13e Jaarg. Zaterdag22 November !890. No. 3842. V E R S C H IJ N T D A GEL IJ K S. Bureau: Boterstraat, E 39. Proclamatie. ALGEMEEN (EVERZICHT. frankrijk. B 1 N N E N L A. N D. NIEUWE SCHIEOA Prijs van dit Blad Voor Schiedam per 3 maanden ƒ1-50 Franco per post door geheel Nederland 2.00 Afzonderlijke Nommers »0.05 Het auteursrecht van den inhoud de/er courant is ver- zekert! volgens de Wet. van 28 Juni 1881 (Stsl'L no. 124.) Prijs der Advertèntiëii: Van 16 regelsf 0.60 Elk gewone regel meer»0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. be Staatscourant behelst de volgende pro clamatie van den 20sten November 1890, be tredende de aanvaarding van bet regentschap door Hare Majesteit Koningin Emma In naam van Zijne Majesteit Willem III, bij de gratie Gods, Koning der Nederlanden, Prins van Oranje-Nasssau, Groot-Hertog van Luxemburg, enz., enz., enz., Wij Emma, Koningin der Nederlanden, Regentes van het Koninkrijk, In de ernstige dagen, waarin 'sKonings toestand ons allen met droefheid vervult, treed ik op als Regentes van het Koninkrijk. Ik gevoel al het gewicht der taak, die-mij Is opgelegd, maar uit liefde tot het Nfeder- landsche volk aarzel ik niet haar te aan vaarden, nu de Staten-Generaal met eenpari- gen, vertrouwen wekkenden aandrang mij daartoe riepen. Mijne kracht en wijsheid zoek ik bij den almachtigen en alwijzen God. Ik reken op den trouwen steun van het geheele Neder- 'andsche volk, dat mij door zoovele blijken van liefde en verknochtheid voor altijd aan zich verbond. De Koning, mijn geliefde en geëerbiedigde Gemaal, gaf mij altoos een hoog voorbeeld van de vorstelijke plichtsbetrachting v neianff van land en volk, Werkzaamhe.A uu'inD w die bet Huis van Oranje steeds onderscheid den. Ik acht het mijn plicht dat voorbeeld na te streven. Mo„e God het lijden van onzen Koning verzachten en Nederland nemen onder Zijne heilige hoede. Lasten en bevelen, dat deze proclamatie in het Staatsblad zal worden geplaatst. Gedaan te 's-Gravenhage, op heden den 20sten November 1890. Emma. De proclamatie draagt de mede-ondertee- kening van al de ministers. AMERIKA. Het Cenlro Politico Estranjero, vereeni- ging van vreemde ingezetenen in Argentina, «11112 Villi v i heeft in alle groote steden des ands pre test-meetings gehouden tegen de nieuwe kieswet, die aan nog geen 5 percent der kolonisten het stemrecht toekent. Na afloop der vergadering te Buenos-Ayres kwam het tusschen de leden van liet C. E. en de politie tot straatgevechten. Vele agenten werden met steenworpen gekwetst, zoodat een afdeeling kavalerie de orde moest komen herstellen en vele kolonisten gevan gennemen. DUITSCHLAND. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad van Berlijn werd profes sor Kocli eenstemmig benoemd tot eereburger. Overigens deelde de magistraat mede, dat het stadsziekenhuis te Moabit, met 150 bedden, gesteld was ter vrije beschikking voor verdere onderzoekingen van Koch, ter genezing van dyphteritis, mazelen, kanker enz. In den Pruisischen Landdag heeft gisteren de minister van financiën, Miquel, de afzon derlijke belastingontwerpen toegelicht. Hij beschreef daarbij den financieelen toestand van Duitschland als gunstig en eindigde zijne rede met te zeggen Wij drijven geen eenzijdige sociale politiek, noch eene eenzijdige agrarische politiek, maar wij ver heugen ons in den toenemenden welstand van de verschillende klassen der bevolking het werk dat wij te verrichten hebben, be staat in het betrachten van gerechtigheid tegenover allen, en waarop de gerechtigheid een beroep wordt gedaan, kent men in Prui sen geen partijen. In de gisteren gehouden algemeene ver gadering der Duitsch-Afrj|^pfi^0ge§,r(y£fe<ri tractaat met algemeene stemmen bekrach tigd. ENGELAND. Het Ierscbe Parlementslid, de heer Davitf zegt in zijn orgaan, de Labour Worlddat de uitslag van het- echtscheidingsproces het voor Parnell noodzakelijk maakt zich terug te trekken. Hij drong daarom bij Parnell er op aan, dat deze als leider aftrede, opdat aan de zaak van de Ierscbe Home Rule geen ernstig nadeel worde berokkend. Volgen dépêches uit Lissabon worden de met Januari te openen Cortes vermoedelijk weder gesloten totdat het tractaat met En geland betreffende de Zambesi gereed zal zijn. De Times meid uit Ottowa, dat de regee ring van Canada liet aanbod van liet syndi- caat-Hartington heeft aangenomen tot ope ning van eenen gesubsidieerden geregehlen Trans-Atlantischen maildienst. ming der nihilisten te doen te hebben, daar Sebverskoff tot de geheime politie te St.-Pe- tersburg behoorde. Jl. Woensdag werd te Dyon eene pan tomime Garibaldi vertoond. In den loop der voorstelling liet de acteur, die Riciotti Gari baldi voorstelde, de Duitsche vlag zakken. De consul van Duitschland, hiervan onder richt, ging naar het Cirque, nam de vlag en ging bij den prefect beklag doen. Een onderzoek is ingesteld. OOSTENRIJK—HONGARIJE. Het gerucht, dat te Weenen geloopen heeft, als zou Johan Ortli zijn teruggevon den, is eene looze mare geweest. De groot hertogin van Toscane had nl. eene H. Mis laten lezen voor haar zoon. Lieden die de klok hadden hooren luiden, maar niet wis ten, waar de klepel hing, dachten dat het een offer van dankbaarheid was en het was een smeekolfer; zij dachten, dat de groot hertogin de Mis te Weenen bad laten op dragen, en wisten niet, dat zij zich op haar buitengoed te Gmunden bevindt. Zoo werden als waarheid veronderstellingen uitgestrooid, die daar geheel bezijden bleken. Een journalist, die in het Agrammer dag blad de geschiedenis van het verongelukken ya.u...üijh wxt°deiuuigag nes iveizers en hoogverraad. Be Russische generaal Sebverskoff, die te Parijs vertoefde, in het Hotel de Bade, is op zijn kamer vermoord gevonden, getroften door een revolverschot. Hij had kort te voren eenige leden der Russische kolonie 1 ontvangen. Men denkt met een wraakne- Schiedam, 21 November 1890. STATEN-GENERAAL. "Vereenigde Vergadering van Donderdag 20 November. Bcëcdiging van H. M. den Koningin- Regentes. De Voorzitter, de heer A. Van Naamen van Eemnes opent de vergadering en laat voorlezing doen van het Kon. Besluit van 18 November 1890, no 34, genomen door den Raad van State, krachtens art. 45, 2o. van de Grondwet, waarnemende het Ko ninklijk gezag, waarbij is bepaald, dat de Vereenigde Vergadering van de Staten-Ge neraal, waarin de bij art. 43 van de Grond wet omschreven eed door Hare Majesteit de Koningin als Regentes van het Koninkrijk zal worden afgelegd, heden zal gehouden worden. De Voorzitter benoemt eene commissie van leden uit de beide Kamers, die Hare Majesteit de Koningin-Regentes bij Hoogst- derzelver aankomst in het gebouw der Staten- Generaal zal ontvangen en uitgeleide doen. Als zoodanig worden benoemd de heeren

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 1