ELISE. Jli J3INNENLAND. dat de toestand der banken wekelijks zwakker wordt. Het heet in beurskringen te Londen, dat de Murietta-zaak in den loop der week zal geregeld worden. Nu de volledige uitslag der op 5 dezer in Canada gehouden parlementsverkiezing be kend is, blijkt de Regeering in de nieuwe Kamer nog een meerderheid van 33 stem men behouden te hebben (vroeger 51.) Maar twee ministers hebben bij de stembus het onderspit gedolven, en de liberalen had den bijzonder veel succes in de twee voor naamste centra Ontario en Quebec, die no ta bene het dichtst aan de Vereenigde Sta ten grenzen. Intusschen is de oude John Macdonald, die reeds meer dan 20 jaar minister-president is sinds '78 zells zonder onderbreking opnieuw geheel meester van den toestand. DUITSCHLAND. De Rijksdag heeft bij verdere behandeling der begrooting voor marine het voorstel- Manteuffel tot terugzending aan de commissie voor zoover betreft de gelden ten behoeve van twee gepantserde vaartuigen aangeno men en de aanvraag om gelden voor het derde vaartuig afgewezen. De 83-jarige bisschop van Paderborn, mgr. Caspar Drobe, is Zaterdag-ochtend overle den, nadat juist daags te voren in zijn lang durige ziekte een kleine beterschap scheen gekomen. Op 18 Febr. 1808 te Menden geboren en op 9 Aug. 1831 priester gewijd, werd hij op 12 December 1854 kanunnik onder den toenmaligen bisschop Drepper. Onder den volgenden bisschop, Conrad Mar tin, werd hij vicaris-generaal, en als deze in ballingschap (nabij Brussel) gestorven was, werd hij vicaris-capitulaar met dispensatie van den toen nog gevorderden staatseed. Eerst in 1882 waren de onderhandelingen tusschen Pruisen en den H. Stoel zoo ver gevorderd, dat zijn benoeming tot bisschop erkend werd. Kort te voren had hij reeds zijn 5G-jarig priesterfeest gevierd. Naar verzekerd wordt, zullen bij de ver kiezing voor den Rijksdag te Geestemünde waarschijnlijk de sociaal-democraaten op Bismark stemmen, of voor het minst zich onthouden, ten einde zijne verkiezing te verzekeren. Volgens de Freisinnige Zeitung moeten de ministers zeer weinig op hun gemak zijn over de mogelijkheid dat Bismarck in den Rijksdag verschijnen zal. FRANKRIJK. In de Kamer werd gisteren de regeering ondervraagd aangaande de maatregelen met betrekking tot den pari mutuel bij de wed- 21) V. Bart Dok. Kaatje zwijgt een oogenblik en bemerkend, dat haar man haar geene verdere verkla ring over Dijssens geven wil, dringt zij er ook verder niet op aan, maar met de bedoeling, om hem ongemerkt van zijne ernstige ge dachten af te leiden, herneemt zij «Zal mijnheer Keerens nog lang te Antwerpen blijven «Hij is dezen middag teruggekomen," antwoordt Bart. Met een lichten glimlach op haar gelaat schudt de goedhartige vrouw haar hoofd en schalks even haar kleinen wijsvinger naar hem opheffend roept zij uit«Bart, Bart, wat zijt ge toch een vreemd soort van een mange weet, dat ik al drie dagen lang brand van nieuwsgierigheid, om te weten, hoe dat te Antwerpen zal afloopen, en ge- komt nog niet eens op de gedachte, om mij rennen. De minister Constans antwoordde, dat hij zijne ambstvoorgangers en het parket geraadpleegd heelt, welke eenparig van ge voelen waren, dat het toelaten van den pari mutuel niet is zooals het behoort. Daarna werd eene door Pichon voorgestelde orde van den dag, waarbij de Kamer verklaart akte te nemen van de verklaringen der re geering, met groote meerderheid aangenomen. In zake de deelneming derFransche kun stenaars aan de internationale kunsttentoon stelling te Berlijn geeft men van Duitsche zijde blijkbaar nog niet allen moed verloren. Anton Werner althans, de bij het Hof in hooge gunst staande directeur der Berlijn- sche academie, heeft aan de interviewers van den Figaro en de Siècle gezegd, dat het laatste woord nog niet gesproken is. ITALIË. De toestand van prins Jéróme Napoleon, die in de laatste dagen wat verbeterd was, is volgens telegrafisch bericht uit Rome, thans hopeloos geworden. De lijder is aan getast door eene hevige longaandoening en alles doet een noodlottigen afloop voorzien. Koning Humbert telegrafeerde reeds eergiste ren naar Brussel om prins Victor, en deze rertrok nog denzelfden avond naar Rome, en kwam daar gisteren-ochtend met prinses Mathilda aan, om zijn vader op het sterfbed weer te zien. Gisteren waren al de bloed verwanten van den Prins met koning Hum- bert om het sterfbed vereenigd. Ook de gemalin van den lijder, prinses Clotilde, die sedert 1870 niet te Rome is geweest, hoewel zij eene Savooiscbe prinses is, is thans toe gesneld en verpleegt met de meeste toewij ding haren gade. Kardinaal Bonaparte bracht mede een bezoek aan zijn bloedverwant, wien door mgr. Puyol de laatste HH. Sacramenten zouden worden toegediend. RUSLAND. Uit St. Petersburg wordt gemeld, dat de grootvorstin Elisabeth, kleindochter van ko ningin Victoria, die tot dusver het Luther- sche geloof beleed, tot de orthodox-Grieksche Kerk over is gegaan. Het is thans bepaald, dat de Czarina den 20n aanst. met grootvorstin Xenia naar Grie kenland zal vertrekken om grootvorst George, die zich van Algiers naar Corfu zal begeven, te zien. Vandaar begeeft de Keizerin zich naar de Krim, waar zij den Czaar zal ont moeten. ZWITSERLAND. Uit Bellinzona wordt van 9 dezer geseind Het ontwerp ter herziening der kantonnale grondwet is bij volkstemming met eene meer derheid van 350 stemmen aangenomen. te zeggen: «Mijnheer Keerens is terug!" «Ik zeg het je immers nu" antwoordt Bart, maar zelf glimlacht hij toch even, want hij vindt het zelf toch wel wat vreemd, dat hij vergeten heeft, om aan zijn trouw wijfje mijnheer Keeren's terugkomst mede te dee- len. Maar aanstonds echter verschijnt weder op Bart's gelaat dezelfde ernst van zoo even. Meer tot zich-zelven nog, dan tot zijne vrouw zegt hij «Dat ik ook niet wat beter heb leeren rekenen, toen ik een jongen was 1" «Maak je daarover maar niet ongerust, Bart, ge rekent best en de spaarboekjes hebt ge altijd secuur kunnen natellen. Van de stukjes effecten heb ik geen verstand, dat is ook niet noodig, want mijn Bart weet iederen dag precies, wat zij waard zijn." «Waar komt zulke praat nu bij te pas, zegt Bart wel wat wrevelig. Hoe zal ik een handje kunnen mede helpen om te redderen in een berg van papieren en rekenin gen, waaruit zelfs mijnheer Keerens niet wijs worden kan. Om den oplichter bij zijn kraag te vatten, daar zie ik kans op, maar om zijn valschen rommel uittepluizen, daar zie ik erg tegen op." Het was duidelijk Kaatje aan te zien, dat zij nu niets meer van Bart's woorden be- Schiedam, 10 Maart 1891- In verband met den wensch, meermal6'1 in de Tweede Kamer geuit, dat bij contract611 voor de uitvoering van rijkswerken aan aannemers de verplichting zou worden °P gelegd, om de werklieden tegen ongelukk6" te verzekeren, bestaat bij de levensverzek6 ring-maatschappij van Eigen hulp het vo<" nemen haren werkkring ook uit te breid611 tot verzekering tegen ongelukken, tenein gereed te zijn, wanneer de bepaling 111 werking treedt. Eenige officieren van het leger hier te lande, in Indië en van de Marine, zulle"' daartoe uitgenoodigd, in de etablissement6" van Krupp schietproeven met een nieuw soo' geschut gaan bijwonen. Volgens een telegrafisch bericht aan ('e N. R. Ct. is de Russische grootvorst troo" opvolger te Batavia aangekomen en voorn6 mens eene week te vertoeven. Blijkens d6 jongste mailberichten is de grootvorst verg6 zeld van prins George van Griekenland. Ook het «Indisch Genootschap" heeft a^11 ii' het de besturen van de kiesvereenigingen Nederland een schrijven gezonden met verzoek«behartigt bij het stellen uwer e"" didaten zooveel in uw vermogen is, ook belangen van onze Indien Is het Hblad. wel ingelicht, dan heeft minister Bergansius, bij het overleg met d6 commissie *it de Tweede Kamer, op g6^ enkel hoofdpunt van zijn wetsvoordracht to6 gegeven. Aan den jl. Zaterdag door Hare Majest6'' de Koningin-Regentes ten Hove gegev6" maaltijd waren aanwezig al de Minister" hoofden der departementen van algeme' bestuur, de directeur van het Kabinet eH de" in Konings, de Commissaris des Konings Zuid- Holland, al de leden van Ged. Stat6"^ met uitzondering van rar. Blussé do ongestelheid verhinderd de griffier Staten, de Burgemeester en de Wethoud6' der residentie. Met Hare Majesteit de ningin-Regentes, den Grootmeester van Kon. Huis, mr. R. J. graaf Schimmelpennin" de dames du palais, mevrouwen Van denbroek Van Lynden en Hartsen, en gevolg van Hare Majesteit, waren in 't ëe heel 35 personen aan den disch. De Mini"^ greep. Hij echter bemerkte er niets v<?"' en alsof hij er zeker van was, dat zff vrouw zijn geheelen gedachtenloop van m middag af trouw gevolgd had, sprak "F «Ik zal er wel minstens twee, drie dag moeten blijven." «Waar Bart, zult ge wel drie dagen m ten blijven?" roept Kaatje verbaasd uit. «Wel, natuurlijk in Antwerpen," j, woordt hij op den toon van iemand, die z verbaast, dat hem zulk eene vraag nog S steld wordt. «De hemel beware me 1 gij naar Ant" en Kaatje slaat vol verbazing pen ga al kleine handen in elkander. «En wanneer a' ge dan op reis, Bart „g «Ik zal morgen ochtend mijnheer Kee16 aan den eersten trein vinden." .-c-.e Nauwelijks heeft Bart's zorgzaam er- deze woorden gehoord of zij haalt den k e^ schuier te voorschijn en vliegt naar de kast, om zijn zondagspak nog eens e extra beurt voor de onvoorziene reis te ven. Zij is er wel zeker van, dat het Maandag-ochtend zonder het minste srt()Ch in de kast is opgeborgen, maar er ka"^ nog een stofje opgekomen zijn. Nu Sa p geheel en al op in de zorg voor haren

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 2