^5 i t i M Burgerlijke Stand. mond tot in de hersenen drong. Hoewel de steel dadelijk door den vader werd verwij derd, is het hoofdje geweldig opgezwollen. Een professor te Groningen, wiens hulp men inriep, moet verklaard hebban, dat de kleine niet zal genezen. Het slachtoffer van den moord in de le Bloemdwarsstraat, te Amsterdam, had één kogel in den buik en twee in de borst. Een vierde kogel, door den moordenaar voor den toesnellenden politie-agent bestemd, drong over diens hoofd in den muur. Het slachtoffer, vrouw Bijl, woonde met een 17-jarig dienstmeisje, dat ook op den morgen van de misdaad bij haar was. Het bezoek van Roozeboom zoo heet de moor denaar was voor vrouw Bijl niet aange naam en toen Roozeboom zich niet wilde verwijderen, zond zij haar dienstmeisje om politiehulp te halen. Van de afwezigheid van dit meisje maakte de snoodaard gebruik, op de jeugdige vrouw te schieten, zoodat, toen de politie kwam, vrouw Bijl reeds bewuste loos op den vloer lag. De woestaard werd met moeite voor de woede der toegesnelde buren beschermd met acht man moest men hem in arrest brengen. Te Musselkanaal had eergisteren een he vig bombardement plaats der biscuitfabriek van den heer Branbergen. Drie militairen van de inspectie, die dronken huiswaarts keerden, zochten ruzie met den heer Bran bergen, waarop deze zich onmiddellijk ver wijderde. Dadelijk begon nu het bombarde ment met steenen, bij het in aanbouw zijn de voorgebouw aanwezig. De nieuwe in aan bouw zijnde voorgevel werd letterlijk ver nield, geen deurkozijn bleef op zijne plaats en de steenen werden erg beschadigd. Het personeel der fabriek deed eenige malen met flinke overmacht een uitval, waardoor de militairen op de vlucht gingen, doch telkens weder terugkwamen, zoodat het bom bardement meer dan een uur duurde. Po litie was er niet tegenwoordig. Twee der militairen werden gewond, terwyl bij het personeel der fabriek geene gewonden wa ren. De fabrikant heeft echter groote schade. Twee Duitschers, net gekleed en van fat soenlijk uiterlijk, wenschten zich dezer dagen te Breda bij het O.-I. leger te engageeren en den heer W. ontmoetende, vroegen zij dezen, welken weg zij hiertoe moesten in slaan. De heer W. bracht hen op het plaat selijk bureau, waar zij vernamen, dat eerst Maandag de engagementsakte kon worden opgemaakt. Daar stonden nu de Duitschers echter, met geen halven pfenning in hun zak, niet wetende, hoe onder dak te komen. Zij legden hunne armoede voor den heer W. bloot, die, bewogen met hun lot, een loge ment voor hen opzocht en betaalde. Zij bleven er twee dagen, doch toen zij den avond van den tweeden dag wegbleven, kwam de hospes tot de ontdekking dat zij eene kast opengebroken en daaruit f30, benevens ee nige horleges, hadden ontvreemd. En hier mede waren de vogels gevlogen. Donderdag-avond is de heer G„ uit Roer mond, die zich per velocipède op den weg tusschen Horn en Roermond bevond, door een rijtuig aangereden, tengevolge waarvan hij zóó zwaar werd gekwetst, dat hij kort daarop overleed. Te Jerusalem is voor eenige dagen een nieuw hospitaal geopend. De Turkscho over heden hadden insgelijks aan de stichting meegeholpen. Op 't laatste oogenblik deed zich evenwel eene moeilijkheid opAan wien zou men de zorg der zieken toever trouwen De bevolking van Jerusalem is samenge steld uit Joden, Muzelmannen, Copthen en Katholiekende joden vormden de helft der bevolking en zij nemen nog dagelijks toe, tengevolge der uitdrijvingen in Rusland de Muzelmannen zijn insgelijks talrijk, maar de Katholieken zijn er in minder aantal. Men heeft evenwel de katholieke Zusters van Liefde verkozen, om de zieken te ver zorgen. Een goed voorbeeld voor Europa, waar men de Zusters door wereldlijke ziekendie naars wil vervangen. Nieuwe stembussen. Nu de stembus in Nederland juist geopend is geweest, om bin nen veertien dagen nogmaals te worden opengesteld, is een nieuwe uitvinding, de toepassing der electriciteit op de stembus, de vermelding overwaard. De heer Mercum, een mechanicus, heeft een electrische stembus uitgevonden. De staatsburger die zijn kiesrecht wil uitoefe nen, gaat voor een lessenaar staan, waarop een aantal electrische knoppen zijn aange bracht ieder daarvan vermeldt, den naam van een kandidaat. De kiezer moet voor dezen lessenaar op een bar.k gaan staan, en waar schuwt daardoor den President van het stem bureau, dat hij zijn burgerschapsrechten gaat uitoefenen, terwijl hij zich tegelijkertijd de gelegenheid opent, door niemand gezien, eenmaal op een der knoppen te drukken, en daardoor zijn stem uit te brengen. Het resulaat der stemming wordt op die wijze dadelijk, langs mechanischen weg, op een telbord aangewezen, maar dit bord blijft verborgen tot na den afloop der stemming. Een verkiezings-moord. Te Malaga zat Zon dag-avond de heer Manuel Loring, zwager van den Minister van Binnenlandsche zaken, in een koffiehuis, toen de uitgever van de Diario Morcantal verzocht hem te spreken. Toen Loring buiten was gekomen, schoot zijn tegenstander bij de gemeente-verkiezing drie kogels op hem af, die hem onmiddellijk dood den. De moordenaar is gearresteerd. Een vrouwelijke Blauwbaard. Te Utica, in den Staat Nieuw-\ork, is een Carolina Sorgenfrei in hechtenis genomen, die beschul digd wordt van achtereenvolgens drie van haar vier mannen te hehben vermoord. Den eersten, James Staley, duwde zij in 1862 na een huwelijk van twee jaren, in een vaart, zoodat hij verdronk de tweede, Hen ry Way, ontvluchtte haar kwaadaardigheid door dienst te nemen en sneuvelde in I860; den derden, Ernst Schroeder, huwde zij in 1876 en vergaf hem kort daarop met ratte- kruitde vierde, Sorgenfrei, onderging het zelfde lot in het laatst van Mei laatsleden. Ditmaal slaagde zij er niet in, gelijk het haar met Schroeder gelukt was, aan een zelf moord te doen gelooven. Op het leven van alle vier had de beminnelijke vrouw verze keringen gesloten en daardoor juist zijn de moorden uitgekomen. Een schrikkelijk spoorwegongeluk heeft Dinsdag bij Frink, in Kansas, plaats ge had, waar twee goederentreinen tegen el kander liepen met zulk een kracht, dat de beide locomotieven verpletterd werden. De verbrijzelde wagens raakten zooals altijd in brand en dertig er van werden vernield. Drie personen kwamen in de vlammen om en zes anderen werden gekwetst, van ve sommigen naar men vreest doodelijk. LAATSTE BERICHTEN der In overleg met het centraal bestuur elburê liberale kiesvereeniging te Middelburg 'iee de heer A. Smit het mandaat voor R'"1 kerk aangenomen, zoodat er eene nie" vrije verkiezing in het district Midde'1,1 noodig is. j Heden-ochtend kwam per Prins Hendrik te Vlissingen aan H. K- R hertogin van Albany, met twee kindly drie hofdames en bedienend personeel. H- F- werd aan boord ontvangen en naar den 9 geleid door den heer P. L. de Bruyne, consul van Engeland te Vlissingen. 4" 1 te" .laats4' gewonen mailtrein van 7 u. 24 m. wa' haren behoeve een salonrijtuig gep waarmede de reis naar Apeldoorn vervolgd. va" APELDOORN, 13 Juni. De hertogi" Albany is heden-middag 12 u. 50 m. °P Loo aangekomen. H. K. H. werd ontval door Hdz. Zusters, de Koningin-Regentes de erfprinses van Bentheim. De jonge F ningin zal wegens lichte ongesteldheid 8 durende 24 uren hare kamer moeten hou'e Handelsberichten. BEIJRS TE SOHIËDAM, 13 Juni 4891' Moutwijn, j Makelaars, fll - I Vereenigmg. fll. Verhandeldtot f 10t/8. Stemmingonveranderd. Jenever f 16.50. Amst. proef f 17.75. Spoeling. Vereeniging 11.30. Berlijn. Rogge, Juni Juni/Juli (Slotkoers.) ^Spiritus Juni/Juli Sept./Oót. J Rogge dadelijk. Juli Meell2Merk.l.md. i 12 Juli Rogge, loop. md. Keulen. Parijs. New-York. Maïs i> Juli Spiritus, loop. m. I Juli 12 Juni-95jS 210.50,24"'A 50.90 49.20 22.— 20.75 64.30 64.50 19.25 19.25 4-1.50 41.50 2 K' 20. 41' 40 0.67. 0.67. O"4' Amsterdam. 12 Juni. Rogge op lev. iets hooger f186, 187. 13 Juni. Rogge op lev. iets lager; °C' f185, 186, 187, 186, 185, 184, 185. Keulen Rijnhoogte ('s nam. 1 uur) 4 2 41' 4.73 M. 13 Juni 4.71 M. Zeetijdingen. Schiedam vertrokken 12 Juni »N. 14 3 60e", kapt. Andersen, naar Engeland. u Pernau vertrokken 11 Juni st. »Ange' kapt. Stuhr, naar Schiedam. s Schiedam aangekomen 13 Juni »FuC' kapt. Mikkelson, van Haijnasch. Cargalijsten. t Haijnasch. Fachs, kapt. M. Amolis» "La 81542 KG. Rogge en KG. Gerst. GEBOREN: 12 Juni. Wilhelmina Elisabeth doch9"' van H. Vrijenhoek en G. Koppenhagen» tersingel. OVERLEDEN: 13 Juni. Teuntje Schouten, oud t9 J Lange Haven. 5BWBBte«S§KSi 11 Juni Xgjtt»'-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 6