voornaamste oorzaak te zijn, dat geen hoo- gere prijzen worden bedongen. De pluk der eerste vruchten (peulen en doperwten) te Ter Aar, is zoo goed als af- geloopende teelman heelt redenen over den oogst er van bijzonder tevreden te zijn. Het koele weder kwam daarvoor uitmuntend te pas. Daar bij groote warmte de planten spoedig sterven, en de toevoer zoo groot is, dat de prijs aanmerkelijk daalt, heeft men nu wel veertien dagen langer kunnen snij den, en de kwantiteit deed de markt niet dalen. Nij echter wordt voor de boonen en de augurken vurig naar warmte verlangd. Dat de bloemkool in Holland voor spotprijs verkocht wordt, is oorzaak, dat de militairen ook deze groenten eens per week met gebra den worst en nieuwe aardappellen zullen eten. Visselierij-Berichten. Jl. Vrijdag is te Vlaardingen het eerste schip van de eigenlijke haringvisscherij bin nengekomen. Het is de Minister Modderman, Schipper H. Grootveld, dat 17 last of 238 ton haring aanbracht, na een zeer gelukkige vangst en een uiterst voorspoedige reis. Liefhebbers van groene of versche haring kunnen die nu bekomen.Dit is dus nureeds het tweede schip, dat binnen denjaagtijd die tot den 8en dezer duurt eene lading haring aanvoert. In de haven te Maassluis is binnen ge- loopen voornamelijk tot het innemen van proviand enz. de Fransche oorlogskotter Hareng belast met het politie-toezicht op de Noordzee en de bescherming der Fransche visschers vaartuigen. Rechtszaken. De smillioenenheer" uit Vrijenban, de boerenknecht, die bedriegelijke oplichtingen pleegde en valschheid in geschriften, werd Vrijdag door de arrondissements-rechtbank te 's-Gravenhage veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf. Op last van den minister van justitie is door den officier van justitie te Dordrecht een persoonlijk onderzoek ingesteld te Per nis, naar aanleiding van eene klacht door den gemeenteveldwachter bij den minister tegen den rijksveldwachter ingediend. Door den officier zijn verscheiden personen gehoord. Inmiddels was de gemeenteveldwachter, die tot Woensdag-avond verlof had, Zaterdag nog niet in de gemeente teruggekeerd. (N. R. Ct.) GEMENGDE BERICHTEN. Uit Rotterdam zijn te Amsterdam in be waring gebracht een 21jarige handelsreiziger, verdacht van verduistering van f 600 ten nadeele van zijn patroon aldaar, en een 21ja- rige winkeljuffrouw, die met hem die ge meente had verlaten. Te Vlaardinger-Ambacht is in den ouder dom van ruim 91 jaren overleden Johanna Kees, die in de dagen van de Belgische onlusten als marketentster de krijgsverrich tingen van hetHollandsche leger medemaakte. Haar man, P. Zuidgeest, met wien zij ruim SO jaren gehuwd was, nam deel aan den Tiendaagschen Veldtocht en is deswege ge decoreerd. De man blijft nu in zorgvolle omstandigheden achter. Bij het onweder van Vrijdag 11. sloeg te Krimpen a/d IJsel de bliksem in de schuur gevuld met hooi, van den landbouwer G. Oudenaarde. Een der kinderen, een jongentje van 8 jaar, werd getroffen en was spoedig een lijk. Door de werking van vier spuiten gelukte het den brand tot de schuur te be perken. Te Helmond is gearresteerd en gevankelijk naar Roermond gebracht een dienstbode, welke haar meester, den heer Sch., manu factories voor een aanzienlijk bedrag aan winkelgoederen heeft bestolen. Een groot gedeelte van het ontvreemde werd terugge vonden bij den vader der dievegge, te Asten woonachtig. De Handelsvereeniging te Barmen heeft besloten tot den Rijksdag het verzoek te richten, dat alle Zondagsarbeid in fabrieken en inrichtingen voor den groothandel in het geheele rijk verboden moge worden aan jeugdige arbeiders en leerlingen. Te Bar men en Elberfeld is dit reeds nagenoeg zonder uitzondering het geval. In winkel neringen verzoekt de vereeniging, als over gangsmaatregel tot het invoeren van de verplichte algemeene Zondagsrust, den ar beid op Zondag te beperken tot drie uren in den voormiddag. Toen generaal Boulanger dezer dagen een zijner vrienden aan boord van een op F ran- krijk varende stoomboot gebracht had, be merkte hij in de drukte van het gesprek niet, dat de boot afgevaren was. Toen hij dit ontdekte, vloog hij zeer ongerust het dek op en verzocht den kapitein dringen, hem naar Saint Hélier terug te brengen, aan welk verzoek voldaan werd. Stanley trouwt den 12en dezer met miss Tennant. Het huwelijk wordt in de West- minster-abij voltrokken door den bisschop van Ripon, bijgestaan door den deken der abdij, den deken Farrar en andere geeste lijken. De koning der Belgen wordt verte genwoordigd door graaf De Troch. De hee- ren Parke, Jephson, Nelson, Stairs en Bonney, Stanley's reisgenooten in Afrika vergezellen den bruidegom. De bruid heeft aan de leer lingen van verscheidene armenscholen eene uitnoodiging gezonden om de plechtigheid bij te wonen. Twee pages van 3 en 7 jaar en twee meisjes van 6 en 7, allen in wit satijn, kostuum Karei I, zullen het paar met bloe men strooien. Te Hacking, nabij Weenen, heeft een zware brand gewoed. Negen groote fabrieken en werkplaatsen gingen in de vlammen op, en er werd voor meer dan 300,000 gld. schade aangericht. Men denkt aan kwaad willigheid. Te Unter St. Veit, eveneens in de buurt der hoofdstad, is een hoedenfabriek in asch gelegd, waardoor 600 menschen werk loos zijn. LAATSTE BERICHTEN. Door Z. D. Hw. de Bisschop van Haarlem is benoemd tot kapelaan te Alkmaar (H. Lau- rentius) de weleerw. heer W. C. Boers tot kapelaan te Amsterdam (H. Willibrordus buiten de Veste) de weleerw. heer P. G. W. J. Van der Aa; tot kapelaan te Stomp- wijk (tijdelijk) de weleerw. heer H. C. Nelis, die kapelaan was te Ketheltot kapelaan te Delft (H. Hippolytus) de weleerw. heer N. P. Boomtot kapelaan te Kralingen de weleerw. heer J. M. Egtot kapelaan te Grootebroek de weleerw. heer A. A. W. Wa terreus, die kapelaan was te Hoogwoud tot kapelaan te Rotterdam (H. Laurentius) de weleerw. heer J. II. M. Peeperkorn en tot kapelaan te Middelburg de weleerw. heer J. J. M. Teule, die kapelaan was te Vlaar dingen. PARIJS, 7 Juli. Uit Weenen verneemt de XIXième Siècle, dat aldaar het gerucht loopt, hetwelk evenwel niet officieel beves tigd is, dat de prins van Coburg aan Stam- bouloff zijn troonsafstand zou hebben ge zonden. BELGRADO, 7 Juli. Een gerucht spreekt van het uitbreken van een opstand te Sofia. Handelsberichten. BEURS TE SCHIEDAM, 7 Juli 1890. Rogge per 2100 kilo: Dorpat f154 Contant. lMakelaars f10. Moutwijn, Commissie fi0. Verhandeld: tot f97a. Stemming zeer vast. Jenever f 15.50 Ct. per Heet. Amst. proef f 16.75. 1 Vereeniqinq f0.30. Spoeling, j Beurs _(U0. Keulen. Parijs. Berlijn. Rogge, Juli I Ju li'Aug. (Slotkoers.) j Spiritus, Juli/Aug. Aug. /Sept. (Rogge dadelijk. j Juli Meell2Merk.l.md. 12 Aug. Rogge, loop. md. Aug. f Spiritus, loop. m. Aug. Amsterdam. 5 Juli. Rogge op levering willig; vast; Oct. f123, 124; Maart f122, 123. 7 Juli, Rogge op levering hoogerOct. f125, 126, 125 Maart 1124, 125,124, 123. Keulen Rijnhoogte ('s nam. 1 uur) 5 Juli 2.98 M. 7 Juli 3.37 M. 158.75 158.25 3660 3660 36.60 37.— 17.75 17.75 15.90 15.85 57.50 57.80 57.75 58.10 16.50 16.50 15.50 15.75 36.50 36.50 37.— 37.— GRAANMARKT TE ROTTERDAM, 7 Juli. Rogge per 2100 kilo: Helena f165; Ta ganrog f 138 a 140; Marianopel f138 a 140. Gerst per 2000 kiloAzof f 130. VEEMARKT TE LONDEN, 7 Juli. Er werden aangevoerd 2000 Runderen, 10000 Schapen, 200 Kalveren, 20 Varkens. Men noteert: Runderen 2/4 a 4/8, Schapen 4/6 a 6/2, Kalveren 3/4 a 5/6 en Varkens 26 a 4/- per steen. Wokelijkach Handelsoverzicht. Rotterdam, 5 Juli 1890. Koffie. Ondanks de slingeringen der ter- mijnmarkt bleef de stemming voor Java- koffie onveranderd vast, met regelmatige vraag voor behoefte. Goed ordinair Java 54Y, c. Omzet aan de termijnmarkt van 30 Juni tot en met 5 Juli 16000 bn. waar van per Juli 1500 bn., per September 330» bn., per October 500 bn., per December 8000 bn., waaronder 500 bn. Java, per Maant 2500 bn. Thee onveranderd. R ij s t vast. Specerijen stiL Cacao vast. 5 Juli. 7 Juli.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 3