoor alhier kunnen worden ge reclameerd. le helft Juni 1890. W. van Zon, 's-Hage. J. Vermeer, Rotterdam. Briefkaarten. R. Koster, Rotterdam. LAATSTE BERICHTEN. Gisteren-avond te 10 u. 18 m. kwam de keizerin-weduwe Priedrich met twee harer dochters en eenig gevolg te Vlissingen aan. Met den gewonen sneltrein, waarin een twee tal Duitsche salon-rijtuigen waren geplaatst, hadden de vorstelijke reizigers de reis van Berlijn af gemaakt. Zij begaven zich onmid dellijk aan boord van het in de voorhaven liggende Kon. Eng. stoomjacht Victoria and, Albert, dat te ongeveer 11 uren naar Port- Victoria vertrok. De Britsche vice-consul be geleidde de Keizerin van den trein naar het jacht. MADRID, 27 Juni. Uit Valencia wordt ge meld, dat te Gandia twee personen aan de cholera overleden zijn. De ziekte neemt te Puebla de Rugat en te Nuevo toe. Twee nieuwe ziektegevallen hebben er zich voor gedaan. BERLIJN, 28 Juni. Het gerucht, dat de minister van oorlog, Verdy du Vernois, zijn ontslag had aangevraagd, wordt van vertrouw bare zijde aan de Nordd. Allg. Zeit. bevestigd. Handelsberichten. BEURS TE SCHIEDAM, 28 Juni 1890. Makelaars f10. 1 j Commissie f '10. Verhandeld: tot f9'A 93/a Stemmingonveranderd. Jenever f 15.50 Ct. per Heet. Amst. proef f 16.75. Berlijn. (Slotkoers.) Keulen. Parijs. Amsterdam. 27 Juni, Juni'Juli Juli'Aug. Spiritus, Juni/Juli Aug./Sept. j Rogge dadelijk. I Juli Meell2Merk.l.md. I 12 Juli (Rogge, loop. md. I Juli /Spiritus, loop. m. 1 Juli Rogge Oct. op levering vast f 125Maart 1123. 28 Juni. Rogge op levering weinig veran derd Oct. f 124 Maart f 122,123,124,123. Keulen Rijnhoogte ('s nam. 1 uur) 27 Juni 2.50 M. 28 Juni 2.50 M. Beursprijzen der Effecten. Londen kort. f 12.06 Disconto 4 pCt. Parijs - 47.95 3 Antwerp. - 47.85 3 Cargalijsten. Riga, (st.) Nora, kapt. G. Stolz, 596.550 Kg. Gerst. GEBOREN: 26 Juni Gerrit, zoon van P. Schrooten en P. Krommenhoek, Bleekerstraat. 27. Ger rit Jan, zoon van G. Onverwacht en P. A. van de Peppel, Oude Kerkhof. 28. Everar- dus, zoon van H. Spronk en E. Jansen, Ach tersingel. OVERLEDEN: 27 Juni. Cornelis van der Klink, oud 19 jaar, Hoogstraat. 27 Juni. 28 Juui. -158.25 158.— 35 MC 35.40 35.70 35.60 17.75 17.75 15.45 15.45 56.25 55.50 56.10 55.60 17.— 17.— 16.10 16.25 36.— 36.— 36.75 36.50 te Amsterdam. Per Telegraal. 2'/p pCt. Nederland Buiteul. Spanje Portugal Rusland 1867/69 «t 1875 Ooster. Lg. lie. Gr. Ru8S. Sporen Baltische Zilver Metall Papier Turkije Turksche loten Italië 1887 (Spw.) Peru Venezuela Central. Pacific Shares Denver Rio Grande Canadian Pacific Northw. and Pac. Hb. Missouri Kansas t Oblig. Chic, Atlautic 6pUt. Prior Lien Bond. Zweedsche N. Spw. Mij Aand. Cultuur Mij Prolongatie Brazil. 1889 c 1888 Parahiba 27 Juni. 28 Juni. 82»/= 827, 6274 627, 95»/, 957» 101% 68»/s 68% 12L11/16 121% 6d»/j 64% 767a 75% 76»/j 757. 18% IS3/. 19 187. 54% 547/, 13% 14 52»/, 33 337. 17% 17'/, 7974 79% 102 102 19%. 19 101 101 106% 16 16 3 Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf. Stoom-Boekdrukkerij Gebr VB» Xoortwijk, Sjhiedam,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 6