iSïïEASü: Burgerlijke Stand. GEMENGDE BERICHTEN. LAATSTE BERICHTEN. Handelsberichten. Spoeling, jJ^iging fJ'J Zeetijdingen. SITTARD. Met liet oog op het jaarlijksch toenemend aantal proeessiën, heeft zich te dezer .stede, onder den naam »Sittard-at- tractions", eene vereeniging gevormd, ten doel hebbende de verfraaiing der stad, zoo mede Van den Kollenberg, waarop zich de St. Rosakapel bevindt. Voorzitter is de heer Van der Heyden, notaris, eerevoorzitter de heer Rutten, burgemeester. NR. Gt Bij de veiling H. Donderdag te Haaften ge houden, is het zoogenaamde recht om den naam van »Heer van Haaften" te dragen en liet daaraan verbonden wapen te voeren, in gezet voor den niet geringen prijs van 11880. Men ziet dat de ijdelheid de wereld nog niet uit is De vreemdeling, die zooals wij gemeld hebben, ten huize der weduwe Peeters te Baarlo inbraak pleegde, is gebleken te zijn H. Buri, kermisreiziger, geboren te Remling, Luxemburg. Hij is door de brigade-maréchaussée van Panningen gevat, die ook eenige breekin- strumenten, door den dief achtergelaten, in beslag genomen heeft. Een soldaat van Amerikaanschen oorsprong, D. Van Es, de onlangs uit Indië was terug gekeerd en volgens zijn verlangen in het koloniaal militair invalidenhuis Bronbeek was opgenomen, om daar zijn verdere levensdagen te slijten, schijnt het daar niet naar zijn zin gehad te hebbben. Hij is althans dezer dagen naar Harderwijk teruggebracht en zal daar bij het Koloniaal Werfdepot verblijven, in afwachting van scheepsgelegenheid, om naar zijn geboorteland (Kust van Guinea) terug te keeren. Te Den Hoorn (op Tessel) heerscht de muizenplaag op groote schaal. De vraat zuchtige knaagdieren maken zich niet alleen meester van alle vruchten, die zij kunnen bemachtigen, maar zelfs verslinden zij groote hoeveelheden van de aardappelen, welke in den grond zitten. Iemand, die in de nabij heid van het dorp werkte, sloeg op één dag op den akker, waar hij bezig was, tachtig muizen dood. De te Nieuwediep thuis behoorende loods- schipper M. Boon is met den loodskotter IS o. 1 in de Noordzee kruisende, nabij Kallantsoog over boord geslagen en verdron ken. Daar tijdens het ongeluk niemand der overige opvarenden zich aan dek bevond, konden geen pogingen tot redding van den ongelukkige worden aangewend. In het gezin van een huisschilder te Am sterdam heeft zich een geval van vergifti ging voorgedaan door het onbewust gebruik maken van zinkwit in poeder, in plaats van meel,: bij de bereiding van eetwaren. Een meisje van 17 jaar en een jongen van 10 jaar zijn door het gebruik ernstig ongesteld geworden. Zij worden in het gasthuis ver pleegd. Te Naaldwijk zijn des nachts bij een tuin der ongeveer 25 KG. blauwe druiven van den muur ontvreemd. Het is aan de politie nog niet gelukt, den dief op te sporen. Maandag avond jl. werd nabij Susteren stervende gevonden de verlaten huisvrouw van zekeren kramer Jacquemont, uit Sittart. Naar laatstgenoemde plaats vervoerd, over leed de vrouw een dag later zonder een woord meer te hebben kunnen uiten. Eeni ge uren na hare teraardebestelling, die he den ochtend plaats vond, werd haar lijk op last der justitie van Maastricht en in hare tegenwoordigheid weder opgegraven en door geneeskundigen geschouwd. De uitslag van dit onderzoek is nog niet bekend. Als een bewijs hoe er zelfs buiten Europa gewicht werd gehecht aan het Sociaal Con gres te Luik, deelt de Courrier de Brnxel- les mede, dat door de Katholieken van Uruguay een gedelegeerde erheen was gezonden, On gelukkigerwijze heeft don Jacobo da Cesta Churuca eene zeer onvoorspoedige reis gehad, zoodat hij eerst aankwam, toen het congres reeds was afgeloopen. Een nieuw waagstuk van Davis Dalton. De onvermoeide zwemmer, die onlangs van Boulogne naar Folkestone het Kanaal over zwom, is Vrijdag op zijn weg van Blackwall nftar Gravesend over de Theems gezwom men. De tocht duurde 6 uur en 16 minu ten, en toen hij te Gravesend aankwam, was hij wel zeer vermoeid, maar niet ziek, zooals na afloop van zijn vorigen reuzentocht. Dalton had met een vreemdeling om f600 gewed, dat hij den tocht zou volbrengen, doch toen hij goed en wel te Gravesend voet aan wal had gezet, schitterden vreemdeling en f 600 door hun afwezigheid. Blijkens bericht uit Aken zijn er Zondag middag op den Eiflelspoorweg tusschen Montjoie en Kalterherberg twee treinen met elkaar in botsing gekomen, waarbij vier per sonen omgekomen, veertien zwaar gekwetst, de beide locomotieven en vijf waggons ver nield zijn. Uit Saarbrucken wordt gemeld dat Maan dagmiddag in de mijn »Naybach" nabij St. Wendel een hevige ontploffing heeft plaats gehad. Dinsdag-ochtend waren er reeds 23 dooden opgehaald ener werd een mijnwerker vermist. Eene vrij bejaarde weduwe te Bern, me vrouw Welti, geboren Escher, heeft bij nota- rieele akte haar verscheidene millioenen tel lend vermogen aan haar vaderland, de eed- genootschappelijke republiek, geschonken, onder den last van uitkeering van een jaar geld ten bedrage van fr. 70.000 levenslang, en verder onder voorwaarde dat in vredestijd de rente van het vermogen besteed zal wor den ten bate van kunsten en wetenschappen, en in oorlogstijd uitsluitend ten behoeve van gewonde strijders voor Zwitserlands eer en onafhankelijkheid. Volgens een telegram uit Sulina is het Sulina is het Oostenrijksche schip Taurus in de Zwarte Zee vergaan. Alle opvarenden meer dan 60 personen, zijn in de golven omgekomen. Terwijl een wervelwind over Roane en Jackson (Amerika) woedde, werd het huis van den farmer Kenbachs geheel vernield, waarbij negen personen werden gewond, waarvan vier doodelijk. Nog twintig andere huizen stortten in en honderden stuks vee werden gedood. Hooibergen, schuren enz., woeien om. Twee personen werden nog zwaar gewond. Volgens een Lloyd-dépêche is het Turksche oorlogsschip Ertogroul nabij Hiogo (Japan) in volle zee gezonken en zijn de vijfhonderd man equipage verdronken. Bij Shoemakerville in Pennsylvanië (Ver.- Staten van N.-Amerika) heeft eergisteren avond een verschrikkelijk ongeluk plaats gehad op den Philadelphia Reading spoorweg. Een goederentrein was in den loop van den avond in botsing gekomen met eenen kolen- trein, waardoor de wagens over den weg verspreid lagen. Een sneltrein, met 150 passagiers, stootte omstreeks middernacht op die wagens, met het gevolg dat deze ge- heele trein van de rails af naar omlaag viel in de Schuykill-rivier, die 20 voet beneden den spoordijk ligt. Tegen 4 uren in den nacht had men 15 lijken teruggevonden men vreest dat twintig slachtoffers zich nog steeds onder de overblijfselen van den trein bevinden. LISSABON, 18 September. Na met de leden van den Staatsraad en de voorzitters der Kamers geraadpleegd te hebben, heeft de Koning besloten aan den heer Silva Ferrao de Carvalho, gezant bij den Heiligen Stoel, het samenstellen van een ministerie op te dragen. BEURS TE SCHIEDAM, 20 Sept. 1890. Verhandeld f 10' '2 1Vs. Stemmingzeer vasf. Jenever f 16.25 Ct.per Heet. Amst. proef f 17.50. Berlijn. (Slotkoers.) Keulen. Parijs. Rogge, Sept./Oct Oct./Nov. Spiritus Septemb. Sept./Oct. I Rogge dadelijk. Nov. Meell2Merk.l.md. 1 12 Oct. Rogge, loop. md. Oct. /Spiritus, loop. m. Oct. 19 Sept 174. - 4L- 41. - 18.25 16.95 59.75 5910 16.10 16.25 36.25 36.25 20 Sept. 173.50 41.30 41.30 18.25 16.95 59.75 58.80 15.75 16— 36.— 36.25 17 Sept. 18 Sept. 0.567, 0.561', New-York. Maïs Amsterdam. 19 Sept. Rogge op levering vast. 20 Sept. Rogge op levering vastOct. f 152,151 Maart f146, 147, 146. Keulen Rijnhoogte ('s nam. 1 uur) 19 Sent 3.23 M. 20 Sept. 3.11 M. P Van Schiedam vertrokken 19 September s.s. xThorvaldsen", kapt. H. Olsen, naar Schotland. GEBOREN: 19 September. Lena, dochter van J. H. Scheuerman en J. P. van der Mark, terrein Watertoren. Simon Willem, zoon van S. W. van der Beek en M. J. van der Schalk, Lange Achterweg. Catharina Wilhelmina, dochter van J. Roelofs en C. Walrave

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 6