'fiazen der netten te meten, niet deugden. Drie visschers, die wegens liet hebben van te kleine mazen waren bekeurd, bewezen "k, dat de maat van den Rijks-veldwachter, 'üe liet proces-verbaal had opgemaakt, te klein was, en werden op dien grond vrijge sproken. Naar men melilt, is hiervan mededeeling gedaan aan de daarbij betrokken autoriteit, °pdat deze hierin kunne voorzien. Kerknieuws. Maandag-morgen, den feestdag van den H. Donaventura, patroon der parochie, werd te Woerden te 10 uur, door den deken van Douda, den zeereerw. heer Malingré, de eerste steen gelegd voor de nieuwe R. K. kerk aldaar, nadat eene plechtige H. Mis was °Pgedragen in het bestaande kerkgebouw. Dene talrijke menigte genoodigden en belang stellenden was op het met vlaggen versierde terrein tegenwoordig. GEMENGDE BERICHTEN. Als een zeldzaam feit wordt vermeld, dat 1,1 het vischwater van Hardingsveld door een visscher met het gewone drijfwanteen steur 's gevangen, die 170 kilo woog en de som van f94 opbracht. Te Kuikhorne (Friesland) heeft een hevige vechtpartij plaats gehad tusschen familiele- ''en, die een nalatenschap van een overleden '•d der familie verdeeld hadden. Een ervan Nverd zoo ernstig mishandeld, dat genees kundige hulp is ingeroepen. Zekere J. D., daglooner te Posrerholt, kreeg "i de herberg ongenoegen met den waard. Det standje liep hoog en laatstgenoemde werd too driftig, dat hij den bezoeker plotseling met een mes in den rug stak, zoodat de punt aun de voorzijde van het lichaam te voor schijn kwam. De gekwetste is gestorven en de dader, dat is het gewone einde van zulke vechtpartijen, werd naar de gevangenis over gebracht. Het anders zoo stille Driebergen werd II. Saterdag in rep en roer gebracht door de Hiding, (Jat in het bosch een kind vermoord ^as geworden en de moordenaar het hoofd van zijn slachtoffer had afgesneden. Een on- 'mddellijk door de politie ingesteld onderzoek '^vestigde de treurige waarheid. De inmid dels ontboden geneesheer, dr Broers, te Doorn, ''Ie hier met de lijkschouwing belast is, be gaf zich in gezelschap van den waarne- r"enden burgemeester en den secretaris naai de plaats des onheils, waar dadelijk geconsta teerd kon worden, dat het gevonden lijk in 'even een hond was geweest en het gevonden kinderhoofd eigenlijk een hondekop was. De gewaarwordingen der heeren van den gerechte laten zich beter gevoelen dan be drijven. Den, gelukkig, zeldzame gebeurtenis had v°°r eenige dagen plaats ten kantore van een notaris, die op een aanzienlijk boeren dorp, niet ver van de hoofdstad gevestigd is. D°t het aanvaarden van een erfenis, nog geen vier honderd gulden groot, waren zes- Den gegadigden opgekomen. De verdeeling eri het ontvangen van de nalatenschap ge- Sc'uedden zonder eenige moeilijkheid, maar k'en het op de betaling der begrafeniskos- d aankwam, barstte een geheele familie- 'aat los. Eerst vingen de aanwezige vrou- ^en aan elkander het jak uit te vegen, aarna begonnen de neven en nichtjes te accompagneeren. Een der tantes gaf be wijzen van haar sympathie aan een onwilli- gen oom, door hem een weinig te plukha ren, welk feit het sein was tot een geregeld gevecht over de geheele linie. Inktkokers, boeken, portefeuilles zwierden door het kantoor en namen door de ruiten hun weg naar de bedrijvige wereld. Een kandidaat notaris, die als vredestichter wat al te nabij de vuisten kwam, ontving als legaat een blauw oog. Met vereende krachten en on dersteund door den veldwachter, wist het personeel van het notariaat de erfgenamen op straat te krijgen, waar een flinke regen bui spoedig een eind aan den twist maakte. Dat er ook lang geleden zomers voor kwamen, die bijzonder koud waren, kan de geschiedenis ons leeren. Een hoog bejaard man op het eiland Tessel, vertelde nog on langs, hoe zijn grootvader hem meermalen verhaald had, dat de landlieden eenmaal in den hooibouw op zekeren dag met wanten aan de booiharken hanteerden en de paarden voor den hooiwagen bestuurden. Zoo bar is 't nu nog niet geweest, al was 't er som wijlen bij af. Eenige in de Roomsch-Katholieke kerk te Axel in den nacht van 8 op 9 Juli gestolen voorwerpen van waarde zijn te Brussel in beslag genomen, en de vermoedelijke dader is daar reeds gearresteerd. In verschillende deelen van Londen zullen publieke telephooncellen worden opgericht, waardoor iedere geabonneerde in verschil lende deelen van de stad met de andere geabonneerden in gemeenschap kan worden gesteld. Ook niet-geabonneerden kunnen van de telephooncellen gebruik maken en hebben slechts een aan het tarief beant woordend muntstuk in een daarvoor be stemde gleuf te werpen, waardoor de ver binding met het centraalbureau voor hen wordt opengesteld. Geabonneerden zijn voor zien van een sleutel, dien zij in daartoe aangewezen gaten hebben te steken, om het centraalbureau verwittigen, dat een geabonneerde spreken wil. Deze bevoegd heid wordt aan de geabonneerden toegekend, zonder dat zij daarvoor iets boven het ge wone abonnementstarief hebben te betalen. De plechtigheid in de Westminster Abbey bij het huwelijk van Stanley met miss Ten- nant was zeer indrukwekkend. De bruid droeg een kleed van witte zijde met vlakken rug, die in bevallige plooien in een halfsleep overging. Vóór was het kleed met paarJen bezet. Een hooge doorzichtige, met paarlen bezette kraag omsloot den hals. Takjes oranjebloesem waren hier en daar op het kleed bevestigd, en om den hals droeg miss Tennanteen snoer met diamanten, waaraan het medaillon-portret van de Koningin hing. Van koning Leopold der Belgen ontving miss Tennant een prachtigen armband met dia manten en turkooizen en met 's Konings por tret. De prins van Wallis schonk een fraai zilveren inktstel, en prinses Louise, markie zin van Lorne, een zilveren beker. Wat Stanley van de hem geschonken herinnerin gen aan zijn jongste reis het meest trof, was een met zilver bezette ivoren lijst met pho- tographische groep, Stanley met zijn vier trouwe officieren voorstellende, een geschenk van dr Parke en zijn metgezellen. Het huwelijkscontract werd o. a. ook ge- teekend door onzen landgenoot den heer A. Gresholf, den vertegenwoordiger der N. A. II, M. in het Congo-gebied. Stanley en zijn echtgenoote zullen op hun I huwelijksreis zich eerst naar Schotland en vervolgens naar Zwitserland begeven. Van j daar gaan zij naar Parijs en keeren vervol- gens terug naar Cadoxton Lodge, te Neath, waar de moeder der bruid woont. In November begeven Stanley, zijn vrouw en mevr. Tennant zich naar NewYork, om een reis door de Vereenigde Staten te ma ken. Dezer dagen werd door de Fransche re geering de uitlevering toegestaan van een misdadiger, die hier te lande moest terecht staan. De man werd naar de grens geleid en overgebracht naar de gevangenis te Rot- l terdam, waar toen bleek, dat eene vergissing had plaats gehad, en dat de uitgeleverde persoon niet de bedoelde misdadiger maar een hier geheel onbekende vreemdeling was, die terstond op vrije voeten is gesteld en naar België vertrokken. Degene, om wien het te doen was, zal nu door die vergissing van de Fransche beambten wel voorgoed buiten het bereik der justitie zijn gekomen. Tegen vlekziekte bij varkens wordt als voorbehoed- en ook als geneesmiddel aanbe volen het tweemaal per dag toedienen van een theelepel gezuiverde salpeter in poeder aan elk varken. Reeds in 4856 werd door de autoriteiten in Zuid-Holland de aandacht op dit eenvoudig en goedkoop middel ge vestigd. In dépêches uit Zuidelijk Oostenrijk en Zwitserland wordt ook van zware overstroo mingen en slagregens gesproken. Trient en andere steden staan onder waterhet verkeer over den Brenner-spoorweg is gestoord. In Engadin heeft de thermometer beneden het vriespunt gestaan, gepaard metdikke nevels. Omtrent den vreeselijken hongersnood, waardoor de inwoners van Soeakim en om liggende dorpen worden geteisterd, meldt een telegraphisch bericht van den Engelschen dokter in Soeakim, dat 4400 personén zielto gend op straat liggen. De Egyptische regeering heeft terstond geld en levensmid delen gestuurd, doch de plaag woedt voort op een treurige wijze. Uit Peking, in China, wordt gemeld, dat daar de influenza thans zoo hevig heerscht, dat schier de helft der bevolking er door aan getast is, en alle zaken stilstaan. Door de Pruisische regeering is aan de onze bericht, dat er te Bolmerswerth, nabij Dusseldorf, een afschuwelijke moord op een 42-jarig meisje gepleegd is. De aanhouding van den vermoedelijken dader wordt verzocht, zijnde de arbeider Fr. Kohlbecher, die sedert de moord gepleegd is, spoorloos verdwenen is. Men vermoedt dat hij zich in Limburg ophoudt. Nabij Toth-Aradacz in Hongarije is een meteoorsteen gevonden, die niet alleen tach tig pond zwaar is, maar bij het vallen met zooveel kracht is neergekomen, dat er op de plaats zelve uit den grond een waterbron is ontsprongen. Aangezien er groot gebrek aan water in den omtrek was, spreekt het volk van een providentieel voorval. De mete oorsteen is door een Engelschman, inwoner van Australië, die toevallig de gast was van graaf Harnoncourt, voor den prijs van 200 p. st. aangekocht. I

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 3