WEILAHDM. Meubilaire Goederen enz. Delen, Binten, Ribben, Ra men, Kozijnen, Deuren, Brandhout, enz. ALGEMEEN OVERZICHT. AD VERTE NT IE N. VERHURIING 9. 0 3. 10 WEIL AN D diverse nieuwe en gebruikte FüS' ten, eene Koelkuip, Kantoof' lessenaars, Gedistilleerd, LikeU' ren, nieuwe Kruiken, Flessche11 enz. braak van een HEEREN HUIS, be' toekomst aan de Nederlandsche belasting schuldigen niet ondragelijke lasten opleggen. De indruk door de meeste redevoeringen van erkende specialiteiten der Rechter- en Linkerzijde gemaakt, is dan ook, dat zij om trent het koloniaal beleid van minister Mackay in dezen hoogst ernstigen tijd niet gerust zijn. Of deze meening ook invloed zal hebben op de goedkeuring zijner be grootingen, zullen de eerstvolgende dagen het best leeren. DUITSCHLAND. De Rijksdag heeft gisteren het Duitsch- Turksche handelstractaat bij derde lezing goedgekeurd en is daarna tot 13 Januari uit eengegaan. Bij de behandeling der wet tot wijziging der suikerbelasting verklaarde de staatssecretaris Maltzahn, dat hij in 1889 nog hoopte dat, door de bekende sudierconventie van Londen, men tot afschaffing der premiën zou kunnen komen, maar hij kon toen onmo gelijk reeds in het openbaar zeggen, dat de rijksregeering voornemens was, zoo noodig, in deze zelfstandig te handelen, gelijk thans geschiedt. Het inlijven van Helgoland bij Duitschland is thans door den Rijksdag definitief aange nomen. Vervolgens heeft in dezelfde zitting de heer Windthorst gewaarschuwd tegen het verhoogen of veranderen van de invoerrechten speciaal op granen. Hij herinnert den minis ter evenwel aan het feit, dat sedert de ver hooging de landbouwers zich in hoogere wel vaart verheugen en bracht in 't midden dat de arbeidende klassen niet alleen den groot sten druk der belasting mogen gevoelen. Hij vreest echter allerminst voor oproerigheden en wees op zeer geestige wijze op de sterke Duitsche militaire macht, die daartegen zou waken. »Het vrees-aanjagen met onlusten door sommigen gedaan rechtvaardigt dan ook de sterkte van onze legermacht" (Gelach). Toen de rijkskanselier Von Caprivi aan het eind der zitting mededeelde, dat de Duitsche regeering met Oostenrijk onderhandelde over wijziging van het toltarief, en zeide dat laatst genoemde verlaging van graanrechten eischt, ontstond er algemeene verbazing en beloofde de heer Windthorst den minister daarop te antwoorden. Aangaande de benoeming van nieuwe bis schoppen in het Duitsche rijk is bekend ge worden, dat de aalmoezenier Dr. von Miecz- kowski tot aartsbisschop van Posen en de directeur van het gymnasium Dr. Fritzen tot bisschop van Straatsburg zullen worden be noemd. De nieuwe aartsbisschop van Posen is, naar men beweert, een loyaal en vader landslievend manin den toekomstigen bis schop van Straatsburg vereert men een oud- Duitscher van den echten stam. Hij is de eerste oud-Duitscher, die voor bisschop in de rijkslanden is aangewezen. ENGELAND. Lord Reay presideert den 19en dezer maand een zeldzaam belangrijk feest te Glasgow, namelijk eene bijeenkomst van alle Mackay-genaamden, vermoedelijk een 1500 a 1600 personen. Dit wordt de grootste clanmeeting dezer eeuw. Parnell werd eergisteren op weg naar Cork overal met geestdrift ontvangen, of schoon tegen-betoogingen niet ontbraken, vooral te Mallowplasregens bedierven de ovaties te Cork, waar Parnell, terstond nadat hij aangekomen was, een groote redevoering in de kamer van koophandel hield, waarin hij verklaarde dat gisteren de trotschte dag zijns levens was en de overwinning zeker is. O'Brien loochent Parnell's directeurschap van United Ireland hij beweert dat Parnell min der heeft dan de helft der aandeelen dien tengevolge verklaart O'Brien den Parnellis- tischen aanval op het dagblad-bureau voor onwettig. Groote opwinding heerschte er gisteren te Dublin, toen het bekend werd, dat er twee oplagen van United Ireland verschenen waren, het eene Parnellietisch, het andere een van Mc Carthy. De aanhangers van Parnell deden al het mogelijke om het debiet van Mc Car- thy's courant te belemmeren. Gemaskerde mannen poogden den trein waarin het blad verzonden werd, te overrompelen, om zich van de exemplaren van het blad meester te maken. Dit werd echter verhinderd door de politie. Beter slaagden ander gemaskerde en gewapende dienaren van Parnell, die eene groote hoeveelheid van Mc Carthy's blad, op weg naar het Zuiderstation te Dublin onder schepten en in de rivier wierpen na de be geleiders gedwongen te hebben hen hierbij behulpzaam te zijn. De aanvallers verdwenen spoorloos. Volgens berichten uit Lissabon staat het vast dat de Portugeezen in Manicaland de vlag neerhaalden der Britsche Zuid-Afrikaan- sche compagnie, niet de Engelsche nationale vlag. Het gemeentebestuur van Lourenco- Marques organiseerde een vrijwilligerskorps, hetwelk marschvaardig is voor Manicaland. FRANKRfJK. Het ministerie—De Freycinet heeft ge lukkig den storm bezworen. DeKamer van afgevaardigden heeft niet alleen de leening van 700 millioen met groote meerderheid aangenomen, maar ook de begrooting voor 1891 met 363 tegen 54 st. goedgekeurd. Het is merkwaardig dat het ministerie, na het votum van vertrouwen dezer dagen uitge bracht, met nog grooter meerderheid de ver zekering heeft gekregen, dat de Kamer ge noegen neemt in zijn beheer. De geheele of gedeeltelijke ministerieele crisis is daarmede van de baan. Het gerucht loopt dat tengevolge der wet- Brisson, die de Orden dwingt telkens als een lid der communieteit overlijdt van het geheele vermogen der Orde successie-rechten te betalen, verschillende geestelijke orden be sloten hebben, de vaste goederen, welke zij in Frankrijk bezitten, te verkoopen en zich in den vreemde te vestigen. Men noemt reeds de Broeders van den H. Vincentius, de Karthuizers, die naar Duitschland en de Trappisten, die naar Zwitserland zouden gaan. LUXEMBURG. De Groothertog heeft het ministerie, dat zijne portefeuilles ter beschikking van den Vorst stelde, in een zeer hartelijk schrijven het ontslag geweigerd. Groothertog Adolf verklaart zich gelukkig te achten, zulk een ministerie te hebben, zegt het dank voor hetgeen het reeds gedaan neeft, en verzoekt het ook verder tot heil des lands met hem te willen samenwerken. De president der Fransche republiek ont ving gisteren officieel den buitengewonen gezant van groothertog Adolf van Luxem burg, die hem officieel den troonsbestijging kwam mededeelen. De gezant werd zeer hoffelijk ontvangen en ontving de mededee- ling, dat aan den gezantschapsraad Raindre onmiddellijk last gegeven zou worden, zijne geloofsbrieven als minister-resident te over handigen. RUSLAND. De wet, die aan de Joden verbiedt in Rus land grondeigendom te bezitten, in huur te hebben of daarop als onderpand geld voor te schieten, treedt reeds in Februari e. k. in werking. Eene commissie is benoemd om de schadeloosstelling te bepalen van hen, d'e grondbezit of andere rechten op den gro"1' hebben. Binnenkort zal bij den Rijksraad een wetS' ontwerp worden ingediend, waarbij het stich" ten van koloniën in Rusland door vreeinde' lingen, verboden wordt. De minister va" binnenlandsche zaken zal echter uitzondering kunnen maken, met dien verstande,"dat land' verhuizers, die toegelaten worden, Russisc'1 onderdaan moeten worden. In het voorste' moet ook sprake zijn van de kolonisten, i'ie reeds in Rusland vertoeven, en die of zulle" moeten vertrekken of zich zullen moeten late" naturaliseeren. Voor de vele en hartelijke bewijzen van belangstelling, ons betoond bij het overlijdel1 onzer geliefde oudste Dochter en Zuster, be' tuigen wij allen onzen welgemeenden dank' J. KEMP- Schiedam, 13 December 1890. VAN De Notaris P. F. J. VAN DER HEIJDëN te Schiedam zal aanstaanden W oen®' dag precies ten elf ure, bij den Heer VA^ VELZEN te S c h i e d a rn, in 't openba»r verhuren, voor 4 jaren, aanvangende Kerst' mis eerstkomende in den polder »Kortlandlangs den Vlaai" dinger Dijk te Schiedam, thans in hui" geweest bij ALBERT v. d. BURG en ARIË SUIJKER. Op last van Heeren Curators in het fa"' lissement van H. VAN EMDEN te Schiedanh zal de afgebroken verkooping worden vei" volgd, tegen gereede betaling, en wel °P Woensdag, 17 December a. s., 's voorinid' dags 10 ure in het huis aan de Warande, wijk G, N°' 209s alhier, en Op Donderdag 18 December a. s., 's vooi" middags 10 ure in en bij de distilleerderij aan de Hoofd' straat, wijk G, No. 115 alhier. De meubilaire goederen zijn te zien "P Dinsdag, 16 December a. s., van des vooi" middags 10 tot des namiddags 4 ure. A. BOSMAN, deurwaarder. De Deurwaarder A. BOSMAN is voor"e' mens, op Vrijdag 19 December a. s" 's voormiddags ten 10 ure, aan den ISoord' molen alhier publiek te verkoopen de af' staande uit

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 2