Reehtszaken. GEMENGDE BERICHTEN. ten van 10 pet. in haar gebied te laten vallen, als Nederland wil toestemmen in eene verhooging van het op slechts 10 francs per hectoliter bepaalde recht op gedistil leerd. Van Amsterdam uit zal vermoedelijk in Januari a. s. een nieuwe dienst op Java wor den geopend door de Engelsche stoomvaart maatschappij »The Ocean-Steam-Ship-Com- pany. Het gedeelte van liet Stationsplein voor het Cent raai-Station te Rotterdam is zoodanig verzakt, dat een ophooging noodzakelijk is geworden. Dagelijks is men reeds bezig om het noodige zand daarvoor aan te brengen, hetgeen geschiedt door zandtreinen, waarvoor men op het plein rails heeft gelegd, in aan sluiting met de reeds bestaande spoorlijn achter het station. Tevens kunnen wij melden, dat met de nieuwe dienstregeling, die gisteren aanving, niet minder dan 17 treinen dagelijks meer van verschillende richtingen aan het Station Helftschepoort zullen aankomen. (R. N.) Het bestuur derbroodbakkers-vereeniging He Toekomst te Rotterdam heeft eene vergade ring uitgeschreven op Zondag 19October in het Verkooplokaal, en daartoe alle bakkersgezellen opgeroepen. In deze vergadering zal men trachten te vernemen in hoeverre de onder handeling tusschen patroons en onderhoori- gen geleid heeft tot lotsverbetering. Men schrijft ons uit Den Haag Voor de ambtenaren en beambten van het Rijr.spoorstation was het Dinsdag-avond, bij den overgang der Rijnspoorwegmaatschappij een soort van oud- en nieuwjaar.' In het goederen- en bestelkantoor, op het haartjesbureau, in het bureau van den stati onschef, overal was men druk in de weer om de boeken der oude Rijnspoorwegmaat schappij af te sluiten, de kas op te maken en den stroom van aanschrijvingen en in struction, die de Staatsspoorweg-maatschappij hijna met eiken trein liet binnenloopen, te schiften en te verdeelen. De biljetten voor den winterdienst aan de muren, herinnerden niet eens meer aan de oude Rijnspoorweg-maatschappij. Op de be stelwagens waren de huisschilders tot diep in den nacht bezig om de opschriften van de R. S. M, te metamorphoseeren in de op- ontvangen, en wie kan er in dien tusschen- Hjd instaan voor het leven of den dood van mmand, vooral van een kind van zoo jeug digen leeftijd?" Deze overweging van den man der wet deed mij rillen. »En gij, riep ik ont steld uit, hebt gij iets vernomen omtrent het '°t van mijn zoon YVij hebben te dier zake niets vernomen, g'ng hij voort met dezelfde onverschilligheid NVÜ waren zelfs nietbekerd met het bestaan van Het kind, waarvan gij spreekt, zooak ik reeds de eer had u te zeggen, en ik was gekomen fit naam van den edelen baron, mijn cliënt, °m u zijne hoedanigheid van eenig en alge meen erfgenaam der roerende en onroerende goederen van de erfenis van wijlen Maria The- resia Wilhelmina van Blenheim, in leven her togin van Auvrigny, bekend te maken en in zijn naam bezit te nemen van de gezegde roerende en onroerende goederen. Daar uw bewijsgron den slechts mondeling zijn en niet door ge schreven bewijzen worden gestaafd, zullen die niets veranderen aan de formeele akten t an onmiddellijke inbezitneming ten behoeve van mijn cliënt; wat u betreft, mijnheer, gij kunt protesteeren, indien u dat goed dunkt, door een buitengewone gerechtelijke akte, waarin gij u verplicht binnen een be- schriften en initialen van de Exploitatie-maat schappij. En toen de laatste trein precies te mid dernacht binnenkwam met één passagier 3e klasse, werd die reiziger als een gewich tige persoonlijkheid nagewezen als de laatste Het uur van overgang werd aangekondigd door eenige knalsignalen, die zeker ver in de stad zijn gehoord. Het was bij den terugkeer van de laatste locomotief naar de loods onder het oude regime, dat deze saluutschoten weerklon ken. Heden- ochtend kregen de koetsiers van de passagiers last, hen naar het Staatsspoor wegstation te rijden, een order die menigen voerman, die niet precies de geschiedenis der spoorwegovereenkomsten had gevolgd, nog naar den weg deed zoeken. NR. Ct.) Dinsdag-avond te 12 uren had de over dracht van den Nederl. Rijnspoorweg aan den Staat plaats. De heer Van Bosse begaf zich te dien einde eergisteren van 's-Hage naar Utrecht alwaar hij in zijne hoedanigheid van Rijks commissaris het bedrijf der N. R. S. over nam. Gisteren trad de nieuwe regeling in wer king. De Exploitatatie-Mij. doet haar intrede in Amsterdam, langs de lijn der N. R. S. Utrecht Breukelen Amsterdam, en in de Hofstad langs de lijn Gouda—Den Haag. Ook de lijn LeidenWoerden en Utrecht Emmerik is aan haar overgegaan. Aan de Holl. lJz. Spw.-Mij. heeft zij moe ten afstaan de lijnen Leeuwarden Stavoren, Rotterdam—GorinchemArnhem en Rot terdam - Esschen, welke door de Staatsspoor over andere routes mede worden bereden. Behalve nog eenige kleine wijzigingen, zijn dit de voornaamste veranderingen. De lijn Zwaluwe 's Bosch is gisteren voor het publiek verkeer geopend. De eerste trein van Zwaluwe kwam om 7.57 te 's Bosch aan en wel met een aanzienlijk aantal rei zigers, wat vooral was toe te schrijven aan de gisteren invallende veertiendaagsche Bos sche markt. De weg, tracject Vlijmen 's Bosch, zoomede de in het Bossche veld liggende bruggen laten zich goed berijden. Bij aankomst van den eersten trein te 's-Bosch was er niets hoegenaamd van feestelijke stemming te bespeuren. paalden tijd voor het tribunaal de oorspron kelijke stukken en bewijzen te toonen, die het bestaan van een directen erfgenaam van bedoelde dame bevestigen, welke de rechten van den zijdelingschen erfgenaam zouden vernietigenin welk geval onze inbezitne ming slechts geacht werd voorloopig te zijn, en aan wien wij het recht der bedoelde do meinen zouden moeten overgeven. Dat was dus het doel, hetwelk hij beoogde, eene inbezitneming, en ik had geen enkel middel om mij er tegen te verzetten. Mijne schoonmoeder kon mij geen raad geven sedert den dood barer dochter was zij ziek en soms waren hare hersenen verward. Bovendien was zij stoffelijk niet in de zaak betrokken, daar zij van de erfenis harer dochter niets te vorderen had dan haar we- duwengeld, dat getrokken werd uit de do meinen, die van de baronie Blenheim afhan kelijk waren trouwens, die uitkeering was verzekerd, wie ook de eigenaar der domei nen was. Evenwel, de goede vrouw verlangde niets liever dan dat haar kleinzoon die eigenaar werd, in plaats van haar neef; niet alleen omdat zij er natuurlijk toe was geneigd den zoon harer dierbare Wilhelmine te verkiezen boven den zoon van den broeder haars ge- Door de arrondissements-rechtbank te Rot terdam werden in hare zitting van Dinsdag II. o. averoordeeld H. v. d. W.. wed. van P. van V., oud 53 jaar, zonder beroep, wonende te Schiedam, wegens diefstal van verschillende voorwerpen, tot twee maanden gevangenisstraf. J. M. G., kuiper, wonende te Schiedam, wegens mishandeling, tot veertien dagen ge vangenisstraf. J. v. d. B., pottenbakker, wonende te Gouda, wegens mishandeling van een amb tenaar, tot 2 dagen gevangenisstraf. Naar de Tremonia verneemt is Dr. Fer dinand Krie van Paderborn in het noviciaat getreden der Duitsche Dominicanen te Venloo. De Köln. Volksz. zegt, dat de Vereeniging der katholieke kooplieden te Paderborn in hem een ijverig voorstander der goede zaak verliest. Vier heeren te Amsterdam zouden Zater dag-avond een partijtje maken. Zij zaten reeds bijeen, toen een hunner zich naar be neden begaf om iets te halen. De overige drie vonden dat de vierde man wel wat lang wegbleef en toen zij gmgen kijken, vonden ze hun vriend op de trap liggen. De jonge man was door een beroerte getroffen, waarvan de afloop doodelijk was. Woensdag-avond sloeg teIJmuidenin volle zee een vlet om, waarop zich vier personen bevonden. Twee der opvarenden vonden helaashun dood in de golvende anderen werden gered door de bemanning van eene sleepboot, die in hun nabijheid was. Daal de zee zeer onstuimig was, ging dit reddings werk met groote moeilijkheid gepaard. Een bark, die ook nog pogingen tot redding in 't werk stelde, liep gevaar te stranden, maar werd nog bijtijds door de sleepboot uit de branding gehaald. Gisteren-middag had in den Prins-Alexan- derpolder te Harlingen een ernstig ongeval plaats. Twee jonge vurige paarden, bespan nen voor een break met twee personen, schrikten van eene hondenkar en sloegen op hol, met het gevolg dat zij in de diepe vaart aldaar terechtkwamen. De geleider was on der het hollen uit den wagen gesprongen, maals, maar omdat zij zich sedert lang over dezen man had beklaagd. Vertrouw hem niet," zeide zij mij, hij is een slecht menschik ken hem reeds lang. Hij wilde mijne dochter huwen, niet uit ge negenheid jegens haar, maar om hare for tuin ik ben het, die er mij tegen heeft verzet, en die besloot dat mijn dochter, on danks haar jeugd, naar het hof'uwer koningin Marie Antoinette zoude gaan. Toen hij uw huwelijk met Wilhelmine vernam, was hij woedendhij vaarde uit in bedreigingen tegen mij, tegen u, tegen zijne nicht. Toen heeft hij voor vele jaren het land verlaten ik hoorde niet meer over hem spreken en jk dacht dat wij van hem ontslagen waren, toen ik gisteren zijn terugkeer vernam. Ik dacht er eens over na, wat de reden van zijne komst kon zijn, toen zijn zaakgelastigde het ons heden duidelijk maakte. Nu, mijnheer de hertog, verzoek ik u een bekwaam rechts kundige te Weenen te gaan bezoeken, om u in deze zaak tot hem te richten wat mij betreft, ik heb u geen anderen raad te ge ven dan u te herhalen »Wantronw den ba ron van Blakestein hij is een slecht mensch, en tot alles in staat." Wordt vervolgd.)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 3