"gemengde berichten." Burgerlijke Stand. neer stooten, maar het anker treft doel en houdt ons met grond verbondenmen had ons reeds opgemerkt en menschen schieten toe om ons te nelpen. Met vereende krach ten slagen acht hunner er in om den ballon te beteugelen. Ik trek nog eenigen tijd aan de luchtklep. wijs aan mijn reisgezel Peter Schmitz hoe hij de mand moet verlaten en den ballon mede omlaag moeten houdenspoedig daarop stijgt de heer Depenheuer uit. Zoover ging alles goed ik reikte mantels, instru menten en nog twee flesschen wijn over. Plotseling komt een dwarrelwind opzetten wij worden heftig heen en weer geworpen, maar met inspanning van alle krachten we ten wij den ballon te bedwingen. Snel grijp ik een noodtouw en bind den ballonjaan een boom vast, maar een heftige ruk doet alles losgaan ik val op mijn rug in de mand en als ik opspring bemerk ik, dat wij de lucht weer ingaan en dat twee menschen aan den rand van de mand hangen. Een hunner, een bewoner der streek, waar wij nederge daald zijn, wil ik spoedig in de mand trek ken, te laatzijn krachten zijn uitgeput ik zie den man vallen en hoor met vreese- lijke duidelijkheid den doffen val van een lichaam op de aarde. Slot volgt.) Nader is gebleken dat de man, die Vrijdag avond in het lokaal van het »Leger des Heils" te Rotterdam een gaskroon op het hoofd gekregen heeft, niet overleden is. In tegendeel neemt hij in beterschap toe. De oudste ingezetene te Appelscha is Antje De Vries, die eergisteren haar 99n verjaar dag mocht herdenken. Onder tal van nako melingen telt zij onder anderen 5 achter kleinkinderen, waarover zij dus bet-overgroot moeder is. Oude Antje is nog tamelijk kras. De Texelsche blazer schipper J. A. Kooger, van de schuit T. X. 71, heeft heden in de Noordzee, 11 mijl van Kijkduin, gevonden en te Nieuwediep aangebracht een flesch, waarin een briefje, in het Engelsch en Duitsch geschreven, waarvan de vertaling luidt als volgt »De ondergeteekenden, passagiers aan boord ss. Obdam, van Rotterdam, werpen deze flesch in dan Oceaan. Men zou öns verplichten, te melden of en wanneer deze flesch wordt gevonden. Aan den vinder wordt twee dollar belooning toegekend door E. P. Birnbaum, 1426 Franklin av. 170 str. New-York", 't Briefje was onderteekend door T. W. Trischen Jr., Altun James Jat Hatfield, E. P. Birnbaum, Von Kamecke en Ewd. v. Dönhofl'. Nabij eiland Wight, 2 April 1890. Te Terschelling had deze week een onge luk plaats, waardoor een geheele familie in rouw werd gedompeld. De zeeman S. Ree, die aan vallende ziekte leed, wandelde langs de haven en had het ongeluk er in te vallen. Ofschoon spoedig hulp aanwezig was en de geneeskundige volgens de bekende voor schriften de levensgeesten trachtte op te wekken, was alle moeite vruchteloos. Waar schijnlijk is de man door een aanval getrof fen en onmiddellijk gestikt. Woensdag-namiddag kwam te Breda een zwerm bijen van zeker duizenden van den kant der Speelhuislaan gevlogen, en zette zich in het plantsoen voor de 3e kb wacht kamer van het station neder. Goede raad was duur, doch aan den hovenier Schonk mocht het na ruim een uur gelukken, de on- genoode gasten levend te vangen. Sedert een paar dagen ontdekte zekere R., die het toezicht had op het huis van me vrouw D. aan de Rijnkade te Arnhem, welke dame tijdelijk afwezig is, dat nachtelijke bezoekers in het huis waren geweest, die vermoedelijk met valscha sleutels waren bin nengekomen. Niets was verbroken en hij kon ook niet zien dat er gestolen was, het welk, toen mevrouw D., daartoe door de politie verzocht, overkwam, wel bleek het geval te zijn, daar de dame uit eene onge sloten kast een zeer groot aantal linnengoed en meer andere voorwerpen vermiste. Die goederen zijn heden door de politie opge spoord en de dader, zekere A., is aange houden en ter beschikking van de justitie gesteld. Te Heivoort moet zich bij een vrouw een geval van slaapziekte hebben voorgedaan. Na 14 uren slapens is de vrouw, zonder te ontwaken, overleden. Verleden week heeft men te Maeseijck op den zolder eener afgezonderde woning eene op hout geschilderde schilderij gevonden van Van Eijck. De schilderij is een Ecce Homo. De licht glans, die het hoofd omstraalt, is een waar kunstgewrocht. De Zaligmakerjziet voor zich in bedrukte houding, die het medelijden afdwingtnaast den Zaligmaker staan twee mannen, gerechtsdienaars, waarvan een den purperen mantel vasthoudt. Het stuk is voorloopig te zien gesteld in het lokaal van den katholieken kring te Maeseijck. Prof. Jaeger, de wol-profeet, is zeer inge nomen met de weder-invoering van korte broeken aan het Duitsche Hof. Hij schreef in zijn Monatsblatt een opgetogen artikel, een soort van broekendithyrambe" over het desbetreffend besluit des jongen Keizers, van wien het wel te verwachten was, dat hij een skloeken greep naar de werkelijke beenen" zou doen. De kniebroek, door hem forsche Ilose ge noemd, is wel beter dan de hedendaagsche lange pantalon, de verschwiegene Hose, maar nog lang niet Prof. Jaeger's ideaal, dat is de nauwsluitende Strumpfhose (kousbroek) der midden-eeuwen, welke nooit afgedankt had moeten zijn en die zeker weder ineere zal komen. Door liet aanhoudend regenachtige weder beginnen de oogsten bedreigd te worden, vooral in Engeland en Ierland, vooral in Ier land, waar de aardappelen op groote schaal verrotten en de oogst van deze veldvrucht vermoedelijk geheel mislukken zal. In dat geval zou hongersnood in eenige districten onvermijdelijk zijn. Te Bazel heeft de gemeenteraad besloten tot het heffen van een kattenbelasting. Men is reeds begonnen met het tellen der katten, die in de stad aanwezig zijn, maar nu reeds blijkt, dat dit werk niet zoo gemakkelijk gaat, als men had verwacht. De raad ver trouwt echter, dat evengoed toezicht kan geoefend worden op de katten als op de hon den. De katten, welke niet met een belasting penning voorzien zijn, zullen worden opge vangen, maar aan dit werk zijn groote be zwaren verbonden. LAATSTE BERICHTEN. AMSTERDAM, 19 Juli. Maandag-ochtend te kwart over tienen komt II. M. de Ko ningin met prinses Wilhelmina en gevolg aan het centraalstation aan en begeeft H. M. zich naar de tentoonstelling in Volks vlijt, waar zij tot 111 uur vertoeft. Daarna gaat zij naar het paleis aan den Dam, waar het dejeuner gebruikt wordt om te half een aan den kop van de Handelskade te zijn. Hier begeeft het vorstelijk gezelschap zich aan boord van een stoomboot die geëscorteerd wordt door eene andere stoomboot met een muziek korps en door al de boeiers en gieken der Amsterdamsche zeil- en roeivereenigingen, die H. M. als eerewacht vergezellen. De tocht gaat dan langs de Handelskade en terug naar de Houthaven, terwijl alle zee booten der Nederlandsche Stoombootmaat schappij en andere zeeschepen alle in vlag- gentooi een dubbele filé zullen vormen, tusschen welke de sloep doortrekt. (IV. R. Ct.) Handelsberichten. BEURS TE SCHIEDAM, 19 Juli 1890. Moutwijn, ^akdcrnrs flO. I Lommissie flO. Verhandeld: tot fOt'y StemmingBeter. Jenever f 15.50 Ct. per Heet. Amst. proef f 16.75. Spoeling, Vereeniging f0.20. Beurs - 0.20. Berlijn. (Slotkoers.) Keulen. Parijs. Juli/Aug. j Rogge, Juli f Spiritus, Juli/Aug. Aug./Sept. I Rogge dadelijk. I Juli Meell2Merk.l.md. 12 Aug. Rogge, loop. md. Aug. /Spiritus, loop. m. Aug. 168. 36.40 36.40 17.75 16.35 59.25 59.50 17.75 15.50 36.50 36.75 168.— 35D0 35.90 17.75 16.50 59.10 59.25 17.75 15.50 36.25 36.50 Amsterdam. 18 Juli. Rogge op levering f127, 128; Maart 1125, 126, 125. 19 Juli. Rogge op levering hoogerOct. f127, 128; 129, 128; Maart f126, 125,126, 127, 126. Keulen Rijnhoogte ('s nam. 1 uur) 18 Juli 3.93 M. 19 Juli 3.79 M. willig Oct. Beursprijzen der Effecten. Londen kort. f 12.09 Disconto 4 pCt. Parijs - 47.90 3 n Antwerp. - 47.85 3 GEBOREN: 17 Juli. Johanna Frederika, dochter van H. J. van der Meer en A. T. H. van Oor schot, St. Anna Zusterstraat. 18. Maria Magdalena, dochter van S. Timmermans en J. Verboom, Nieuwebuurt. Maria Justina, dochter van J. Bras en C. Bergkotte, Ploeg- straat. 19. Jacobus Petrus, zoon van C. L. Minderaa en M. S. Leenders, Rotterdam- sche dijk. Dirk, zoon van A. Onverwagt en G. van der Kooij, Houtstraat. OVERLEDEN: 19 Juli. Een Ievenl. aangeg. dochter van C. L. Minderaa en M. S. Leenders, Rotter- damsche dijk. Josina Geertruida Iloman, oud 1 jaar en 9 maanden, St. Anna Zuster straat. 18 Juli 19 Juli. te Amsterdam. Per 2'/j pCt. Nederland Buitenl. Spanje Portugal Rusland 1867/69 1875 Ooster. Lg. He. Gr. Russ. Sporen Baltische Zilver Metall Papier Turkije Turkscke loten Italië 1887 (Spw.) Peru Venezuela Central. Pacific Shares Denver Rio Grande <r Canadian Pacific Nortliw. and Pac. Hb. Missouri Kansas Oblig. Chic. Atlantic fipCt. Prior Lien Bond. Zweedsche N. Spw. Mij Aand. Cultuur Mij Prolongatie Brazil. 1889 1888 Parahiba 18 Juli. 80»/s 7P/4 6P/S 96 1017, 703/, 121»/, 64 77 75 'la 18 187a 657g 153/s 517a 333/, 187, 807a 102 193/a 100 106'/a 87s" Telegraal. 19 Juli. 81 71 61»/, 96»/,0 lOD/, 1217a 64 773/,, 76 18 557, 157, 337, 18 81 102 19»/, 993/, 167a 50 37a Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf. Stoom-BoekdrukkerijGebr. Van Noortwijk, Schiedam.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 6