■mwccim- behoorende bij de van Zondag 6 en Maandag 7 Juli 1890, Binilenlandsche Berichten. Vervolg.) De Regeering heeft besloten eerlang wan delleeraars uit te zenden, die aan de lage re onderwijzers onderricht hebben te geven ln de methode van het teekenonderwijs, gelijk die door het schooltoezicht wordt noo- dig en doelmatig geacht. Aan de district schoolopzieners is reeds de opdracht ver strekt, om in de voornaamste plaatsen van hun gebied de noodige lokalen te bespreken of te huren. Naar aanleiding der nieuwe regeling van abonnementen op dagbladen en tijdschriften en de door verschillende uitgevers ingebrach te bezwaren, dat de toezending der couran ten en tijdschriften geschiedt op de gewone 'wijze, geflankeerd onder band of strook is nader bepaald, dat de verzending der bla den voor verschillende geadresseerden in de zelfde plaats kan geschieden onder één band of strook aan het adres van het postkan toor, door hetwelk zij alsdan op de gewone wijze worden besteld. De leden van de Eerste Kamer der Staten- Generaal zijn ter vergadering bijeengeroepen tegen Donderdag den 10den Juli 1890, des avonds om half negen uur. Eindverslag is uitgebracht over het wets ontwerp tot wijziging der Kieswet. Een lid der commissie van rapporteurs sprak het verlangen uit, dat de minister van Binnenlandsche Zaken vóór de openbare behandeling van het wetsontwerp alsnog aan de Kamer zou overleggen een opgave van de cijfers der bevolking van de verschil lende kiesdistricten, in dit wetsontwerp bedoeld en het aantal kiezers in elk dier districten, beiden op 1 Januari 1890. Het jongste .nummer van het Tijdschrift uan het Nederlandsche Gymnastiekverbond meldt het volgende Naar wij uit goede bron vernemen, zal er eerlang een wetsontwerp tot regeling van heilgymnastische behandeling en massage door de Regeering aan de Wetgevende Macht Worden aangeboden. De betrokken Minister moet zich reeds om advies tot sommige per sonen hebben gewend en schijnt niet afkee- rig te zijn van het denkbeeld, om, naast het examen voor tandmeester, dat ook voorlied- gymnast in het leven te roepen. In genees kundige kringen moet dit voorstel van den Minister veel bijval vinden. Voorloopig mo gen wij over deze zaak geene verdere in lichtingen geven. De miliciens van het niet blijvend gedeel te dei- lichting 1889, die bij het le reg. infanterie nog onder de wapenen zijn ge houden, worden heden met onbepaald ver lof huiswaarts gezonden. In liet ministerie van Landbouw te is eergisteren het Internationale Landbouw- congres geopend. Na de orde der werkzaam heden vastgesteld, te hebben, werd besloten dat het Congres in het volgend jaar te's-Gra- venhage zal bijeenkomen. De Usel-stoomtram, lijn OverschieRot terdam, mag, zooals men weet, niet verder loopen dan tot, de grens van Rotterdam. De Directie draagt thans zorg, dat de trams aansluiten op de paardentram van Hillegers- berg, zoodat de passagiers aan de Heulbrug slechts over te stappen hebben, vanwaar zij voor 5 cent tot het Hofplein kunnen mede rijden. Het tarief van Overschie naar Rot terdam is daarom met 5 cent verminderd. In de Woensdag avond te Delft gehouden vergadering der commissie voor de adresbe weging, in zake hst bedorven grachtwater in die gemeente, is besloten een audiëntie bij Z. M. den Koning aan te vragen teneinde het adres van Delfts ingezetenen aan te bie den. Wordt deze audiëntie verleend, dan zal zich eene inmiddels daartoe benoemde com missie, bestaande uit drie leden, met de over handiging van het adres belasten De bur gemeester, die krachtens het besluit der meeting van Donderdag der vorige week, werd uitgenoodigd deel der toen bij accla matie benoemde commissie uit te maken, terwijl het voornemen bestond hemheteere- voorzitterscbap op te dragen heeft voor die eer bedankt. Het adres droeg reeds 3645 handteekenin- gen. Het werd eergisteren nog aan de hui zen van sommige ingezetenen ter onderteeke- ning aangeboden. De Tijd vindt in het korte bericht, dat er dit jaar velen van de aspiranten voor kadet bij de Koninklijke Militaire Academie te Breda wegens zgnaderspatten (het gevolg van geforceerde tochten per rijwiel) wor den afgekeurd, aanleiding tot de volgende ontboezeming »Dit korte bericht is van groote beteekenis. Inderdaad, nu de sport, en met name het wielrijden, geen vermaak bleef, maar in een dolle jacht ontaardde om elkander in snelheid de loef af te steken of om zeer vermoeiende tochten te maken, is een ernstig woord van waarschuwing niet overbodig. Daargelaten, of niet de studiën van hen die zich daaraan heeten te wijden, door deze zoogenaamde ontspanning, welke al de denkkracht en den lust der jon gelieden in beslag neemt en hun eerzucht prikkelt, gevaarlijk worden geschaad, zijn voor velen ook de lichamelijke gevolgen van een aard, dat het voor de ouders hoog tijd wordt te overwegen, of zij er wel goed aan doen, hun kinderen, die willen leeren wiel rijden, hun zin te geven, 't Staat heel aardig zijn jongen vooral wanneer hij llink ge spierd is in een net pakje daar te zien heensnorren, en wij kunnen begrijpen, dat het ouderlijk oog met welgevallen rust op den kloekgebouwden knaap, maar is die trots der ouders niet te duur gekocht tegenover de gevaren, welke de gezondheid van hun zoon bedreigen en hem, naar uit het bovenstaande bericht blijkt, ongeschikt maken voor de loop baan, welke hij zich gekozen heeft Men be- zinne vóórdat het te laat is. Spoedig na het huwelijk van aartshertogin Marie Valerie zal de keizerin van Oostenrijk naar de Neue freie Presse meldt, een lang durige zeereis ondernemen. Het plan is te Amsterdam aan boord te gaan en verder den weg door den Straat van Gibraltar te volgen. In de hofkringen wordt verzekerd dat de reis zich echter verder zal uitstrek ken, en dat de keizerin, een lang gekoes terd lievelingsplan volgende, een soort van wereldreis zal maken en onderscheiden ha vens zal aandoen. Morgen (Zondag) middag zal in Constanüa te Amsterdam Domela Nieuwenhuis als spre ker optreden met het onderwerp »Mogen de arbeiders niet weten of en hoe zij als ka- nonnenvoer worden ter slachtbank geleid (Interpellatie-Tindal.) De in de Kamer afgewezen interpellatie zal dus in Gonstantia voor een dankbaar gehoor worden uitgewerkt en toegelicht, na de noodige invectieven aan het adres van Regeering en Kamer. (T.) MAASSLUIS. Door velen der notabelste ingezetenen dezer gemeente is een circulaire verspreid, waarin wordt medegedeeld, dat zij bij de verkiezing van een lid voor den Gemeenteraad op a. s. Woensdag, hun stem zullen uitbrengen op den heer N. M. Keuken meester, directeur van het Post- en Tele graafkantoor, een om zijn welwillendheid en hulpvaardigheid tegenover het publiek al gemeen zeer geacht man, en die verklaard heeft, zich een eventueele keuze te zullen doen welgevallen. LOOSDUINEN. Alhier circuleert, op ini tiatief van Burg. en Weth., een adres onder de inwoners, waarin van Z. M. den Koning vernietiging wordt gevraagd van de verorde ningen van het gemeentebestuur van 's-Gra- venhage', voor zooveel deze de absolute sluiting der spuiingssluis betreffen. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 5