GEMENGDE BERICHTEN. saert, die te Denver in Noord-Amerika woont, kwam hier te lande en trachtte gehoor te krijgen bij juffrouw Kuijpers, maar slaagde hierin niet, hoeveel pogingen hij ook aan wendde. Die handelwijze kwam hem zóó vreemd v°or, dat hij er bij de justitie op aandrong, het lijk op te graven en te onderzoeken, Waartoe dan ook den dn Juli last gegeven Werd. Donderdag den 3n Juli des morgens om half negen kwamen op het kerkhof Zorg- vlied bijeen de doctoren Waller en Van Deventer, de scheikundige dr Ankersmit, officieren van justitie, de griffier, de rechter-commissaris, een inspecteur van politie en een veldwachter. Ook bevond zich lr> dit gezelschap dokter Foreman, die aan wezig was, omdat hij de afgestorvene be handeld had. De doode was nog zeer weinig veranderd, hetgeen voor een groot gedeelte veroorzaakt is door het feit, dat freule Smissaert in de laatste dagen van haar leven geen voedsel tot zich kon nemen. Dij de lijkopening bleek dadelijk dat de overledene niet gestorven was aan slagader- hreuk, hetgeen doctor Foreman moest toe stemmen. Ook vond men geen bepaalde ziekteverschijnselen van een der organen. Aan den scheikundige, doctor Ankersmit, Werd gevraagd, welke deelen van het lichaam hij noodig achtte voor een onderzoek op ver gift. Deze werden uit het lichaam genomen e'i in flesschen gedaan, die de officier van justitie verzegelde. Daarop werd het over blijvende deel van het lichaam weder aan de aarde toevertrouwd. Met het scheikun dig onderzoek van de verschillende deelen Werden belast de scheikundigen Ankersmit en Van I.edden Hulsebos, en dit geschiedde m het laboratorium van laatstgenoemden heer. Met de gegevens, die men thans heeft, wordt verondersteld dat de dood veroorzaakt !S door vergiftiging met zinkwit. Het vergift is in het thans aanhangige geval waarschijnlijk in vrij groote hoeveel heid in het lichaam gebracht. Een gedeelte ervan werd uitgebraakt, maar een ander gedeelte zette zich vast in verschillende in wendige lichaamsdeelen en verlamde daarvan de goede werking, zoodat alle eetlust ophield. °f liever de maag kon niets meer verdragen en gaf dadelijk alles wat erin kwam terug. De zieke heeft in de laatste dagen van haar leven dan ook niets anders gebruikt dan wa ter en teerde geheel uit. Een belangrijk feit, bij het verhoor te Arnhem gehouden, aan het licht gekomen, is, dat Foreman aan Aafke Kuijpers twee dagen voor den dood van freule Smissaert aangebo den heeft, een professor te raadplegen, maar zij verwachtte daarvan geen heil. Dit werd bevestigd door de dames Berkhout en Lucie Smissaert, die bij het aanbod van den ge neesheer tegenwoordig waren. In de woning van juffrouw Kuipers in de t esselschadestraat bevindt zich op het oogSh- blik haar dienstbode, die voor gezelschap haar moeder bij zich heeft. Het meisje weet omtrent de ziekte van freule Smissaert niets te vertellen, omdat zij de zieke slechts een maal in de veertien dagen van haar onge steldheid heeft opgepast. Het onderzoek der justitie strekt zich ook uit tot andere sterfgevallen, die mede in den naasten omtrek van de verdachte hebben plaats gehad. Ook de heer Van Marken uit Hilversum, die vroeger met een zuster van de overledene was gehuwd, heeft zich bij zonder veel moeite gegeven, om de zaak tot klaarheid te brengen. Aan den voorman rageerder J. F. Treep van het Holl. station Den Haag werd giste ren ter gelegenheid van zijne 25-jarige dienstvervulling onder een hartelijke toe spraak van den stationschef namens het personeel een gedeeltelijk ameublement ten geschenke gegeven. Bij het visschen met de totebel eergiste ren ochtend op den Buiten-Amstel bij de Hoogesluis te Amsterdam, waren twee per sonen in beschonken toestand. Bij het uit scheppen van de visch uit het net verloor een van hen het evenwicht en verdronk. Volgens opgave moet hij huisvader zijn van vier nog jeugdige kinderen. Drie visschers van de Cocksdorp, die dezer dagen naar een zandbank in het Eierland waren gevaren, zagen daar vier jonge zee honden op het zand liggen slapen. Behoed zaam slopen zij naar de dieren toe en had den het geluk er drie van de vier te dooden. Slechts één wist te ontkomen. Van het spek der robben werd dertig liter traan gesmolten, zoodat dit jachtavontuur aan de visschers een mooi voordeeltje opleverde. Gisteren-nacht, ongeveer 3 uur, ontstond te Opmeer een hevige brand in de wo ning van den koopman in manufacturen A. Ellerman te Hoogwoud. Hoewel de brand zich dreigend liet aanzien, bleef hij dooi de ijverige pogingen van de brandweer tot dit perceel beperkt. Geen der bewoners was aanwezig. Inbraak in een grafkelder. Toen in den nacht van Donderdag óp Vrijdag 'zich boven Vaassen een geducht onweer ontlastte, meende zekere H. R. uit Deven ter den geschikten tijd gekomen, om zonder veel gevaar van ontdekt te worden, een be zoek te brengen aan den grafkelder van de familie Yzendoorn van de Cannenburgh te Vaassen. Hiertoe moest hij eerst door 2 muren breken, waarmede hij dan ook niet draalde. Terwijl zijne werkzaamheden van tijd tot tijd door den bliksem verlicht werden en het geluid van het hameren samensmolt met het rollen van den donder, was hij reeds zoover gevorderd, dat hij in den buitenmuur eene opening van voldoende grootte had. Middelerwijl bedaarde het onweer eenigs- zins, zoodat enkele menschen eens buiten kwamen kijken vóór zich ter ruste te bege ven. Hun aandacht werd getrokken door een zonderling geluid op het kerkhof. Niet weten de wat het zijn kon, besloot men niet er terstond op af te gaan, doch dit eerst den volgenden morgen te doen. Ze dachten dat het spookte. De dader, bemerkende dat hij ontdekt was, ging er ondertusschen stilletjes van door. 's Morgens zag men wat er aan de hand geweest was en had men het geluk weldra den dader te vatten, die zich krank zinnig hield. Toen hij naar Vaassen was gebracht, kwam men tot de zekerheid met een bekende uit Deventer te doen te heb ben, die zich waarschijnlijk voorgesteld had de kisten in bovengenoemden grafkelder van haar kostbaarheden te berooven. Ofschoon men eerst meende, dat deze onaangetast gebleven waren, bleek, na on derzoek door den burgemeester van Epe, dat wel degelijk reeds goud en zilver ont vreemd is. (Zutph. Ct.) Boxtel was Zaterdag in rep en roer. Iemand die in den laatsten tijd aan verstandsverbijs* tering leed, kreeg een aanval van razernij. De man was zoo woedend, dat de grootste onheilen te duchten waren het schuim stond hem op den mond, terwijl hij afschuwelijk brulde. Zijne dienstbode schoot er bijna het leven bij inde ongelukkige wilde haar in den put werpen hij had haar eerst met petroleum begoten. Gelukkig kon de ver schrikte meid zich nog losrukken. Daarna heeft de man zijn geheelen inboedel vernield; de schade moet meer dan f1000 beloopen. Met heel veel moeite slaagden maréchaus- sées en burgers er in, zich meester te maken van den woesten man, die met touwen werd vastgebonden en daarna per rijtuig naar «Voorburg" vervoerd. Aan onzen landgenoot, den schilder De Haas, is door den Prins-Regent van Beieren den titel van Königl. Professor verleend, een onderscheiding, die nog nooit te voren aan een buitenlandsch schilder ten deel viel. Den 20sten dezer is op de Bossche boot, varende op een pleiziertocht van Rotterdam naarjjden Hoek van Holland, in betaling ge geven voor een biljet van 1100, een biljet van dezelfde kleuren en op dezelfde wijze bedrukt, doch waarvan de inhoud luidt »De Nederlandsche bank geeft toegang tot het Centraalgebouw aan toonder." De inporteur, De exporteur. Kleezejan Melstrin. De politie doet onderzoek. Het publiek zij op zijne hoede. Een briefkaart, die jaar noodig heeft om van Brussel naar Maastricht te worden verzonden, is wel een zeldzaamheid. Een boekhandelaar te Maastricht ontving name lijk in de vorige week een briefkaart uit Brussel, die den 2n Januari 1886 aldaar op de post was bezorgd. Voor eenige jaren kon men in Eigen Haard een illustratie zien van een eenwieler, een zeer groot wiel, waar binnen in de as een zitplaats was aangebracht, die, door de drie wieltjes daaronder bevestigd, altijd in hori zontale positie bleef. Berijden scheen evenwel onmogelijk. Thans meldt men echter aan de Ned. Sport uit Drenthe, dat een timmermans zoon te Sleen bij Emmen zoo'n wieier berijdt. De Amerikaansche zwemmer Dalton sprong eenige dagen geleden van de van Dover naar Ostend varende stoomboot, in de na bijheid der Goodwin-zandbanken en zwom op zijn rug naar Dover terug. Het Census Committee is tot de ontdekking gekomen, dat de Engelsche taal geen woord bezit om het woord «rentenier" uit te drukken. Tooh zijn er ook renteniers in Engeland. De Pall Mall Gazette doet nu een beroep op haar lezers om een woord te smeden. Een zeer eenvoudig en toch, gelijk uit de genomen proeven gebleken is, uitstekend geneesmiddel bij het voorkomen van diphthe- ritis (besmettelijke keelziekte) werd dezer dagen door de Manchester Examiner mede gedeeld. Het bestaat in sap van een ananas. De in de moerassige streken van Louisiana wo nende negers gebruiken dit middel steeds met het beste gevolg, zoodra de diphteritis zich onder hen vertoont. Het sap is zoo scherp en bijtend, dat het de branderige huid van slijm geheel zuivert. Niet alleen kleurlingetjes maar ook een menigte blanke

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 3