GEMENGDE BERICHTEN. Weg rolt een locomotief, die den iederen Ne derlander dierbaren naam van «Prinses Wil- ^elrnina" draagt, tal van zandwagens meè- s'eepend, stampend en snuivend voort, nu en dan gillende kreten slakende, die ons echter aangenaam in de ooreti klinken, wijl 2tj als een belofte bevatten voor de toekomst, de belofte Maassluis te ontheffen uit zijn geïsoleerden staat, en het te plaatsen in de 'lJ der gemakkelijk bereikbare plaatsen in °ns goede Vaderland. En waarlijk de antipathie, waarmede de Maassl. bevolking de spoorwegplannen tot ''eden bejegende, begint te wijken, de me elijdende glimlach, waarmede over het tot s'and komen er van werd gesproken, begint plaats te maken voor belangstelling. Er be staat nu althans eenig gegrond uitzicht, dat ''et geduld van jaren zal worden bekroond, e" eindelijk, eindelijk, de blijde verwachting, bijna twintig jaren geleden gewekt, wer kelijkheid zal worden. Dagelijks rollen de zandtreinen over de Noodbrug, die over den Boonervliet is gelegd, '"aar die naar wij hopen weldra door eetl vaste brug zal worden vervangen, en goedsmoeds zien wij ze na, in de overtui- §'ng, dat het nu niet lang meer duren kan, ook de personen- en goederentreinen zul- 'eh de verbeterde gemeenschap tot stand !»rerigen, die zoo dringend noodig is voor het tot hoogeren bloei geraken onzer gemeente. {R. N.) Men schrijft aan de Westl. Courant uit ^otterdam De kortste verbinding van station Delft- Schepoort met station Maas (Rijnspoorstati- 0|') zou zijn met een viaduct door de stad. Daartoe zou in de stad gebroken moeten borden, iets wat tot ontzettende kosten aan- 'oiding zou geven, wat er zou menig huis '"'hogend dienen te worden, terwijl daarbij 'et viaduct met zijn onderbouw en fundatie op geen kleinigheid te staan zou komen. e lijn moet dus om de stad loopen en daar ^eze naar het Noorden vrij veel is uitgelegd, ^eet de aansluiting een groote bocht maken. s de Noordelijkste punt van de stad gepas- Seerd, dan belemmeren de Kralingsche plas- Sen een ombuigen in Zuidelijke richting. Door die terreinhindernissen, gist men, dat dit 'Üntje nog een lengte van 11 a 11£ kilome- *er krijgt. Het voorloopige plan moet zijn, ket lijntje eerst in Westelijke richting (rich- tir>g Schiedam) te laten loopen en het zoowat halverwege tusschen het station en de Delfts- havensche Schie Noordwaarts zoodanig te laten ombuigen, dat het tusschen het'stoom- "aidor waren. Na zes maanden gevangenschap, Nverd hij voor de rechtbank geroepen en vrij gesproken want men erkende, dat hij niet zalke gruweldaden en zulke barbaarsche han delingen had gepleegd, waarmede zoovelen, ?le gedurende het schrikbewind de macht 'n handen hadden, zich hadden bezoedeld. Men kon hem wel eenige knevelarijen, en eenige willekeurige gevangennemingen ten ^ste leggenmaar dat waren in het oog ?'J"er rechters slechts kleine zonden, die zij gemakkelijk kwijtscholden, te meer daar ^'e rechters misschien zeiven de vruchten die daden hadden geplukt. ...Wat bovendien veel tot zijn vrijspraak ydroeg, is, dat hij getrouw alle gelden, die jy gedurende zijn zending had geïnd, in "e schatkist had gestort, evenals de voor enen van waarde, die van de rijke patri jzen, van de kerken en kloosters afkomstig ^aren. De eerlijkheid was in die dagen een zaak, 'e maar hoogst zelden onder de ambtena- e" der regeering werd aangetroffen, en °"rzeker mocht zij dus wel worden beloond. Dank deze welwillendheid werd Toustain ar' VI'ijgesproken, maar zoodra hij op vrije gemaal en Ouwerschie met een overbrugging over de Schie gaat, zoo zal het verder kort onder Hillegersberg en Terbregge loopen om van daar Noordwaarts van de Oude Plantage met de bestaande lijn aan te sluiten. De gemeenten, waarlangs dat lijntje passeert, doen wijs, wanneer zij pogingen aanwenden om een halte te krijgen. In het Pakhuis «Nederlandsch-Indie", be staande uit de panden No. 221, 223 en 225 aan de Leuvehaven te Rotterdam, was Za terdag-avond bij het uitbreken van den brand die dat gebouw grootendeels vernielde, voor f 1.227.350 aan koopmansgoederen aanwezig, welke op de Rotterdamsche Beurs verzekerd waren door bemiddeling van de makelaars F. W. Van Dam. De gezamenlijke er bij betrokken assuradeuren hebben een commis sie benoemd, bestaande uit de heeren Bicker Caarten en Obreen, Van Marle en De Wolff en C. M. Tulleners, tot regeling der schade, welke hoofdzakelijk veroorzaakt is door het water. In Den Haag is de aanstaande plechtig heid der aanvaarding van het Regentschap door de Koningin het onderwerp van den dag. Er worden al kamers verhuurd in de straten, welke de stoet volgen zal en bij die gelegen heid zal ook de oude glazen statiekoets weder dienst doen. Men schrijft ons uit 's-Hage 't Is duidelijk merkbaar, dat het oude pa leis in het Noordeinde gasten verwacht. Den ganschen dag heerscht er, vooral aan den voorkant, eene groote bedrijvigheid en wordt er met echt Ilollandsche kwistigheid water aangevoerd, om het houtwerk, dat erin den laatsten tijd nu niet zoo bijzonder frisch uitzag, zijn oorspronkelijke kleur weer te geven. Daar binnen is alles zoo goed als gereed om de Hooge Gebiedster te ontvangen en hoe eenvoudig het paleis zich ook uiterlijk moge voordoen, het inwendige van het schoone gebouw is er volkomen op ingericht om H. M. de vermoeienissen van de reis en de receptie te doen vergeten. Hoe treurig de omstan digheden ook zijn, welke aanleiding gaven tot dezen ommegang van de beminde Vorstin, het doet den echten Hagenaar toch goed, weder eens de welbekende «glazen koets" te zullen zien. Te lang reeds bleven we gespaard van de aanschouwing van zulk een koninklijken stoet met zijn aanhang, dan dat we niet verlangen zouden naar het schouwspel, dat ons herin voeten was gesteld, gaf men hem bevel om binnen vier-en-twintig uren Parijs te ver laten en zich op minstens veertig mijlen daarvan verwijderd te houden. Deze laatste bijzonderheid sloeg zijn schoonen droomen geheel den bodem in, die toch reeds, gedurende zijn gevangenschap van zes maanden, aanmerkelijk beneden het gewone peil waren gedaald. Hij keerde dus maar weder naar zijne vrouw terug. Eerst had hij nog getwijfeld, of hij daartoe wel zou overgaan, bij zich zelf overwegende, dat zijn zending in Au- vrigny nu juist niet de aangenaamste her inneringen aan hem zou hebben achtergela ten, maar na een poosje daarover te hebben nagedacht, zeide hij. Bah wat zou ik te vreezen hebben in dat land Alles wel be schouwd, heb ik ze eigenlijk meer vrees aangejaagd, dan wel kwaad gedaan. Er zullen er daar nog wel zijn, die mij goed zullen ontvangen wat de koningsgezinden be treft, dezen zullen mij verachten, maar wat geef ik daarom Hij ging dus weer naar Auvrigny, waar zijn komst een algemeene opschudding teweeg bracht. «Brutus is terug 1" riepen nert aan de dagen, toen Zijne Majesteit nog in zijne volle levenskracht in het sierlijke rijtuig plaats nam. Al is elke buitensporige uiting van gehecht heid aan de Doorluchtige Moeder van onze kleine Prinses in de tegenwoordige omstan digheden eenigsziws misplaatst te noemen, Harer Majesteit zal 't niet ontgaan, dat allen, die komen zullen om Haar te begroeten, diepe vereering koesteren voor de edele vrouw, die geen moeite spaart om den ge maal op het krankbed het lijden te verzach ten en Hat Zij zich in de residentie de sym pathie van oud en jong verzekerd heeft. (Amst. Ct.) Op 15 Nov. aanstaande om 12 uur, zal het gedeelte van het Merwede-kanaal, ge legen tusschen Smal-Weesp en de sluizen bij Zeeburg, voor het publiek verkeer wor den geopend. Dan is het gedeelte van Nich- tevecht tot St. Anthoniedijk bij Amsterdam, op de sluizen na, gereed. Uit Vaals wordt ons gemeld Naar ons van de politie alhier verzekerd wordt, waren de in beslag genomen 20 koeien niet door uitbraak op Nederlundsch grondge bied gekomen, maar werden opzettelijk door den knecht van den eigenaar Kreemer te Gaasmiihle over onze grenzen gedreven, het geen door de maréchaussees Creemers en Van Gellekom werd geconstateerd. (N. R. Cl.) DEN HAAG. Naar men verneemt, is gis teren ten kantore van notaris C. Noorden - dorp, alhier, gepasseerd de notarieele akte tot oprichting van de coöperatieve 's-Gra- venhaagsche broodbakkerij Hollandia. LEIDEN. Door de katholieke kiesvereeni- ging alhier is in hare gisteren-avond gehou den vergadering tot kandidaat voor den ge meenteraad gekozen mr. L. M. J. H. Eers tens, notaris, die reeds vroeger daar zitting had. Iemand te Woerden had dezer dagen een aardig buitenkansje. Op een boelhuis kocht hij voor f 1,50 een schilderijtje, dat bleek door Adr. Van Ostade geschilderd te zijn. Het werd voor f 100 weder verkocht. Aan de ouders van den milicien Van Vee- nendaal te Utrecht, die, tijdens de laatste oefeningen in den vesting-oorlog, door een de moedertjes in het dorp sidderende uit. «Daar gaat BrutusDaar gaat Brutus," rie pen de kinderen, wanneer zij hem voorbij zagen gaan. Na eenigen tijd echter kwam men tot be daren en eindelijk werd men aan zijn te genwoordigheid gewend, en lette men niet meer op hem, als vóór de beschreven ge beurtenissen. Men scheen bijna alles te zijn vergeten alleen den naam Brutus behield hij, om de gedachten aan die tijden te verlevendigen. Die naam echter, door de meesten van hen, die hem zoo noemden, als een beleedigin- beschouwd, klonk hem niet eens zoo onaann genaam in de ooren. Hij beschouwde dien als een eeretitel, die hem aan den schoone sten tijd zijns levens deed denken. Toen hij goed en wel weer thuis was, begon Toustain zijnouden levenswandel wees te volgen. In 'teerst hield hij zich onledig met een weinig orde op zijn zaken te stellen want noch in de clubs, noch in de uitoefe ning van zijne openbare betrekkingen was nij er rijker op geworden, en als de dood van zijn schoonvader en het deel dat hij als erfenis verkreeg, hem geen nieuwe bron van inkomsten had verschaft, dan zou hij zich in groote verlegenheid hebben bevonden. Wordt vervolgd.)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 3