Posterijen. Vervolg Binnenland. en Stellendam dienst doet, de onvoorzich tigheid een pistool te laden, waarbij hij zich door de hand schoot. In 't hospitaal van Marine te Hellevoetsluis werd hij opgenomen en verpleegd. Een nieuwe manier om diefstal te plegen ■wordt te Rotterdam door eenige lieden in toepassing gebracht. Zij zoeken nl, twist met eene vrouw, en dreigen haar te mishandelen. Eenige personen trachten dan den twist te beslechten, waarop spoedig de twistenden verdwijnen en een of meer der omstanders tot de onaangename ontdekking komen dat zij hun horloge met ketting kwijt zijn. Door een marinier werd Zondag-avond eene ruit van eene tapperij in het Achterom te 's-Hage moedwillig ingeslagen. Bij die gele genheid heeft de in woede ontstoken tapper uit zijne woning eene geladen revolver voor den dag gehaald en buiten op straat afge schoten, met het treurige gevolg dat een meisje van 10 jaar licht verwond werd aan den voet, en eene vrouw door dezelfde scho ten een schampschot heeft bekomen. De po litie zal den dader vervolgen en heeft het wapen in beslag genomen. De wolkbreuk, die te Scheveningen Dins dag nogal last veroorzaakte, heett ook te Katwijk aan Zee veel stoornis gegeven. Een tamilie zat daar met de parapluie op in bed vanwege het inregenen een haan met zes kippen verdronken er en in een woning moest de big de trappen op naar den zolder worden gebracht, zoo hoog stond het water in benedenhuis en varkenskot. Zondag ochtend kwam te Scheveningen aan de haringschuit »Pieter Jacobus," ree der P. de Mos Pz. De equipage verklaarde, dat zij 11. Donderdag zich onder de Engelsche kust bevond en de terugreis naar Holland had aanvaard. Er woei een frissche koelte toen eensklaps een stuk der mast (zooge naamd de steng) brak, dat van hoven naar be neden vallende, terecht kwam op het hoofd van den schipper Albert Dijkhuizen en hem den schedel verpletterde, waarop de dood onmiddellijk volgde. Nog een paar matrozen ■werden door de vallende mast ernstig ver wond. De equipage zette toen zooveel mo gelijk alle zeilen, zoover dit kon geschieden hij, en bereikte gisteren (Zondag) ochtend bet Scheveningsche strand. Schipper Dijk huizen stond bekend als eender beste schip pers der vloot. Hij laat een weduwe met zeven kinderen achter. De ontsteltenis over dit treurig ongeval is groot. Uit een ingezonden stuk in het Hbl. blijkt dat de zee-officier, die dezer dagen nabij de haven van Nieuwediep door het omslaan van een sloep is verdronken, niet zwemmen kon. Te recht wordt èn door den inzender èn door het Ilbl. op de noodzakelijkheid gewezen, dat bij de opleiding der adelborsten erop gelet worde, dat zij zwemmen leeren. Te Spaarndam is een jeugdig werkman Zaterdag nacht gestikt, doordien hij, verblijf houdende in de roef van een zandbak, de Jamp jn ,jat bekrompen vertrek had laten randen. h>e dader van den moordaanslag bij Postle (N.-Br.) op een vrouw gepleegd, is niet (*e zoon van het slachtoffer, zooals men eerst vermoedde. De dader is voortvluch tig. Zondag-namiddag waren eenige artilleris ten van het garnizoen Willemstad, zonder verlof, naar Numansdorp gevaren. Onder hen bevond zich een oppassend soldaat, die zel den drank gebruikte, doch thans voor de verleiding schijnt bezweken, want toen zij weer huiswaarts wilden varen was hij buiten staat om mee te gaan en werd hij in het fort gebracht om zijn roes uit te slapen. Toen zijn makker hem echter heden ochtend wilde wekken, vond hij hem dood op bed liggen. Een landbouwer van Zeverghem, die 's avonds van eene reis kwam, vond tot zijne groote verwondering zijne kinderen alleen thuis, allen luidkeels weenende. Zijne kassen en laden waren opengebroken en de vrouw was verdwenen. Na lang zoeken vond men deze laatste meer dood dan levend met eenen zak over het hoofd en aan eenen boom langs den weg vastgebonden. Zij verklaart door drie zwartgemaakte mannen aangeval len te zijn. Naar aanleiding van het feit, dat in het brood van enkele bakkers te Goes aluin is gevonden, merkt de Yerseksche en Toolsche Courant op, dat er een eenvoudig middel, is om te weten te komen of zich aluin in het brood bevindt. Men steekt nl. een goed blank geslepen mes in het broodbevindt zich daarin aluin, dan zal het mes zwart gekleurd worden, en men kan overtuigd zijn dat het brood ongeschikt is voor de consumtie. Betreffende het ongeluk, hetwelk Donder- dag jl. op het fort Rijnauwen, nabij Utrecht, voorviel, kan de Amst. Ct. alsnog het vol gende mededeelenEen officier met zes manschappen, bezig zijnde met het laden van een vuurmond, woei daaruit een vonk, waarschijnlijk van een voorgaand schot ach tergebleven, en kwam in aanraking met een kardoes door een der manschappen, den mi licien Van Veenendaal vastgehouden. Het gevolg was, dat de kardoes ontplofte en v. V. dusdanig verwondde, dat hij des avonds in het militair-hospitaal overleed. De overledene, een oppassend zoon van eene weduwe, was voor de herhalingsoefeningen onder de wa penen. Niet enkel in Zwitserland is in de laatste dagen veel sneeuw gevallen, maar ook in Oostenrijk en Beieren was men genoodzaakt het vee in de stallen terug te brengen, teneinde het te beveiligen tegen de sneeuw stormen. Te Parijs zijn weer de worgers opgetre den. Dezen werpen den voorbijgangers een strik om den hals, die hen op den grond doet storten, waarna zij hen plunde ren. De methode werd ook een twintigtal jaren geleden toegepast. Men beweerde dat de boosdoeners op het denkbeeld ervan gebracht waren door een roman van Eugène Sue, waarin ze van Indische volken werd medege deeld. Ook naar Londen werd zij overgeplant. Nadat daar de bepaling in werking trad, om deze tugs in de gevangenis te geeselen, hiel den dergelijke moordaanslagen op. Te Rome heeft gedurende de twee vorige weken buitengewone hitte geheerscht. De temperatuur steeg zelfs op enkele dagen tot 96o Fahrenheit in de schaduw. Eindelijk brak een onweer los, zoo hevig als men in langen tijd niet had beleefd. Ook in het noorden woedden hevige onweders, die gepaard gin gen met hagelbuien, waardoor vooral in de omstreken van Milaan de oogst veel nadeel leed. De druiven in de Campagna leden ech_ ter weinig, zoodat de gunstige vooruitzichten van den wijnoogst niet verminderd zijn. Zekere graaf De Villanova, die met een gids en ettelijke dragers den Mont-Blanc een dag of tien geleden van de Italiaansche zijde beklom, schijnt met zijn geheele gevolg te zijn omgekomen. Men heeft althans niets meer van hen vernomen, en zij hadden slechts voor twee dagen leeftocht medegenomen. Vermits gebleken is, dat de snelste over tocht naar Curacao wordt verkregen langs den weg van New-York in aansluiting op de paketbooten der Red»D"Line, in dier voege, dat het mede gebruik maken van de overige gelegenheden voor de verzending naar Cu rasao geen bespoediging in de overkomst der correspondentie oplevert, zal in het ver volg die verzending uitsluitend langs den vorengenoemden weg plaats vinden, behou dens dat de gelegenheid tot rechtstreeksche verzending uit Amsterdam met de stoom schepen van den Koninklijken West-Indischen Maildienst blijft bestaan. In verband daarmede zullen tweemaal 's weeks, nl. des Woensdag en des Zater dags, door het spoorwegpostkantoor Rotter- dam-Vlissingen (vertrek van Rotterdam te 7.14 a) via New-York, brievenmalen naar Curagao worden verzonden, welke met de eerstvertrekkende paketboot der Red»D"Line van New-York naar Curasao naar hare be stemming zullen worden doorgezonden. Vergadering van den Gemeenteraad op Dinsdag 2 September, des namiddags ten kwartier voor twee uren. Afwezig was alleen de heer J. B. Nolet. De notulen werden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken o. a. verschillende mis siven van Ged. Staten ten geleide van door hen goedgekeurde Raadsbesluiten en het voljaarskohier der pi. dir. belasting voor 1890, welke allen voor kennisgeving werden aangenomen. Rapport van de comm., uit makende de directie der sted. gasfabriek, waarin verschillende door de fin. comm. op de rekening dier fabriek gemaakte aanmer kingen worden beantwoord, o. a. dat de comm. zich in de renterekening gedragen heeft naar het voor de berekening der rente vastgestelde cijfer, maar dat het den Raad vrij staat daarin verandering te brengen, waar naar zij zich zal voegen, visie. Een schrijven van de comm. uit de gemeente ambtenaren, voor het pensioenfonds, waar in zij zich tegen de opmerkingen door den heer mr. Schuurmans in de jongste Raads zitting gemaakt, verweren, door er op te wijzen, dat de Raad blijkens verschillende artikelen van de Grondwet en de gemeente wet den gemeentebeambten die verplichtin gen kan opleggen, welke hij in het belang van orde of zedelijkheid of voor eene rich- tige gemeente-huishouding noodig acht, en waarin zij ten slotte verzoeken het pread vies van B. en W. aan te nemen visie. Met algemeene stemmen werden de ont- werp-besluiten tot betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven en tot verhooging van of toevoeging aan de gemeente-begrooting voor 1890 aangenomen, en de rekening van de comm. van beheer der heel- en verlosk. instrumenten goedgekeurd de rekening van het algemeen handels-entrepot werd op verzoek van den heer Loopuyt alsnog aan gehouden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 3