nu Openbare teoopg op Woensdag 15 Juli 1891» BINNENLAND. AD VE R TEN TIEN. 1 Broodwagen, Winkelopstand, Blik" ken Trommels, Winkelflesscheib Toonbank, Bakkersgereedschappen* eenige Meubilaire Goederen en wat meer ten verkoop zal wordsfl aangeboden. MeubiLaire en andere Roerende Goederen, waaronder eenige Gouden en Zilveren werken, diverse Kasten Tafels Stoelen Spiegels Schilderijen Klokken Jalouziën Gaslamp Lessenaar3, Winkelkasten, Raamstelling, Toon' bank, 1 ijzeren en 1 houten Ledi kant, Springmatras, Kachels, Kar petten, wollen en katoenen Dekens» Duivelsterk, Schoenwerk, Sigaren, 5 Banken, Waschkuipen, Emmers, Kippenhok en wat meer ten ver koop zal worden aangeboden. distrikten algemeen, vooral in Texas is de toestand gunstig. Maar toch is de plant achterlijk, en overal, inzonderheid in de oostelijke staten zal de oogst meer dan ooit afhangen van het jaargetij. ENGELAND. In antwoord op een vraag van den heer Stanhope, heeft gisteren de minister Smith in het Lagerhuis verklaard, dat het niet gebruikelijk is, uitnoodigingen te richten tot het hootd van een anderen Staat, om Enge land te komen bezoeken, doch dat het hoofd van de Fransche republiek, en van ieder anderen Staat in Engeland steeds een har telijk welkom zal vinden. Bij de behandeling der begrooting van buitenlandsche zaken in het Lagerhuis ver klaarde de minisier Fergusson, dat de ver houding tot alle mogendheden bevredigend is. Engeland heeft geene verplichtingen aangegaan jegens Italië, maar het heeft met dien Staatgedachtenwisselingen gevoerd over de handhaving van het status quo in de Middellandsche zee. Engeland is dus niet toegetreden tot het drievoudig verbond, welks voorwaarden het niet kent. Spreker betreurde het, dat Labouchère een taal had gevoerd, welke Frankrijk zou kunnen aan moedigen tot een oorlog om Elzas en Lotha ringen te heroveren. Engeland's sympathie moet, volgens spreker, toebehooren aan die mogendheid, welke den vrede handhaaft, en niet aan die, welke hem verstoren zouwant Engelands wenschen en belangen gaan met den vrede samen. Aan het slot zijner rede sprak Fergusson de hoop uit, dat Frankrijk zich niet van de overeenkomst tegen de slavernij zou terug trekken. Hij loochende dat de aanwezigheid van het Britsche smaldeel te Venetië zou hebben samengehangen met eene vooraf be raamde demonstratie. FRANKRIJK. In het Fransche departement du Nord werd 9 Febr. een katholiek onderwijzer ge arresteerd onder beschuldiging van onzede lijkheid. Vijf maanden duurde de instructie gedurende al dien tijd veroorloofde de libe rale pers de hatelijkste aanvallen tegen hem niet alleen, maar tegen de bijzondere school in het algemeen. Eindelijk is nu de man voor de jury verschenen, die hem aanstonds met algemeene stemmen heeft vrijgesproken, daar de kinderpraatjes waarop de beschul diging rustte, onderling strijdig waren, en eigenlijk slechts een wraakneming over on dervonden gestrengheden bleken te zijn. De Monde vraagt nu, waarom de rechter van instructie vijf maanden noodig had om in te zien, wat de jury binnen enkele uren doorschouwde. En daar eene soortgelijke partijdige instructie reeds meer tegenover katholieke onderwijzers is voorgekomen, ves tigt het blad de aandacht des ministers van justitie, Fallières, op dien kennelijken toeleg, waardoor de justitie, in stede van een maat schappelijke bescherming, een maatschappe lijk gevaar wordt. Schiedam, 11 Juli 1891. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot heemraad van het heemraadschap Nieuw-Mathenesse de heer J. Tak, en tot hoogheemraad van het hoogheemraadschap Delfland de heer mr. A. M. Maas Geesteranus. Burgemeester en Wethouders van Schie dam, gelet op de artt. 18 en 19 der wet van den 14n September 1866 Staatsblad no. 138) brengen ter openbare kennis, dat de bÜ art. 17 dier Wet bedoelde lijst, bevattende de namen der inwoners, die voor het ver- leenen van inkwartiering en onderhoud in aanmerking komen, met aanduiding van de mate, waarin ieder hunner, naar gelang van de beschikbare ruimte zijner woning en van de gebouwen en getimmerten voor stalling bruikbaar, geacht wordt daarin te kunnen voorzien, is aangeplaktdat die lijst van heden tot en met den 23n Juli e. k. op de Secretarie der gemeente vooreen ieder ter inzage is ne- dergelegd, alsmede dat de bezwaren tegen die lijst schriftelijk aan hen moeten worden ingediend tusschen den 24n Juli en den 7n Augustus e. k. Als eene bijzonderheid verdient vermelding dat heden alhier is aangekomen het stoom schip Nyanza, kapt. Mackenzie, met eene volle lading, ruim 1000 lasten, maïs. Totnog toe werd deze tegenwoordig in onze stokerijen zoo veelvuldig gebruikte grondstof bij kleine hoeveelheden in tjalken en lichters aange voerd. Hopen wij, dat deze eerste directe zending uit Amerika door meerdere zal ge volgd worden; dit zal zeker voor onze Schie- damsche werklieden arbeid en brood geven. Van de tooneelvoorstelling, gisteren-avond in den Officieren-tuin door het gezelschap van de heeren Legras en Haspels gegeven, kun nen wij niets zeggen dan goeds. Het blij spel Goede Getuigen werd zeer goed vertoond, en onnoodig is bijna het te zeggen, dat het onder de medewerkende dames wel mevr. van Eysden-Vink was, die het meeste sue- ces hadhaar openhartig spel zouden we bijna zeggen hare guitigheid en rijke mimiek geven haar zeer groote aantrekkelijk heid en verlevendigen de geheele voorstelling. Daarmede willen wij echter niet te kort doen aan de verdiensten van de dames Coeling- Vorderman en Faassenvan Velzen vooral, noch aan het spel van de andere dames, zooals daar zijn mevr. Tartaud-Kiehl en Marie Faassen, maarwat het zwaarste is, moet het zwaartste wegen. De heer R. Faassen en de heer De Vries bevielen ons eveneens zeer goed, terwijl ook de heer van Eysden zijn best deed. Tal van aardige zetten en vroolijke scènes verleven digden het stuk, zoodat ons een recht ge noeglijke avond werd geschonken. Daartoe werkte ook het nastukje mede, getiteld Een Huwelijkes-Advertentie, waar bij het weer mevr. Van Eysden-Vink was, en ook de heer De Vries, die ons het meest amuseerdede grime van laatstgenoemde was kluchtig en hij scheen daar zelf niet weinig mee ingenomen te zijnDe dames Alida Klein en Maria Faassen waren even eens zeer aardig en de heer van Eijsden weerde zich mede dapper. Zoodoende werd ook hier een uitnemend geheel gevormd, dat tot het algemeen genoegen niet weinig bijbracht. Men schrijft aan het Vad. uit Maassluis De datum van opening van den spoorweg Maassluis—Rotterdam was door de Hol- landsche Spoorweg-Maatschappij vastgesteld op 23 Juli a. s. De beproeving der brug gen, inzonderheid van die over de Booner- vliet, zou Dinsdag 7 Juli hebben plaats ge had, waarna de overneming door bovenge noemde Maatpij. dadelijk zou geschied zijn. Thans echter zijn weder bezwaren van technischen aard gerezen, zoodat de beproe ving niet kon plaats vinden en mitsdien ook de opening der lijn is verdaagd, waar schijnlijk echter slechts voor eenige dagen. Geschiedt zij niet nog deze maand, dan toch zeker in de eerste dagen van Augustus. Zie verder het Bijvoegsel om contant geld, '8 namiddags ten 2 ure. Ten verzoeke van den heer Curator in hef faillissement van W. BOSCH, zal de Ven dumeester P. BURGER, ten overstaan van den Deurwaarder A. BOSMAN, vóór het Huis aan den Singel, wijk A, No. 5, te S c h i e- dam, verkoopen 's Morgens van 10 tot 12 nre te zien- vóór en in het Venduhuis aan de Hoofdstraat G. 173, te S c h i e d a m op a. s. Donder dag den 16 Juli 1891, des voormiddags te 10 uren, door den Vendumeester J. SCHEUK' KOGEL, ten overstaan van den Deurwaarder A. BOSMAN: VAN zooals: Daags te voren van 10 tot 4 uren te zien- Voor deze verkooping kunnen goederen worden bijgebracht, mitste voren besproken- van Een hecht en sterk, goed onderhouden PAND en ERVE, voorzien van Gas- et> Waterleiding, bevattende één Bene den en twee Bovenwoningen, elk met een afzonderlijke ingang, zijnde het bene dengedeelte thans ingericht tot Brood- el1 Koekbakkerij, in de Boterstraat, op den hoek van het Marktplein, te Schiedam» wijk E, No. 121 en 121a, kadaster sectie B, No. 2781, groot 154 cent. Bij veiling op Vrijdag, 17 Ju^' des voorm. ten elf ure, en afslag °P den volgenden dag, des avonds ten acht ure, beiden in het VERKOOPLOKAAL :ia" de Korte Haven te Schiedam; zijnde het goed te bezichtigen op Woensdag 6,1 Donderdag vóór de veiling, van voorm, 10 tot des nam. 4 ure, op vertoon van een bewijs van toegang, door den notaris H. W. M. ROELANTS te Schie dam afgegeven, te wiens kantore aangaan' e de koopvoorwaarden inlichting te be'° men is.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 2