BINNENLAND. Land- en Tuinbouw. Bismark een reis naar Engeland zal onder nemen, worden door het blad ongegrond ge noemd. Aan het schutters-concours in den winter tuin van het Centraal-hötel namen te Berlijn Zaterdag ruim 2000 schutters deel. De Voor zitter van het feestcomité heette de gasten welkom en de justitieraad Horwitz roemde de beschavende beteekenis van het feest. De kapel van het 4de garde-regiment maakte muziek. Onder leiding van den komponist Ludolt Waldmann werd een door hem ge dicht en op muziek gezet lied gemeen schappelijk gezongen. Eindelijk zongen allen het koor Deutschlcmd Deutschland über alles. Het feest liep schitterend af. De ontvangst der te Berlijn aangekomen Italiaansche scherpschutters is eene soort staatkundige betooging geworden. Zij werden in opgewonden toespraken welkom geheeten als Duitschland's broeders, die in de ure des gevaars met de Duitschers schouder aan schouder zullen staan. De Hongaarsche en de Oostenrijksche schutters werden wel in denzelfden trant ontvangen, maar toch met minder ophef. De Nederlandsche scherp schutters, die voor het eerst aan den Duit- schen Bondwedstrijd deelnamen, werden verwelkomd als een taal- en stamverwant volken de wensch werd uitgesproken dat zij het te Berlijn zoo goed zouden vinden, dat zij het voornemen zouden opvatten van bij iedere gelegenheid terug te keeren. Volgens de National-Zeitung is er tusschen Engeland en Italië eene overeenkomst ge troffen, waarbij Engeland het tot dusver door Italië uitgeoefende beschermheerschap over Somali-land overneemt en Zila aan de golf van Aden, aan Italië afstaat. ENGELAND. Het officieele blad bevat een orde, waarbij de gouverneur van Bechuanaland wordt ge machtigd de souvereiniteit der Koningin te proclameeren over het gebied ten noorden van Engelsch Bechuanaland en ten westen van Transvaal en Matabeleland. Ondanks de ontkentenis der Poll Mali Gazette wordt volgehouden, dat de Engelsche expeditie naar Matabeleland, die reeds de grenzen overschreden heeft, geen vredelievend karakter heeftdat Lobengula geen toe stemming daartoe gegeven heeft en er een bloedige strijd op handen is. Te Liverpool is door de Cunard-stoom- vaartmaatschappij een luisterrijk feest gevierd op haar stoomschip Etruria, ter herinnering dat de Brittannia, haar oudste schip, vijftig jaren geleden den eersten overtocht met stoom naar Amerika volbracht. De vertegenwoordigers van Guatemala te Londen spreekt het bericht tegen dat de republiek Guatemala voornemens zou zijn zich met de zaken in San Salvador te be moeien. FRANKRIJK. De rechtbank te Parijs heeft al de aan geklaagde Russische nihilisten tot 3 jaren gevangenisstraf en 200 frank boete veroor deeld, behalve de vrouwen Reinstein en Bromberg, die vrijgesproken werden. De Regeering zet hare vervolging tegen de katholieke Kerk onafgebroken voort. Bij ministerieele beschikking is thans weder de Zusterschool te Carville (dep. Seine-Inf.) •pgeheven. HET OOSTEN. Uit Constantinopel wordt aan de Daily News gemeld, dat de Britsche zaakgelastigde een krachtig betoog aan de Porte heeft in gediend over den gevaarlijken toestand in Erzeroem. Hij verzoekt, dat er maatregelen genomen zullen worden tot bescherming van leven en eigendommen. Aan het meer van Scutari heeft een bloedige strijd plaats gehad tusschen Turk- sche en Montenegrijnsche troepen. Om deze reden, alsook van wege de Armenische kwestie heeft de Russische gezant zijn ver trek uit Constantinopel uitgesteld. In een regeeringsfirman worden de Arme niërs vrij gesproken van de aanklacht van samenzwering en wordt gelast, dat de schul digen gestraft zullen worden. Schiedam, 7 Juli 1890. Aan het commissariaat van politie zijn als op straat gevonden aangegeven een gang mat, 3 paar kousen, een proppenschieter, een jongensjasje, een muilkorf," een gouden kruis aan een koper kettinkje, een witte zakdoek, een vergulde armband, een nieuw zilveren kettinkje, een porteinonnaie met fl, een karpet, een gouden vogeltje met rood steentje, een briefje van de leenbank te Rotterdam van een horloge, een sleutel en een sleutel waaraan een briefje waarop staat «lederen koffertje". Als eene bijzonderheid kan worden ge meld, dat er heden alhier vijf stoomschepen in de haven liggen De minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid heeft op een adres van mr. P. N. Engelberts, burgemeester, en anderen te Zandvoort, van 19 Mei 1890, houdende ver- verzoek, dat voortaan alle treinen aan de halte Zandvoort-dorpzullen stoppen, te kennen gegeven, dat het getal treinen, die thans aan de halte stoppen, voorshands voldoende is om in de behoeften van het verkeer te voor zien. De visschers te Texel hebben een verzoek gericht aan den minister van Waterstaat, om, nu Z.Exc. de ankers der Pallandt van Rozendaal uit 't vaarwater deed opruimen, nog twee andere hindernissen ankers of wrakken van den bodem van Texelstroom te verwijderen. Het vaarwater zou dan zoo goed als geheel veilig zijn, en de visschers zouden voor groote verliezen van netten gevrijwaard wezen. Het verlies van netten, touwwerk enz. maakt de visschers soms plotseling broodeloos. Blijkens bericht van Zr. Ms. gezant te Parijs heeft de Fransche regeering het on langs uitgevaardigd verbod van in- en door voer in Frankrijk van rundvee langs een ge deelte der Noordoostelijke grens ingetrokken voor Nederlandsch vee, dat in geplombeerde wagens door België vervoerd wordt. Volgens een gerucht, dat ons uit Brussel wordt bericht, zou de heer Gericke Van Herwijnen zijn ontslag hebben gevraagd als Nederlandsch gezant in België. Hbl Bij de inschrijving voor f1.110.000 aan deden in de Delftsche Distilleerderij, Gist- en Spiritusfabriek (voorheen Van Meerten Zn.) is geteekend voor ongeveer 3 millioen, zoodat circa 37 pet. der inschrijvingen kan worden toegewezen. Door het Leger des Heils is in de Com pagniestraat te Oud-Delftshaven een lokaal gehuurd, hetwelk mede zal worden ingericht voor de bijeenkomsten var. het leger. Naar wij vernemen, is de IJsel-Stoomtram' Maatschappij in onderhandeling met een Engelsche, een Belgische en de Rotterdam' sche Tramweg-Maatschappij, over de over neming van de concessie en het materieel van de lijn RotterdamOverschie, welke lijn, wanneer de onderhandelingen met een dezer maatschappijen slagen, dan tot Deltt zal door getrokken worden. RN.) Ten einde werklieden en hun echtgenoo- ten in de gelegenheid te stellen de tentoon stelling van veiligheidsmiddelen te Amster dam te bezoeken heeft de Rijnspoor-Maat- schappij besloten om van Rotterdam uit ge zelschapsbiljetten 3e klasse uit te geven voor minstens 10 personen te zamen, of voor dit getal betalende h f 0,72 per persoon, voor heen en terug op denzelfden dag. De werklieden, die van deze gunstige be paling gebruik willen maken, moeten, ter ver krijging van zulk een biljet, voorzien zijn van een legitimatiebewijs van hun patroon of werkgever. Aan de bode van de Tweede Kamer der Staten-Generaal Michel de Fooy werd giste ren op de eervolle wijze ontslag verleend uit zijne betrekking, met ingang van 1 Sep tember a. s. Gedurende eene lange reeks van jaren heeft «Michel" zoo werd de om zijne eigenaardigheden algemeen bekende hupsche man in de wandeling genoemd zich onderscheiden door ijverige en getrouwe plichtsbetrachting. De Tweede Kamer gaf het bewijs, dat zij die hoedanigheden op prijs steldeaan De Fooy werd een fraaie fauteuil en een prachtig gouden remontoir horloge, met dito ketting, tot aandenken ge schonken. De voorzitter der Kamer en de huishoudelijke commissie boden hem dit aan onder eene hartelijke toespraak van eerst genoemde. De burgemeester van Nijmegen heeft een schrijven ontvangen van den Adjudant van dienst, Particulier Secretaris van Z. M. den Koning, inhoudende een dankbetuiging aa» allen, zoowel te Nijmegen als in de omstre ken en naburige Gemeenten, die medege' werkt hebben om H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Wilhelmina een schitte rende ontvangst te bereiden bij Hoogstder' zeiver bezoek aan Nijmegen op 1 Juli jl. In de omstreken van Cuyk begint zich de gevreesde varkensziekte, die voor eenige jaren onzen landbouwers zooveel schade be rokkende, opnieuw te vertoonen. Er zij11 stallen, waar reeds acht en meer beeste11 gestorven zijn. Het kwam voor, dat dieren, die 's avonds nog goed vraten en waaraa'1 men niets kon bespeuren, 's morgens dood lagen. Tot nu toe heeft zich de ziekte noë tot een klein aantal stallen bepaald. Naar men ons uit het Westland uit par ticuliere berichten meldt, blijven de Eng®'' sche handelaars bij voortduring hun tevre denheid te kennen geven over de nieuW' wijze van verpakking der aardappelen kisten in plaats van in manden. De vrucht komt nu veel oogelijker aan, en vindt dien tengevolge meer afnemers. Geringe bekend heid onder het Engelsche publiek van de verbetering der producten, schijnt nog dtf

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 2