„LE PHÊNESL" J. A. M. JANSEN. Uitbetaalde Posten fr. 100.619.649.93. Reserve /k 156 386.596.23. Winst, uitgekeerd aan de Verzekerden over 1889, fr. 2.088.058.27. De Maatschappij Is ia Frankrijk en Ia het Buitenland vertegenwoordigd door 514 Seneraal-Ageatefl- Fransclie Maatschappij van Verzekering op liet Leven. gevestigd te PARIJS, Rue de Lafayette 33. Roerende Goederen der Maatschappij fr. 43,160,020 02 Loopende Verzekeringen op 31 Dec. 1880. Fransclie Renten- 11,546,953 24/® Kapitalenfr. 507 895,419 43 Aandeelen en Obligatien- 85,060,984 361® Lijfrenten- 3,207,870.55 Diverse Waarden- 33,827,643 89!» Jaarlijksche Premiën- 171,823,598. Verzekeringen in geval van overlijden Verzekeringen op het geheele leven. Gemengde Verzekering. Gemengde Verzekering op vasten termijn. Gemengde Verzekering met verdubbeld Kapitaal. Verzekeringen in geval van leven. Dadelijk ingaande Lijfrenten. Uitgestelde Lijfrenten. Aankoop van bezwaarde eigendommen en vruchtgebruiken. Verzekeringen van Uitgestelde Kapitalen. Tijdelijke Verzekeringen en Verzekeringen van overleven. „DE PHÉNIX" geeft Hollandsche contracted af, voorzien met het Hollandsche zegel en oh" derwerpt zich hetgeen uitdrukkelijk in Polis vermeld staat aan de rechtspleging der Nederlandsche Rechtbanken. Prospectussen, verslagen, reservetabellen en vertier© inlichtingen gratis en vertronwelijk te bekomen bij tieii hoofdagent voor Nchiedam en omstreken Het doel van deze verzekeringen is het uitbetalen door de Maatschappij van een overeengekomen kapitaal bij het overlijden van den verzekerde, op welk tijdstip zulks ook plaats hebbe, aan zijn erfgenamen of rechtverkrijgenden. De verzekerde van zijn kant, betaalt aan de Maatschappij, gedurende zijn geheele leven, of zoo hij dit verkiest, gedurende een zeker aantal jaren, eene premie, vastgesteld in de tarieven. Deze verzekering is zeer geschikt voor den huisvader, van wien het welzijn van zijne vrouw en kinderen afhangt; zijn leven is het welzijn, dikwijls het fortuin zijn dood is de ontbering, dikwijls het gebrek. Van een ander oogpunt beschouwd is de verzekering op bet geheele leven voor een groot aantal maatschappelijke betrekkingen een onontbeerlijke voorwaarde lot zekerheid, een machtige factor tot bevestiging van het crediet. De verzekering voor liet geheele leven kan aangegaan worden op twee hoofden het kapitaal wordt dan betaald hetzij bij liet eerste overlijden of bij het laatst overlijden. Deze soort van verzekering heeft tot doel de betaling eener som, hetzij aan den verzekerde zelf, als hij nog leeft op het over eengekomen tijdstip, hetzij aan de personen die hij aangewezen heeft, dadelijk na zijnen dood, als dit plaats heeft vóór dat tijdstip. Deze verzekering is goed voor elk die sparen wil om zijn ge mak te bevorderen, op den leeftijd als hij zich van de zaken moet terugtrekken, en tegelijkertijd een erfdeel vaststellen voor zijn gezin ingeval van een vroeg overlijden. De verzekering op vasten termijn verschilt van de gemengde verzekering, omdat het verzekerd kapitaal door de Maatschappij bij het overlijden van de verzekerden niet wordt uitbetaald vóór het tijdstip, overeengekomen in het contract, maar vanaf het over lijden zijn de te betalen premiën niet meer verschuldigd en liet verzekerde bedrag is het eigendom van den erfgenaam, die het zal ontvangen op het aangegane tijdstip. Evenals de gemengde verzekering is deze verzekering zeer ge schikt voor een ieder, die zich een kapitaal wil vormen na verloop van een zeker aantal jaren, en tevens de toekomst wil verzekeren van zijne familie, ingeval van een vroegtijdigen dood. Aangewend tot het vormen van een huwelijksgift biedt de gemengde verzekering op vasten termijn oneindig meer voordeelen dan de kinder-verzekering. Bij deze verzekering verbindt de Maatschappij zich, een kapi taal uit te keeren aan den verzekerde, als hij nog in leven is op het tijdstip in het contract bepaald, of aan zijn erfgenamen dade lijk na zijn overlijden; behahe het bedrag van het bepaalde kapi taal, ontvangt de verzekerde als hij in leven is, op den bepaalden termijn, een polis van verzekering ingeval van overlijden van een gelijk kapitaal, geheel vrij, dat wil zeggen waarvoor geen premiën meer zijn te betalen, en waarvan het bedrag aan zijn erfgenamen wordt uitbetaald dadelijk na zijn overlijden. Door deze verzekering maakt de huisvader zich het uittreden uit de zaken ot de vestiging zijner kinderen gemakkelijk, terwijl hij zich tevens tegen een te vreezen geval waarborgt. Het contract van dadelijk ingaande lijfrente is zeer gesciiikt vo"1 ongehuwde lieden, voor echtgenooten zonder kinderen en voor ie''eI die eene vermeerdering van inkomsten begeert om het gemak den ouderdom te bevorderen. De personen die lijfrenten sluiten, zien hoe langer ineer het voordeel er van in, zulks bij eeue Verzekeringin»at' schappij te doen. Hoogere rente als particulieren kunnen geven, meer waarbof' zekere en gemakkelijke betaling der renten dat zijn de waai' borgen welke eene maatschappij hun biedt, en die men nergelis anders zou kunnen vinden. De rente wordt aan de renteniers betaald per jaar, per h* jaar, of per drie maanden, tegen gewone kwitantie, te Parijs,terl kantore der Maatschappij, in al de departementen, in AlgiC?' Zwitserland, België, Italic, Spanje, Oostenrijk, Holland e» 11 al de steden van liet Buitenland waar de Maatschappij vertege'1' woordigers heeft. In geval van ziekte kan, op zijn aanvraag, ook de rente huis uitbetaald worden en, in geval van afwezigheid, per post 0 per wisselbrief, zonder kosten. Om eene lijfrente te sluiten heeft men geen andere stukkjjj noodig dan de geboorte-akte of eenig ander officieel stuk; wordt teruggegeven als het contract geregeld is. Door deze verzekering kan ieder ambtenaar, bediende, g telijke enz. met behulp van een kapitaal, of een zeer gering® jaarlijksche premie, tegen een bepaald tijdstip zijn inkomsten langrijk vermeerderenhij kan in alle gerustheid liet tijdstip wachten, waarop hij zijn pensioen zal gaan ontvangen, dat wijls onvoldoende zal blijken op het oogenblik dat de mensch ',e' hoefte gevoelt om eenige verzoetingen aan te brengen voor h® werkzame leven, dat hij tot dan toe zal hebben geleid. De gestelde Lijfrente zal hem in staat stellen zijn beperkte midde^'1 aan te vullen en hem een zeker welvaren bezorgen op zijn ouden d»f5" Stoom-BoakdrukkerijGebr. V»u Poortwijk, Sohiedam.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 4