Het Gemeente-Verslag. Inrichtingen, in verhand staande met de uitoefening van handel en andere bedrijven. Wij bedoelen het magazijn van luxe-en huis houdelijke artikelen van den heer H. Adams, tegenover het Gasthuis. Met de sierlijke voorpui en de breede winkelkast, waarin de velschillende fraaie artikelen zulk een schoon ellect maken, trekt het gewis onwillekeurig de aandacht der voorbijgangers. Daartoe uitgenoodigd, namen we ook een kijkje in het inwendige dezer nieuwe in richting. De indruk dien wij daar van het geheel ontvingen, overtrof nog verre de verwachting die het uiterlijk aanzien van het magazijn bij ons had gewekt. Hier is werkelijk met de beschikbare ruimte ge woekerd. Eene zeldzame collectie van de meest gewone tot de fijnste artikelen is daar op de meest uitkomende wijze ten toongesteld luxe-, huishoudelijke en religieuze artikelen zijn hier in groote sorteering voor handen. Zoekt ge iets in Maastrichtsch aardewerk, Engelsch majolica of terra-cotta, of verlangt ge voorwerpen in christoffel- zilver of cristal baccarat te zien, steeds zult ge hier naar wensch slagen. Het zou ons dan ook zeer verwonderen nu de gelegenheden hier ter stede om zich zoowel de meest aliedaagsche als de fijnste artikelen aan te schaffen, weder met eene vermeerderd zijn als onze stadgenooten nog voortgingen vele hunner benoodigdheden te Roterdam te halen. Men ga eens een kijkje nemen in dit en in andere magazijnen, die hier ter stede reeds sedert lang bestaan, en men zal tot de overtuiging komen, dat wij Rotterdam best kunnen ontberen. Mochten onze stadgenooten toch op de eerste plaats begunstigen de winkeliers te dezer stede, die alles inspannen om het koopend publiek naar wensch te bedienen In de gisteren gehouden vergadering van aandeelhouders der Rotterdamsche Tramweg maatschappij werden commissarissen gemach tigd tot overneming van den IJselstoomtram- weg naar Overschie. Verder werd besloten tot uitgifte van een vier percents leening van f 100.000 a pari. Tegenwoordig waren veertien aandeelhouders. Een bericht uit Maassluis in ons nummer van gisteren was ontleend aan het Rott. Nieuwsblad wij verzuimden dit daarbij te vermelden. Te Bremen is aan de gist der Ned. Gist en Spiritusfabriek te Delft de hoogste onder onderscheiding, bestaande in een zilveren medaille en Eere-prijs toegekend. Even ge lukkig was genoemde fabriek met een inzen ding op de landbouwtentoonstelling te Keulen, alwaar haar voor gedroogde spoeling een Eere-diploma voor »goed fabrikaat" is toege kend. Aan de Ned. Oliefabriek viel een ver guld zilveren medaille ten deel voor oliekoe ken en meel als »fijne fabrikaten." bericht, dat mej. Aafke Kuijpers op cachette zou zijn gesteld, verklaarde, dat de inter diction en communiquer in ons recht niet bestond. Inderdaad bepaalt art. 384 W. v. Strafv. tweede lid, dat indien mocht worden noodzakelijk geacht, dat een gevangene na den dag zijner gevangenneming buiten toegang wordt gehouden, voor de voortduring daar van een bevel van de rechtbank wordt ge vorderd. Dit voorschrift, dat zich hoofdza kelijk zal moeten keeren tegen de in de cel te ontvangen bezoeken van de leden van het bestuur der vereeniging tot zedelijke ver betering en van dergelijke eenigszins officieele personen, moet werkelijk tegenover de ver dachte A. K. zijn toegepast. Van Vlissingen wordt aan het Handetsblad geschreven, dat Woensdag en Donderdag, bij de aankomst van II. M. de Keizerin van Oostenrijk, die in streng incognito reisde, niet weinig verbazing is gewekt door de ont zagwekkende maatregelen, die door de politie genomen waren, zelfs op de terreinen van j de Maatschappij »de Schelde" en den Wa- terstaat. Deze machtsontwikkeling trof te meer, j toen men H. M. nauwelijks een uur nahaar I aankomst, alleen vergezeld van een hofdame, j door de stad zag wandelen, zonder dat de j minste onbescheidenheid vanwege het publiek was waai' te nemen. Men verdiept zich in gissingen over de aanleiding van den betoon- den ijver. Naar wij vernemen zou men zich bij onze artillerie beijveren, om van de telefoon-in richtingen gebruik te maken voor het be palen van afstanden van binnenvallende of voorbijvarende schepen. Men meent, dat binnenkort aan den Helder weder proeven zullen worden genomen met de beste toe stellen van den laatsten tijd en men ziet den uitslag er van met belangstelling tegemoet. Stoomp Een zeer groot aantal personen van elders woonde Zondag te Pernis het optreden van het Leger des Heils bij. Een persoon kwam ter bekeering op het zondaarsbankje. On- der gejoel en geschreeuw, en beschermd door de politie, verlieten de heilsoldaten de ge meente. Er Joopen te Rotterdam eenige lieden rond, die voorgeven te zijn vertegenwoor digers van groote buitenlandsche huizen en gemachtigd om bij maandelijksche afbetaling j loten te verkoopen waarop nooit een niet kan vallen, maar wel zeer hooge prijzen. Heeft men eenmaal een eersten termijn op die loten betaald, dan laten de verkoopers verder op zich wachten. Verscheidene perso nen zijn reeds van de praktijk dezer lieden de slachtoffers geworden. ochtend te 11 u. 40 min. de leden van de Union internationale et permanente de Tramways uit Amsterdam in de residentie. Met drie open trams, van de Haagsehe Tram- wegmaatschappij, begaven de bezoekers zich naar Scheveningen, gebruikten daar in het Kurhaus hunne maaltijden, woonden voor een gedeelte het middag- en avond-concert in de Kurzaal bij, en lieerden des avonds gedeeltelijk naar Amsterdam, gedeeltelij 1^ rechtsstreeks naar hunne woonplaatsen terug. De belangstelling voor de veiligheids tentoonstelling te Amsterdam blijft leven dig. Zondag 11. werd zij bezocht door 2254 personen. Het uitvoerend comité wil zooveel moge lijk iedereen in de gelegenheid stellen de tentoonstelling ook des avonds met hare verlichting te kunnen zien. Aanstaanden Woensdag-avond zal de tentoonstelling deswe ge geopend zijn voor een toegangsprijs van slechts 25 cent. Van kaarten voor werklieden wordt meer en meer gebruik gemaakt; ruim 7000 zijn hiervan reeds uitgegeven. Het jaar 1890 is tot heden voorde boeren in Limburg een goed jaar geweest. Het vee duur boter op vrij goeden prijs overvloe dig hooigranen uitmuntend en goed droog binnengekomen, behalve in 't begin van den oogst, toen men zich haastte, alsof men geen 1 mooie dagen meer mocht verwachten veel aardappelen men vreest echter hier en daar bederf aan dit gewashet nagras belooft veel; de karotten (magelwortelen) zijn wel eens beter geweest. Te Papendrecht geraakte eergisteren-na- middag eene hooischelf in brand, toebehoo- rende aan den heer W. Kraal. Spoedig deelde zich het vuur mede aan drie dichtbij staan de schelven. Het krachtig en doeltreffend op treden van autoriteiten en brandweer bracht te weeg, dat nog drie schelven op hetzelfde terrein bewaard bleven, en dat in dit dicht bebouwde gedeelte der gemeente verdere onheilen werden voorkomen. Eene wagenkeet werd tijdig omver gehaald. Veel hooi is er verloren gegaan, maar was, naar men ver neemt, tegen brandschade verzekerd. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal op Donderdag niet plaats hebben. Sedert kort meldt Recht voor Allen dage lijks, dat bij de redactie van dit blad nog niets bekend is van eene door den minister van binnenlaridsche zaken tegen haar inge diende gerechtelijke klacht. Zulks bewijst de onjuistheid niet van het bericht, dat de plainte ingesteld is. Wanneer toch bij de recht bank eene aanklacht wordt ingediend, wordt deze eerst onderzocht, vooraleer tot eene op roeping en vervolging kan worden overge gaan, en hiermede zijn steeds eenige dagen gemoeid. (AM.) Het P. v. J. verklaart thans zich te heb ben vergist toen het, naar aanleiding van het Het lijk van het 4-jarige kind, dat Zater dag 11. naar Rotterdam werd vervoerd wegens vermoeden van vergiftiging, kwam uit Brielle. Volgens de verklaring van den militairen geneeskundige, die het kind behandelde, stierf het, na door cholera nostras te zijn aangetast. Na den dood is openbaar gewor den, dat aan het kind niet het door den geneesheer voorgeschreven middel toegediend werd, maar een ander, waarvan eene kleine hoeveelheid, naar men zegt, voldoende moet zijn om een volwassen mensch te dooden. De apothekersbediende, die gezegd wordt de onachtzaamheid te hebben gepleegd, is bij den algemeen geachten apotheker door een ander vervangen. (IV. R. Ct.) Per extra-trein, aangeboden door de Holl. IJzeren Spoorwegmaatij., kwamen Zondag- XI. c. Nederlandsche Rank. Van de Nederlandsche Bank bestaat bin nen deze gemeente een correspondentschap ('lste klasse), hetwelk is opgedragen aan de heeren C. J. Loncq en /E. Elzevier Dom. Er is aldaar gelegenheid tot het disconteeren van handelspapier, het beleenen van effec ten en goederen en verwisselen en verzilve ren van bankbiljetten. De omzet in de ver- wisselingskas bedroeg aldaar gedurende het boekjaar 1888/89: bankbiljetten tegen bankbiljett. f 903,085. specie -1,014,865.—- specie bankbiljett. - 300,900. f 2^218,8.-.0, - Het bedrag der disconto's en beleeningen was ongeveer gelijk aan dat van het vorige jaar. In het assurantiewezen kwam geene ver andering. De verzekeringmaatschappij «Schiedam" Jeverde ook in het afgeloopen jaar gunstige resultaten op. De uitdeeling over 1889 be droeg f6250.— of 12^ over het gefour-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 2