pogingen bij de Nederlandsche regeering aan wenden, om haar te bewegen zich met het voorstel tot heffing van inkomende rechten in den Congostaat te vereenigen. Te Ostende zijn knoeierijen ontdekt, die op uitgebreide schaal bij de laatste verkie zingen hebben plaats gehad, waarin de li beralen de overwinning heeten behaald te hebben. Er moeten zelfs stembiljetten ver dwenen zijn. Waarschijnlijk zal de verkie zing ernietigd worden. FRANKRIJK. De regeering heeft aan de Kamerleden eene uitvoerige memorie van toelichting tot het wetsontwerp betreffende de nieuwe handelstarieven ter hand doen stellen. In deze memorie wordt uiteengezet dat, aange zien alle staten hunne handelstarieven ver hoogd hebben, Frankrijk deze beweging volgen moet in het belang van zijne handel, tiet gedeelte der memorie, dat betrekking heeft op Nederland, behelst dat de tarief regeling van dit land, welke dagteekent uit het jaar 1877, na die van Engeland de meest gematigde is. GRIEKENLAND. Eene betooging, die door de oppositie partij te Athene op touw was gezet, is uit- geloopen op ernstige ongeregeldheden. Op de Grondwetplaats geraakte men handge meen. Revolverschoten werden gelost en een aantal personen werd gewond. De politie heeft strenge maatregelen genomen om de orde te herstellen. ROME. De aartsbisschop van Bahia (Brazilië) is door den H. Vader ontvangen en heeft aan Z. H. verklaard, dat de Katholieken van zijn land een zelfde vrijheid verlangen als hun geestverwanten in de Ver. Staten. In dat geval zullen zij een welwillende houding je gens de regeering aannemen. De H. Vader moet hiermede zijn volle instemming hebben betuigd. De keizerin van Oostenrijk, die zich thans te Florence onder den naam van gravin Nicholson ophoudt, wordt te Rome verwacht. Zij zal een bezoek komen brengen op het Vaticaan, om den Paus persoonlijk te be danken voor de deelneming, die Z. H. be toond heeft bij den treurigen dood van aarts hertog Rudolf. BINNENLAND. Schiedam, 27 October 1890. Bij Burgemeester en Wethouders van Schiedam is ingekomen een verzoek van mr. A. J. Beukers, om vergunning tot u i t- breiding zijner branderij aan de Nieuwe Haven alhier, wijk G. no. 23821, ka daster sectie M., no. 227, o. a. door plaat sing daarin van een stoomwerktuig van 5 pkr. met ketel van hoogstens 6.94 M! verw. oppervlak. Gelegenheid tot het inbrengen van be zwaren tegen het toestaan van dit verzoek zal op Vrijdag den 7n November a. s., des mid dags ten 12 ure, ten Raadhuize worden ge geven. Burgemeester en Wethouders van Schie dam doen te weten, dat de verkiezing voor vier leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken aldaar ter vervulling der vacatu ren, ontstaan door de periodieke aftreding in dit jaar van de heeren mr A. K. J. van der Drift, H. R. M. A. van Gent, J. T. Witt- kampf en mr. W. H. Jansen zal plaats heb ben op Maandag, den 24n November aanst., ten Raadhuize aldaar. Dat de inlevering der stembiljetten zal aan vangen des voormiddags ten elf ure en voort duren tot des namiddags ten half tweo ure, na welk laatstgemeld uur onmiddellijk tot de opening der biljetten zal worden overge- I gaan Dat de lijst der Kiesgerechtigden op de gewone dagen en uren ter inzage ligt ter Gemeente-secretarie. Dat de bezwaren tegen die lijst, hetzij die den Klager hetzij die andere ingezetenen be treffen, bij Burgemeester en Wethouders ingeleverd knnnen worden gedurende acht dagen, te rekenen vanaf 25n dezer, na welk tijdstip geene bezwaren meer in aan merking zullen komen. De Gemeenteraad alhier zal aanst. Woens dag, des namiddags ten kwartier voor twee uren, eene openbare vergadering houden ter behandeling van de volgende onderwerpen Ingekomen stukken, waaronder le supple toir kohier der Plaatselijke Directe belasting over 1890; en Rapport der Financieele Com missie omtrent de gemeente-rekening over 1889Welke stukken zijn ter visie gelegd, ten einde te worden behandeld. le suppletoir kohier der Plaatselijke Directe belasting over 1890. Gemeente-rekening over 1889 met daarop uitgebracht rapport door de Financieele Commissie. Gemeente- begrooting voor 1891, met memorie der Fi nancieele Commissie, bevattende de in de afdeelingen gemaakte bemerkingen op die begrooting, benevens memorie van beant woording van Burgemeester en Wethouders dier bemerkingen. Rekening der Stede lijke Gasfabriek over 1889, met daartoe be trekkelijke rapporten der Financieele Com- missie en van de Commissie uitmakende de Directie dier fabriek. Benoeming van eenen Directeur der Hoogere Burgerschool. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot uitbreiding van het hulppersoneel aan de openb. school voor gewoon- en uit- gebr. lager onderwijs voor jongens en aan de 3e openbare armenschoolen tot wijziging, in verband daarmede, van de betrekkelijke verordening. Adres van de Kamer van Koop handel en fabrieken om gebruik van een lokaal boven de Koopmansbeurs, tot berging van het archief dier Kamer. Adressen van J. C. Willeman en Gebr. Janse om afschrijving op hunne aanslagen in de Plaatselijke Directe belasting over 1890. Adres van Gemeente ambtenaren om oprichting van een pensioen fonds voor Weduwen en Weezen van Ge meente-ambtenaren en bedienden met de nader te dier zake ingekomen stukken. En verdere voorstellen en mededeelingen. Aan het commissariaat van politie zijn als op straat gevonden aangebrachteen por- temonnaie met f0.21, een rozenkrans, een zilveren remontoir-horloge, een zwart wollen doekje, een zilveren vingerring, 4 lederen stooten met gespen en een spoelinggoot, opgevischt uit de Lange Haven. Op het adres, door het bestuur van het Friesche comité voor algemeen kies- en stemrecht aan de Regeering verzonden, ten einde een verandering te verkrijgen in den tijd waarop de verkiezingen voor de Tweede Kamer plaats hebben, heeft de minis ter van Binnenlandsche Zaken geantwoord, dat in het thans bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal aanhangig wetsontwerp tot wijziging van enkele artikelen der kieswet een verandering in den tijd voor de inleve ring der stembriefjes is voorgesteld, waar door de Regeering hoopt, zooveel mogelijk aan hun bezwaren te gemoet te komen. Blijkens het afdeelingsverslag der Tweede Kamer over de Indische begrooting, heeft men vrij algemeen nadere uiteenzetting ver langd van 's Ministers inzichten omtrent de politieke en financieele vraagstukken. Maar terwijl vele leden van 's Ministers stilzwijgen op dit punt eene politieke grief maakten, meen den vele anderen, dat in billijkheid niet van den nieuw opgetreden Minister thans reeds zoo iets kon verwacht worden van de zijde dergenen, die den vorigen Minister buiten staat hebben gesteld zijne plannen uittewer- ken. Algemeen werd ook dringend voorzie ning noodig geacht van den financieelen toestand voor de toekomst, en werd daarbij krachtig aangedrongen op gebruikmaking van de krachten van het particulier initia tief, gelijk zich dat op Sumatra zoo schoon ontwikkelt. De algemeene vergadering van de Billi- ton-maatschappij heeft Zaterdag met 410 tegen 14 stemmen verworpen het onlangs medegedeelde Regeeringsvoorstel betrekke lijk de verhooging van den cijns in natura en tot uitkeering van de helft van hetgeen bo ven f50.000 winst wordt gemaakt. Evenwel is eene motie aangenomen, welke den weg voor nadere bespreking met de Regeering openhoudt. Naar men uit goede bron verneemt, zullen volgens het gereed liggend program voor de onderwijzers-examens voortaan slechts één keer per jaar en wel in April die examens worden afgenomen. Vad Er loopen te Rotterdam eenige jongens en mannen rond, die het er op gemunt heb ben, honden welke onbeheerd langs den openbaren weg loopen, door een of ander middel tot zich te lokken en dan op te van gen. De heer M. aldaar was Vrijdag 11. daar van de dupe. Nadat hij van het vermissen van zijn hond aan de politie had kennis gegeven, werd het dier te Schiedam gevon den, waar het verkocht was. Het is door de politie in beslag genomen en ter be schikking gesteld van den eigenaar. Naar men verneemt, zal een pand van het Achterom te Delft worden ingericht voor het houden der bijeenkomsten voor het Leger des Heils. Het bericht in de meeste bladen, dat. men voornemens is in het aanstaande jaar te Scheveningen een Sport-tentoonstelling op zeer uitgebreide schaal te houden, is ten eenenmale voorbarig en zoo ongewis zelfs, dat juist de ontijdige publiciteit welke aan de zaak is gegeven, 't hoogst onzeker maakt of er voorloopig wel iets van zal komen, ja niet veeleer in staat is haar te verijdelen. De mededeeling dan ook dat zich reeds een comité zou hebben gevormd, is een be&listê onjuistheid, evenzeer dat de voor dit plan noodige werken door den heer W. B. Van Lief land zullen worden uitgevoerd. Aan dien heer was, als architect, van particuliere zijde niets anders opgedragen dan het maken van een schetsteekening. (_D. v. Z.-H.) Mr. Spin, van Amsterdam, die zich bekend heelt gemaakt als schrijver van een belee- digend artikel tegen den Koning en als zoo danig vervolgd wordt, is naar aanleiding van eene geneeskundige verklaring op last der justitie naar het Rijkskrankzinnigengesticht te Medenblik overgebracht. Ten huize van een hooggeplaatst magistraatspersoon had de ongelukkige zich Vrijdag 11. zoo zonderling gedragen, dat hij uit de woning moest wor den verwijderd. Te Amsterdam worden pogingen in het werk gesteld om een pneumatisch Sanatori-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 2