ALGEMEEN OVEEZFCHT. AMERIKA. Uit New-York wordt van 12 dezer gemeld; In een onderhoud tusschen Forster en Hane- son is besloten, terstond maatregelen te nemen ter uitvoering van de met Engeland gesloten overeenkomst omtrent de robbenvangst in de Behringzee. Volgens bericht uit Iquique heeft pre sident Balmaceda aan de congrespartij doen weten, dat hij bereid is door tusschenkomst van den Amerikaanschen'gezant nieuwe voor stellen betreffende eene wapenschorsing te ontvangen. DUITSCHLAND. De Pruisische Kamer van afgevaardigden heeft met 223 stemmen tegen 20 een voorstel van den heer Rickert verworpen, waarbij de Regeering uitgenoodigd wordt de stukken over te leggen, die bij haar ingekomen zijn over de graanrechten. Te Meppen is als afgevaardigde voor den Rijksdag ter vervanging van dr. Windthorst zonder strijd gekozen de heer Bersenbrueck, rechter in de rechtbank te Prensenburg. De nieuwe afgevaardigde behoort tot de cen trumspartij. ENGELAND. In de Engelsche regeeringskringen be weert men niets te weten van onderhande lingen met Portugal over den afstand van Goa, op het gerucht waarvan de Portugee- sche fondsen gerezen zijn. Het officieele blad bevat een koninklijk besluit waarbij de naam van kolonel Cum- ming uit de legerlijst wordt geschrapt, daar de Koningin zijne diensten niet langer noodig acht. De militaire overheden overwegen wat er verder gedaan dient te worden be treflende de zaak van Cumming. De prins van Wales werd eergisteren op de renbaan te Ascot begroet met het ge roep »Oho, baccarat, oho De prins loochent met verontwaardiging, dat hij het geheim van Cummings valsch spel verraden heeft, hetgeen door een vertrouwd kamerdienaar uitgelekt schijnt te zijn. De "werkstaking onder het personeel der omnibussen is geëindigd door wederzijdsche concessies. In eene conferentie tusschen den lord mayor en twee vertegenwoordigers der omnibus-maatschappij is de grondslag vastgesteld voor eene schikking, die aan eene gisteren-avond te houden vergadering van beambten zal worden onderworpen. Volgens berichten uit Constantinopel is de Porte voornemens de mogendheden te raad plegen betreffende de zaak der Joden-kolo nisatie in Palestina alvorens Engeland om trent die aangelegenheid te antwoorden. De Sultan is persoonlijk niet tegen de kolonisatie. OOSTENRIJK—HONGARIJE. Uit Weenen wordt van 12 Juni geseind Er zijn personen gearresteerd, verdacht van het smeeden van een aanslag met dynamiet op Zondag 11. tegen eenige kooplieden. Zij worden geacht te behooren tot een komplot van anarchisten. Alles verwacht dat nog meer personen zullen gearresteerd wor den. De begrootingscommissie heeft zich ver- eenigd met de financieele wet en met het rapport van den minister van financiën. Het voordeelig saldo op de begrooting is nu ge bracht op fl 3.798.524, terwijl het in het oorspronkelijk budget geraamd was op fl 2.285.024. In het rapport wordt gezegd, dat deze begrooting de gunstigste is sedert het begin der constitutioneele aera. IHNNENLANI). Schiedam, 13 Juni 1891. Het stoomschip Wodan doet dit jaar dienst als eerste haringjager en vertrok gisteren om den 18n te Lerwick laadklaar te zijn, zoodat de nieuwe haring eenige dagen later te Vlaardingen kan aankomen. Dinsdag jl. heeft bij de Ned.-herv. ge meente, alhier de stemming plaats ge had over de vraag of het kiescollege ge machtigd zal blijven om predikanten te beroepen en ouderlingen en diakenen te benoemen, dan of dit recht voor de eerst volgende tien jaren aan den kerkeraad zal worden gegeven. Voor het kiescollege werden 459 biljetten ingeleverd en voor den kerke raad 100, zoodat het kiescollege de tien eerstvolgende jaren zal blijven bestaan. Naar men aan het Vad. mededeelt, zou er bij het legerbestuur ernstig aan gedacht wor den de aanstaande legeroefening te doen plaats hebben op kleiner schaal dan het plan was, en wel om de hooge kosten. Tot de overwinning van de liberalen te 's-Hage hebben ook voor een goed deel bij gedragen de liberale kiezers elders woonach tig, maar daar nog stemgerechtigd, die ten getale van p. m. 50 door het bestuur der kiesvereeniging 's-Gravenhage waren uitge noodigd, voor de stemming over te komen, aan welk verzoek velen bereidwillig hebben voldaan. Een lodger kwam opzettelijk uit Ber lijn herwaarts, om te stemmen op de liberalen. Men schrijft ons van 't Loo dd. Donder dag: Heden-middag 5.20 arriveerde alhier de trein, waarin HH. de prinses van Bentheim met hare drie dochters gezeten waren. H.M. de Koningin was eerst met Haar open rijtuig aan het station aangekomen en on derhield zich in de wachtkamer met de dames en heeren van het gevolg en den burgemeester. Later kwam de jeugdige Koningin om Hare nichtjes te verwelkomen en hegafzich ook in de wachtkamer. De ontvangst bij aankomst van den trein was zeer hartelijk, vooral van het koninklijke zusterpaar, maar niet minder van de jeugdige Koningin en Hare nichtjes. H. M. de Regentes ging met Haar hooge gast in het gereedstaand open rijtuig, en onze Koningin ging met aan iedere hand een prinsesje naar Haar eigen rijtuig. Toen H. M. de Koningin-Regentes en de prinses van Bentheim ingestegen waren, wachtten zij met Haar rijtuig tot ook H. M. en de kinderen in het volgend rijtuig hadden plaats geno men. Het kleinste prinsesje nam plaats in het derde rijtuig op den schoot van een dame. Allen ingestegen zijnde, ging de stoet door het dorp naar het paleis het Loo. (R. N.) Wie dezen zomer een uitstapje naar Kleef maakt, kunnen wij wel aanraden het Kur- hotel«Prinsenhof" te bezoeken. Dit fraaie hotel ligt op den Zuid-Oostelijk van Kleef zich bevindenden rand van de met boomge was bedekte hoogte, 120 Meter boven de oppervlakte der zee, tusschen het Koninklijk Slot en het sierlijk gebouwde Stendenhuis aan de prachtige Nassauerallee. Het hotel heeft een heerlijk park vol hoo rnen, welke reeds twee eeuwen oud zijn, ter wijl men er een prachtig vergezicht kan ge nieten op de Neder-Rijnsche schilderachtig gelegene vlakte, die zich tot den Eltenberg' Emmerik, Wezel etc. uitstrekt. Wat het hotel zelf betreft, kan het we iijve' ren met de eerste inrichtingen van die11 aard. Behalve flinke, ruime en luchtige geerkamers, vindt men er een uitgebreide badinrichting, terwijl de prijzen, hoewel de verpleging uitnemend ic, naar evenredigheid zeer billijk mogen heeten. Voor de genezing van verschillende, nie' duidelijk gekenmerkte, ziekteverschijnsele11' alsook voor meer duidelijke ziektevormen a|s enphyse-bronchiaal, asthma, neuralgie, m1' graine, hysterie, hypochondrie en voor het' stellende zieken, wordt Kleef door zeer vet" trouwbare artsen aanbevolen. Het is dus zeker te verwachten, dat vele11 hier te lande dezen zomer aan Kleef een be* zoek zullen brengen, en dat het Kur-hote' «Prinsenhof" een groot aantal gasten za' ontvangen. Te Amsterdam is er in een bureau tegen geprotesteerd, dat de oudste stemopnemei" zóó geplaatst was, dat hij de door den voorzi'" ter voorgelezen stembriefjes niet mede ko'1 inzien. Een kiezer te St. Oedenrode heeft profe^ aangeteekend tegen de gehouden Kamel verkiezing, aldaar, omdat 's namidags op het stembureau niet dezelfde personen zittmo hadden, die voormiddags daaraan deelname11' hetgeen in strijd met de kieswet is. Bij de verkiezing te Middelburg is eel) kiezer, die in Duitschland vertoefde, naal Middelburg gekomen om zijn kiezersplicht vervullen, terwijl een ander, die zijn bee11 gebroken had, op een bed naar het stadhuislS gebracht en zoo zijn biljet in de bus heef tgestopb Door de politie te Haarlem is aangehouden en naar'het huis van bewaring overgebracht C. M. B. V., oud 18 jaren, geboren te Am' sterdam, zonder vasta woonplaats, die vei" dacht wordt zich de vorige maand te Amste1' dam te hebben schuldig gemaakt aan diefsta van ruim f 200, door middel van braak i" het R. K. Weeshuis aan de Lauriergracht; alwaar hij een bezoek bracht en waarin hl) vroeger was verpleegd geweest. Te Haarleh1 had hij een jas gestolen ten nadeele van een bierhuishouder, bij wien hij had gelogeer onder den naam van Willemse. Reeds vroeger heeft hij wegens diefstal gevangenisstraf°,r dergaan. Een deputatie uit het korps officieren ('eI' dd. schutterij te Groningen bracht eergistereI1 middag een bezoek aan den oud-strijder va° Waterloo, S. Hichentlich aldaar, die ZÜ° honderdsten verjaardag vierde. Bij monde van den kommandant, maj°01 Kuinders, werden den jubilaris de gelukwen schen van het korps gebracht en hem aa° geboden een fraaie fauteuil, waarop eelie zilveren plaat is bevestigd met toepasselijk0 inscriptie. Ook van verschillende andere zijden wer den oud-strijder op dezen voor hem zoo heU' gelijken dag, groote deelneming betoond. Door den heer Quadekker, kapitein '}er marechaussees te Maastricht, werd 11- D°"' derdag te Gulpen een onderzoek ingeste naar aanleiding van eene door den socia W. H. Vliegen bij den officier van justitj® te Maastricht ingediende klacht, als zou burgemeester van Gulpen 11. Zondag wede' rechtelijk eene vergadering ontbonden he ben, en daardoor het bij de grondwet ge waarborgde recht van vergadering hebben geschonden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 2