J. A. M. JANSEN. 33 33 Uitbetaalde Posten fr. 100.619.649.93. Peserve fr. 106.386.596*23. Winst, uitgekeerd aan de Verzekerden over 1889, fr. 2.068.058.27. Be Maatschappij is la Frankrijk en la 1st Buitenland vertegenwoordigd, door 514 Generaai-A Fransche Maatscliappjj van Verstelierin^ op liet I .even. gevestigd te PARIJS, Rue de Lafayette 33. Itoerende Goederen der Maul.schappij Fransclie Renten Aandeelen en Obligaiiën Diverse Waarden fr. 48 166,020 02 Loopcnde Verzekeringen op 31 Dec 18S9. - 11,546,953 24/S Kapitalenfr 50?,895,419.43 - 85,060,984 36 Lijfrenten- 3,207,870.55 - 33,827 643 89 e» Jaarlijksclte Premiën- 171,823,598. Verzekeringen in geval van overlijden. Verzekeringen op het geheele leven. Gemengde Verzekering. Gemengde Verzekering op vasten termijn. Gemengde Verzekering met verdubbeld Kapitaal. Verzekeringen in geval van leven. Dadelijk ingaande Lijfrenten. Uitgestelde Lijfrenten. Aankoop van bezwaarde eigendommen en vruchtgebruiken. Verzekeringen van Uitgestelde Kapitalen. Tijdelijke Verzekeringen en Verzekeringen van overleven. „LE PHENIX" geeft Hollandsclie contracten af, voorzien met het Hollandsclie zegel en on derwerpt zich hetgeen uitdrukkelijk in do Polis vermeld staat aan de rechtspleging der Nederlandsche Rechtbanken. Prospectussen, verslagen, reservetabellen en verdere inliehtlnj>eii gratis en vertrouwelijk: te bekomen bij <3eii hoofdagent voor Schiedam en omstreken [Jet doel van deze verzekeringen is het uitbetalen door do Maatschappij van een overeengekomen kapitaal bij liet overlijden van den verzekerde, op welk tijdstip zulks ook plaats hebbe, aan zijn erfgenamen of rechtverkrijgenden. De verzekerde van zijn kant, betaalt aan de Maatschappij, gedurende zijn geheele leven, of zoo hij dit verkiest, gedurende een zeker aantal jaren, eene premie, vastgesteld in de tarieven. Deze verzekering is zeer geschikt voorden huisvader, van wien bet welzijn van zijne vrouw en kinderen afhangtzijn leven is liet welzijn, dikwijls liet fortuin; zijn dood is de Ontbering, dikwijls het gebrek. Van een ander oogpunt beschouwd is de verzekering op liet geheele leven voor een groot aantal maatschappelijke betrekkingen een onontbeerlijke voorwaarde (ot zekerheid, een machtige factor tot bevestiging van liet crediet. De verzekering voor het geheele leven kan aangegaan worden op twee hooiden het kapitaal wordt dan betaald hetzij hij het eerste overlijden of bij het laatst overlijden. Deze soort van verzekering heeft tot doel de betaling eener som, hetzij aan den verzekerde zelf, als hij nog leeft op hel over eengekomen tijdstip, hel zij aan de personen die hij aangewezen heeft, dadelijk na zijnen dood, als dit plaats heeft vóór dat tijdstip. Deze verzekering is goed voor elk die sparen wil om zijn ge mak te bevorderen, op den leeftijd als hij zich van de zaken moet terugtrekken, en tegelijkertijd een erfdeel vaststellen voor zijn gezin ingeval van een vroeg overlijden. De verzekering op vasten termijn verschilt van de gemengde verzekering, omdat het verzekerd kapitaal door de Maatschappij bij het overlijden van de verzekerden niet wordt uitbetaald vóór het tijdstip, overeengekomen in het contract, maar vanaf het over lijden zijn de te betalen premiën niet meer verschuldigd en het verzekerde bedrag is liet eigendom van den erfgenaam, die het zal ontvangen op het aangegane tijdstip. Evenals de gemengde verzekering is deze verzekering zeer ge schikt voor een ieder, die zich een kapitaal wil vormen na verloop van een zeker aantal jaren, en tevens de toekomst wil verzekeren van zijne familie, ingeval van een vroegtijdigen dood. Aangewend tot het vormen van een huwelijksgift biedt de gemengde verzekering op vasten termijn oneindig meer voordeelen dan de kinder-verzekerinsr. Bij deze verzekering verbindt de Maatschappij zich, een kapi taal uit te keeren aan den verzekerde, als hij nog in leven is op het tijdstip in het contract bepaald, of aan zijn erfgenamen dade lijk na zijn overlijden; behalte het bedrag van het bepaalde kapi taal, ontvangt de verzekerde als hij in leven is, op den bepaalden termijn, een polis van verzekering ingeval van overlijden van een gelijk kapitaal, geheel vrij, dat wil zeggen waarvoor geen premiën meer zijn te betalen, en waarvan het bedrag aan zijn erfgenamen wordt uitbetaald dadelijk na zijn overlijden. Door deze verzekering maakt de huisvader zich het uittreden uit de zaken ot de vestiging zijner kinderen gemakkelijk, terwijl hij zich tevens tegen een te vreezen geval waarborgt. Het contract van dadelijk ingaande lijfrente is zeer geschikt voor ongehuwde lieden, voor echtgenooten zonder kinderen en voor ieder die eene vermeerdering van inkomsten begeert 0111 het gemak van den ouderdom te bevorderen. De personen die lijfrenten sluiten, zien hoe langer hoe meer het voordeel er van in, zulks hij eene Verzekering-maat schappij te doen. Hoogere rente als particulieren kunnen geven, meer waarborg, zekere en gemakkelijke betaling der renten dat zijn de waar borgen welke eene maatschappij hun biedt, en die men nergens anders zou kunnen vinden. De rente wordt aan de renteniers betaald per jaar, per half jaar, of fier drie maanden, tegen gewone kwitantie, te Parijs, ten kantore der Maatschappij, in al de departementen, in Algiers, Zwitserland, België, Italië, Spanje, Oostenrijk, Holland en in al de steden van liet Buitenland waar de Maatschappij vertegen woordigers heeft. I11 geval van ziekte kan, op zijn aanvraag, ook de rente te huis uitbetaald worden en, in geval van afwezigheid, per post ot per wisselbrief, zonder kosten. Om eene lijfrente te sluiten heeft men geen andere stukken noodig dan de geboorte-akte of eenig ander officieel sluk dit wordt teruggegeven als het contract geregeld is. Door deze verzekering kan ieder ambtenaar, bediende, gees telijke enz. met behulp van een kapitaal, of' een zeer geringe jaarlijksche premie, tegen een bepaald tijdstip zijn inkomsten be langrijk vermeerderen hij kan in alle gerustheid het tijdstip af wachten, waarop hij zijn pensioen zal gaan ontvangen, dat dik wijls onvoldoende zal blijken op het oogenblik dat de mensch be hoefte gevoelt om eenige verzoetingen aan te brengen voor het werkzame leven, dat hij tot dan toe zal hebben geleid. De uit gestelde Lijfrente zal hem in staat stellen zijn beperkte middelen aan te vullen en hem een zeker welvaren bezorgen op zijn ouden dag-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1890 | | pagina 4