BINNENLAND. tweede regiment huzaren, onder bevel van den le luitenant J. Staats Boonen, om dienst te doen bij de sluiting en opening van de zittingen der Staten-Generaal. Het detache ment keert den 18n September naar zijne garnizoensplaats terug. Naar wij vernemen, heett het Z. M. den Ko ning behaagd een door den heer J. Ph. M. Menger, stempelsnijder bij 's Rijks Munt te Utrecht ontworpen en vervaardigd medailjon gaarne en zulks bij uitzondering om het doel dat wordt beoogd, te aanvaarden. Het medailjon van verguld koper stelt de buste voor van H. K. H. prinses Wilhelmina, die door traaie gelijkenis en bewerking uit munt. Het portret en randschrift komen goed uit op den matten metaalgrond. Het geheel in groen ftuweelen kader geplaatst, is omgeven door een lijst van cuivre-poli, waarop de Koninklijke kroon. UD.) Op het verzoek aan de Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij om meerpalen aan de Spoorwegbrug over de Delftshavensche Schie, heeft het Hoofdbestuur derschippersvereeni- ging sSchuttevaer" ten antwoord ontvangen, dat in liet bestek van den bouw der nieuwe brug is begrepen het plaatsen van vijf pa'en aan de noordzijde en zes palen aan de zuid zijde der brug. Het blijkt niet overbodig er belangheb benden aan te herinneren, dat het secreta riaat van de schippersvereeniging «Schutte- vaer" wordt waargenomen door den heer J. Varekamp te Amsterdam. Voor het Hoofd bestuur bestemde stukken zende men dus niet meer naar Zwolle, maar aan het adres van den heer Varekamp te Amsterdam. De vorstelijke familie Von Thurn und Taxis verlaat heden-ochtend met de Holl. Spoor van 8.46, in den salonwagen van de Koninklijk Beiersche Staatsbaan, de residen tie, zich begevende naar Parijs. Aldaar zal men acht dagen verblijf houden, waarop de vorstelijke personen de terugreis zullen aan vaarden. Naar men verneemt, moeten zij over hun verblijf te Scheveningen zoo voldaan zijn, dat zij het voornemen hebben opgevat, aldaar in een der eerstvolgende seizoenen te rug te keeren. Door den Directeur-Generaal der Maat schappij tot Exploitatie van Staatsspoorwe gen is bepaald, dat het personeel, dat den leeftijd van 65jaren zal hebben bereikt, behou dens eenige uitzonderingen, onherroepelijk zal worden gepensioneerd. Naar men verneemt, zal de verplaatsing van de bureaux van de afdeeling mouve ment der Hollandsche IJzeren Spoorweg- Maatschappij van Amsterdam naar 's-Hage geschieden op 1 Augustus 1891. De heer H. P. C. de Balbian, stationschef en handelsagent bij de Nederlandsche Rijn spoorweg-maatschappij te Rotterdam, heeft zijn ontslag genomen uit den dienst dier maatschappij en zal optreden als mede-direc teur der Amsterdamsche Heinekens bierbrou werij. kroond met den eersten prijs te Spa, voor natuurboter. Naar aanleiding van het feit, dat de heer Carré door den Koning tot ridder van de Eikenkroon is benoemd, omdat Koningin en Prinses zich in zijn circus te Apeldoorn zoo goed hebben geamuseerd, schrijft de Haag- sche Ct. het volgende »Wij gunnen den heeren Carré en Schui tenvoerder, die meesters zijn in hun vak, alle goeds, maar hun een ridderorde te verleenen, daarvoor heeft dat vak toch, dunkt ons, geen voldoend overwegende beteekenis in het maat schappelijk leven." Men schrijft uit Kleef aan het Dbl.v. Z.-H. Een ontzettende gebeurtenis bracht eergiste ren het naburige Moyland in ontsteltenis. De hoogst verdienstelijke rentmeester van baron Steengracht, de heer Kool, ontwaarde, bij zijn rondgang door de veestallen, dat een der stieren was losgebroken zijn poging om het beest weer vast te maken, werd door het woedende dier beantwoord door een aanval, met het treurige gevolg, dat de heer Kool in borst en hals zoo verschrikkelijk werd gekwetst, dat nagenoeg onmiddellijk de dood volgde, en men hem als verpletterd vond. De stier werd, natuurlijk, dadelijk afgemaakt. De overledene was een trouw dienaar van zijn heer en een hoogst bekwaam landbouw kundige. Algemeen geacht en gevierd, genoot hij de toegenegenheid van de bewoners. Hem viel de zeldzame eer ten deel, als lid van den Raad en wethouder der gemeente Till-Moyland gekozen te worden, iets dat Nederlanders in Duitschland zelden ge beurt. Kool was een veelzijdig ontwikkeld man en een niet onverdienstelijk schilderhij laat een fraai kabinet landschappen, portret ten enz. na. Hij laat, gelukkig mag men zeg gen, geen vrouw of kinderen achter, hij wijdde zich geheel aan zijn taak en aan de kunst. Naar aanleiding van de in Augustus des vorigen jaars en van dit jaar te Schevenin gen ontstane overstroomingen, waardoor aan huizen, koopmansgoederen en meubilair van veel ingezetenen ernstige schade is toege bracht en ook de gezondheidstoestand gevaar loopt door het binnenspoelen van faecaliën en andere onreinheden in de woningen, heb ben de bewoners van Scheveningen zich met een adres tot den Haagschen gemeenteraad gewend, houdende dringend verzoek om voor ziening in den gebrekkigen toestand, waar door dat euvel ontstaat. Adressanten meenen dat die voorziening op tweeërlei wijs zou kunnen geschiedenóf door de monding va» het hoofdriool op het dubbele der grootte te brengen, welke zij thans heeft, óf door het leggen van een sprank in dat riool, met een bocht, die haar uitwatering zou vinden aan het einde of op het strand. Het internationale congres tot bestrijding van misbruik van sterken drank, dat nu te Christiania is gehouden, zal over twee jaren te Amsterdam worden gehouden. Pacha besloten het stuk aan den patriark van Armenië terug te zenden, met bericht dat het voorstel in het geheel niet in aan merking genomen kan worden. ROME. Uit Rome wordt aan de Gennania geschre ven, dat de H. Stoel besloten is in zake het bezetten van denPosener aartsbisschoppelijken zetel de rechten van het kapittel ten volle te handhaven, zoodat de Russische regeering uit de kandidatenlijst zal moeten kiezen, daar anders de vicarissen-capitulaar en de .wijbis schoppen eene afwachtende houding zullen aannemen. De Pruisische gezant Von Schlözer heeft alvorens zijn jaarlijksch congé te nemen bij zijn afscheidsbezoek aan den Paus, kardinaal Rampolla en kardinaal Parocchi de mededee- ling gedaan, dat de Pruisische regeering een nieuw Sperrgeldergesetz, zal indienen, waarbij de helft van het kapitaal in eens en de rest in jaarlijksche rente wordt teruggegeven. Schiedam, 11 September 1890. Voor het te stichten kerkje te Hems worth, in Engeland, is in dank aan ons bureau ont vangen Totaal der vorige giften f218.50 Ingevulde Prikkaarten Van M. M. C. M. 2 3.— M. T. C. M. 1 1.50 Kollekteer- of Prikkaarten zijn nog steeds Ran ons Bureau te verkrijgen. Voor eenige maanden werden voor de Schie- damsche Spoeling-Vereeniging te Puttershoek aangekocht twee magere schotten. In de boerderij van de Vereeniging gebracht, wer den ze aldaar met het bekende product gemest, en wel met zulk gevolg dat zij dezer dagen de bewondering wekten van allen die ze daar kwamen zien. De Schiedamsche Spoeling- Vereeniging besloot dan ook, deze schotten naar de Landbouwtentoonstelling te Dordrecht te zenden; en ze zag zich in hare verwach ting niet te leur gesteld: de schoone dieren werden eene eervolle vermelding waardig gekeurd. Bij Kon. besluit zijn benoemd bij de dd. schutterij te Schiedam tot kapitein de heer G. C. Franken, thans le luit., tot le luit. de heeren A. D. Heederik en A. J. C. Wal raven, thans 2e luit. Bij Koninklijk besluit is bepaald, dat de te genwoordige zitting van de Staten-Generaal zal worden gesloten op Zaterdag 13 Septem ber 1890, des namiddags te drie uren. De minister van binnenlandsche zaken wordt gemachtigd zich op het in art. 1 ver melde tijdstip te begeven naar de vergade ring der Staten-Generaal, ten einde, in eene vereenigde vergadering der beide Kamers, de zitting in 's Konings naam te sluiten. De gewone audiëntie van den minister van binnenlandsche zaken zal op Zaterdag 13 September 1890 niet plaats hebben. De miliciens der lichting van 1889, behoo- rende tot het regiment grenadiers en jagers, worden Zaterdag aanstaande in het genot van onbepaald verlof gesteld. Zij, die in of nabij de residentie wonen, mogen reeds Vrij dag vertrekken. Morgen (Vrijdag) zal uit 's-Bosch te 's-IIage aankomen een detachement, sterk 1 officier •n 26 onder-officieren en minderen, van het Door de directie der Ned. Gist- en Spiri tusfabriek te Delft is de inzending toestellen en modellen, door haar op de Veiligheids tentoonstelling geëxposeerd, aan het nieuwe opgerichte Veiligheids-museum te Amsterdam geschonken. De eerste Delftsche Maatschappij voor pro ductie vankunst-en natuurboter te Delft, is be- Naar het N. v. d. D. uit goede bron ver neemt, is een model vervaardigd van het standbeeld van Jan Pieterszoon Coen, het welk te Hoorn zal worden opgericht. De schoonheid van beeld en vorm worden zeer geprezen. Over het bezoek van II. M. de Koningin aan Arnhem schrijft de Arnh. Ct. o. a.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 2