Kerknieuws. GEMENGDE BERICHTEN. door den militairen rechter veroordeeld daar de bewijsstukken zoo overtuigend tegen hem spraken. Thans moet een veldartillerist, lij dende aan de eene ongeneeslijke ziekte, ver klaard hebben bewusten manslag te heb- ^en gepleegd. De zaak is wederom in onderzoek doch de resultaten zijn alsnog niet bekend. Het groote turnfeest te Breda belooft in a'le opzichten wel te zullen slagen, ten minste ;wanneer net weer aan de verwach- bngen, die men er zich van stelt, beant woordt. De aanvragen, die bij desub-com- missie voor het logies zijn ingekomen, om 111 de tenten, die reeds in groeten getale °Pgericht worden, ingekwartierd te worden» syn talrijk. Naar wij vernemen moet aan et ministerie van oorlog verzocht zijn, om de Militaire Acaderme, waar anders de ca dets, die thans allen met verlof zijn, ge huisvest zijn, voor de turners beschikbaar te stellen. Een 200-tal zou daarin minstens kunnen overnachten. OVERSCHIE. Het kind van A. v. d. Akker is, naar ons door een ooggetuige na der gemeld wordt, niet gered door v. Baarle, maar door de moeder, bijgestaan door de buisvrouw van T. Spitters. Beiden reikten zoover van den kant over het water, dal zij de kleine drenkeling konden grijpen en op bet droge brengen. AMERSFOORT. Gisteren-ochtend ontstond er in de keuken van het militair hospitaal twist tusschen twee miliciens hospitaalsolda ten. De milicien Van Nooij bracht daarbij met een mes den milicien Vermeulen een steek onder het hart toe, zoodat deze eenige °°genblikken later overleed. DEVENTER. Gisteren-nacht is ingebro- en ten huize van eene handelsfirma alhier. e inbreker is door het keldergat gekropen, eeft een gemetseld gewulf weggebroken, en zich hierdoor toegang tot den winkel Verschaft. De toonbankiade met inhoud Werd medegenomen. De dief is nog onbe kend. BREDA. De Br. Ct. verneemt, dat H. de Koningin met het Prinsesje, in de maand September a. s., ook onze gemeente met een bezoek zal vereeren. °p 15 Augustus Maria Hemelvaarts- a8 hopen de volgende eerw. lieeren in let bisdom van Haarlem het zilveren feest Van bun priesterwijding te vieren de zeer- eeiw. heer A. M. C. Van Cooth, rector van P Bmsgesticht te Amsterdam A. R. G. Jeijen, pastoor van de Willibrordus-parochie (binnen de veste) te Amsterdam J. D. Looy- aard, pastoor te Krommenie; M. Nolet, pas toor te Haastrecht; N. Oly, pastoor te Hazers- Woude A. L. Van Rijn, pastoor te Heer-Hu- gowaardC. P. Verbraak, pastoor te Berg- schenhoek. /t\° Dicht bij de Hitzersche kade onder de ge meente Zuid-Beierland, is een boot waarin zich drie vjsschers bevonden, door een plat overzeild, met het ongelukkig gevolg, dat twee der visschers verdronken. In den Haag is een man in arrest geno- u*en, die op ongeëvenaard brutale wijze in on laatsten tijd verschillende diefstallen P <-ogde. In voorname stadswijken belde hij aan e woningen, zeide aan de dienstboden, dat hij op het dak de maat moest nemen voor eenige hem opgedragen reparatiën, en wanneer men hem dan, niets kwaads vermoedende, naar bover liet gaan, doorsnuffelde hij de meiden- logeer- en slaapkamers en nam weg wat van zijne gading was, bij voorkeur horloges en sieraden. De heer Léon Mary is Zaterdag niet uit den tuin van het Kon. Zoöl. Bot. genootschap te 's-Gravenhage met zijn ballon opgestegen. De eenige oorzaak daarvan was de niet vol doende toevoer en de slechte hoedanigheid van het gas. Hij heeft heden daarom het gemeentebestuur van 's-Gravenhage bij deur waardersexploot doen in verzuim stellen voor de levering, en schadevergoeding gevorderd. Een 37-jarig beambte van de Haagsche Tramwegmaatschappij werd, tengevolge van eigen onvoorzichtigheid, eergisteren door de electrische tram een been verbrijzeld, dat later moest worden afgezet. Eenige leden van Kogel's Kurhaus-orkest te Scheveningen hadden het plan opgevat om, als het jacht Hohenzollem, aan boord waar van zich de Duitsche keizer bevond, op de reis van Wilhelmshaven naar Ostende Sche veningen zou passeeren, den Keizer eene serenade op zee te brengen. Zij begaven zich daartoe met hunne instrumenten om streeks den tijd dat het jacht en het bega- leidend eskader voor Scheveningen verwacht werd, in een groote open roeiboot. Hoe wel zij zeer ver in zee geweest' zijn, is het hun niet gelukt, het eskader in het ge zicht te krijgen. Zij maakten dus eene vruchtelooze reis. Uit het Scheveningsche kanaal is eergis teren opgevischt het lijk van een jongman, die blijkbaar bij het visschen in slaap ge vallen en verdronken is. In den achtermiddag is gisteren een in aanbouw zijnd perceel aan de Achtergracht bij den Amstel te Amsterdam ingestort, ter wijl daar werklieden aan den arbeid waren. Vier hunner werden onder de puinhoopen bedolven, maar gelukkig gerednaar een vijfde, een oud man, was men in den laten avond nog zoekende. De brandweer verrichtte het reddingswerk. Mevrouw Bulkley is te Arnhem gearres teerd, terwijl zij zich naar den heer mr. H. H. van Capelle aldaar begaf. Niettegenstaande het protest van den heer Soldati (haar advo caat) is zij niet losgelaten. Wijlen de heer M. G. Tabak, op 21 Juli te Amsterdam overleden, heeft aan de naar zijn naam genoemde stichting ter verzorging van invalide Israëlieten, waarvoor bij de stichting f 100.000 was bestemd, het kapi taal van twee millioen vermaakt, vrij van successierechten. Het lijk van eene vrouw, die vermoedelijk door een revolverschot is gedood, werd gis teren te Amsterdam ter onderzoek naar de lijkenkamer in de gevangenis overgebracht. Vrijdag-avond gedurende een onweer, dat boven de gemeente Apeldoorn los brak, werd in de Paschlaan bij den heer Klaus ingebro ken. De heer Klaus, hoorde toch nog een ander leven dan het rommelen van den don- der boven hem, en toen hij de meid er heen zond om te gaan zien, was de handige dief juist klaar, want die kwam de trap al weer af, gaf de meid een klap, dat haar de lamp uit de hand viel, en ging met ongeveer f 1200 op den loop. De blikken trommel heeft men later in den tuin gevonden, maar zonder iets er in. Laatstleden Woensdag kwam een reiziger met een gids uit Lauterbrunnen over den Tschingel-gletscher. Bij eene kloot aldaar vonden zij een ijsbijl. Daaruit vermoedende dat er een ongeluk had plaats gehad, keken zij rond, hoorden meteen uit den afgrond een klagend geluid, en bemerkten dat iemand daarin was nedergestort. Onmiddellijk lieten zij een touw naar beneden. De ongelukkige greep dit, bond het om zijn lijf, en nu be gonnen zij hem op te halen doch toen zij hem reeds tot bijna aan den rand hadden opgetrokken, begaven hun de krachten en moesten zij hem weer naar beneden laten zakken. Zij riepen hem evenwel toe. dat zij hulp zouden halen. Vier uren later kwam er hulp opdagen en gelukte het den man te redden. Het was de gids Christiaan Linder, uit Lauterbrunnen. Het bleek nu, dat hij den 27 Juli, geheel alleen over den gletscher huiswaarts keerende, in de diepte was ge stort en aldaar zeventig uren had gelegen. Zijne handen en voeten hebben door den val en de vorst zoo erg geleden dat hij ze niet kan bewegen. Hij is naar het ziekenhuis te Interlaken vervoerd. Hoewel de Sehotsche haringvisscherij dit jaar ook vrij gunstig was, kan zij toch, in vergelijking met de Nederlandsche, niet op bijzonder voordeehge uitkomsten roemen. Waar onze visscherij dit jaar die van het vorige verre overtreft, blijft de Sehotsche met 64000 crans bij die van 1889 ten ach ter. Ook de P. A. F. merken (Peterhead, Aberdeen en Fraserburgh) de op het vaste land zoo zeer gewilde soorten, zijn in min dere hoeveelheid aangevoerd, dan ten vorige jare het geval was. De Duitsche markten zijn dan ook zeer willig en de prijzen der haring dientengevolge hoog. Een groot ongeluk bracht Vrijdag-avond het dorp Fontaine-le-port (Frankrijk) in be roering. Een jong student van het seminarie, die den leeftijd van zestien jaar bereikt had, was gewoon een gedeelte zijner vacantie bij een oom daar door te brengen. Aange trokken door het frissche water ging hij in gezelschap van den zoon des tuinmans 's avonds een bad in dè Seine nemen. Deze laatste had reeds het water verlaten en stond zich op den oever te kleeden, toen de seminarist om hulp begon te roepen, want hij werd door den hevigen stroom naai de diepte gevoerd. Oogenblikkelijk wierp de zoon des tuinmans zich te water, maar ook hem was de stroom te sterk en hij worstelde vruchteloos met de golven. De deken van het dorp, pastoor Leger, die op de plek aankwam, bedacht zich op het zien van dit onheil geen oogenblik en sprong in zijne toga gekleed te water. Hoewel goed zwemmer zijnde, werd hij door dit kleeding- stuk belemmerd en hij moest zijn edele daad met den dood bekoopen. De lijken van den beminden priester en van de beide knapen werden 's avonds uit de rivier opge vischt. De droefheid der geheele gemeente is bijzonder groot. De cholera. In het dorp Arges, in de provincie Toledo, zijn vier gevallen van cho-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 3