BIJVOEGSE behooreude by de van Woensdag1 3 December 1890. voor de plechtige begrafenis van wijlen Zijne Majesteit WILLEM III, Koning der Nederlanden, Prins van Oranje-Nassau, Groot-Hertog van Luxemburg, enz., enz., enz., °P Donderdag den. 4den December 1890, des voormiddag^ te elf «ren. Tweede Afdeeling. WW NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Eerste Afdeeling. Betreffende beschikkingen binnenshuis. Op den dag, bestemd voor de begrafenis, zal het Koninklijk Lijk.- behoorljjkgekist, staat: op eene estrade, in de daartoe bestemde zaal. Op dien dag zal de dienst bij het Konink lijk Lijk verricht worden door A. Den opper-ceremonierneester. B. De navolgende heeren, bestemd tot het dragen der slippen van het lijkkleed Mr. R. J. graaf Schimmelpenninck van Nij enhuis, grootmeester van hel Huis van wijlen Zijne Majesteit den Koning en van Hare Majes teit de Koningin-Regentes, opper-kamerheer; Jonkheer J. H. van Capellen, vice-admi- raal, adjudant-generaal der marine, chef van het Militaire Huis des Konings Jonkheer G. M. Verspyck, gep. luitenant- generaal, adjudant-generaal des Konings De opper-hofmaarschalk, generaal-majoor C. H. E. graaf Du Monceau De luitenant-generaal A. E. Mansfeldt, ad judant des Konings in buitengewonen dienst De gep. vice-admiraal jonkheer F. de Ca- sembroot, adjudant des Konings in buiten gewonen dienst C. Het dienstdoende Militaire Huis van wijlen Zijne Majesteit den Koning. D. Vier-en-twintig kamerheeren, bestemd tot het dragen van liet Koninklijk Lijk, waar toe in de eerste plaats in aanmerking komen de dienstdoende kamerheeren van nu wijlen Zijne Majesteit G. L. M. baron Taets van Amerongen van Natewisch H. W. J. E. baron Taets van Amerongen J. W. F. ridder Huyssen van Kattendijke G. Ch. baron Snouckaert van Schauburg. De heeren, dienstdoende bij het Koninklijk Lijk, zullen zich in de volgende orde plaatsen De heeren, belast met het dragen der slippen van het rouwkleed De vier-en-twintig kamerheeren in twee rijen, twaalf aan elke zijde van het Koninklijk Lijk; De hofmaarschalk en kamerheer-ceremo niemeester De opper-ceremoniemeester en het dienst doende militaire huis van nu wijlen Zijne Majesteit terwijl vier-en-twintig onderofficieren der schutterij, zee- en landmacht, de kamerheeren zullen behulpzaam zijn bij het dragen van het Koninklijk Lijk. Betreffende den trein. Eén uur vóór den tijd, bestemd tot den optocht der begrafenis, zullen alle personen, tot denzelven behoorende, zich bevinden aan het koninklijk paleis in het Noordeinde, in de daartoe bestemde lokalen, met uitzondering van degenen, die aangewezen zijn voor den dienst bij het Koninklijk Lijk. De groot-officieren en kamerheeren zullen aldaar voorzien worden van de noodige man tels en handschoenen. Aan de hofbeambten en officianten zal worden bekendgemaakt, waar zij zich van bovengenoemde zullen kunnen voorzien. De optocht zal zijn als volgt: A. Een commando cavalerie tot opening van den trein. B. De generaal-majoor J. N, A. baron van Taets van Amerongen, bevelhebber der 1ste divisie infanterie, waarnemend gouverneur der koninklijke residentie, met de officieren I van den staf der divisie, allen te paard. C. Een bataljon van de dienstdoende schut terij der residentie met den staf, het vaan del en de muziek van het regiment, gevolgd door eene afdeeling der koninklijke zeemacht van officieren en voorafgegaan door de muziek dér marine eene afdeeling mariniers onder bevel van eenen hoofd-olficier het 1ste en het 3de bataljon van het regi ment grenadiers en jagers, met den staf, het vaandel en de muziek van het regiment; een bataljon van het 4e regiment infante rie, te Leiden in garnizoen, met den staf, het vaandel en de muziek van het regiment. D. Drie eskadrons van het 3e regiment huzaren met den staf, den standaard en de muziek van het regiment. De Haagsche schutterij zal een deel uit maken van den optocht bij de barrière op den Rijswijkschen wegbij de stad Delft zal een gelijk korps Delftsche schutterij zich op diezelfde plaats in den stoet aansluiten. E. Een holfourier en twee rijknechts te paard. F. De stalmeester des Konings in buiten gewonen dienst, C. J. van der Oudermeulen, te paard. G. Vier bereden officieren, 1ste luitenants der koninklijke marechaussee, van de cavalerie, veldartillerie en rijdende artillerie, om als aide-ceremoniemeesters te fungeeren, inge volge de nadere hun daartoe te geven bevelen. H. De kamerheer-ceremoniemeester in een hofrijtuig met twee paarden bespannen, gaande één lakei naast elk portier. I. De hofbeambten' en officianten, allen in diepen rouw, met lamfers aan de hoeden, gaande twee aan twee, de jongsten in rang vooruit. J. Een heraut van wapenen (Nederland) te paard (inr. W. E. van Weideren baron Ren- gers), voorafgegaan door een wapendragèr. K. De geneesheer dr. Roessingh, arts, te Deventer de geneesheer der hofhouding te 's-Gra- venhage, dr. J. Coert de geneesheer der hofhouding op het Loo, J. Vlaanderen Cz. de hoogleeraar dr. S. S. Rosenstein de lijfarts van nu wijlen Zijne Majesteit, dr. 0. VV. Vinkhuyzen. L. De rentmeester van het koninklijk parti culier domein Oranje-Nassau'soord, J. M. F. van Everdingen De intendant en capitaine des chasses der particuliere koninklijke groot-hertogelijke do meinen in het groothertogdom Luxemburg, L. B. Stein De intendant van het koninklijk particu lier paleis en domein Soestdijk, L. W. Groe- neveldt De intendant van het koninklijk paleis en domein het Loo, J. A. van Steyn. gep- gep. gep- gep- M. De directeur der zaken van weldadig heid E. M. A. Bijleveld. N. De intendant van het koninklijk paleis te Amsterdam, belast met het beheer van het koninklijk paleis te VGravanhage en rne-t dat van het Huis ten Bosch, jonkheer H. A. L. van Vessem. 0. De jagermeesters des Konings te voet. P. De administrateur van het kroon-domein, jonkheer H. F. M. E. Sandberg tot Essenburg De jagermeester des Konings voor Gelder land, luitenant-kolonel V. W.R. baronBentinck tot Schoonheten De kamerheer en stalmeester des Konings, A. C. haron Snouckaert van Schauburg. Q. De secretaris van nu wijlen Zijne Majesteit voor de zaken van het groot-hertogdom Luxem burg, H. E. V. graaf de Villers, kamerheer des Konings in buitengewonen dienst De directeur van het Kabinet des Konings, jonkheer mr. J. F. Alewijn. R. De veldmaarschalksstaf, gedragen door den gep. luitenant-generaal N. Mac Leod, adju dant des Konings in buitengewonen dienst. S. De buitenlandsche ordeteekenen, ge dragen door de adjudanten van nu wijlen Zijne Majesteit den Koning in buitengewonen dienst. gep. generaal-majoor Van Bel generaal-majoor jonkheer W. J. A. Storm de Grave vice-admiraal J. W. Binkes luitenant-generaal H. G. Boumeester luitenant-generaal K. van der Heyden De Militaire Willemsorde, de Orde van den Nederlandscheri Leeuw, het Dienstteeken voor 55 jaren effectieven diensttijd als officier, de Luxemburgsche Orde van de Eikenkroon en die van den Gouden Leeuw van het Huis van .Nassau, gedragen door den kanselier der Ne- derlandsche ridderorden, den gep. vice-admi- iraal F. A. A. Gregory. Deze decoratiën, benevens de na te melden sajkssieraden. liggen op rood fluweelen kussens. T. Een heraut van wapenen (Luxemburg) te paard, E. L. baron van Hardenbroek, rent meester van het kroon-domein, voorafgegaan door den wapendrager. U. De standaard van het Koninkrijk, ge dragen door den luitenant-generaal ridder F. M. B. Alewijn, adjudant van Zijne Majesteit in buitengewonen dienst. V. Het rijkszwaard, ontbloot, gedragen door den gep. luitenant-generaal A. R. J. baron Klerck, adjudant-generaal des Konings. W. De rijksappel, gedragen door den opper stalmeester mr. J. E. H. baron van Nagell van Ampsen. X. De koninklijke schepter, gedragen door den grootmeester van 's Konings huis J. CL E. graaf van Lynden. Y. De koninklijke kroon, gedragen door den opper-jagermeester J. W. baron van Pal- landt van Oud-Beijerland. Z. De opper-ceremoniemeester mr. M. W. baron du Tour van Bellinchave, gezeten in een rijtuig met vier paarden bespannen, gaande een lakei naast elk portier. AA. Vier adjudanten-onderofficier ordon nansen des Konings te voet.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 5