Rechtszaken. GEMENGDE BERICHTEN. Vervolg Binnenland Voor de vacantiekamer van de Haarlem- sche rechtbank stond gisteren terecht Johannes Oostenbrug, oud 44 jaar, horlogemaker en reparateur te Oude Wetering, gemeente Alkemade, ter zake dat hij 7 gouden, 8 zil veren en 1 nikkelen horloge, benevens een flacon met gouden stop en een paar gouden norbellen, welke voorwerpen hem in repa ratie waren gegeven, heeft verpand en de gelden ten eigen bate heeft aangewend. Deze beklaagde had nogal veel vertrouwen in de gemeente, want hij leende zoo nu en dan een f200 en liet dan iets zien wat een effect moest beteekenen dat f35.000 waarde zou hebben, doch eindelijk waren de lieden die de voorwerpen ter reparatie hadden ge geven, achterdochtig geworden, omdat zij op hunne vragen zulke vreemde antwoorden kregen. Toen een hunner nu zijn goed terugeischte, kwam alles uit, en de voorwer pen werden te Leiden in een huis van ver koop met recht van weder inkoop terugge vonden. De beklaagde, die onlangs wegens diefstal met inbraak te Schiedam door de Rotter- damsche rechtbank tot 4 jaar gevangenis straf werd veroordeeld, kon en trachtte ook niet te ontkennen. De officier van jus titie eischte wegens verduistering driejaren gevangenisstraf, onder aftrek van de preven tieve hechtenis. De verdediger, rnr. Wil- lekes Mac-Donald wees op de fatsoenlijke houding die de beklaagde ter terecht zitting aannam en riep de clementie der rechtbank in. Dinsdag had te Overschie een treurig on geval plaats. Zekere P. van der Linden, in ziekelijken toestand verkeerende, verloor bij het naar beneden gaan van de trap zijner woning het evenwicht, waardoor hij viel en onmiddellijk daarop den geest gaf. De juffrouw, die de vorige week een re volverschot loste op twee jongens die haar kwamen lastig vallen, heeft gisteren-middag eenige schoten met dat wapen gelost op hare eigen kinderen. Gelukkig echter misten de schoten hun doel, terwijl de inmiddels toegesnelde buren de kinderen in bescher ming namen. De politie heeft zich met de zaak bemoeid. De eigenaar van de dezer dagen uit de villa Erica aan den Ouden Schev. weg, door inbraak gestolen en door de dagbladen ver melde voorwerpen, heeft zich bereid ver klaard voor de terugbezorging of aanwijzing die leidt tot de inbeslagneming en het vat ten van de schuldigen, eene passende beloo ning te geven. Toen Dinsdag avond een vrouw van 81 jaar haar zoon naar de tram Haarlem Lei den bij de afrij plaats te Leiden bracht en nog even instapte, werd zij op eenmaal ver rast toen de tram zich in beweging stelde. Meenende dat de tram zijn tocht begon naar Leiden terwijl men nog maar bezig was ""et rangeeren sprong zij uit den waggon en bekwam, daar zij ondereen wagen terecht kwam, zulke vreeselijke wonden, dat ze aan de gevolgen bezweek. Te Deventer werd onlangs een openbare verkoop gehouden van door de justitie in beslag genomen wapenen. Een paar koopei s werden echter, toen zij het gekochte naar huis wilden brengen, op grond van de nieuwe wet op het dragen van wapenen, aangehou den en hunne wapenen in beslag genomen. Bij den gisteren gehouden zeilwedstrijd te Sneek is de champion-cub, aangeboden door de Holland Society te New-York, glansrijk gewonnen door De Sperwervan den heer C. Jurrjens, lid van de zeil- en roeivereeni- ging De Amstel te Amsterdam. De premie werd gewonnen door de Catharina Elisabeth van den heer T. Van Campen, van de zeil- vereeniging Het IJ. Naar men meldt, zat dezer dagen in de omstreken van Breda een merel in de vrije natuur allerlei aria's te zingen, zooals uTurf in je Ransel" en alle bekende signalen, die bij de infanterie gebruikt worden. Het is ge bleken, dat deze merel zijn kooitje elders ontvlucht was, en vroeger in zijne gevan genschap zoo aardig had leeren fluiten. Pater Libert S. J., de onvergetelijke vader en vriend van alle studenten der Alma Mater van Leuven, is in den naorfit van 17 op 18 dezer, bij de jaarlijksche processie der stu denten naar O. L. Vr. van Scherpenheuvel, terwijl men juist te Winghe-Saint-George i halt hield en hij bezig was een Wees Ge groet voor te bidden, plotseling overleden. De werkstaking onder de mijnwerkers in de omstreken van Bergen (België) heeft zich belangrijk uitgebreid. In de Borinage zijn er omstreeks 8000 die het werk gestaakt hebben. De socialisten bevorderen de be weging zeer ijverig. De uitbreiding der werkstaking over andere plaatsen wordt waarschijnlijk geacht. Overal heerscht rust. Tot abt van het Benedictijner-klooster te Maredsous, in plaats van abt Placidus Wolter, die wijlen zijn broeder te Beuron opvolgde, is gekozen dom Ilildebrand de Hemp- tinne, de oudste zoon van graaf Van Hemp- tirme tot Walteburgge, nabij Gent. Vroeger officier bij de pauselijke Zouaven, trad hij in 1869 te Beuron in de orde der Benedictijnen en was van 1879 tot 1882 prior van het Engelsche convent te Erdington, waar hij de nieuwe priorij bouwde. Dezer dagen deed zijn jongste zuster haar professie in het St. Ce- cilia-klooster te Solesmes. Op den spoorweg Bordeaux—Parijs redde de machinist Sudra dezer dagen, door tegen woordigheid van geest en zelfopoffering, aan 107 menschen liet leven. De trein ont spoorde en dreigde van den lioogen dijk te tuimelen. Sudra remde, maar wijl dit niet voldoende was om het neerstorten in de diepte te voorkomen, rukte hij ook alle klep pen open, hoewel hij-zelf op die wijze door den stoom vreeselijk gebrand werd. De Sultan van Zanzibar is zeven en der tig jaar oud en een van de zeven en vijftig kinderen zijns vaders. Al zijn broeders en zusters zijn met uitzondering van vijf zus ters reeds gestorven. Twee zijner zusters leven nog in ongehuwden staat. De Sultan heeft niet de geestkracht, welke zijn voor ganger en broeder onderscheidde hij ziet er betrekkelijk oud uit. Zijn inkomen be draagt niet meer dan 125 gulden in de maand. Door baldadige handen is op de lijn Bal timore-Ohio (Amerika) een trein gederail leerd. Drie personen werden gedood, terwijl verscheiden anderen werden gewond. Het doel van dit boos opzet was, den trein te plunderen. Bij den gehouden wedstrijd in het maken van sigaren te Chicago is de eerste prijs of gouden medaille, gewonnen door L. C. Knudson, en de tweede prijs, of zilveren me daille, door Leonard Verschuren. De heer Verschuren is een Hollander, die zijn vak in Nederland heeft geleerd. De werkstaking der beambten van de New- York Central Railwaij heeft te Albany aanleiding gegeven tot ernstige ongeregeld heden. De werkstakers, die in optocht door de straten trokken, kwamen in botsing met de politie. De agenten waren genoodzaakt van hun revolvers gebruik te maken, met hef gevolg, dat eenige personen ernstig gewond werden. Vijftien poiitie-agenten, die in han- deu van het volk vielen, werden deerlijk mis handeld. Een wielrijder van naam, te New Haven, Connecticut (Ver. St.), de heer H. F. Bacus, is onlangs getrouwd, in wielercostuum ge kleed, evenals zijn bruid. Gedurende het laat ste gedeelte van de huwelijksplechtigheid zat het bruidspaar op een tandem, en zoodra zij man en vrouw verklaard waren, reden zij pijlsnel heen, om een huwelijksreisje te doen naar verscheiden zeeplaatsen. Vergadering van den Gemeenteraad op Vrij dag 22 Augustus, des namiddags ten kwartier voor twee uren. Afwezig was alleen de heer Schieveen. De notulen werden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken eene missive van Ged. Staten ten geleide van het afschrift eener missive van den Min. v. Binnenl. Zaken in dato 7 Aug. 11., handhavende zijne bezwaren tegen de voorgestelde wijziging in de ver ordening op de pi. dir. bel. De Minister vat niet juist de strekking van het jongste Raadsbesluitzijne bedoeling was toch hoofdzakelijk aan te toonen, dat lichamen als firmaas niet in de belasting kunnen worden aangeslagenhij blijft bij zijne meening, dat slechts natuurlijke per sonen als zoodanig door de belasting kunnen worden getroffen. Van de Financ. Commissie rapport over de rekening van de gemeente-gasfabriek, waarop verschillende aanmerkingen worden gemaakt, o. a. waarom in alle lenteiekenm- aen 4wordt gerekend, terwijl alle leenin- "■en a 3è% zijn gesloten wordt gesteld in handen van de comm. voor de gemeente- gasfabriek ten fine van inlichtingen rap port over de rekening van het algem. han- delsentrepöt, waaromtrent eenige inlichtingen worden gevraagd, die de heer Loopuyt zal gevenen rapp. over de rek. der comm. voor de heel- en verloskundige instrumenten. Van den heer G. A. E. Vissereene missive, houdende kennisgeving dat hij, na tot drie maal herhaalde vruchtelooze pogingen om met zijn mede-regent, den heer C. 1. Loncq, ia overleg te treden, zelfstandig als regent der hofjes van Belois, ter vervulling der bestaande vacature voordraagt de heeren J. M. van der Schalk en A. Schieveen. —Deze voordracht, waaraan B. en W. hunne adhaesie hechten,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 3